Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А някой сети ли се за.......

Публикувано от SpensX 
Re: А някой сети ли се за.......
10-09-2009 - 12:00:38

Изпратено от: Turbog (IP съхранено)
Дата: September 10, 2009 11:38AM


Ейй чета и не мога да ви разбера. Всички пишете за едно и също, но всеки го прекарва през собствената си орисия. Еми да тези дето работят за 400лв на месец само реват за НИ за 300лв на квадрат и така ще си и остане. И само това знаят, държавата им виновна, премиера им идиот, нз си кой им е идиот. Др. Иванов е прав в много неща, и се чудя защо им наливате мозък в главите и им давате безплатни идей.Така си е пичове - Не че имотите са скъпи а заплатите ви са много ниски, и помислете само ако ви намалят имотите , сиреч по-малки печалби на строителите, сиреч по-ниски заплати и на всички заети в строителсвото, сиреч по-малка консумация и ползване на услуги, което 100% ще обхване и вашето занимание с което си изкарвате 400те лв и айде и вие в коша.Така си е , да не забравяме че "икономическия ни бум" се дължеше изцяло на НИ.
Затова по темата. Напълно съм съгласен че трябва да гледаме в една посока - за създаване на работни места чрез привличане на инвеститори, благоприятни данъчни условия, защита от държавата срещу бюрокрация и корупция , отваряне на заводи и фабрики за лека промишленост- проводници, полупроводници, авто части и прочие....
Иначе не виждам какво може да се случи в тази държавичка.


Това клише май си го чел в някой вестник?

Ако от НИ се изкарват по 20+% годишно както беше допреди година, кой би се занимавал с нещо друго? Така и стана. Имаме излят бетон, нямаме фабрики за лека промишленост- проводници, полупроводници, авто части. Не разбрах в кое е прав Др. Иванов? Че трябва да се наливат още пари в бетон по Слънчев бряг ли?
Re: А някой сети ли се за.......
10-09-2009 - 12:16:49
Между другото, др. Иванов, извън темата от чисто инвеститорски интерес имам един въпрос. Както написахте за 80хЕ взимам хубав двустаен в хотелски тип коплекс. За още 30-40хЕ го довършвам и обзавеждам. Обаче определено нямам желание да прекарвам там повече от 2 седмици в годината. Та питането ми е какви доходи може да ми носи тази инвестиция?

Тук за разлика от Ванкувър е цивилизация, апартаментите от по 80 хил. се продават обзаведени, а приходите са ти повече от Ванкувър. Инвеститорът не купува апартамент, а парцел, аз не познавам инвеститори с 1 апатамент.

Сигурноста във Ванкувър е с пъти по-ниска от Сл.бряг. С пъти. Мога да направя опит с всеки който не вярва - в произволно време на ноща ще мина през целият комплекс, през най-тъмните му улици с лаптоп в едната ръка и скъп фотоапарат в другата. Мога да го правя всяка вечер/като изключим лаптопа го правя всяка вечер/ абсолютно спокоен. За сезона намушкаха един в Несебър и на другият ден заловиха престъпника, същото стана и с два обрани апартамента. Толкова сигурен беше само Дубай преди години, не сега.
А относно образованието 2/3 от сервитьорките тук знаят повече езици от преподавателите в университета във Ванкувър.
За чистотата да не говорим!


Естествено голяма част от хората нямат вътрешна потребност да посещават такива места, но самото сравняване на Слънчев бряг с Ванкувър и Монако си е недоразумение.

И по кои критерии е недоразумение?
Re: А някой сети ли се за.......
10-09-2009 - 14:30:34
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Тук за разлика от Ванкувър е цивилизация,
> апартаментите от по 80 хил. се продават
> обзаведени, а приходите са ти повече от Ванкувър.

???????????????????????? *xxx* Това просто е виц. Канада е почти толкова по-цивилизована от България в пъти, колкото е по-голяма и по територия. Все едно да кажеш, че Каспичан е по-цивилизован от София, даже м-у Каспичан и София разликата е по-малка. В Каспичан хората също говорят езици - един път ми се наложи да постоя на гарата и всички наоколо си праскаха на турски.


> Сигурноста във Ванкувър е с пъти по-ниска от
> Сл.бряг. С пъти. Толкова сигурен беше само
> Дубай преди години, не сега.
> А относно образованието 2/3 от сервитьорките тук
> знаят повече езици от преподавателите в
> университета във Ванкувър.
> За чистотата да не говорим!

Чистотата е все едно да сравняваме България с Мозамбик в полза на Канада. На сервитьорите по черноморието съм им пробвал познанията по чужди езици, имат запас от 10-20 думи, а и не умеят даже и тях да ги свържат, голяма излагация пред приятели чужденци като седнем в някой ресторант. За езиковите познания на хора от мултинационална държава с два официални езика няма да ти говоря, просто съзнанието ти не може да ги възприеме тези неща, а и няма вече как да вденеш на твоята възраст. Дано младите в БГ поне се учат и развиват.


Иванов, предлагам да спрем да спамим темата с тези сравнения, не 100% ами 1000% съм сигурен, че само си чувал или чел за Ванкувър или си го гледал на снимка за да ръсиш такива тотални простотии.
Re: А някой сети ли се за.......
10-09-2009 - 14:55:04
По лесно щеше да е кажеш:
Във Ванкувър е по хубаво от Сл. бряг защото:
- .........;
-..........
и т.н.

Естествено, че има по-хубави неща, но дай да ги видим.

Сервитьорите знаят не по 10-15 думи, а в най-лошият случай поне 1000 и то на 5-6 езика. Даже аз знаех 70-80 думи на унгарски навремето. Но мога да те светна, че и една чужда да знаеха щеше да е повече от 90% от англосаксонците. И между другото не знам как са канадците, но по примитивни хора от тези на острова няма и не може да има. Вакарелският убиец е одухотворен в сравнение с тях. Виждал съм бразилци, изроди, между гибона и табуретката по интелект, дават го по телевизията защото заклал жената и децата и даже не знае защо го е направил и трябва да ти кажа, че това същество във Великобритания ще мине за средно интелигентно. Особено мъжете, при жените не личи толкова.

Няма мясно в Канада чисто като Сл.бряг и Несебър, освен фоайетата на петзвездните хотели, как е в България не знам, защото сега не говорим за цяла България, доколкото съм виждал е умерено мръсно и блестящо чисто в сравнение с парите, които се взимат от гражданите за чистота.

За цивилизован дадох пример с това, че взимаш апартамента обзаведен, а иначе е разтегливо понятие и няма как точно да се определи.

И въобще малко менте ми изглеждат приказките на всички, все едно сме в някаква конспирация, аз давам конкретни и точни данни, а вие само обяснявате, как съм бил луд. Дайте да чуем нещо. Защо Канада е толкова цивилизована. В дискотеките слушат минуети или по улиците ходят с па дьо до?
Re: А някой сети ли се за.......
10-09-2009 - 15:09:24
Иванов, много дълго трябва да пиша за да ти обясня белезите на цивилизацията, ако имаш мерак отвори една тема в обща дискусия за да не спамим тук. Като имаме време ще пописваме там. За примитивизма на УК-ците - просто ниските слоеве на обществото от там идват на Сл. Бряг, затова ти се струва, че са такива по принцип.
Re: А някой сети ли се за.......
10-09-2009 - 15:27:42
avatar
Mисля, че и пациент Иванов започна да се шегува, което е добър знак smiling smiley

Но ако говори сериозно, е добре да го затворят за по-дълго време. Той и в Монте Карло не е ходил, ама и него го сравнява с КОМПЛЕКСА...
Re: А някой сети ли се за.......
10-09-2009 - 18:07:15
др.Иванов......комдоминиум е когато апартамента е твой,апартамент се казва,ако го рентваш-разликата не е в тухлите и бетона а в експлоатацията на имота.
такса подръжка не се казва кондоминиум,казва се асесмънт.....и не е вярно,че трябва да се управлява от юридическо лице!всичко е въпрос на избор на собствениците.......
например ако жена ти е хаусуайф,спокойо можеш да я пуснете тя да стриже тревата и да прави "оборки".....само дето в сащ оборки не се правят,щото никой не мърси......а ако случайно някой види болкук,веднага ще го изхвърли-ти няма как да си го представиш,т бгетовицата ще ти се смеят ако вдигнеш фас от пътеката,защото не е твой и някой те е "преебал" да му го чистиш.....прекалено "хитри" сте там,за да разбереш защото в цивилизацията няма да те разберат,ако искаш да поставиш лице,което да прави оборки.......
в бгетовицата сте и по практични-и за стригане на трева няма да ти трябва човек,както при тъпите американци,защото сте прекалено хитри,че да имате тревни площи-хем място заемат,хем трябва поддръжка :ami:
на всичкото отгоре си е разхищение-зза кво ти е градинка,кат и там може да се вдигне суперлукс комплекс........
асесмънтите ви в бгетовицата са абсурдно високи......и това ще е едно от нещата,които в бъдеще ще помогнат да НЯМА СДЕЛКИ.........щото да ми искат 1500-2000$ на година за НИЩО .....е няма как да стане.....
Re: А някой сети ли се за.......
10-09-2009 - 19:09:34
др.Иванов......комдоминиум е когато апартамента е твой,апартамент се казва,ако го рентваш-разликата не е в тухлите и бетона а в експлоатацията на имота.

Тази глупост не я разбрах!

такса подръжка не се казва кондоминиум,казва се асесмънт.....и не е вярно,че трябва да се управлява от юридическо лице!всичко е въпрос на избор на собствениците.......

Не съм казал, че трябва да се управлява от юридическо лице, а че самото кондоминио/съсобственост/ е юридическо лице.

защото в цивилизацията няма да те разберат,ако искаш да поставиш лице,което да прави оборки.......

Прощавай, говорих за Бразилия, където дори гарсониерите са със слугинска стая, а преди да се оженят момичетата от добрите семейства учат цигулка и пиано, а не да готвят и чистят, за това има прислуга. Не виждам как някоя дона ди каза/хаусуайф/ ще събира фасове, докато отива в Париж на премиера на някоя опера. Просто живеем в различни светове.
Re: А някой сети ли се за.......
10-09-2009 - 20:07:36
кондоминиум и апартамент всъщност е едно и също.
ако в сградата сте собственици -тогава апартаментите се казват кондоминиуми.
ако сградата е твоя и даваш апартаментите под рента-тогава апартаментите се казват......апартаменти *pardon*
Re: А някой сети ли се за.......
10-09-2009 - 20:09:18
Тук му викат "етажна собственост"...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход