Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да си поговорим за банките

Публикувано от valsodar 
Re: Да си поговорим за банките
28-08-2009 - 15:42:32

Цитат:България не може да се оправи сама с
> дълговете
>
> През 2009 година България трябва да изплаща
> дългове в размер на над 26 милиарда долара, което,
> според рейтинговата агенция Фитч, представлява 64
> процента от БВП. Цитирайки агенцията, „Мъниуеб"
> пише, че при това положение България може да се
> окаже зависима от помощта на МВФ.

Положението не е е добро. Това, че положението не е добро не може да обясни и извини неверни, некоректни или подвеждащи формулировки.

Формулировката горе предполага в тесен смисъл, че през настоящата година у нас са почнали да текат падежи по задължения на държавен и/или държавно гарантиран дълг и този процес ще продължи до 31.12.2009, като бруто падежираният дълг ще възлезе за цялата година в размер на 26 млрд. Щ.Д.
Е, това наистина не може да е вярно.

Какво точно искат да кажат и откъде им е информацията и т.н. само те си знаят.
Re: Да си поговорим за банките
29-08-2009 - 08:26:50
камелия Написал:

> Абе, човек, ти наистина ли го вярваш това, или се
> майтапиш?
> Какво честно виждаш в Америка, която вместо да
> помогне на хората да си плащат ипотеките, хвърли
> милиарди, за да одържави фалиралите банки, които
> не се посвениха да си раздадат огромни премии на
> шефовете?
> Кой въведе "инструмента на 21-ви век"- търговията
> с пакети от вторични ипотеки?
> Имаш ли представа, ако това безумие не беше
> прекалено авангардно за куп страни, какво щеше да
> е сега?
==============================================================
Ками,Ками.......европейците искаха да инвестират в сащ-това бе най лесния начин.....евро банки купуваха американски ипотеки.......абсолютно същото като чуждите банки в бг купуваха ипотеки,но директно.......не разбирам кво не ти е ясно?
също както в бг влезнаха с ипотеки и сега ще губят милиярди,същото и със сащ-имотите почнаха да падат и те загубиха.........
а за да си измият ръчичките пред акционерите и да си "позачистят" имиджа,както и да не ги съдят за махленско управление на акционерни пари,създадоха "теорията",че от сащ са им продавали сложни финансови инструменти.........
нека те светна-сидиото няма нищо сложно и макар и да знам,че европейските банкери са леко по тъпички от американските им колеги,съмявам се,че не са могли да "осмислят" че купуват 1000 амеркински ипотеки ,където печелят от лихвата,но евентуално може да загубят,ако актива(в случая имота) почне да пада......
тва е нищо повече от инвестиция-има си риск и награда........
американмеца не е опрял пистолет на челото на евроколегата си и да го задължи да купува........напротив-точно обратното беше-европейците се надпреварваха да ги купуват,заляха сащ с пари,които искат да влезнат в ипотеки и американските банки се опитваха да задоволят търсенето,като смъкнаха гарда и изисквания за теглене на ипотечен кредит,тъй като те не поемаха риска,а само препродаваха.......
олигуфренията бе от страна на френските и английските им колеги,защото в тези държави имотите бяха в пъти по скъпи от американските и за това тамошните "финансисти" смятаха тези сделки за нискорискови........
следствието от гаменщината им вече го виждаш,но в медиите се представя "под ъгъл".......
американците били виновни,че им ги продавали,не били европейците,че искали да ги купуват........
за да ме разбереш по добре ще ти го опиша по брокерски:
се едно ти (като посредник) в сделка да продадеш в люлин на 1000 евро,после банката да те обвинява,че ипотекаря спрял да плаща,върнал апартамента и банката губи от сделката и ти си виновна,защото си посредничила........кажи Ками,вина имаш ли??????
същото е и с американските банки в случая-те са посредниците между американеца купуващ имот и евро банката финансирала го.....
тия инструменти не са токсични-тъпи са "финансовите гурута" купували ги......за тях са токсични.......

има и токсични инсрументи и много хора ги бъркат с ипотеките,пък и на евро банкерите им изнася така да си мисли евро стадото......
ипотечните инструменти се казват CDO,но има съвсем друг(наистина опасен) и се казва CDS.......
както виждаш наименованията им са доста близки,но са тотално различни неща.няма да те оттекчавам с подробности,само няма да е зле да знаеш,че SDO е нищо повече от ипотека......и евро банкерите казват,че е сложен инструмент,защото наистина е трудно да намериш оправдание за изкупуване на стотици хиляди ипотеки в лас вегас, флорида и аризона,където е презастроено до нива,че и 30% може да са свободните имотчета.......
и те ти ги в пресата-американските банкери създали "сложни" инструменти,които евро колегите им не ги разбирали..........
че дори и да приемеме и да е така......ами кой го е бил по тимберицата евро банкера да купува сложни за него инструменти,които не разбира??????
ама никък не се вързват медийните теории,не мислиш ли?????
тук говориме за ипотечни инструменти(CDO),не за дифолт суапс(CDS),които наистина могат да бъдат много сложни,но от тях си патиха американските банки,не и евро банкерчетата сдухани......
Re: Да си поговорим за банките
29-08-2009 - 09:15:07
Quote

acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
...но евентуално може да загубят,ако актива(в случая
> имота) почне да пада......
> тва е нищо повече от инвестиция-има си риск и
> награда........
> американмеца не е опрял пистолет на челото на
> евроколегата си и да го задължи да
> купува........

Все пак да попитам - падащата цена на жилищата и слагането на рейтинг ААА на рискова ипотека не са ли два различни проблема? Защото проблема дойде, струва ми се, не от сриващите се цени на жилищата, а от това, че някой хора спряха да си плащат ипотеките.

Ако в един пакет има навряни 30% високорискови ипотеки, а на целият пакет е боднат рейтинг три А-та - кой е виновният - който купува ААА пакет, или който му е сложил такъв рейтинг?

Като кацата с меда се получава малко...
Re: Да си поговорим за банките
29-08-2009 - 10:03:04
асене....то да бяха само европейците...ми то целия свят се е набълбукал с CDS-и.
Просто това е първият път,когато цените на имотите падат глобално.До сега такъв случай не е имало-все е било в отделна държава или район.Сега е навсякъде.Така де...ако има риск при имотите в Малайзия,защо да не си купя ипотечни инструменти някъде от другия край на света...50% в местни инструметни,50% в чужди...не може и по двете позиции да съм на загуба едновременно.
Е да,ама се оказа,че можело...
Отделно...щатите си бяха добра инвестиционна дестинация по принцип,много години наред и вероятно някъде в близкото бъдеще пак ще станат такава.
Re: Да си поговорим за банките
29-08-2009 - 10:38:40
това вече ме уби - да се обяснява на камелия що е то сидио и сидиес :}
по принцип в момента в който в една тема налазят тролове като камелия и сие конструктивната дискусия приключва (може и това да им е целта де...) но АСен стоически се мъчи да ограмоти една лелка от краен софийски квартал що е то финансов инструмент.
браво за усилията!
Re: Да си поговорим за банките
29-08-2009 - 16:14:17
avatar
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> това вече ме уби - да се обяснява на камелия що е
> то сидио и сидиес
> по принцип в момента в който в една тема налазят
> тролове като камелия и сие конструктивната
> дискусия приключва (може и това да им е целта
> де...) но АСен стоически се мъчи да ограмоти една
> лелка от краен софийски квартал що е то финансов
> инструмент.
> браво за усилията!


Ами, да, Асен ми обясни що е то вторична ипотека. Сега ми разясни и други важни неща. За което съм му благодарна. А на теб, каквото и да ти се разяснява, свестен диалог не се получава. Ни приемаш- ни предаваш. Бива те само в заяждането и неграмотното писане.
А къде ти е квартала- неслучайно пазиш в тайна..........
Re: Да си поговорим за банките
29-08-2009 - 16:57:12
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами, да, Асен ми обясни що е то вторична ипотека.
> Сега ми разясни и други важни неща. За което съм
> му благодарна. А на теб, каквото и да ти се
> разяснява, свестен диалог не се получава. Ни
> приемаш- ни предаваш. Бива те само в заяждането и
> неграмотното писане.
> А къде ти е квартала- неслучайно пазиш в
> тайна
..........

защо? теб местожителството ли те прави горда, мила моя камелке? нима толкова няма какво друго да изтъкнеш за себе си та единствено това къде живееш може да те накара да се чувстваш горда и значима? *huh*
да те успокоя, не живея в софия smoking smiley

а, и за другото си права - с теб не бих се мъчил да права диалог... но уви и за елементарно заяждане не ставаш - прекалено си елементарна *yes* някакси с човек който си изкарва парите в сферата на НИ, твърдящ че софия има точно 1000 оферти не виждам какво мога да си кажа... *ok*

както казва един друг съфорумец - яж шоколад... *beer*

а, и нещо по-сериозно - прочети темата наново та се увери диалога не приключи ли точно когато ти и троловете като теб се включиха, мила? spinning smiley sticking its tongue out
Re: Да си поговорим за банките
29-08-2009 - 19:22:48
avatar
vivic Написал:
-------------------------------------------------------

> защо? теб местожителството ли те прави горда, мила
> моя камелке? нима толкова няма какво друго да
> изтъкнеш за себе си та единствено това къде живееш
> може да те накара да се чувстваш горда и значима?

Казвам ти аз, че ни за диалог ставаш, ни нещо от написаното разбираш, ама и това не схващаш! Че и собствените си писания не четеш!
Я, да ти припомня:

АСен стоически се мъчи да ограмоти една
> лелка от краен софийски квартал що е то финансов
> инструмент.


Е, комплексарче, кой определя значимостта на хората по възраст и квартал?

> да те успокоя, не живея в софия

Пука ми къде живееш. Ама досега даваше мнения за нещата в родния ми град, от които си светлинни години далеч. И мнения за работата на софийски АНИ, без да си виждал жив софийски брокер. Че и за това къде живея- без понятие да имаш кое къде се намира.

> а, и за другото си права - с теб не бих се мъчил
> да права диалог... но уви и за елементарно
> заяждане не ставаш - прекалено си елементарна
> някакси с човек който си изкарва парите в сферата
> на НИ, твърдящ че софия има точно 1000 оферти не
> виждам какво мога да си кажа...

Ето, на това му се казва селянче- комплексарче. Това, че и нищо мъжко няма в теб- няма смисъл да се маркира.
Като селска стара мома помниш кога някой е сгрешил и си в състояние по всякакъв повод да му го напомниш, като няма с какво друго да се отядеш. Само че, не отчиташ разликата между широкоскроения човек и дребната душица- като теб.
Аз не бих използвала толкова тъпи приоми, което значи, че твоите предизвикват само насмешка
.

> както казва един друг съфорумец - яж шоколад...

Що ли не ме учудва че, от всичките писанията на всичките съфорумци , избра точно това?
Подхожда ти на натюрела- идеално!
Re: Да си поговорим за банките
29-08-2009 - 20:06:36
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> това вече ме уби - да се обяснява на камелия що е
> то сидио и сидиес
> по принцип в момента в който в една тема налазят
> тролове като камелия и сие конструктивната
> дискусия приключва (може и това да им е целта
> де...) но АСен стоически се мъчи да ограмоти една
> лелка от краен софийски квартал що е то финансов
> инструмент.
> браво за усилията!




------------------------------------------
понеже си просто момче - подарявам ти няколко прости истини:

1-в царството на слепците едноокия е цар !
2-най-бързо се реже клона върху който седиш! - това е много страшно защото не го усещате !

-----------------------------------
ако си по-усложнено момче - ще ти подаря по-усложнени истини:
1 - всички пазари са пирамиди , в т.ч и тотото и ако някой ти дава безплатни инвестиционни , т.е. печеливши , съвети, вкл. ОГРАМОТЯВАНЕ , респ . ти казва печелившите числа има две възможности :

или е тъпак
или е спекулант а тъпака си.........сещаш ли се ?

2- ако седнаш да играеш комар с чисто нови карти и не разбереш след първото раздаване кой прави "маркизето" - значи си ............ и бягай бързо или ще те разтоварят !

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-29 20:09 от пунди.
Re: Да си поговорим за банките
29-08-2009 - 20:32:16
пунди Написал:
-------------------------------------------------------
> ако си по-усложнено момче - ще ти подаря
> по-усложнени истини:
> 1 - всички пазари са пирамиди , в т.ч и тотото и
> ако някой ти дава безплатни инвестиционни , т.е.
> печеливши , съвети, вкл. ОГРАМОТЯВАНЕ , респ .
> ти казва печелившите числа има две възможности :
>
> или е тъпак
> или е спекулант а тъпака си.........сещаш ли се ?
>
> 2- ако седнаш да играеш комар с чисто нови карти
> и не разбереш след първото раздаване кой прави
> "маркизето" - значи си ............ и бягай бързо
> или ще те разтоварят !

пунди, абсолютно си прав... безплатен обяд с много късмет може и някъде да намериш, но безплатно ограмотяване едва ли...
пропускаш един момент обаче. гордостта е много мощен порок.
само трябва да различиш червейчето на кукичката от неволно изтърваните бисери... трудно, но не мишън импосибъл... хората по принцип не действат разумно... както дирижорите, така и дирижираните... дирижирания се стреми да е уфсата в стадото, да и покажат пътя, дирижора се стреми да е коча - да се показва и да го гледат с респект... в края на краищата заради това и двата типа могат да бъдат доста точно определени...
... а не забравяй и че във всяко стадо има и трети тип, не само уфсе и овени... има и трети... сещаш ли се *yes*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход