Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А истина ли е...?

Публикувано от Svetlio 
Re: А истина ли е...?
12-08-2009 - 08:26:33
avatar
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Както виждаме, почивката се е отразила добре на
> Продавача - появи се в страхотна олимпийска форма

Здрасти Барбарон *ok* аз винаги съм си тук даже се смазвам от работа и напоследък работния ми ден става по повече от 12 часа... Трябва да ви драскам по някой ред за да не ме забравяте, но май повечето хора са в отпуск щом никой не се заяде с мен, макар за това винаги има време *pardon*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-12 08:30 от Продавач.
Re: А истина ли е...?
12-08-2009 - 12:31:50
Радвам се за ентусиазмът ви в тази дискусия господин “Продавач”, но мисля че сте направили избързани и погрешни заключения. както и в някои случаи - разсъждения с които не мога да се съглася. Първо, офетрата не е дадена в 30 агенции, а в три и то естествено последователно, а не както излиза едновременно с цел конкуренция между тях. - Първата ми така да се каже сделка с недвижимост е от 1991г и най-малкото знам какво би следвало ако една оферта се оферира от повече от 2 агенции. Просто офертата е дадена на следващата фирма, след като съм установил, че първата НЕ Я ОФЕРИРА. Това дали не я оферира, защото я смята за неизгодна е друг въпрос, който всъщност е и повдигнат в самата тема. Така, няма да спориме за глупостите от сорта на това дали наистина е реално изгодна тази оферта. Но можем да поспорим, защо АНИ не я оферира, независимо от неините възгледи за цената (което не би трябвало да е проблем принципно, защото АНИ не е коментирала цената по никакъв начин)? След като АНИ е чист посредник и не е коментирала изрично неизгодност или проблемност пред възложителя относно офертата, тя не би трябвало да има каквито и да е угризения за предлагането й, особено след изложеното от вас удостоверение, че “АНИ не крият имоти”. А ако стигнем и потвърдим заключението, че все пак АНИ рекламира оферти напред или не напред, според свои си усмотрения и подбуди, значи имаме на лице предубеденост, некоректност и разбира се предпоставки за съмнения от рода на допълнителният стимул за предлагане на дадени имоти, което е и същността и цел на темата. Надявам се да сте ме разбрали правилно и за вашето още по-голямо просветление ще драсна още няколко упътващи ви реда.

АНИ биха продавали имоти на строителни фирми с които имат договорености от години с предимство. В случая тези оферти не са конкурентни и единственият начин да се реализират е останалите да бъдат покрити или най-малкото пренебрегнати.

АНИ биха желали да получат по-голямо възнаграждение на единица сделка с цел компенсиране на загубите от намалената доходност, поради принципното намаляване на сделките.

АНИ имат предпоставките за използването на “иновационни инструменти” от породеното свръхпредлагане (надявам се никой не оспорва това), което неминуемо ще ощети 90% от предлагането, тъй-като имаме налице търсене за едва 10% от това предлагане.

Аз лично, като търговец, също откровенно заявявам, че ми се е налагало и налага покриването на определени продукти, независимо, че са потенциално търсени с цел изтикването на други, които временно или не са не-търсени и не-представляващи особена конкуренция на тези, които се налага да покрия.


Предлагам да насочите способностите си в дискутирането на тези съмнения, а както и изглежда факти, вместо да показвате хумористичното си настроение, повече имащо връзка с отпуската ви, отколкото с темата. Също така ви препоръчвам да избягвате иронията си придружена от епитети имаща единствената цел да направи някой смешен, тъй-като ако стигнем до използването на подобни похвати можете да сте 100% сигурен, че ще ви науча на поне 10-ина нови думички.
Re: А истина ли е...?
12-08-2009 - 13:01:20
avatar
Svetlio,
Лошото е, че с теб не може да се получи дискусия. Не приемаш никакви обяснения, нито твърдения, колкото и обосновани да са.

АНИ не биха продавали с предимство имоти на строителни фирми, защото фирмите винаги са плащали много по- малко, отколкото редовите продавачи. Строителите години наред извиваха ръцете на брокерите, защото търсенето беше голямо. В огромен брой от случаите, не плащаха дори мизерния 1%.

АНИ биха желали да имат сделка, за да компенсират загубите от умрелия пазар. А криейки оферти, биха застрашили тази възможност. Както вече ти писах- клиентът винаги може да отиде в друга агенция. Точно поради тази причина, АНИ са готови да работят с всички останали колеги, да обърнат пазара наопаки, да предложат всичко, което има.

АНИ не са търговци, АНИ са посредници. Не знам, какво при теб налага да криеш стоки, сигурно трябва да реализираш тези, на които срока изтича, или се оказват "куци", пък вече си си вложил парите...............но това няма нищо общо с работата на агенциите.
Не бива винаги да мислиш, че хората биха постъпили като теб, дори и в един бранш да сте. Какво остава за сфера, нямаща нищо общо с твоята дейност.........
Re: А истина ли е...?
12-08-2009 - 13:07:06
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
> Чиче, наистина нямаше нужда да се бъхтиш с още
> един пост, още от първият загрях кой е местният
> клоун...



Тъй като виждам, че продължаваш да потропваш с крак и да пишеш небивалици, стигам до извода, че дори това не си разбрал :]
Re: НЕ Е ИСТИНА БАЦЕ winking smiley
12-08-2009 - 13:19:46
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> >
> > Не щеш ли след месец и 4-тата агенция става
> > некъдърна и имота се обявява в пета агенция
> на
> > 3-та по-ниска от първоначалната цена и така
> докато
> > се уцели цената споделена му още от първите
> три
> > агенции, но все пак те не са били прави...
> Ето по
> > този начин виждаме един имот в много агенции
> на
> > различни цени! Това е единствената причина да
> го
> > виждаме!
>
>
> Тук просто няма как да не се съглася с теб. Има си
> "куци" агенции, "куци" продавачи и "куци"
> купувачи. И от многото общо насъбрано "куцане"
> няма как нещата да вървят добре.


Аз затова винаги съм казвал, че след като интернет съществува агенциите и брокерите са всъщност абсолютно ненужни.
Обявяваш си сам имотеца на 1,2или3 интернет портали за недвижими имоти на една цена. Ако реши продавача да коригира цената, го прави и на 3те страници и всичко си е ОК.
Re: НЕ Е ИСТИНА БАЦЕ winking smiley
12-08-2009 - 13:38:28
avatar
Невидимко Написал:
-------------------------------------------------------

> Аз затова винаги съм казвал, че след като интернет
> съществува агенциите и брокерите са всъщност
> абсолютно ненужни.
> Обявяваш си сам имотеца на 1,2или3 интернет
> портали за недвижими имоти на една цена. Ако реши
> продавача да коригира цената, го прави и на 3те
> страници и всичко си е ОК.


Мислиш ли, че хората не го знаят това? И безплатни реклами във вестник могат да пуснат- това също го знаят.
Защо мислиш, че отпадането на АНИ в световен мащаб, не се е случило?
Re: НЕ Е ИСТИНА БАЦЕ winking smiley
12-08-2009 - 13:49:54
камелия Написал:
> Мислиш ли, че хората не го знаят това? И безплатни
> реклами във вестник могат да пуснат- това също го
> знаят.
> Защо мислиш, че отпадането на АНИ в световен мащаб, не се е случило?

Защото и те, като мен, са си сметнали, че времето, което ще загубят, за да водят и/или посрещат всеки потенциален купувач/наемател, до въпросното жилище, ще им струва повече, отколкото ще платят за комисионна на агенция.

При заплата 5000 евро един загубен ден им струва 5000/22 = 227 евро smiling smiley
Re: А истина ли е...?
12-08-2009 - 16:02:35
barbaron Написал:

Защото и те, като мен, са си сметнали, че времето, което ще загубят, за да водят и/или посрещат всеки потенциален купувач/наемател, до въпросното жилище, ще им струва повече, отколкото ще платят за комисионна на агенция.

При заплата 5000 евро един загубен ден им струва 5000/22 = 227 евро

barbaron Написал също:

Пример: адрес: 208/ 208 bis rue la Fayette - 75010 - PARIS 10 арондисман Сеанс: 23 juin 2009
4 стаен 102,10 m2, етаж 3: салон, 3 спални, баня, WC, килер
Начална цена: 266 000,00 ? , Продаден за: 395 000,00 ?



395 000*0.06(комисионна)= 23 700 евро

23 700/5000= 4,74 месеца, ако се реализира чрез АНИ.

При 1000лв заплата и 5 месеца за реализация:

1000*5=5000лв

5000/0.06(комисионната)=83 333лв=42 600 евро за 100 кв.м -> 426 евро/кв.м(чисти)

Ако са 30% общи части -> 300евро/кв.м


.................................................

Така е, по принцип, прескачането на АНИ е нещо като "евтин на брашното, скъп на триците", особено ако приходите са по-големи.

Re: А истина ли е...?
12-08-2009 - 16:57:42
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> barbaron Написал:
>
> Защото и те, като мен, са си сметнали, че времето,
> което ще загубят, за да водят и/или посрещат всеки
> потенциален купувач/наемател, до въпросното
> жилище, ще им струва повече, отколкото ще платят
> за комисионна на агенция.
>
> При заплата 5000 евро един загубен ден им струва
> 5000/22 = 227 евро
>
> barbaron Написал също:
>
> Пример: адрес: 208/ 208 bis rue la Fayette - 75010
> - PARIS 10 арондисман Сеанс: 23 juin 2009
> 4 стаен 102,10 m2, етаж 3: салон, 3 спални, баня,
> WC, килер
> Начална цена: 266 000,00 ? , Продаден за: 395
> 000,00 ?
>
>
>
> 395 000*0.06(комисионна)= 23 700 евро
>
> 23 700/5000= 4,74 месеца, ако се реализира чрез
> АНИ.
>
> При 1000лв заплата и 5 месеца за реализация:
>
> 1000*5=5000лв
>
> 5000/0.06(комисионната)=83 333лв=42 600 евро за
> 100 кв.м -> 426 евро/кв.м(чисти)
>
> Ако са 30% общи части -> 300евро/кв.м
>
>
> .................................................
>
> Така е, по принцип, прескачането на АНИ е нещо
> като "евтин на брашното, скъп на триците", особено
> ако приходите са по-големи.
>
>
>
> ==================================================
> ==================================================
> =====
> ДариНА .... Да опазим децата !


Ами ако не съм на работа, съм в отпуска и само времето което евентуално ще прекарам с "леки" жени го посветя на огледи? Тогава пак ли ще съм "евтин на брашното и скъп на циците"?
Re: А истина ли е...?
12-08-2009 - 17:14:26
Невидимко Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Ами ако не съм на работа, съм в отпуска и само
> времето което евентуално ще прекарам с "леки" жени
> го посветя на огледи? Тогава пак ли ще съм "евтин
> на брашното и скъп на циците"?

5 месеца отпуска?!? *bow*

Понякога, освен думички, се четат и цифрички. Ако не са верни, се поправят (аргументирано). Също, както се поправят и думичките. И така... smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход