Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продавачите да си кажат

Публикувано от dodo2 
Re: Продавачите да си кажат
07-10-2009 - 11:10:04
Маринчо, именно - "в момента пазар няма"

Иначе съм сигурен, че до февруари ще намериш нещо читаво на около 650-750 - малко си търсил smiling smiley
Re: Продавачите да си кажат
07-10-2009 - 11:13:14
Дано да си прав.

Тъй като темата е за мислите на продавачите, на драго сърце споделих някои техни мисли, мога и още, но да не спамя... smiling smiley

Re: Продавачите да си кажат
07-10-2009 - 11:14:06
ами маринчо, сядаш си на ръцете и забравяш за покупка поне за следващите 3-4 месеца бе човек. какъв е проблема.
в БГ регулация и борба с кризата няма, затова и строителя така ти е отговорил.
положението е все едно раково болен да стои и да чака дивайн интервеншън...
Re: Продавачите да си кажат
07-10-2009 - 11:19:43
В събота, на 03.10 един ми каза, че му звънели вече кредитни инспектори от банките и му казали ако има клиенти да ги праща при тях! *huh*

Та трябвало да действаме (очевидно аз и той ) :] щото сега цените като хвръкнат пак нагоре щяло да стане страшно ... eye popping smiley

Аз пожелах успех в живота и излязох замислен...
Re: Продавачите да си кажат
07-10-2009 - 11:22:52
avatar
Quote

Още една реална ситуация, разговор с инвеститор/строител. Аз му казвам, че има много апартаменти да продава и ако не свалите цените закъсва. Отговор: що не си гледате работата всичките, какво ще закъсам, аз съм почнал от нулата! Строя на кредит, техниката ми е на лизинг, на собствениците на парцела дължа апартаменти, а не пари. Какво ще ми направят? Банката ще вземе един груб строеж, че какво ще го прави? Ще ми вземат скелето, за какво им е? Ще чакам и аз, ще чакат и те докато не почнете да купувате! В противем случай ставам несъстоятелен и ще ми ядете к*** всичките!

Това е показателно за начинът на мислене на българският "бизнесмен", роден от средите на мутрите. winking smiley
Това, което се случи през 90-те с Градът на мечтите, ще се рестартира в един много по-голям мащаб, в следствие на липсата на адекватно мислене в средите на "предприемачите ни".

Изводът за мен е - в близката една година, излизане на пазара само в краен случай!
Колкото и да ми е неприятно да съм под наем, колкото и да ми вдигат наема, пак ще съм на печалба от позицията си на изчакване.
Не виждам какво лошо има в това да си спестявам по 20 000 евро на година лоши инвестиции??!
А да дам сега 60 000 евро за нещо, за което след една година бих дал по-малко от 40 си е повече от лоша инвестиция.

Хапартаментите нямат крака за да избягат, купувачите от ден на ден ще стават все по-малко, а обявените за продажба имоти все повече.

И кой ще спечели в крайна сметка?!
Продавачът, който и хабер си няма какво е криза или купувачът решил да отложи момента на покупка до достигането на разумни и приемливи за него ценови нива?! winking smiley

Re: Продавачите да си кажат
07-10-2009 - 11:22:56
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
> Банките намаляват лихви, предоговарят
> и като цяло отпускат кредити. Забелязваме и нова
> "кредитна вълна" - доста тежки реклами вървят..

пропускаш един важна подробност - за банката не е важно какво точно се казва в рекламата, важното е името и да се чува. това че виждаш реклами на кредити изобщо не означава че банката отпуска кредити. още повече че тя събира такси за обработка (никак не са малки) и дори и хората да се излъжат да кандидатстват - добре дошло! до преди няколко месеца заливаха пазара с реклами на депозити, което им донесе малко обратен ефект - хората се уплашиха че банките не били стабилни и затова събирали парите на хората (дали това е така аз не знам). та затова сега обърнаха плочата - давали били кредити... клиента бил цар... това е просто реклама - рекламата е изключително важна в този сектор, особено по време на криза, а като не постигат желания ефект чрез реклами за депозити, то ще пуснат реклами за кредити - много ясно. да няма да ги осъдиш после че не са те одобрили...


smiling smiley
Re: Продавачите да си кажат
07-10-2009 - 11:27:24
avatar
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> Радвам се на оптимизмът ви, относно прогнозите ви
> за край на кризата през 2011-та.
>
> А аз, чета новините за събитията по света и все
> повече ми се смрачава пред очите, а светлинката в
> тунела предвещаваща краят на кризата се отдалечава
> все повече и повече.
>
> Повод за това ми дават и днешните новини, след
> които доларът никога няма да е това, което бе.
> В превод:
> 1. Обвързване на петрола с еврото
> 2. Поскъпване на еврото
> 3. Рязко намаляване на износът ни, поради
> оскъпяването му
> 4. Влошаване на икономиката ни ( не че е била чудо
> до сега )
> 5. Спад в приходите към бюджета
> 6. Нови съкращения и все по-голямо свиване на
> потреблението
> 7. Масови фалити в следствие на огромната
> междуфирмена задлъжнялост, свитото потребление и
> лошите за страната ни геополитически промени.
>
> На фона на очертващото се, цените на имотите ще са
> последното, което ще вълнува българинът, който ще
> се стреми към физическо си оцеляване, а не към
> придобиването на луксозни стоки. И събраните в
> банки бели пари за черни дни, няма да отидат в
> джобовете на строители, предприемачи и спекуланти,
> а за хляб, отопление, дрехи и все основни стоки и
> услуги от първа необходимост.
>
> Излизане от кризата в икономиката ни по-рано от 3
> години??! Колко приятно звучи, за да е вярно.
> Имотният пазар в момента прави последните си
> гърчове преди да изпадне окончателно в клинична
> смърт, от която няма да могат да го събудят ни
> брокерски заклинания, ни захаросани обещания в
> медиите.

> За да има пазар, на първо място трябва да има
> търсене, а съгласно пирамидата на потребностите за
> постигане- домът е далеч зад останалите като
> оцеляване, работа, жизнен стандарт.
>
> Да купуваш жилище сега, е все едно ереин да
> кандидатства за немско гражданство в деня след
> идването на Хитлер на власт
.


=========================
=============================
===================================

хммм ... странно що ли се навъдиха доста евреи напоследък ... ?!?
явно не са чели бисерите на Фалсодар и неговите дълбоки
проникновения за последните гърчове на имотния пазар
:} :} :} *smiley_ahh* ... милия Радо ... да не му се сърдим ...
все пак и Сривльовеца ИМА право на мнение ....
Re: Продавачите да си кажат
07-10-2009 - 11:28:07
Маринчо каза:
"Така, за мен извода е, че в момента пазар няма."

*yes*

Стават добри сделки но си трябва дебнене, лято 2009 изпълни с оптимизъм доста продавачи.

Високи лихви + ръст на безработоицата + несигурност на редовия купувач + реалният ефект от свиването на икономиката при сбора на тези факти едва ли ще се получи активен пазар и ръст на цените.

До март 2010 ще се усети посоката, ще поживеем ще видим аз лично залагам на бач, докато не се активизира пазара стопирам всички идеи свързани с инвестиции в НИ.

Мойта теория е следната: Лято 2009г. тези, които решаваха житейските си проблеми чрез покупка го направиха. Това са предимно физически лица релизиращи намерения, които са били на изчакване през периода на пик на пазара. Личното ми менение е че в момента при покупка с кредит си се плаща колкото и 2007/2008г. с тези нива на лихвите.
Пример Двустайно ЕПК в Младост 52кв.м. 2008г. лятото се продаваше 55/60к в момента цените са 43/45к. Лихвата 2008г. 6-7%, 2009г. 10-12%.
В момента малко са тези, които са с нагласта за покупка на тези ценови нива при тези лихви, а зимата ще са още по - малко.
Re: Продавачите да си кажат
07-10-2009 - 11:30:28
Маринчо , спокойно
Безработицата я чакат на 10 % до края на годината



Лошите кредити също



Кво си се разбързал
Re: Продавачите да си кажат
07-10-2009 - 11:36:11
Вивик, е така е естествено *yes*

Обаче и банките трябва да работят нали winking smiley

Освен това, те са най-пряко свързани със ситуацията в момента и сегмента за който купувач писа. Всъщност нали и от тях тръгна световната криза. Така че, сега тепърва ще се борят рамо до рамо, колкото и смешно да звучи - иначе са аут smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход