Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А истина ли е...?

Публикувано от Svetlio 
НЕ Е ИСТИНА КАТО ТИ КАЗВАМ smiling smiley
12-08-2009 - 22:56:19
avatar
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
> Радвам се за ентусиазмът ви в тази дискусия
> господин “Продавач”, но мисля че сте направили
> избързани и погрешни заключения. както и в някои
> случаи - разсъждения с които не мога да се
> съглася. Първо, офетрата не е дадена в 30
> агенции, а в три и то естествено последователно, а
> не както излиза едновременно с цел конкуренция
> между тях.


Радвам се че споделяте моят ентуасиазъм г-н Светльо, но всъщност аз не съм се обърнал специално и конкретно към вас и вашия личен проблем, а споделям своя опит на базата на разговори със стоици продавачи и купувачи на имоти - ако успеете да извлечете някаква полза от информацията, която споделям на всички във форума - ок ако не успеете здраве да е smiling smiley


- Първата ми така да се каже сделка с
> недвижимост е от 1991г и най-малкото знам какво би
> следвало ако една оферта се оферира от повече от 2
> агенции. Просто офертата е дадена на следващата
> фирма, след като съм установил, че първата НЕ Я
> ОФЕРИРА.


Моята първа сделка не е била през 1991г. но ако не сте работили в агенция за имоти мога да ви успокоя, че със сигурност нямате моя опит... Това с даването на "следващата фирма" ми е доста познато, защото и аз като продавач преди около седем години "възлагах" да ми продават разни имоти агенциите и много бързо ги определях коя става и коя не. И аз като вас ги проверявах къде оферират имота ми и даже звънях да се правя на клиент да видя какво ще ми кажат... След време обаче успях да видя своите действия и от друга гледна точка не само от своята... Нещо, което не се отдава на всеки човек (т.е. да бъде обективен) и разбрах колко смешен съм бил в желанието си да продавам на нереална цена. Естествено аз си "бях проучил" пазара, но само така си мислех... Признавам си разбрах го няколко години по-късно когато навлязох в тези неща и знам колко ми беше трудно да повярвам на който и да е че разбира повече от мен тогава. Че какво толкова - отварям нета виждам средните цени - давам цена малко по-ниска и съм актуален на пазара... Оказа се че този ми поглед тогава е твърде повърхностен. Този пример не случайно ви го давам... Между другото съм се наслушал на коментари от типа: "Аз съм продал 4 имота и съм купил три - това са общо 7 сделки - не ме учи аз вече ги разбирам тези неща вадя си тежестите и сме на нотариус и това е какво ми умуваш..." В отговор мога да кажа само, че работя повече от 5 години в недвижимите имоти имам доста повече от 7 сделки както можете да се досетите, но колкото повече сделки правя толкова повече нови неща научавам и разбирам, че две еднакви сделки няма и съвсем не си мисля, че знам или че мога всичко. За това и много се учудвам когато някой се тупне гордо по гърдите и ми каже - да бе знам си аз как се прави ти не ме учи...ок


Това дали не я оферира, защото я смята за
> неизгодна е друг въпрос, който всъщност е и
> повдигнат в самата тема. Така, няма да спориме за
> глупостите от сорта на това дали наистина е реално
> изгодна тази оферта.

Всъщност ти как разбра, че не я оферират ако не е тайна? Проверил си всичко в нета и пресата и си сигурен, че офертата не е предлагана на клиенти на агенцията, които се обаждат за подобни на твоя имоти ли?


Но можем да поспорим, защо
> АНИ не я оферира, независимо от неините възгледи
> за цената (което не би трябвало да е проблем
> принципно, защото АНИ не е коментирала цената по
> никакъв начин)? След като АНИ е чист посредник и
> не е коментирала изрично неизгодност или
> проблемност пред възложителя относно офертата, тя
> не би трябвало да има каквито и да е угризения за
> предлагането й, особено след изложеното от вас
> удостоверение, че “АНИ не крият имоти”.

Да това е така и аз не влизам в ролята в на адвокат на цитираната (ите) от теб знайни и незнайни АНИ-та нй-малкото защото незнам на каква основа са ви отношенията, незнам какви разговори сте имали, как сте обявили имота с договор или без, как сте им обявили цената, какъв е имота точно и т.н. А това са мегаважни подробности за да се изкаже някой по-конкретно по твоя меко казано завоалиран казус smiling smiley)) А аз говоря по принцип за агенциите, че не крият имоти няма подобна практика и е смешно ако наистина има такива агенции. А се изказвам, защото знам хората колко лично приемат нещата и винаги търсят виновен някъде другаде, но е в своята градинка... Сега ако на мен ми е ограничен бюджета за реклама и продавам 7 приблизително еднакви двустайни панелни апартамента в един същи район мога спокойно да обявя в реклама 2-3 от тях - най-евтиния и най-хубавия и когато ми се обади клиент за някой от тях да му предлагам и другите 5 подобни апартамента особено ако съм видял, че след 2-3 месеца реклама няма обаждания за тези 5 а имам само за другите два... Това е възможно също ако с тези 5 продавача нямам никакъв договор, не съм сигурен, че ще бъдат коректни и примерно са си обявили имотите и в други една или две агенции (ако са повече другите АНИ-та просто няма да бачкат и с мен, защото не бих ги приел) Надявам си разбрал посоката на действия на повечето агенции, защото повечето не биха се борили на всяка цена когато ги подценяват или когато не им уважават труда...


А ако
> стигнем и потвърдим заключението, че все пак АНИ
> рекламира оферти напред или не напред, според свои
> си усмотрения и подбуди, значи имаме на лице
> предубеденост, некоректност и разбира се
> предпоставки за съмнения от рода на допълнителният
> стимул за предлагане на дадени имоти, което е и
> същността и цел на темата.


Светльо ние те разбрахме ама ти не разбра обясненията от няколко човека... Ако стигнем и потвърдим заключенито, че все пак АНИ рекламират оферти според това какви договорки имат със своите възложители т.е. с продавачите на имоти с които работят. Ако ти не си сключил договор с една агенция не можеш да изискваш кой знае колко от нея, защото ти не си парафирал условията по съвместната ви работа...
Ще ти го обясня по друг начин...ако така не го разбираш - ти ги лъжеш, че ще им платиш, а те те лъжат, че ще ти свършат работа... Предубеденост, некоректност и т.н. можеш да кажеш тогава когато ти възложиш на някого да ти свърши нещо и му платиш пък той не си свърши работата... ОК да речем, че сме ви разглезили доста и поемаме ангажимент първо да ви свършим цялата работа и тогава да се надяваме да бъдете коректни и да си платите, но не и без да сключим поне договор... А ти нито си платил пари напред на някого, нито си сключил договор с някоя АНИ, но за сметка на това се сърдиш, че никой не се напъва...не е приятно знам, но честно казано бих искал да разбера нещо повече за имота ти, неговата цена и агенциите, които "не са свършили работа и не са го оферирали"... Ако не е дълбока конспирация можеш да ни запознаеш с някои факти за да проверим ако може и някоя друга гледна точка по едностранни казус, който развиваш в тази тема smiling smiley



Надявам се да сте ме
> разбрали правилно и за вашето още по-голямо
> просветление ще драсна още няколко упътващи ви
> реда.
>
> АНИ биха продавали имоти на строителни фирми с
> които имат договорености от години с предимство.


Как го каза??? "от години се предимство" това какво ли ще рече???


В
> случая тези оферти не са конкурентни и
> единственият начин да се реализират е останалите
> да бъдат покрити или най-малкото пренебрегнати.
>


Ето най-накрая изплю камъчето на дълбоката конспирация, която те терзае... Мога да те успкоя, че притесненията ти са меко казано абсурдни...да има логика в тях, но само за човек, който не е вътре в нещата, а ти определено не си личи ти по всяка дума, която пишеш smiling smiley Навил си си на пръста, че има конспирация срещу твоя имот, имаш и прилично достоверна версия, лаишка, но не липсва логика в нея така е... Просто е много далеч от истината... За всеки имот си има купувач особено ако е на адекватна цена - няма непродаваеми имоти - има имоти с високи цени! Не си измисляй какво "биха желали АНИ" защото е видно, че си хал хабер си нямаш от работата на АНИ... Минаването през нотариус 5 пъти в живота не е опит в недвижимите имоти вЕрвай ми и аз си мислех, че знам нещо преди...тцъ грешиш казвам ти го откровенно.


> АНИ биха желали да получат по-голямо
> възнаграждение на единица сделка с цел
> компенсиране на загубите от намалената доходност,
> поради принципното намаляване на сделките.


АНИ всъщност биха желали да имат повече оборот, а не по-високи комисионни или да продават по-скъпи имоти, защото те по-трудно се реализират... Не всичко е математика 2+2 винаги е равно на 4, но в имотите не всичко е еди колко си сделки на месец за имоти на еди каква си стойност по 3% равно на осем трилиона... Брехsmiling smiley))
Принципното намаляване на сделките и удължаване на срока на реализиране на имотите обявени за продажба сед компенсира от агенциите с работа по имоти под наем, а други не успяват да компенсират и фалират... За последната половин година в София над 100 агенции вече ги няма...




>
> АНИ имат предпоставките за използването на
> “иновационни инструменти” от породеното
> свръхпредлагане (надявам се никой не оспорва
> това), което неминуемо ще ощети 90% от
> предлагането, тъй-като имаме налице търсене за
> едва 10% от това предлагане.


Виж всъщност това, което още незнаеш е че повече от 60% от имотите на пазара и по време на пика в цените си бяха безумни и никой не прояваваше интерес към тях. Те буквално не са част от пазара. Това се оферти от типа на панелки по 1500 евро на кв.м. понеже било вложено в тях много...парцели за милиони евро "подходящи за хотели" и т.н. мечти на хора, които не приемат професионални съвети, а най-често дори не ги и търсят... Тези 60% от имотите са буквално "плява" и никой не им обръща внимание нито купувачите, нито брокерите, а естествено само техните собтственици...


>
> Аз лично, като търговец, също откровенно заявявам,
> че ми се е налагало и налага покриването на
> определени продукти, независимо, че са потенциално
> търсени с цел изтикването на други, които временно
> или не са не-търсени и не-представляващи особена
> конкуренция на тези, които се налага да покрия.
>


Е тук е разликата между стока в магазина и недвижим имот...в повечето случаи зад всеки един имот стои неговия собственик (или неговите 12 собственика всеки с различно мнение) и това прави разликите доста големи и сравненията с киселото мляко, доматите, телевизорите и колите меко казано АБСУРДНИ! Първо - "склада" на агенциите или "щанда" им е голям колкото метро, хит, била, фантастико, пикадили и т.н. взети заедно, защото имотите се рекламират в интернет портали, вестници, списания, чрез директен маркетинг и по други начини, но за тях не е необходим щанд, склад, рафт и т.н. Клиентите не влизат в магазина, а търсят имоти по различни начини, а работата на агенциите да знаят кои са каналите за търсене и да могат да предложат по-подходящия начин имотите на който трябва... Това не като да си влезнеш в магазина и да погледнеш рафта и да си избереш киселото мляко данон ли да е или верея... Тук в имотите не се покрива нищо, това че не се предлага много явно може да бъде само и единствено, защото нещото не се търси...а един имот не се търси когато не е на цената си... Никой не крие имоти за да "пробута други" толкова са различни нещата, че няма на къде не като с доматите, които си вкарал на 10 стинки а ги продаваш на 70 стинки и си прибрал тези дето си ги вкарал на 40 стинки защото така или иначе не можеш да ги продаваш за повече от 60 стинки...ТЦЪ няма такива неща в нашия бранш... С повече обяснения незнам как да го кажа, но за толкова инфо от твоя страна - толкова обяснения от моя страна. Ако кажеш, че не съм изчерпателен ще се направя, че не съм го прочел да знаеш smiling smiley)) Ако имам грешки в писането то е защото пиша по един ред на 15 секунди и изяждам букви в бързината smiling smiley


>
> Предлагам да насочите способностите си в
> дискутирането на тези съмнения, а както и изглежда
> факти, вместо да показвате хумористичното си
> настроение, повече имащо връзка с отпуската ви,
> отколкото с темата.

А аз ти предлагам светльо малко да се успокоиш и да се научиш да се вслушваш и да обмисляш чуждото мнение и съвети особено ако имаш нужда от тях...а ако нямаш незнам защо си пуснал тема във форума...



Също така ви препоръчвам да
> избягвате иронията си придружена от епитети имаща
> единствената цел да направи някой смешен, тъй-като
> ако стигнем до използването на подобни похвати
> можете да сте 100% сигурен, че ще ви науча на поне
> 10-ина нови думички.

Аз епитети не съм използвал, но ти може би не говориш конкретно на мен - както и да е дано съм бил полезен, защото отделих повече от половин час да ти обърна внимание и се надявам да си разбрал, че освен твоята гледна точка на света има и други, които могат да бъдат доста по-обосновани от твоята winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: А истина ли е...?
12-08-2009 - 23:12:23
как не ви мързи да пишете......
цялата работа е от ясна по ясна - през годините определени кръгове и отделни хора са имали изгода цените да се повишават , естественно елегантно насочвани в правилната посока
веселото свърши , но за някои свърши още миналата година - изтеглиха големи пари от продажби на имоти и сега изобщо никои не се интересува от развитието на пазара
неосъзналите се хора с ипотеки все още си мислят че имота им струва толкова колкото те самите са платили за него......че и с лихвите отгоре - бавно и полека ще се осъзнаят ка са участници в една крупна измама само че са от ебаната страна
агенциите за имоти са виновни до толкова че печелят от алчноста и глупоста на купувачите с кредит ......и защо да не го правят като са по големи тарикати
ще останат само тези които променят отношението си към купувача , защото от сега нататък мнооого рядко ще има купувач с кредит
даваите сега дружно да викаме че цените на имотите се покачват на 1ви септември и ще видите що прос народ ще изтупа дюшеците ......пък след това ще кажем че видите ли кризата била W образна .........
Re: А истина ли е...?
13-08-2009 - 01:00:54
svetlio, евала човече, да накараш продавач да наспами хиляда страници пост :}
някой ден може и да го прочета, но едва ли...

казах ти и в началото - вземи си няколко почивни дни, освежи си имота, и си го пускай като частна обява. ако имаш някакъв досег с покупко-продажба на ни или поне 1-2 сделки извършени ще знаеш че нищо сложно няма. приготви само 100-200 лева за адвокат да ти изготви договора... да не мислиш че брокерите са супер квалифицирани специалисти? преди време като бях студент колежките заработваха масово като брокерки на ни. а какви простотии съм виждал от страна на брокерите бедна ти е фантазията... колега на работа продаваше по спешност (болест) къща в село до морето за 20-25к лева. 2006г. брокера уж познат... 2 месеца по-късно няма развитие... а цената е супер, и аз се замислях... като отвори вестника един ден - изненада - къщата му се дава за 20к ЕВРО. кво да го правиш такъв брокер... то и бой няма да го оправи...
друг пък стана легендарен с турбо-измама в която за малко да попадне... купува двустаен - брокера го води на оглед - апартамента кукла - цената супер... дни преди подписване се усеща че е заведен в същия като разположение апартамент, но в съседния вход. а имота който той щеше да купи беше меко казано като гробницата на тутанкамон... да не говорим за документни измами в които милите брокита участват...
стой надалеч и си движи нещата сам... пък и в момента толкова негативизъм има към агенциите че на частна обява хората са много по-склонни да се доверят...
успех все пак... smiling smiley
Re: НЕ Е ИСТИНА КАТО ТИ КАЗВАМ smiling smiley
13-08-2009 - 01:04:13
Svetlio Написал:
> Радвам се за ентусиазмът ви в тази дискусия господин “Продавач”, но мисля че ...

Продавач Написал:
> Радвам се че споделяте моят ентуасиазъм г-н Светльо, но ...

Продавач, скри ми топката ! Прочетох по диагонал безкрайния ви диалог и се успокоих за теб.
След брокерството можеш да се преориентираш без проблем към дипломацията в Чикаго winking smiley
Анонимен потребител
Re: НЕ Е ИСТИНА КАТО ТИ КАЗВАМ smiling smiley
13-08-2009 - 07:30:26
Quote

но колкото повече сделки правя толкова повече нови неща научавам

Продавач, ще ме извиняваш ама това ми звучи като: колкото повече хора газя по улиците толкова повече се научавам да карам кола.
Не трябва ли един брокер да е научен какво да пррави, а не да се учи в движение?

Quote

защото знам хората колко лично приемат нещата и винаги търсят виновен някъде другаде, но е в своята градинка..
М-м-м-да и твоя пост го доказва на 100%.

Quote

защото повечето не биха се борили на всяка цена когато ги подценяват или когато не им уважават труда...
Каквото си надробил - ще сърбаш. Аз ли пусках обявите - купувам за марсианци без комисионна от продавача? Вие ги научихте продавачите на това да дават имот в по 10 АНИ, защото не им искахте пари - той купувача дойна крава ще има и за нас. Ами сърдете се на себе си.

Quote

парцели за милиони евро "подходящи за хотели"
Аз се сещам за един в Бяла smiling smiley
Какво стана с аквапарка?

Quote

чрез директен маркетинг
Сериозно???
Да не сте почнали като Авон и Орифлейм?

Quote

това че не се предлага много явно може да бъде само и единствено, защото нещото не се търси...а един имот не се търси когато не е на цената си
Ами тогава АНИ да вземе и да каже на човека - така и така, считаме че цената е висока и няма да се хабим да го рекламираме за без пари. Ако искате - слагате 1000 лева на масата и почваме да работим.

Ей Продавач, оправи ми настроението сутринта
Re: НЕ Е ИСТИНА КАТО ТИ КАЗВАМ smiling smiley
13-08-2009 - 08:20:43
avatar
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Svetlio Написал:
> > Радвам се за ентусиазмът ви в тази дискусия
> господин “Продавач”, но мисля че ...
>
> Продавач Написал:
> > Радвам се че споделяте моят ентуасиазъм г-н
> Светльо, но ...
>
> Продавач, скри ми топката ! Прочетох по диагонал
> безкрайния ви диалог и се успокоих за теб.
> След брокерството можеш да се преориентираш без
> проблем към дипломацията в Чикаго


:] :] :] *ok* Ама защо аз притеснил съм те с нещо някога *pardon* ?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: А истина ли е...?
13-08-2009 - 08:25:36
avatar
Тинки ама ти тука ли си бил winking smiley ? Просто намерих свободно време вчера вечерта да осветля човека за конспирацията, която си мисли, че има и убеденоста с която пише за нея... *write* Нямам време да ти отговоря подробно, но парцела го продадох отдавна и не струваше милиони, а около сто хиляди евро spinning smiley sticking its tongue out А ти купи ли си апартамента който търсиш от няколко години moody smiley ?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: А истина ли е...?
13-08-2009 - 09:11:35
@Продавач

Съжелявам, не извякох особена полза, но все пак благодаря за твоето мнение.
Виждам просто пак си концентрирал върху излишни неща от сорта на това как съм се биел в гърдите, колко опит си имал и как естествено АНИ са ангелчета и неминуемо трябва да търсим грешката в нашият телевизор.
Никъде не съм се биел в гърдите, ако трябва да го правя бих си потрошил няколко ребра. Просто изтъкнах, че няма как да дам офертата на няколко фирми едновременно. За АНИ, че са ангели е най-голямата лъжа в темата. Това за личният проблем също, въпреки че е най-изгодната теза за вас. Най-малкото ако беше така, нямаше и да има подобни теми датиращи дори от преди четири години! Нали не искате сега да вадя цитати от форума и конкретни агенции с конкретни проблеми. Никъде не видях сериозни доводи (това е отговор и към Камелия), че АНИ не пренебрегват оферти с цел лансирането на други. Както някой се изрази – няма свободен пазар в БГ. АНИ не са безпристрасни и по-никакъв начин не ни предоставят равни възможности за реализация. А точно тук е проблема, защото както и ти написа, това не е техен собствен продукт, който да могат да организират според вижданията и интересите си. Това е продукт при който те имат чисто посредническа роля и не би трябвало да налагат свойте интереси, както и да влиаят върху самият продукт и неговото реализиране. Те би трябвало да бъдат безпристрастни, независимо от това дали офертата е неизгодна или друга явно интригуваща ги причина. Нали сте съгласни, че точно това по никакъв начин не прави пазара свободен?! Мисля, че трябва да се замислите малко и по този казус, като причина за един от проблемите в момента при недвижимостите.


Колкото за "личният" проблем, наистина нямам време и много възможности да се занимавам сам за "решаването" му. Предпочитах, както е по белите страни да стане, но явно ще потърся "частни" методи, както и ме посъветваха доста хора тук.
Анонимен потребител
Re: А истина ли е...?
13-08-2009 - 09:17:13
Не съм намерил по-хубаво от това, в което живея под наем.
Живот и здраве - като намеря ще купя.
За твое успокоение както вървят нещата, преди ми трябваше заем за да си купя нещо, сега си правя сметките да мина без помоща на банката.

А иначе както много пъти съм казвал - за най-бързо купен имот не се раздават златни медали на купувачите.
Re: А истина ли е...?
13-08-2009 - 10:03:50
По много въпроси съм бил все на различно мнение с Продавача.
Но този път няма как да не се съглася с повечето от написаното, ако изключим нюансите.

Барбароне,
Що ми се струва, че имаш нюх към участниците във форума и техните предишни превъплъщения?
Или не е само нюх? *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход