Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А някой сети ли се за.......

Публикувано от SpensX 
Re: А някой сети ли се за.......
09-09-2009 - 22:53:58
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------


>
> Ако се плащат по 250 к.д. на месец, при 22
> апартамента се събира сумата от 5500 к.д. на
> месец.

Аз лично не съм виждал жилищна сграда с 22 апартамента, която да е Сondominium, обикновенно са над 80-100 апартамента от порядъка на 18-30 етажа.




> най-ниската средна класа би живяла в кондоминио,
> което се равнява на 2,5 месечни заплати.


Средната заплата в Бразилия би трябвало да е много ниска тогава. Аз не познавам никой, който плаща 4000-5000 $ на месец такси за поддръжка в кондо.






Сега,
> след като живееш в Канада, кажи колко взимат двама
> портиери и една чистачка на пълен работен ден,
> поддръжката на 3 асонсьора/при 2 апартамента на
> етаж/, общо осветление, външните услуги, шефа и
> заместника, ремонтите и т.н. Между другото моето
> кондоминио беше евтино, защото беше в центъра без
> басейн и двор за подръжка и т.н. Има месечни такси
> от порядъка на 3-4 минимални работни заплати.


Не мога да ти отговоря, защото нито съм бил портиер или чистачка, нито съм им плащал заплати. Предполагам, че е нещо минимално - 900/1200 $ на месец. Повтарям, че поддръжка от 4000 на месец е просто немислимо висока.



> Тук, на Сл.бряг през 5 летни месеца имам денонощно
> рецепция и вечер охрана, басейн, шезлонти, зала за
> билярд и т.н., ежедневно почистване, общ ток и
> вода, кабелна и безжичен интернет, дребни ремонти,
> подземен гараж. На 80 апартамента са може би около
> 20 човека персонал.

20 човека персонал за 80 апартамента започва леко да бие на хотел, това е огромно разхищение за кондо, просто няма какво да правят толкова много хора.


Сега апартамента ще струва около 100 хил.
> или към 150 хил. канадски. Колко струва такъв
> апартамент във Ванкувър и колко му е
> кондоминиото/режийните/?

Ванкувър е скъп, ходил съм сигурно над 100 пъти, но не съм живял там, но в Монреал едно двустайно (една спалня) добро кондо може да се намери и за към 140 000.
>



> Защото в Монте Карло, дето е молко по-добре от
> комплекса такъв апартамент струва поне 5 млн.
> евро.

Не знам какво разбираш под малко по-добре, за мен е несравнимо. В Монако какъвто и имот да купиш сигурно ще е много над милион, за да станеш резидент и да не плащаш данъци едно от условията е да притежаваш жилище там, точно и затова най-големите баровци дават милиони за имот, но спестяват много повече от данъци. Малко обаче да мръднеш настрана от Монако и вече цените въпреки, че никак не са евтини, не са космически. Не мога да разбера защо сравняваш Сл. Бряг с Монако или Ванкувър, те са съвсем различни неща. Предполагам, че идеята ти е да покажеш, че за много по-малко пари може да се живее на място, което е подобно.
Re: А някой сети ли се за.......
09-09-2009 - 23:10:09
Абе ей!!!!!
кондом,мондом ,презерватив
Направете си тема за презервативи ако щете,или за превенция на риска от нежелана бременост!!!!
Опитах се да кажа -заводи,фабрики и ще има кой да купува апартаменти
Кондо ,мондо ,тюмбели на Сънито
А там ходя на парти само ,лапам по два бонбона и ме боли тръбата за разни комплекси .
Повече ме интересува кои диджей ще пуска
........ако трябва да си чешем езиците с глупости де
Re: А някой сети ли се за.......
09-09-2009 - 23:14:43
Не мога да разбера защо сравняваш Сл. Бряг с Монако или Ванкувър, те са съвсем различни неща. Предполагам, че идеята ти е да покажеш, че за много по-малко пари може да се живее на място, което е подобно.

Точно това ви набивам в главите. Тук можеш да живееш като във филм/по-точно :"такъв живот във филмите не съм виждала" по думите на една шведка/. Ако имаш малко акъл в канчето/ не се притеснявайте, тук няма такива/ може да си купиш малък парцел за 50-80 хил. евро, или ако направите комбина 4 човека, за по 12-20 хил на човек и за още по 30 хил да си направете по един апартамента от 80-100 м2. На място, което по нсички показатели е по добро от Монте Карло, като изключим специфичните фактори - известнос, масто за свръх боготи и т.н. Това, което ще направите за 50 хил. Е на човек, в Монте Карло ще струва 10 млн. евро, на Френската ривиера поне 1-2 млн., а във Ванкувър около 700-800 хил. Или за 70-80 хил да си вземете хубав двустаен в хотелски тип коплекс и да живеете така, както живеят не повече от 10% от канадците.

Но вие нямате акъл колкото едно врабче и ми обяснявате какво било по света.
Re: А някой сети ли се за.......
10-09-2009 - 00:37:23
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Но вие нямате акъл колкото едно врабче и ми
> обяснявате какво било по света.


Ами нямаме бе, какво да правиш. Съдба, не можем да се променим я. Виж ако идеалите ни бяха Слави Трифонов, Глория или Хисарския Поп сигурно доста по-щастливо щяхме да си живеем. Никъкви дилеми, никъкви въпроси, знаем всичко, морето до колене и в морето ни е до колене. smiling smiley
Re: А някой сети ли се за.......
10-09-2009 - 00:52:57
SpensX Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе ей!!!!!
> кондом,мондом ,презерватив
> Направете си тема за презервативи ако щете,или за
> превенция на риска от нежелана бременост!!!!
> Опитах се да кажа -заводи,фабрики и ще има кой да
> купува апартаменти
> Кондо ,мондо ,тюмбели на Сънито
> А там ходя на парти само ,лапам по два бонбона и
> ме боли тръбата за разни комплекси .
> Повече ме интересува кои диджей ще пуска
> ........ако трябва да си чешем езиците с глупости
> де

Хе, то и кондото хапартамент, бря! Хеле в БГ започнаха да стават модерни такива с property management дет' се вика. 24 Е на м2 на апартамент (и общите части влизат) им искат за поддръжка годишно у Варна за един пенсиониран фатмак за портиер и две монтирани видеокамери - 2000-3000 лв. еднократна инвИстиция.
Re: А някой сети ли се за.......
10-09-2009 - 01:00:10
avatar
Септември е.

София започва пак да прилича на ..<censored>.. топ локейшън на Земята. (А КОМПЛЕКСА си е такъв и през зимата и лятото безспир, както казала една безработна шведка.)



Имаме си президент-идиот, премиер-идиот, главен прокурор-идиот, а освен това все по-голяма част от населението стават идиоти. Най-странното е, че всички те осъзнават че са идиоти, но нищо не могат да направят. Идиоти.



*beer*
Re: А някой сети ли се за.......
10-09-2009 - 09:24:27
property management няма нищо общо с това, което се нарича кондоминио/ум/. property management, който се практикува в България е незаконен в повечето случаи, защото не може да се поставя подписването на един договор във връзка с приемането на друг. Това е нещо, което строителят ти натриса и което е най-сериозния фактор за отказ от ваканционни имоти. Отхвърля се много лесно, ако се съберат членовете на съсобствеността и гласуват/обикновенно те са в мнозинство след края на продажбите/. Тогава трябва и да се разберат за поддръжката, според закона.
Re: А някой сети ли се за.......
10-09-2009 - 11:38:31

Изпратено от: др. Иванов
За демоградският "проблем" - той отминава. Както винаги съм казвал, което е и обективен закон, раждаемостта е синусуида. В 1910-1930 г. раждаемостта в България е била най-висока в Европа. Българките са раждали 2 пъти повече от туркините и циганките. Този максимум минава и през 1995-98 г- стига до минимума. От тогава синусуидата тръгва нагоре и сега на година се раждат с около 10 хил. деца повече от преди 10 г. Естествено това е за сведение, защото не раждаемостта определя цените на жилищата.

Само, че на едно новородено имот му не трябва. Трябва му 25-30 години по-късно когато се зажени. Т.е. дъното при търсене на първо жилище тепърва предстои, за сметка на освободените "последни" жилища.


Изпратено от: др. Иванов
Точно това ви набивам в главите. Тук можеш да живееш като във филм/по-точно :"такъв живот във филмите не съм виждала" по думите на една шведка/. Ако имаш малко акъл в канчето/ не се притеснявайте, тук няма такива/ може да си купиш малък парцел за 50-80 хил. евро, или ако направите комбина 4 човека, за по 12-20 хил на човек и за още по 30 хил да си направете по един апартамента от 80-100 м2. На място, което по нсички показатели е по добро от Монте Карло, като изключим специфичните фактори - известнос, масто за свръх боготи и т.н. Това, което ще направите за 50 хил. Е на човек, в Монте Карло ще струва 10 млн. евро, на Френската ривиера поне 1-2 млн., а във Ванкувър около 700-800 хил. Или за 70-80 хил да си вземете хубав двустаен в хотелски тип коплекс и да живеете така, както живеят не повече от 10% от канадците.


Класацията за добро място за живеене, в която Ванкувър заема челните места не се прави въз основа на брой денонощни кръчми с качени танцьорки по баровете, а на възможността да получиш добро образование, здравеопазване и сигурност. В челната стотица на тази класация няма град без университет, театър, опера, музей.
Естествено голяма част от хората нямат вътрешна потребност да посещават такива места, но самото сравняване на Слънчев бряг с Ванкувър и Монако си е недоразумение.

Между другото, др. Иванов, извън темата от чисто инвеститорски интерес имам един въпрос. Както написахте за 80хЕ взимам хубав двустаен в хотелски тип коплекс. За още 30-40хЕ го довършвам и обзавеждам. Обаче определено нямам желание да прекарвам там повече от 2 седмици в годината. Та питането ми е какви доходи може да ми носи тази инвестиция?
Re: А някой сети ли се за.......
10-09-2009 - 11:38:59
Ейй чета и не мога да ви разбера. Всички пишете за едно и също, но всеки го прекарва през собствената си орисия. Еми да тези дето работят за 400лв на месец само реват за НИ за 300лв на квадрат и така ще си и остане. И само това знаят, държавата им виновна, премиера им идиот, нз си кой им е идиот. Др. Иванов е прав в много неща, и се чудя защо им наливате мозък в главите и им давате безплатни идей.Така си е пичове - Не че имотите са скъпи а заплатите ви са много ниски, и помислете само ако ви намалят имотите , сиреч по-малки печалби на строителите, сиреч по-ниски заплати и на всички заети в строителсвото, сиреч по-малка консумация и ползване на услуги, което 100% ще обхване и вашето занимание с което си изкарвате 400те лв и айде и вие в коша.Така си е , да не забравяме че "икономическия ни бум" се дължеше изцяло на НИ.
Затова по темата. Напълно съм съгласен че трябва да гледаме в една посока - за създаване на работни места чрез привличане на инвеститори, благоприятни данъчни условия, защита от държавата срещу бюрокрация и корупция , отваряне на заводи и фабрики за лека промишленост- проводници, полупроводници, авто части и прочие....
Иначе не виждам какво може да се случи в тази държавичка.
Закъснявам за работа, лек ден на всички.
Re: А някой сети ли се за.......
10-09-2009 - 11:43:32
avatar
Е, поне един от форума си призна, че работи winking smiley

Съгласен съм.
Вярната посока е в направление как да направим живота си по-добър, а не в посока, как да стъжним живота на останалите. winking smiley

А това ще се случи, единствено и когато българите се приучат отново на трудолюбие, скромност и спестовност *write*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход