Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продавачите да си кажат

Публикувано от dodo2 
Re: Продавачите да си кажат
07-10-2009 - 15:19:58
nacheff Написал:
-------------------------------------------------------
> Scyther Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> >
> > Те много започнаха да плюят кръв вече. Ама
> > най-много ме радва, че времето работи против
> тях и
> > колкото по-алчни, толкова повече черва по
> пътя.
>
>
> Разбирам чувствата ти и вероятно имаш основание да
> се радваш !
>
> Да споделя само, че противно на обичайните
> очаквания, когато се потвърди тезата ми в този
> Ъп/Доун и икономически спор, не изпитах никакво,
> ама никакво удовлетворение. Дори престанах да пиша
> по-активно.
> И ако давам вид, че звуча назидателно, малко
> подвеждам. Тонът ми е по-скоро определен от
> огорчение, че нещата въобще са докарани до този
> хал.
>


Е, чак толкова не съм се развълнувал. И мен взе да ме удря кризата, доходите ми понамаляха и взех да се чудя дали въобще да купувам. В един момент може да се окаже, че паричките ми ще ме издържат, дано разбира се това не стане. Това, което определено ме радва е, че след като всичко свърши, нещата ще са нормални. Нещо рядко срещано в България.
Re: Продавачите да си кажат
07-10-2009 - 15:29:42
Quote

Абе и ти си прав, че ако си построил 15 студия със заем 300 000 евро при лихва 9%, месечната вноска от 2413 евро ще я изплащаш 30 години без проблем, ако вземаш по 160 евро наем за всяко студио. Е, след 30 години, след като си платил за заема 869 004 евро, ще почнеш и да печелиш
всъщност каква доходност се получава, че ми е трудно да смятам... :]
Барбарон, бъди човеколюбив и не всявай смут и в без това доста обърканите души.
Re: Продавачите да си кажат
07-10-2009 - 15:52:20
Исках да кажа на откачалките следното:

Една банка предложи кридит за сградата, която ще строя- От друга страна търсих гарсониера или двустаен под наем за децата на собственика, мислейки да отложа строителството. И направих сметка, че ако дам всичко под наем, без апартаментите на собственика и моят/а той е с прилична квадратура/, ще си покривам без проблем вноските и мога да изчакам 2-3 години за да взема реалната цена на жилищата от 1300Е/м2 чисто или 1000Е/м2 с общите, като давам и паркомясто, а не да ги продавам за Бог да прости на 1000-1100 чистото.

Схемата на 250 хил. преди 1 година беше 1650Е на месец при 30 г., сега е по-висока, но ще падне. Това, което мога да дам под наем ми се връзва на около 2200Е на месец/около 700 м2/. Или дори да не продавам, пак си покривам задълженията. И то при положение, че не съм го проектирал за даване под наем, а с хубави апартаменти за живеене, т.е. големи. Реално вместо тях можех да сложа 14 студия по 200Е/м2, защото са с паркомясто и в идеална сграда. Или 22 стаи, тип хотелски - баня и стая + перално в мазето и да ги давам по 150Е на месец.

Извод: не ми е ясно при това положение, защо някой ще сваля цени, а няма да дава под наем, още повече, че ДДС-то и другите данъци се плащат при продажбата, без тях цената е 30% под продажната. Имам предвид да сваля под 750-800Е/м2 на готовото.
Re: Продавачите да си кажат
07-10-2009 - 16:11:52
avatar
Иванов, уверен ли си че ще имаш наематели.... Нещо гледам много обяви за под наем стоят със седмици, а и наемодателите са склонни да свалят цените доста напоследък.

Като гледам кво става с отдаването под наем на офисите напоследък, се чудя как ще успееш да отдадеш нещо, дето ти е само още в главата на по 3 евра/м2.

пък и за твоя топ локейшън с апартаменти от над 100 м2 - как ще им вземеш 300/месечно в Надежда и то необзаведени.

Я почерпи от опит от ирландците в Авалон, те ги обзаведоха /с НЕО уреди/ ма пак нещо им е трудно.

Но дерзай смело, не ме слушай мен, строй и се не бой, а може след 3 години да ги продадеш и по 2000 евра с ид. части :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-07 16:13 от Servel.
Re: Продавачите да си кажат
07-10-2009 - 16:33:20
Servel,
За разлика от ирландци, които през 1990 г. са гонили тюлени с копия из северно море, аз от тогава се занимавам с наеми. На моменти съм държал и преотдавал близо 1/5 от магазините по Пиротска. Първите наех на цена 91334 лв. на месец, когато това бяха към 250 месечни заплати и всички ме мислеха за луд. Затова за наемите не ми давай акъл. Естествено, че Триъгълника на една спирка от Ц.гара и Автогарата, на 5 спирки от Шератон, с 10 трамвайни линии и метростанция, + парко места в сградата, + парка места на улицата е топ-локейшън за наеми, а не напр. селските локации, на които допреди 10 г. шопите си пасяха козите.
Ти ако имаш читави доходи, къде ще живееш: при мене или в някоя стара кооперация в центъра, без асансьор, с опикан от пияници вход и наркомани на тавани, с паркинг на 3 спирки с трамвай, или ще избереш опцията в панелен или тухлен блок, с всякаква измет, пак без паркинг или такъв ако се прибереш към 3 часа, с неуреден транспорт и т.н.? И където обезумели тинейджъри думкат музика като луди до 3 сутринта. Сега ходих да бия едни, дето се напили и повръщали от прозореца и всичко отишло върху стъклата и комарниците на майка ми. И това ми е четвърти път, дето им шокам канчетата - четири наркоманчета, три момчета и едно момиче. Поне още двама трима от входа са ги били и никакъв резултат.
Re: Продавачите да си кажат
07-10-2009 - 16:38:00
avatar
Опа днес излезна доклада за Латвия:



Предлагам едно залагане, че и ние ще стигнем до там (но с по-малки абсолютни числа, пропорционално на лъжливите квадратури, т.е. ако са 20% "идеалните части и терасите" - 400 EUR/m2 средни цени в София).

Горната картинка надявам се да е полезна за продавачите тук. Мисля че преди година пред техните аналози в Рига е стояла същата дилема.
Re: Продавачите да си кажат
07-10-2009 - 16:46:22
avatar
Иванов, след 2-3 години, за да продадеш на тази цена, посторойката ти наистина трябва да е лукс, но не българския термин. Трябва да имаш входно фоайе от поне 200 квадрата с портиер облечен като английска прислуга на Кралицата, по площадките компютърен глас да те посреща с "добър ден Иванов", а като влезнеш вкъщи и кажеш "включи лампите" те да светват. През това време кафе машината е разбрала, че се прибираш и ти е направила кафе.

А не "лукс" от ламинат и български фаянс, който попива вода.

Но тогава сметките ти няма хич да излизат. Поне така си мисля аз.


др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> и мога да изчакам 2-3 години за да взема
> реалната цена на жилищата от 1300Е/м2 чисто или
> 1000Е/м2 с общите, като давам и паркомясто, а не
> да ги продавам за Бог да прости на 1000-1100
> чистото.
Re: Продавачите да си кажат
07-10-2009 - 16:48:09
avatar
Към Април-Май 2010-та сме на техният хал от Септември.
Ако не и по-зле, че зимата се очертава да е много, много интересна! winking smiley
Re: Продавачите да си кажат
07-10-2009 - 16:50:59
Додо,
Пак се изказваш като българин ходил само на екскурзии. Нали това го плащаш. Аз съм се напатил от тези неща. На Сл.бряг проекта ми е такъв, но там е хителски тип и най-вече са около 150 апартамента и студия, които да си делят разноските. Тези портиери на 10 апартамента колко ще излезнат? Аз мога да ти кажа, защото съм живял в такава сграда - колкото е наема на апатамент, толкова плащаш и за входа. И то при 22 апартамента, не 10.
tao
Re: Продавачите да си кажат
07-10-2009 - 16:51:53
Дреме ми че щели да станат цените 400 евро, за мойте къщички у Владая на 200 евро аз купувачи имам.
Кризата ми обърна резбата, офицялно от сривлио ставам инвестор.
Тва е положението ребята.
*ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход