Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А истина ли е...?

Публикувано от Svetlio 
Re: А истина ли е...?
08-08-2009 - 21:18:06
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, не виждам основания да критикуваш
> държанието ми?! Нещо лошо ли съм казал? Мисля, че
> това е нормално поведение. А и все пак в момента
> съм в гнездото на орлите, не е ли така?
> Брокера не е изисквал договор от мен, нито пък ми
> е давал каквито и да е съвети, напътствия или
> предложения.
Не разбирам за какво говориш. - Какво
> да съм го слушал, що за глупости! паКак съм се
> държал с брокера, как с вас?? - Мисля, че не си
> наясно какво искаш точно да кажеш.

По случая Светльо да ти разкажа една, твърдят, истинска история.
Бай ХХХ си продавал крават. По него време кравите вървяли по 1500 лв. Питал го една вечер съседа.
- Какво става бай ХХХ. Идват ли купувачи?
- Ами идват, идват.
- И какво им искаш?
- Ми... на първа приказка ... 2500 лв...
- Ами на втора приказка?
- Е, втора приказка още съм нямал!

Та и твоя случай Светльо, такъв ми се струва. Ако брокера е опитен и е преценил, че цената която казваш е 30-40 на сто по висока от възможната на пазара, няма да седне да те увещава, че не си в час. При 5-10% разлика, може и да имаш успех да убедиш някого, че цената му е нереална и да я пазариш до реалната, но от там нагоре място за пазар няма докато не узрее продавача. Ще добави офертата ти за разнообразие в каталога си, но няма да я рекламира.
Можеш да бъдеш сигурен обаче, че пак я предлага. Но вероятно така: "А бе имам нещо малко по добро, но му искат прекалено много"
Re: А истина ли е...?
08-08-2009 - 23:03:53
Svetlio,
прав си в подозренията си. миналата година в началото на зимата имах такъв случай - мой имот даден в една от най-големите агенции за офертиране с договор на цена близо 10% по-ниска от средната за подобни имоти близо месец не реализира нито един оглед. след като се уверих че агенцията изобщо не го предлага си го пуснах сам и се реализира за дни. изобщо не се лъжи да ползваш агенции - те самите така са се набълбукали с техни имоти че докато стигнат до твоята оферта ще побелееш...
а и тук не е мястото за подобни дискусии - 80% от пишещите са брокита, нима очаваш от тях да си признаят за простотиите които творят? виж ги само как кудкудякат сега че твоята оферта била едва ли не най-лошата в софия и затова не се предлагала :] пускай си го сам а тук само влизай да им четеш простотиите...
Re: А истина ли е...?
08-08-2009 - 23:04:31
Има ли лекарство за проясняване на мисълта?

Аз се мъча с водка и става, но Svetlio не знам!
Re: А истина ли е...?
08-08-2009 - 23:37:09
vivic,
Ти що щеш сред тези калпави 80% от пишещите са брокита. Явно занаята те интересува.
И как разбра, че цената на имота ти е била с 10% по-ниска от пазарната, от приказките на комшията ли? Или го даде на една цена на агенцията с надеждата да прибереш повече пари, пък като видя, че не става, притиснат от обстоятелствата го продаде на друга, далеч по ниска. И сега ближеш рани във форум дето 80% от пишещите са брокита.
И... въпреки че съм доста години в бранша, не познавам брокер=посредник набълбукан с имоти - да не ги бъркаш с инвестиционните фондове? Посредниците, рядко купуват имоти и когато купуват е на най-тънката цена.
Re: А истина ли е...?
08-08-2009 - 23:45:31
давай давай, реви, не пречиш :]
що ща сред брокитата съм написал - от време на време влизам във форума да ви чета простотиите spinning smiley sticking its tongue out
ако имаше форум на софийските бакшиши и там щях да влизам за да се забавлявам smiling smiley
как се разбира колко е средната цена на подобни имоти мисля няма да е необходимо да ти казвам, но пък ако толкова не схващаш ще се разберем за комисионна и ще те светна smiling smiley
а имота си се реализира точно на цената на която исках агенцията да го офертира. рани дали ближа сам си прецени - продажбата стана в началото на зимата, само дето една агенция не взе едни пари от сделката ...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-08 23:46 от vivic.
Re: А истина ли е...?
09-08-2009 - 00:23:28
avatar
Айде още един сривльо в черният списък на брокитата тук.
Що не изчаква покачването на цените бре?

Още малко ще ми кажеш, че не вярваш на "специалистите" тук ? *angel* *ok* *beer*
Re: А истина ли е...?
09-08-2009 - 04:01:46
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> давай давай, реви, не пречиш
> що ща сред брокитата съм написал - от време на
> време влизам във форума да ви чета простотиите
> ако имаше форум на софийските бакшиши и там щях да
> влизам за да се забавлявам

Моля за извинение - явно не съм те разбрал - мислех, че коментираш сериозно.
Ами така кажи и на човека на който даваш съвети и обобщения. Щом това са ти забавленията, няма да ти пречим я! Забавлявай се, колкото ти душа сака!
smiling smiley
Re: А истина ли е...?
09-08-2009 - 09:29:41
Хах! Не мога да повярвам как се излагате. Какъв черен списък, какви 5 лева!! Някои май наистина са си повярвали, точно както написах в един пост по-горе... Или сме супер объркани или вече сме и изкуфели..нямам друго обяснение за държанието ви. Има и брокита и брокита. Лично аз от 30 срещи с “близкият вид” съм забелязал един единствен истински брокер, ама едничък, Наистина беше перфе, но за съжаление едва ли е оцелял в тоя орляк. Другото брокери... оле мале, бабички, пияндета.. не ми се говори. Вярвам, че точно тази част се изживява тука. А постовете намеци/заплахи ме развеселяват истински и освен с прогресивната си трагичност с друго не се открояват.
Не можете една нормална дискусия да проведете, камо ли клиент са успите. Опитите ви да отречете очевадните неща са толкова жалки. Не осъзнавате всъщост как губите това, което е най-важното за един брокер, а имено ДОВЕРИЕТО! Какво да кажа – БГ-Тупан-Текно smiling smiley

Мисля, че тази тема може спокойно да бъде преместена в “Мнения за агенциите”
Re: А истина ли е...?
09-08-2009 - 11:18:25
Светльо , абе ти да не си прероден
Nikolase ?
И той много обичаше брокерите smiling smiley
Re: А истина ли е...?
09-08-2009 - 11:59:55
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Светльо , абе ти да не си прероден
> Nikolase ?
> И той много обичаше брокерите

Мне smiling smiley

Що и него ли го тъпчехте яко :]


Не мразя брокерите разбира се, не се опитвай да ме провокираш изобщо winking smiley
Не харесвам начина по-който някои работят. И не харесвам естествено да ме нападат по форумите хора, които не са си направили труда да прочетат малко дори...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход