Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Графиката е грешна

Публикувано от dodo2 
Re: Графиката е грешна
25-09-2009 - 10:57:34
> barbaron Написал:
> Статистиката затова е статистика, а не алгебра, и води до верни (с известна степен на вероятност) заключения.

Joan Написал:
> Но само ако извадката отговаря на определени условия

Математичке, ще те върна в първи курс winking smiley
1) Статистиката винаги води до верни (с известна степен на вероятност) заключения;
2) Вероятността може да е от 0 до 1, в зависимост от условията.

Пример: при Додо вероятността е от 0.8 до 0.95, при Камелия - от 0.1 до 0.2, при Пунди - от 0 до 0.1 winking smiley
Re: Графиката е грешна
25-09-2009 - 10:59:02
drakkar Написал:
-------------------------------------------------------
> greenbul Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > *Въпрос за досетливите: Какво се случи през
> март и
> > къде би била графиката, ако това не се беше
> > случило?
>
> Правителството промени/увеличи срока след изтичане
> на който, един кредит се смята за лош - 6 месеца.
> Като излязат данните за септември тогава ще лъсне
> голата истина

And the winner is ... drakkar
Re: Графиката е грешна
25-09-2009 - 10:59:43
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> > barbaron Написал:
> > Статистиката затова е статистика, а не
> алгебра, и води до верни (с известна степен на
> вероятност) заключения.
>
> Joan Написал:
> > Но само ако извадката отговаря на определени
> условия
>
> Математичке, ще те върна в първи курс
> 1) Статистиката винаги води до верни (с известна
> степен на вероятност) заключения;
> 2) Вероятността може да е от 0 до 1, в зависимост
> от условията.

>

Хе-хе, прав си :] :] :]

А сериозно, любопитно ми е как Додо е взел данните (ако не са всички), на какъв принцип ги е отсявал и те каква част от офертите формират. За резултатите това е важно.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-09-25 11:01 от Joan.
Анонимен потребител
Re: Графиката е грешна
25-09-2009 - 11:30:48
Додо работи с пълната база.
Иди на страничката на търсене и дай примерно едностайни в Бели Брези
е получаваш нещо от сорта на:
хттп://ввв.имоти.нет/search/results/?ad_type_id=2&building_type_id%5B%5D=5&new_building_yes=on&city_id=1&a_id%5B%5D=5844&showall=1
"ad_type_id=2" - търсим в продажби
"building_type_id%5B%5D=5" - 1-стайни, за двустайни е 6-ца и т.н.
"city_id=1" - това е София
"a_id%5B%5D=5844" - това е Бели Брези - е тука ще трябва да извадиш "кодовете" на всички квартали
"showall=1" - да ги извади всичките на една страница

Пускаш едно скриптче да ги извърти всички квартали за едностайни, двустайни и каквито се сетиш. В това дето ти се връща търсиш числото след "Намерени са", режеш 20%, вземаш обявите дето ти остават и ако си на разширен преглед то цената на м2 си я има в резултата, ако ли не смяташ я.

Дублиращите няма как да ги махнеш автоматично. Всяка АНИ слага по 1-2м2 отгоре или 1000-2000 в цената.

И мене ми е странно, но за София има към 6-7000 обяви за продажби в този сайт. Явно това, че го направиха платен си казва думата. При конкуренцията по груби сметки от тяхната статистика
хттп://ввв.имот.бг/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=16
идват към 85000 ако съотношението наеми/продажби за София е като за цялата страна.

Като се махнат дублираните обяви, според мен както бях писал и в прослувутата тема на Камелия има няма 20000 апартамента се продават в София.

Re: Графиката е грешна
25-09-2009 - 11:37:18
По всяка вероятност е взел абсолютно всички данни от този сайт. Без да отсее повтарящите се. Принципно това е много трудно да се направи, тъй като един имот се предлага от 3 и повече агенции, като обикновенно, за да не са еднакви обявите, се лъже с по 5-10 квадрата и винаги има разлика поне 100-200 евро. Всъщност реалната цена на един такъв имот не е средната от трите оферти, а е най-ниската. Виждал съм дори оферти с лъжливо описание на номер на блок или етаж. Лъже се дори и в броя стаи. Старите панелни гарсониери фигурират и като 1-ст и като 2-ст. итн...
Донякъде може да се вярва, че реални оферти са тези със снимка, но те са доста малък брой на фона на общото предлагане. Освен това извинявам се, че пак се повтарям, но офертите на този сайт са далеч по-малко от общото количество предлагани на пазара.

ПП сори, изпреварили са ме smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-25 11:38 от kopan.
Re: Графиката е грешна
25-09-2009 - 11:54:15
Joan,
според мен това изследване си е точно на базата на една извадка - публикувани обяви в един голям имотен сайт. ако имах всички възможни обяви в БГ без повтаряне щеше да е по-лесно, но аз нямам, затова го считам за извадка. от там нататък си следва определяне на стандартното отклонение и изключване на резултати които не отговарят на получения критерии - така нареченото рязане. но то не е на базата на "аз мисля да отрежа 15% щото така!" а на базата на получения резултат.

относно термините - може би си права - в БГ като статистик не работя, използвам статистика в разни други сфери, главно хобита, и навсякъде всеки параметър си е с отделно име - варайънс, волатилити, диосперсия - всичко е различно при капиталовите пазари, в покера, във физичните изследвания... затова съм обяснил образно какво на практика АЗ МИСЛЯ за коректно като методология в случая. а и се опитах да обясня че ВСИЧКИ параметри предават една ЦЯЛОСТНА картина която не може да се получи само с гледането на средно аритметично например. формата на разпределението и промяната на параметрите е много важна при анализа, а точно това се пропуска тук - та затова и аз се включих...

иначе дали се изразявам с правилните БЪЛГАРСКИ термини, без да се обиждаш, не ме вълнува особено.
хайде със здраве и успехи *beer*
Re: Графиката е грешна
25-09-2009 - 13:06:58
Joan Написал:
-------------------------------------------------------
> palamud Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > >
> > > Редактирано 1 пъти, последният път
> 09/25/09
> > > 10:05AM от Joan.
> >
> > божейй .... !!! - Грешната мадона с ГОЛЕМИТЕ
> > ба(у)зи се завърна. .....
> > Тежко им на цените ...
> >
> > ама поздравления - гледам форума живнал
>
>
> Ето заради такива ви казвам "бай" Няма какво да
> каже, не разбира написаното, ама трябва да каже
> нещо.....


>
> Додо, полезна работа вършиш. И поздрави жена си,
> все пак доста те е ограмотила


Ето я бе....!!! Ето я кака бе...!!!
Набрала сили, идва да зарибява
:}

Продаде ли гарсониерата в Банишора, Жоанке? :]
Или може би чакаш да и се повиши цената? :] *ok*

М/у другото, замисляла ли си се колко разбити съдби стоят зад твоите постове? *black eye* :-[ *stop*
Re: Графиката е грешна
25-09-2009 - 13:56:52
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
.................

Както вече казах, има определения за генерална съвкупност и извадка, и за представителна извадка и от там, за доверителен интервал и стандартна грешка на оценката. Но приемам, че няма смисъл да спорим, не е толкова важно. За останалото си съвсем прав в разсъжденията си.

Със здраве *drink1*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-09-25 14:07 от Joan.
Re: Графиката е грешна
25-09-2009 - 14:04:03
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Додо работи с пълната база.


Това е интересно. Тинки, мерси за поясненията, сега имам други неща, но ще пробвам схемата и си запазвам правото да питам уточняващи въпроси. *drink2*

И да знаеш, че си е нормално и винаги си е било :]
Анонимен потребител
Re: Графиката е грешна
25-09-2009 - 14:29:02
Quote

И да знаеш, че си е нормално и винаги си е било

Ти ми напомни за онзи надпис в тоалетна:
"Като станем повече от вас ще видим тогава кои ще са обратни smiling smiley"
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход