Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Една година от пукането на балона в БГ

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Анкета: Една година от пукането на балона в БГ
01-09-2009 - 21:28:43
Eeee, дори не ми прочете поста, толкова време го писах, не те е срам sad smiley
Едно мерси даже не получих за усилията, а и ти заядлив като другите sad smiley Не разбираш от кредитиране ама грам smiling smiley Наисал си ми някакъв частен случай... при това поне да го беше обрисувал докрай. Писал си "ами продаваш на втора твоя фирма построеното на цени на 800-1000 евро" - само това изречение веднага повдига 2,3 въпроса... Дори не си нясно явно не сам с усвояванията ами и с погасяванията на тези кредити...
чул си нешо от някъде ама не си доразбрал smiling smiley
Re: Анкета: Една година от пукането на балона в БГ
01-09-2009 - 21:52:06
sashe Написал:
-------------------------------------------------------
> Eeee, дори не ми прочете поста, толкова време го
> писах, не те е срам
> Едно мерси даже не получих за усилията, а и ти
> заядлив като другите Не разбираш от кредитиране
> ама грам Наисал си ми някакъв частен случай...
> при това поне да го беше обрисувал докрай. Писал
> си "ами продаваш на втора твоя фирма построеното
> на цени на 800-1000 евро" - само това изречение
> веднага повдига 2,3 въпроса... Дори не си нясно
> явно не сам с усвояванията ами и с погасяванията
> на тези кредити...
> чул си нешо от някъде ама не си доразбрал
>
==========================================================
не съм заядлив,като другите.....а съм ПО заядлив от другите spinning smiley sticking its tongue out
прво банката предпочита да даде бизнес кредит наведнъж за цялата сграда,отколкото да даде 20 различни ипотеки за всеки един от апр.....
второ,тя не пропуска раздаване-ако тези апт. се купуват от различни хора,много от тях ще имат друго финансиране,а няма да използват услугите на банката-банката изпуска бизнес,мойто момче winking smiley
2007 и началото на 2008 се конкурираха коя повече пари да раздаде......веднага ще финансира цялата сграда,ВЕРВАЙ МИ.........
Re: Анкета: Една година от пукането на балона в БГ
01-09-2009 - 22:09:44
Заядлив си, видно е, ей излагаш се с тия приказки....
Ти му говориш НАСА, той ти обяснява за фикуси... мойто момче... smiling smiley
От очевидното коментиране на проблемите на отрасловите кредити и целево усвояване... минахме на 'свързани лица' и 'погасяване'. Общото двете малко ми се губи, ама ... явно ги усещаш нещата. Ем нямаш понятие от двете у реалността, ем принципно не ти е ясно нито къде са законово уредени, нито каква им е идеята/целта...
Ако и тук ти отговоря конкретно и с въпроси, сигурно ще стигнем до девойките във фронт офиса и деколтета им и тяхното влияние върху цените smiling smiley Спирам, за пореден път се убеждавам че излагането на смислени аргументи във форум е безмислено.
Re: Анкета: Една година от пукането на балона в БГ
01-09-2009 - 22:26:00
acen1975 непрекъснато изтърва много важен аргумент - цената на земята! От там бърка себестойност на строителство с цена на апартамент, като приема Грешно че цената на апартамента = (себестойност на строителство) + ПЕЧАЛБА --> и следователно приема че като имаш разходи за строителство 400Е/м2 и продаваш на 900Е/м2 печелиш 500Е/м2 (или съответно УЖ се набълбуква банката с толкова) ... но къде е цената на парцела ??



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-01 22:44 от ttodorov.
Re: Анкета: Една година от пукането на балона в БГ
02-09-2009 - 00:01:15
какви 400 евро себестойност !
Вие за англичани ли ни вземате?!
До Акт16 300 евро е тавана и то за къща.
Това са ми оферти към мен за строеж на двуетажна къща по мой проект
Не ми се мисли колко пада за 8 етажна сграда, като се разхвърлят на 50 апартамента основите и покрива
Re: Анкета: Една година от пукането на балона в БГ
02-09-2009 - 00:11:16
ilianm Написал:
-------------------------------------------------------
> какви 400 евро себестойност !
> Вие за англичани ли ни вземате?!
> До Акт16 300 евро е тавана и то за къща.
> Това са ми оферти към мен за строеж на двуетажна
> къща по мой проект
> Не ми се мисли колко пада за 8 етажна сграда, като
> се разхвърлят на 50 апартамента основите и покрива


Само пишете без да четете.
Цената на земята или обезщетението на собственика?
А знаеш ли каква е разликата между основи на къщичка и основи на блок?
300 евро ти е цената за какво?
знаеш ли колко бетон има в една къща и колко има в един блок?

А печалбата на строителя?
Или той, мръсен капиталист, трябва да строи благотворително?
Че бяха надути цените на новото строителство, бяха.
Ама те и собствениците на земя от 20 стигнаха до 40 %.
Re: Анкета: Една година от пукането на балона в БГ
02-09-2009 - 00:39:59
И ги и подминаха.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Анкета: Една година от пукането на балона в БГ
02-09-2009 - 09:42:56
Този аргумент с обезщетенията не е във ваша полза. Факта, че даден предприемач се е навил да строи на 40 или 50 % обезщетение, (второто вдига себестойността двойно), показва недвусмислено, че нормите на печалба са били далеч над 100%, защото 100% покриват само обезщетението, а лично съм убеден, че за тях отгоре са си сложили поне 2 пъти повече.
Колкото до цените в момента на строителството, знам за оферта от 84EUR/м2 за груб строеж на 5 етажен хотел с материалите, като мястото на строеж изобщо не е близо до бетонов възел. Това е без изкопа и покрива. И преди да ми кажете, че тази цена е предложена от фирма менте, ще споделя, че човека, за който ще се строи е много добре познат и няма да им се размине, ако не си изпълнят ангажимента.
Re: Анкета: Една година от пукането на балона в БГ
02-09-2009 - 09:52:55
без изкопа?
а сега го попитай колко пари му е да стигне до кота 0.
не съм строител, ама защо не повдигнеш темата в съседния форум?
Re: Анкета: Една година от пукането на балона в БГ
02-09-2009 - 10:03:48
Аз също не съм строител, знам че изкопа и покрива са най-скъпите пера на един стоеж, но колко ли ще му струва до кота 0, че да вдигне значително цената от 84EUR/м2 при РЗП от над 2500м2. Целта на примера ми беше да покаже, че високоетажното строителство винаги излиза по-евтино именно, защото цената на основи и покрив се разбива на доста по-голяма квадратура. При груба бакалска сметка ако му искат 40000EUR (което според мен е много, но го слагам като пример) до кота 0, цената ще му легне 100EUR/м2 за груб строеж.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход