Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

И пак нема свестен продукт-вече половин година

Публикувано от tao 
Re: И пак нема свестен продукт-вече половин година
14-08-2009 - 08:00:31
Светла площ е площта без стените. Застроена площ е светлата плюс площта на стените. Въобще не говоря за общи части. Това се отнася за всички имоти, независимо от годината на построяване и типа строителство, дори и за къщи.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: И пак нема свестен продукт-вече половин година
14-08-2009 - 08:47:49
Във Виена и за 200Е/м2 да има пак е по зле от 800 в Младост, защото всеки ден ще закъсняваш за работа и ще се скъсаш да плащаш за транспорт Виена-София. Около ЕДК може да има няколко апартамента за 1000Е, но очевидно не струват нищо, щом още ги има. В Центъра и около НДК има напълно негодни апартаменти, на първи или втори етаж с един прозорец към улицата и останалите към вътршен двор, където никога не изграва слънце, не го ли дадеш за офис и имаш малко дете по-добре го сменяй за панел. Има големи делени апартаменти, като единият се получава от огромен, тесен и дълъг хол и малка баня, бивша тоалетна, с приспособен за кухня балкон - общо 65-70 м2, другата част останали двете малки спални, банята, кухнята, но без балкон и прането го простираш в едната стая - 70-80 м2. И други най-невероятни делби, питай брокерите, те са ходили по такива, а аз ги знам защото всичките ми съученици живеееха в района.
Отделно навсякъде има апартаменти натрупали по 6-8 хил. лв. сметки, неплащали по 3 години вход, такива, които са изцяло за ремонт. Изцяло за ремонт на стар апартамент означава 200Е/м2 без изхвърляне и 1 година работа.

По телевизията всичко може да кажат, купувачите на килограм имат пари да плащат.
Re: И пак нема свестен продукт-вече половин година
14-08-2009 - 08:49:58
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> И това за 1000Е/М2? Питай и за два за мене и поне
> 20-30 за Ками, ще ти ги шитне за 15 дни.
>
> Последните дни форума стана като централната
> библиотека в града на ахмаците.


Иванов личи си че не си много в час с имотите в Европа.Даже изобщо не си....
ама то така е който не е излизал за дълго време навън и не се е сблъсквал с реалноста в развитите държави си мисли че Слънчев Бряг е лукс,удобство и върът на сладоледа :}
Re: И пак нема свестен продукт-вече половин година
14-08-2009 - 09:49:39
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Oliver_Kahn Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Имам оферта за такъв във Виена....100
> кв.метра
> > предпоследна спирка на метрото във Виена.На
> 20
> > минути от центъраАко имаш интерес пиши на
> лични
>
> Да, ама 20 минути с метрото. Все едно от Обеля,
> през центъра, че до Младост.
> А той иска 10-15 м. пеша до НДК.........


ейййй, на 20 мин от центъра бил, ама с метро...
ц ц ц...
гледай как щяхме да се минем...
без малко да се нашием с имоти във виената, добре че ни отвори очите...
как изобщо може да сравняваме западналата виена със слънчева софия.... :g:
срамота Оливър, срамота...
бърже към банката и да купуваме до НДК-то за 300-400к ойро, да станем човек и ние smoking smiley
Re: И пак нема свестен продукт-вече половин година
14-08-2009 - 09:58:31
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Във Виена и за 200Е/м2 да има пак е по зле от 800
> в Младост, защото всеки ден ще закъсняваш за
> работа и ще се скъсаш да плащаш за транспорт
> Виена-София.

ти да не си крепостен селянин :]
верно че за пенсионери в чужденеция няма място, ама има и млади и образовани тука, не само престарели ВИФаджии с комплекси за малоценност spinning smiley sticking its tongue out
иначе ме кефиш, рано сутрин да чета простотийки най-ме кефи *bow*
Re: И пак нема свестен продукт-вече половин година
14-08-2009 - 10:12:15
А защо трябва да съм в час? Да не съм тръгнал да живея там? Тебе какво те интересуват имотите във Виена? Или че в Исландия можеш да си вземеш без пари? Имотите там ги интересуват австрийците и исландците. Слънчев бряг е уникално място,

първо, защото съчетава най-добрите природни и климатични дадености в Европа - изключително много слънчеви дни, съчетани със сравнително умерени в сравнение със Средиземноморието температури - средно с 5-7 градуса по-ниски, залив с море, което от 150 дни сезон в 120 е като езеро, пясъчни плажове и дъно, което е плитко до 150-200 м. от брега. Температура на водата 18,5С миналия 20 октомври и 20,5 на 10 май тази година. Липса на чумата за Средиземноморието - водорасли и медузи, прикрит от север от планина и гори, на 3-4 часа от планини в които има сняг понякога до началото на юли. 5-6 часа до Бяло море и Истанбул 6-8 до гръцките острови.

второ, защото е с най-добрата инфраструктура в Европа, напълно задоволен от ток и питейна вода, изцяло нови ВиК и Ел. мрежи, летище на 20 мин с кола/растоянието от Хитроу до Гетуик - 3 часа минимум и един вагон пари/, пристанище и в близост до други 2 големи Варна и Бургас с фериботни линии и предстоящо изграждане на още 2 - до грузия и Русия. Започнало изграждане на магистрали Балтика-Черно море и Черноморска, която да го обикаля, Пред завършване Тракия, която го свързва с Европа. До 8-10 г. до Талин ще се пътува 12-13 часа, а с ферибот до Скандинавия и Финландия./за 4 човека с кола цена 2-3 пъти по-ниска от самолет/.

трето, защото е с най-нов сграден фонд в сравнение с останалите подобни места;

четвърто, защото е без всякаква конкуренция в ценово отношение

и още много други неща, но най-важното, защото можем да си го позволим. Това не ви влиза в тиквите, можем да си го позволим, то ни е в страната. За 50-60 хил. евро можеш да си купиш хубав двустаен, няма да казвам с басейн защото други няма, на максимум 10 мин. пеша от плажа, на 5 мин с кола до планина, за няколко минути можеш да отидеш да ловиш риба на реката или на специално направени места в морето. Да се гмуркаш, да играеш тенис или да си трошиш главата ако ти е кеф. Място където е предвидено със заплатата през лятото да изкараш и зимата, което значи, че платеният отпуск ти е 7 месеца. Някъде може и да има златни сгради с диамантени покриви, но тях само ги гледаш и си плащаш за това, тук може да го имаш, може да живееш живот, който и по филмите не си виждал и това не го казвам аз а шведи, като си тръгваха рецепционистката ги пита дали им е харесало, а те казват: такъв живот и във филмите не сме виждали. Защото тук е курорт, хората идват да се веселят, другаде е град, където работят, нещата са несравними.

Пък вие ми обяснявайте какво сте видели еди къде си, като сте обикаляли като циганета пред хлебарница.
Re: И пак нема свестен продукт-вече половин година
14-08-2009 - 10:27:08
др. Иванов палаво Написал:
-------------------------------------------------------

> първо, защото съчетава най-добрите природни и
> климатични дадености в Европа
- изключително много
> слънчеви дни, съчетани със сравнително умерени в
> сравнение със Средиземноморието температури -
> средно с 5-7 градуса по-ниски, залив с море, което
> от 150 дни сезон в 120 е като езеро, пясъчни
> плажове и дъно, което е плитко до 150-200 м. от
> брега. Температура на водата 18,5С миналия 20
> октомври и 20,5 на 10 май тази година. Липса на
> чумата за Средиземноморието - водорасли и медузи
,
> прикрит от север от планина и гори, на 3-4 часа от
> планини в които има сняг понякога до началото на
> юли. 5-6 часа до Бяло море и Истанбул 6-8 до
> гръцките острови.
>
> второ, защото е с най-добрата инфраструктура в
> Европа
, напълно задоволен от ток и питейна вода,
> изцяло нови ВиК и Ел. мрежи, летище на 20 мин с
> кола/растоянието от Хитроу до Гетуик - 3 часа
> минимум и един вагон пари/, пристанище и в близост
> до други 2 големи Варна и Бургас с фериботни линии
> и предстоящо изграждане на още 2 - до грузия и
> Русия. Започнало изграждане на магистрали
> Балтика-Черно море и Черноморска, която да го
> обикаля, Пред завършване Тракия
, която го свързва
> с Европа. До 8-10 г. до Талин ще се пътува 12-13
> часа, а с ферибот до Скандинавия и Финландия./за 4
> човека с кола цена 2-3 пъти по-ниска от самолет/.
>
> трето, защото е с най-нов сграден фонд в сравнение
> с останалите подобни места;


Иванов, това с черното искрено ме разсмя, благодаря


> четвърто, защото е без всякаква конкуренция в
> ценово отношение
>
> и още много други неща, но най-важното, защото
> можем да си го позволим.


хм, а мен какво ме интересува ти какво можеш да си позволиш? на теб толкова са ти възможностите, затова живееш в тази клоака, знаеш си мястото което е много добре. но от друга страна ако можеш да си позволиш само нощувки по морето при някоя бабичка и галавечеря с форнети баничка, то трябва ли да ни надуваш главите с това колко е хубаво във вмирисания апартамент и колко е вкусна баничката? :}
Re: И пак нема свестен продукт-вече половин година
14-08-2009 - 10:53:55
vivic Написал:
-------------------------------------------------------

>
> хм, а мен какво ме интересува ти какво можеш да си
> позволиш? на теб толкова са ти възможностите,
> затова живееш в тази клоака, знаеш си мястото
> което е много добре. но от друга страна ако можеш
> да си позволиш само нощувки по морето при някоя
> бабичка и галавечеря с форнети баничка, то трябва
> ли да ни надуваш главите с това колко е хубаво във
> вмирисания апартамент и колко е вкусна баничката?

------------------------
имаш известни основяния да пишаш по този начин , но кажи на меня,несвдущего , чий к....... търсиш в този форум ако си първа писта в Европата ???
-----
щом си мераклия за "А" отбора - не би трябвало изобщо да те итнтересуват БГ-йските цени на жилищата !!!
ако все пак си "самозадоволяваш" тук - или горната презумпция не е основателна , или си поредният "мокасин от необработена свинска кожа" , който търси някой да го обуе !
-------
имам мнение-но ще оставя логичните да пишат,белким се съберат две-три обективни мнения !
--------
срещу обективни не вървят примитивни аргументи..........не че много ми пука за душевния ти софтуер - просто има правила:
ако нямаш какво да кажеш - не го казвай тук !
ако си ял боб и чушки първите седем години ->най-вероятно си от нямащите какво да кажат
---------
в случая не защитевам никого - ти просто трябва да започнеш да полагаш максимални усилия за ПОНЕ минимално вразумяване !
---------
хиляди пъти съм ви го набивал........в тъпите закачалки за шапки:
НА ПАзара / респ. форума има САмо две категории:
заинтересовани и......................
ти май не си от първите !
ако все пак греша и си от първите,ето ти безплатно определение за Пазар:
Пазарът е място,на което тъпаците разбират,че не е трябвало да стъпват ..........когато платят - не предварително!
тъпаците купуват СКЪПО и НЕ КУПУВАТ евтино.........дано си избереш група
а пък Пазарът е проста работа , която се изрязава в това,че винаги изненадва тъпаците !
-----
да си жив и здрав :}

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: И пак нема свестен продукт-вече половин година
14-08-2009 - 10:59:04
Такъв апартамент който е описал Тао просто няма.Това са абсурдни изисквания за апартамент.Покажете една такава обяви без значение за какви пари е.Все пак и да има такъв апартамент трябва да си неземен идиот за да дадеш 250К за него като за тези пари може да имаш супер лукс къща в който и да е от престижните квартали (Бояна, Драгалевци, Симеоново и т.н.) на София над 300кв/м жилищна площ.Говоря само ако си купите парцел и вие строите.Готова влизаш и живееш наистина ще е много скъпа и няма за 250, нито за 300.
Без да се обиждате, но това НДК никакъв център на София не е.Това го въведоха като добра зона провинциалистите дошли в София последните 20-30 години.Там едно време е имало едни грозни казарми, истинския център на София е около народното събрание.Буквално до преди седмица живеех до военна академия, за мен това е най-доброто място, ако искате център София.Израснъл съм в Яворов, това също е едно от най-тихите и приятни центрлани кварталчета.Южните райони са изпълнени със селския плебс дошъл до робува на банките и стари софиянциsmiling smiley
Айде и от мен едно изказване в стил др.Иванов *drunk*
tao
Re: И пак нема свестен продукт-вече половин година
14-08-2009 - 11:21:47
Иво съгласен съм напълно с теб, аз също живях в Яворов. ( На Лакатица-няма такава тиха улица!) За мен Яворов е най-доброто място за живеене, особено по малките улички зад Полиграфическия. Но, ако си с кола напоследък стана безумие.
По Цар Асен не можеш да излезеш ако ще на кълбо да се метнеш, трафика стана там страшен.
Ако оправят трафика, с две ръце се мятам на Яворов. Иначе все още в южните квартали на някои места става за живеене особенно ако семейството е мобилно и сте с дете.
В Яворов единствения му куцуз е кривия вход и изход и трафика.
Но, важното е че било Яворов било Южни райони било Оборище и т.н, наистина такива апартаменти не се продават. Има ги, но не ги продават.
Защото са апартаменти в истинския смисъл на думата.
Може би ще дойде време да се рутят блокове по Манастирски ливади и Витоша и да се прави 1 блок и 5 декара зелени площи около него. Е, тогава вече ще бъде друга приказка.
А плебса се нахака най вече в Горен Лозенец, ->просто няма такова гето.
Ходих 2 пъти там, трети път няма да стъпя.
Ако на БГ продавачите им се виждат 100к за 100м2 малко за апартамент, значи кризата на нищо не ги е научила, има още доста път да извървят.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход