Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?

Публикувано от dmb 
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-01-2011 - 13:02:32
Onlina написал 01.2009г. :

Имотите тръгват нагоре, първо качествените локации.
Разбирам че много селинджъри искат да продадат кравата и овцете и да станат "Софиенци" за жълти стотинки, но НЯМА да стане
Колкото и теми за срив на цените да пускате, цените няма да паднат както ви се иска. Сегашното положение е кратковременно,
сега купуват истинските тарикати като мене, а селските тарикати са тук , и очаквам да се проявят точно сега: Браво майна! Нема да се отклоняваш от правата вяра!
bah
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-01-2011 - 13:22:40
avatar
Quote
hunterA
Quote
onlina
Строителството със всички разрешителни, такси и всякакви други плащания, реално ни излезе около 180 е./м2,
Стоителната събестойност 180 е/м2, но видиш ли ние трябва да имаме 500 % печалба и си продаваме на 1100 е/м2

Хънтър, аз се съмнявам, че себестойността им е излязла около 180 евро / кв.м., но го приемаме.
Написано е, че строежа е без кредит, това означава, че има як гръб.
Продажната цена дали, ще е 400, 700 или 1100 я определя единствено предприемача.
Не може с лека ръка да му броим печалбата.
Когато един бизнесмен си заложи 1.000.000 евро и рискува да строи, нека да спечели.
Щом има купувачи даващи 1100/кв., той, ще си реализира приход.
Ако сградата увисне с непродадени обекти - това си е за негова сметка.
.................
onlina, относно селтиците с таралясниците по пътя, такъв е животът майна.
Не може всички да карат Q7 и X5, това го няма дори и в Маями и Вегас.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-01-2011 - 14:32:04
Quote
onlina
Строихме без кредит, разчитахме само на постъпления от клиети, и построихме въпреки всичко 4500 м2 РЗП, НО в хубав квартал, с цени преди кризата 1300 е/м2.

Quote
onlina
Здравейте, искам да попиам някой знае ли приблизителна цена на изкопни работи и извозване на земна маса?
Става дума за изкоп на 310 кв.м. площ с дълбочина 8 м. (за 2 1/2 подземни нива).

Една проста сметка 4500 / 310 = 14.51, приемаме 14 етажа, от които два и половина подземни.

Нека който познава района (кв. Гео Милев, зад магазин Фантастико), да каже има ли такава новопостроена сграда.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-01-2011 - 15:00:59
Quote
bah
Quote
hunterA
Quote
onlina
Строителството със всички разрешителни, такси и всякакви други плащания, реално ни излезе около 180 е./м2,
Стоителната събестойност 180 е/м2, но видиш ли ние трябва да имаме 500 % печалба и си продаваме на 1100 е/м2
Хънтър, аз се съмнявам, че себестойността им е излязла около 180 евро / кв.м., но го приемаме.
Написано е, че строежа е без кредит, това означава, че има як гръб.
Продажната цена дали, ще е 400, 700 или 1100 я определя единствено предприемача.
Не може с лека ръка да му броим печалбата.
Когато един бизнесмен си заложи 1.000.000 евро и рискува да строи, нека да спечели.
Щом има купувачи даващи 1100/кв., той, ще си реализира приход.
Ако сградата увисне с непродадени обекти - това си е за негова сметка.
Е да наистина си е риск да се строи в криза, но наистина това са немислими печалби за който и да е бизнес. Сигорно и от наркотици не се печели толкова а е незаконно. Както и да е въпреки, че и на мен малко 180 евро/м2 ми е малко пресилено или много е пестено в сградата. А и терена не се споменава дали е обезщетение, защото така цената отива друга. А за това, че цената я определя предприемача е вярно, стига да има глупаци да я платят, аз лично за ново строителство 1100 евро без Акт 16 не давам (това си е мое мнение и не ангажирам никого с него), било то и в Гео Милев. За тази цена може в Изток до метрото да се намери стара тухла със екстри, а не шпакловка и замаска. Но всеки си има глава на раменете, за мислене ли ще я ползва или за забиване на пирони си е негов проблем.
bah
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-01-2011 - 15:33:49
avatar
Като цяло, мисля, че онлина-та ни пързаля. Драснала два реда, нахвърлила няколко цифри.
А ние гадаем, амортизираме си клавиатурите и търсим ключа от бараката.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-01-2011 - 15:46:21
avatar
Онлина си е платен драскач - наемат такива, с надеждата да подлъжат някой наивен балък, чрез драсканиците им winking smiley

Юруш народе, че свършиха Хапартаментите за граждани! :}

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-01-2011 - 15:47:30
avatar
Страхотен номер.Че и себестойност ви изкара.
Точно колкото се смята на 100 места из форума без кръчмаря.
Па и проценти, па и наркотици, па и гръб имал, па и 14 етажа с подземните.
Само за общите части и брокерите не се спомена, ама що е време е пред вас.
А сега де.
Кой лъже, или вече сте ги чули тез неща наскоро и на живо.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
bah
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-01-2011 - 15:59:11
avatar
Quote
OwnerBG
Само за общите части и брокерите не се спомена, ама що е време е пред вас.

Ти се бъзикаш, ама онлина-та на колко брокера хляб е дала, просто неми се мисли.
Голямо РЗП, яки цени (над 1.000 евро/кв.), супер комисионни.
Ей такива хора трябват на държавата, с размах.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-01-2011 - 16:30:56
Ето още бисери от Onlina, 10.01.2009г. Ето ти няколко причини поради които цените няма да паднат за София.

1.БГ пазар никога не е фунционирал с логическа последователност спрямо дадена ситуация.
Примери много да не изреждам.


2.<<ОСНОВНО>> Комплексите на повечето провинциалисти с мания да се натъпчат в София на ВСЯКА цена. Това се доказва през последните 20 години и очевидно се предава на следващото поколение, защото притока продължава. Тук не важат никакви кризи и пазарни принципи. Чувал съм за "гражданя"които освен да наемат, и купуват апртаменти като живеят по 5-6 човека там и си делят разходите, както бяха навремето комуналките с обща кухня и кенеф.
Това обособява и точка 1.


3.По въпроса за кредитите, това че не се рекламират не значи че са спрели. Лихвата е завишена с около 1.7 % спрямо март декември 2007 г. казвам го от личен опит, тогава взех кредит на 7.84 %, и сега декември взех друг на 9.46 %.за почти едни и същи параметри на кредита. като чистата заплата върху която се осигурявам е 980 лв. /бруто около 1200 лв./. кредитите са от различни банки.
Ами тези депозити с високи лихви от къде ще се изплащат ако банките са намалили драстично кредитите? В крайна сметка съвсем скоро като започнат рекламите за жилищни кредити ще има опции за рефинансиране, и само някой който е много
тъп може да смята че лихва от 10 % ще е завинаги.


4.Нивата на сивата икономика ще се вдигнат и голяма част от тези кешови средства ще се инвестират(преперат) в имоти.

5.В БГ просто сега е модерно да се казва че видите ли и ние като света сме в криза.
Да точно тези които го говорят от продажния БГ ефир и печат сигурно са в криза защото са пооткраднали няколко дестки милиона които са вложени някъде навън и сега се стопяват. А за другите няма как да има криза, защото самата ни държавица
от 20 години все е в криза и всичко си е по старому само е в по нова опаковка.


Според мен положителното от тази "криза" е че ще постави скапаните имоти на мястото им и ще повиши критериите на имотите които имат добри показатели, като локация и изпълнение, защото имаше момент преди година и половина в който почти нямаше значение къде ще си купиш имот в София,разликите бяха опасно малки, то затова почти навсякъде вече няма парко места пред блоковете.
Хубавото е че все още се намират островчета в София непренаСЕЛЕНИ.

П.С. Знам че много народ ще ме оплюе за тези писания, по понятни причини(вж.т.2), но честно казано не ми пука.
Както обичм да казвам "Който ме мрази под мен да лази" ................................................................................................................................................................................................................................................................Искам да попитам: с тия кредити и с тая заплата ли строиш? Ми ти си са удавил бря.................



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-10 19:06 от onlina.
Отго



Цените на имотите падат по-бързо отколкото мога да реагирам!
"Скромността е за хора, които не разполагат с други качества." Darkside
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
22-01-2011 - 23:10:27
avatar
ха ха ха
тази велика сграда да не е около пазара..
там не бих живял паро да ми дават
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход