Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да си поговорим за банките

Публикувано от valsodar 
Re: Да си поговорим за банките
27-08-2009 - 18:10:53
theedge Написал:
-------------------------------------------------------
> Асене, малко оффтопик, гледах днес в инвестора че
> Baltic Dry е започнал да пада. Мислиш ли че това е
> достатъчно силен мечи сигнал? Все пак донякъде
> това е по темата де, щото ако няма чак толкова
> голямо значение, значи нещата са на оправия (вкл
> за банките)
===============================================================
балтик драя само ще те обърка в момента.ще ти кажа защо-зимата беше паднал под 1000.....но пролетта започна да се качва........сега връща.....но няма нищо общо с реален диманд....просто цените на къмодитис и предимно медна и желязна руда бяха прекалено евтини,както и превозите и китай използваха случая да се запасяват с руда-те вдигнаха индекса ,но защото имат прекалено много свободни долари и вместо да купуват ус трежърис,решиха да се запасяват.....ама явно се презапасиха ио спряха да купуват,от където и балтика почна да пада обратно........
медта зимата и пролетта се движеше между 1.30 до 1.70$......а вече е 2.80 и няма смисъл да изкупуват повече........
два движение на балтика от 900 зимата,до 3000 и сега обратно е нищо повече от запасяване на китайците с къмодитис и до там......

Re: Да си поговорим за банките
27-08-2009 - 18:27:24
СР....май бая "преструктуриране" и "предоговаряне" ще пада в бъдеще:

[dnes.dir.bg]
Re: Да си поговорим за банките
27-08-2009 - 18:53:50
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> СР....май бая "преструктуриране" и "предоговаряне"
> ще пада в бъдеще:
>
>


Виж ги отдолу коментарите само.Не мислят с главите си после ревът.Чули недочули че по света било така и те с кредити за по 20 години се уредиха а сега олеле....
Re: Да си поговорим за банките
27-08-2009 - 19:17:41
Оливър,за мен банките са виновни-те са хората които трябваше да предценят на кой да дават и на кой да не дават-поне така е в цивилизацията.....
нали точно там работят хора,дето това са учили........
е как могат да предценят,че 150 лева са достатъчни за преживяване на месец в бг и за останалите пари от заплатата да отпускат кредит??????
споко,ще бъдат наказани за това-да излъжеш 1 човек,ще ти се размине,да излъжеш 100 човека,ще ти се размине,но да излъжеш в продължение на години цяла нация-тва си е руска рулетка-народа ще се обръне срещу банковата система и банките ще бъдат изкарани виновни,както и си е наистина.
един сервитьор не трябва да знае какъв кредит може да вземе,защото не е учил за това-банера трябва да знае какъв кредит е способен да погасява сервитьора и не да му отпуска колкото сервитьора поиса,а колкото сервитьора ще може да си позволи да погаси...........
защото иначе-точно банката и банкера духат супата.......не ми е ясно как ще съберат милиярдите си обратно от хората,когато хората нямат пари?????
според мен десетки хиляди хора ще бъдат оставени на улицата в бъдеще-тия хора няма да има кво да губят и може да има бая протести.......а банките ще приберат имотите и няма да има кво да ги правят........
точно банките ще бъдат преебаните в бъдеще.....не може да оставиш населението на улицата и да държиш празни апартаменти..........бат ти бойко и дянков ще трябва да измислят нещо и ти гарантирам,че няма да е в ущърб на хората,а ще е в ущърб на банките.......
лъжите на бг банкерите със зарибявки за "фиксирани" лихви и прочие ще им излезнат не през носа ,а през ГЪЗА.......гарантирам ти го.........
бай ганьовците,които се бяха взели за хитър петъровци са ще се сблъскат с реалността..........
Re: Да си поговорим за банките
27-08-2009 - 19:28:57
acen1975 Написал:
> според мен десетки хиляди хора ще бъдат оставени на улицата в бъдеще
> ... банките ще приберат имотите и няма да има кво да ги правят...

Асене, и аз мислех така, но ако данните тук [www.sales.bcpea.org] са верни - дори и след 6те месеца забавяне не се наблюдава катастрофално увеличение на публичните продажби, така че успокой се, със спечелените пари на борсата от "опшъни", "шортвания" и "лонгвания" на "колове" и "путове" си сложи шапката на тояга и направи едно околосветско пътешествие с жената и децата, и остави на Бойко да оправя България и някои прегрешили българи smiling smiley

РЕГИСТЪР НА ПУБЛИЧНИТЕ ПРОДАЖБИ
Продажби при ЧСИ за цялата страна с крайна дата след 2006-01-11 :


Дата : Брой (апарт,къщи,вили,стаи) (София) :
Крайни дати
02/07/2009 : 487 : 11/06/2009 до 17/09/2009
03/07/2009 : 517 (сф: 88, вн: 39, бс: 34, пд: 39, вт: 61, дч: 66) : 11/06/2009 до 17/09/2009
08/07/2009 : 562 (сф: 99, вн: 39, бс: 43, пд: 49, вт: 65, дч: 71) : 11/06/2009 до 17/09/2009
24/07/2009 : 789 (сф: 126, вн: 42, бс: 68, пд: 82, вт: 94, дч: 77) : 11/06/2009 до 01/10/2009
11/08/2009 : 1006 (сф: 140, вн: 52, бс: 81, пд: 96, вт: 104, дч: 103) 11/06/2009 до 05/11/2009
27/08/2009 : 1140 (сф: 187, вн: 62, бс: 83, пд: 111, вт: 123, дч: 108) : 11/06/2009 до 19/11/2009
Re: Да си поговорим за банките
27-08-2009 - 19:44:54
барба,говоря в бъдеще време-още дори година не е минало от началото на кризата в бг........
ами както дянков предрича 20% безработица до края на другата година?????
знаеш ли кво ги чака в бг зимата-разходите се увеличават всяка зима-парно,ток,храната също поскъпва.........и в същото време безработицата се увеличава,БВП пада,потреблението пада.....отделно идиотите продължават да вдигат лихвите........
рецесия и високи лихви с нея са предвестник на финансова и икономическа анархия-просто трябва време за материализирането на неправилната финансова политика.
защото мислиш във франция банките взимат от трише финансиране на 1%,а бг банките си финансират с депозити на по 8-10% и то в една и съща валута??????
грешната политика на орешарски вече се материялизира,а когато бе грешна,никой в бг не знаеше-имало бум,добре било.......
ами сега не знаят,че сегашната политика на дянков също е грешна-рецесия+високи лихви=финансова анархия в бъдеще.......
аз не говоря за днес.....аз говоря за утре и други ден.......за 2010,за 2011......много е сериозна ситуацията и не се вземат мерки за сега........а ако не се вземат мерки и се остави на самотек........не ми се мисли
Re: Да си поговорим за банките
27-08-2009 - 19:51:46
avatar
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> acen1975 Написал:
> > според мен десетки хиляди хора ще бъдат
> оставени на улицата в бъдеще
> > ... банките ще приберат имотите и няма да има
> кво да ги правят...
>
> Асене, и аз мислех така, но ако данните тук са
> верни - дори и след 6те месеца забавяне не се
> наблюдава катастрофално увеличение на публичните
> продажби,
така че успокой се, със спечелените пари
> на борсата от "опшъни", "шортвания" и "лонгвания"
> на "колове" и "путове" си сложи шапката на тояга и
> направи едно околосветско пътешествие с жената и
> децата, и остави на Бойко да оправя България и
> някои прегрешили българи
>
> РЕГИСТЪР НА ПУБЛИЧНИТЕ ПРОДАЖБИ
> Продажби при ЧСИ за цялата страна с крайна дата
> след 2006-01-11 :
>
> Дата : Брой (апарт,къщи,вили,стаи) (София) :
> Крайни дати
> 02/07/2009 : 487 : 11/06/2009 до 17/09/2009
> 03/07/2009 : 517 (сф: 88, вн: 39, бс: 34, пд: 39,
> вт: 61, дч: 66) : 11/06/2009 до 17/09/2009
> 08/07/2009 : 562 (сф: 99, вн: 39, бс: 43, пд: 49,
> вт: 65, дч: 71) : 11/06/2009 до 17/09/2009
> 24/07/2009 : 789 (сф: 126, вн: 42, бс: 68, пд: 82,
> вт: 94, дч: 77) : 11/06/2009 до 01/10/2009
> 11/08/2009 : 1006 (сф: 140, вн: 52, бс: 81, пд:
> 96, вт: 104, дч: 103) 11/06/2009 до 05/11/2009
> 27/08/2009 : 1140 (сф: 187, вн: 62, бс: 83, пд:
> 111, вт: 123, дч: 108) : 11/06/2009 до 19/11/2009

---------------------------------

времето е най-добрият учител - винаги работи за теб !!! (ако си готов да узрееш)
защо да има лавина от публични продажби - за да пазаруват лумпените безплатно ???
може,но в друг живот !
----------
това отдавна е измислено - трябва само да се сетиш , ако има ресурс в сметанката !
и понеже считам,че трябва да ТИ помогна - помагам - нали си " приятел" !
--------
технология за производство на наркомани:
дава му се безплатен наркотик , после евтин...........после абстиненция-да се сети какво е без налкотик...........после му се сваля цената на наркотика..........и хоп - клиент до гроб !
замести ако можеш в аналогичните цикли /наркотик с кредит/ и току виж си почнал да осъзнаваш предварителната нужда от начало за започване на минимално узряване..............
----------
има я схемата в САЩ - ще я приложат и тук (спр-защо събраха парите на лумпените)
-----------
две са великите племена - финикийци и евреи
едните сътворили парите , другите-лихвите !
---------

някой да ти е казвал,че очевидното е очевидно грешно ?

--------
ще поръчам заупокойна молитва за тиквите !
Re: Да си поговорим за банките
27-08-2009 - 22:04:23
Както и да ги въртим нещата за мен си остава "загадка" отговора на два супер елементарни въпроса - защо БГ банките дават примерно 6.5 % лихва по депозит в евро, ако наистина нямат ликвидни проблеми? Такива лихви не могат да се намерят в която и да е сериозна банка в "цивилизацията", ако щете и в банките майки на въпросните БГ клонове.

Защо при толкова висок лихвен процент по депозитите тук не са се събрали вложители от цял свят, които да си "въртят синджира" и да събират пари?

Ако можех 100% достоверно да си отговоря на тези два въпроса, щях да си мисля, че ситуацията ми е пределно ясна. 100% достоверно означава много за мен, иначе версии и аз си имам различни...
Re: Да си поговорим за банките
27-08-2009 - 22:06:24
ред хот БГ пепър Написал:

> времето е най-добрият учител - винаги работи за
> теб !!! (ако си готов да узрееш) - и за теб !
> защо да има лавина от публични продажби - за да
> пазаруват лумпените безплатно ??? - те вече напазаруваха winking smiley и сега е ред на нелумпените
> може,но в друг живот ! - да , ако се гръмнеш следващите няколко месеца
> ----------
> това отдавна е измислено - трябва само да се сетиш
> , ако има ресурс в сметанката !
> и понеже считам,че трябва да ТИ помогна - помагам
> - нали си " приятел" ! - май влизаш в главната роля от баснята "болен здрав носи"
> --------
> технология за производство на наркомани:
> дава му се безплатен наркотик , после
> евтин...........после абстиненция-да се сети какво
> е без налкотик...........после му се сваля
> цената на наркотика..........и хоп - клиент до
> гроб !
> замести ако можеш в аналогичните цикли /наркотик
> с кредит/ и току виж си почнал да осъзнаваш
> предварителната нужда от начало за започване на
> минимално узряване..............
- май съвсем обърка жанра - безплатни имоти и кредити никога не е имало а мечтите ти за клиенти "до гроб" се нуждаят от психиатър .иначе за свалянето на цената си прав ама и тук бъркаш жанра .въпросът е не само колко струва кредитът а и това което се купува с него и за което е този форум.
> ----------
> има я схемата в САЩ - ще я приложат и тук
> (спр-защо събраха парите на лумпените) - и защо точно им ги събраха ???
> -----------
> две са великите племена - финикийци и евреи
> едните сътворили парите , другите-лихвите ! - едните вече ги няма а другите са на доизживяване щото ако не внимават, след следващият Адолф и един може да не остане.
> ---------
>
> някой да ти е казвал,че очевидното е очевидно
> грешно ? - като се погледеш в огледалото и ти си доста очевиден - направи си извода за себе си

> ще поръчам заупокойна молитва за тиквите ! - богоугодно дело е човек да се погрижи за себе си !


Че си червен се разбира от мисленето ти , топъл не си щото доста неща явно не можеш да стоплиш, БГ - си ,а за чушките и пипера да не коментираме. Но плагиатството е проява на лош вкус и бедна фантазия. Срамиш името на хубавата група.Все едно др.Иванов да излезе с ник Скорпиънс .






[www.youtube.com]
Re: Да си поговорим за банките
27-08-2009 - 22:22:09
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> acen1975 Написал:
> > според мен десетки хиляди хора ще бъдат
> оставени на улицата в бъдеще
> > ... банките ще приберат имотите и няма да има
> кво да ги правят...
>
> Асене, и аз мислех така, но ако данните тук са
> верни - дори и след 6те месеца забавяне не се
> наблюдава катастрофално увеличение на публичните
> продажби, така че успокой се, със спечелените пари
> на борсата от "опшъни", "шортвания" и "лонгвания"
> на "колове" и "путове" си сложи шапката на тояга и
> направи едно околосветско пътешествие с жената и
> децата, и остави на Бойко да оправя България и
> някои прегрешили българи
>

+1

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход