Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А истина ли е...?

Публикувано от Svetlio 
Re: А истина ли е...?
10-08-2009 - 10:49:46
Светльо, предлагам ти задълбочено и логично да помислиш върху това:

Кое му е честното и почтеното в това да дадеш имота си на 3 агенции?
Вероятно затова ти искат 10 % :] ще си ги разделят на 3, по 3.33 % на агенция :]

По същата логика можеш да го дадеш за продажба на 33 или на 333.
Ако това е любимото ти число.

На всичкото отгоре, доколкото разбирам, ти нямаш сключен договор с агенция, те пък не рекламират имота ти. Усещаш ли накъде бия? (нямам предвид световната конспирация):]

А сега сериозно.

Съветвам те да поразпиташ приятели и роднини за познати в агенция.

Трябват ти солидни връзки, тъй като АНИ са в таен заговор да не продават апартаменти, за да не печелят пари. Все пак, криза е.

Дори, доколкото знам скоро техни представители ще изнасят лекция във Вашингтон на тема "Новите балкански антикризисни БЕЗдействия пребориха кризата" winking smiley
Re: А истина ли е...?
10-08-2009 - 20:02:29
Чиче, наистина нямаше нужда да се бъхтиш с още един пост, още от първият загрях кой е местният клоун...
Re: А истина ли е...?
10-08-2009 - 22:18:20
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------

> Другото брокери... оле мале, бабички, пияндета..
> не ми се говори. Вярвам, че точно тази част се
> изживява тука.
:} Десятка! Попадение точно в десятката!!! :] :] :]
Re: А истина ли е...?
11-08-2009 - 01:23:20
avatar
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
> Чиче, наистина нямаше нужда да се бъхтиш с още
> един пост, още от първият загрях кой е местният
> клоун...


Малко си се пообъркал.

Изчакай още малко.

Двама са.


НЕ Е ИСТИНА БАЦЕ winking smiley
12-08-2009 - 00:11:42
avatar
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> Svetlio,
> прав си в подозренията си. миналата година в
> началото на зимата имах такъв случай - мой имот
> даден в една от най-големите агенции за офертиране
> с договор на цена близо 10% по-ниска от средната
> за подобни имоти близо месец не реализира нито
> един оглед. след като се уверих че агенцията
> изобщо не го предлага си го пуснах сам и се
> реализира за дни. изобщо не се лъжи да ползваш
> агенции - те самите така са се набълбукали с техни
> имоти че докато стигнат до твоята оферта ще
> побелееш...
> а и тук не е мястото за подобни дискусии - 80% от
> пишещите са брокита, нима очаваш от тях да си
> признаят за простотиите които творят? виж ги само
> как кудкудякат сега че твоята оферта била едва ли
> не най-лошата в софия и затова не се предлагала
> пускай си го сам а тук само влизай да им четеш
> простотиите...

Почетох малко глупости, почетох пък реших да ви се пообадя да не забравите за мен smiling smiley)) Особено след като прочетох поредното гениално мнение на горецитиарания от мен убавец :]

1. Определянето на цената на един имот зависи от много неща и сред тях са:

местоположение, тип строителство (тухла, панел...) етаж (никой не иска първи и последен етаж) разпредление (никой не иска преход или някое куцо разпределение), състояние на имота (подобрения като дограми, врати, настилки, ремонтирана баня и т.н. са доста важни също)

2. Не си определяйте цениТЕ сами...т.е. като отворите нета или вестника и се зачетете от горе, от горе не си правете прибързани заключения за цениТЕ - те имат няколко интересни особености - част от най-евтините изобщо не са реални и целят да им звъннете, че да ви покажат "какво друго имат ама на малко по-високи цени"...а част от най-скъпите пък не са актуализирани, защото агенциите са ги забравили някъде по трасето поради дебилно високите им цени и поради разбирачите техни собственици...

3. Не правете ТОТАЛНАТА ГЛУПОСТ да си "обявявате" имота за продажба в 3, 5, 10 или 30 агенции, защото вие като един виден "възложител" който възлага на 30 агента, а естествено ще плати (евентуално) само на един "който първи свърши работата" можете сами да се досетите колко от тези 3 или 30 агенции ще дадат всичко от себе си да ви продадат имота при положение, че е явно, че някой може да ги изпревари или да не им се заплати труда поради много "голямото възложителство"...на г-н продавача smiling smiley))

4. Агенциите НЕ КРИЯТ имоти - това е най-голямата простотия, която съм чувал... А ако "стоката" не се рекламира на най-челни позиции то това явно е САМО и единствено поради нейната неадекватна цена...

5. И още веднъж за простотията да ти се предлага имота в няколко агенции:

Купувачите ще помислят, че имаш голям зор да продаваш и ще се изгаврят с теб зловещо...защото виждат един и същи имот на няколко места. Втората асоциация когато видят такова нещо е, че този имот има някакъв проблем и за това не може да се продаде. Третото неудобство за подобните "възложители" продавачи е че когато получат 15 обаждания от 15 агенции за огледи, а се окаже, че един и същи купувач звъни на всички агенции за да си уговаря огледи мислейки си че това са различни имоти се получава с един удар два заека... С първия удар г-н "възложителя" си въобразява поне за ден, че към имота му има страшен интерес, а с втория удар г-н купувача си мисли, че има тоооооооолкова много имота с оглеждане, че дори не прави опити да се пазари преди да ги "огледа всички" пък той бил само един smiling smiley))))
Смях в залата, но такива неща стават всеки ден...

6. Агенциите били предлагали един имот на различни цени и били надували цениТЕ на имотиТЕ...брях е как така ?? Ще ви кажа как става ако не съм го казвал до сега smiling smiley)

г-н "възложителя" продавач обявява имота си в три агенции на една цена, която разбира се той си е решил, че е адекватна - ок след три месеца обаче решава, че трите агенции не "правят нищо" за него и обявява имтоа в четвърта агенция, но вече на по-ниска цена и оплюва другите три агенции като некъдърни...

Не щеш ли след месец и 4-тата агенция става некъдърна и имота се обявява в пета агенция на 3-та по-ниска от първоначалната цена и така докато се уцели цената споделена му още от първите три агенции, но все пак те не са били прави... Ето по този начин виждаме един имот в много агенции на различни цени! Това е единствената причина да го виждаме!



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-12 00:12 от Продавач.
Re: НЕ Е ИСТИНА БАЦЕ winking smiley
12-08-2009 - 00:21:12
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Не щеш ли след месец и 4-тата агенция става
> некъдърна и имота се обявява в пета агенция на
> 3-та по-ниска от първоначалната цена и така докато
> се уцели цената споделена му още от първите три
> агенции, но все пак те не са били прави... Ето по
> този начин виждаме един имот в много агенции на
> различни цени! Това е единствената причина да го
> виждаме!


Тук просто няма как да не се съглася с теб. Има си "куци" агенции, "куци" продавачи и "куци" купувачи. И от многото общо насъбрано "куцане" няма как нещата да вървят добре.
Re: А истина ли е...?
12-08-2009 - 00:22:37
avatar
A-a-a, поздравления - добър психопрофил си направил.

А за това "Купувачите ще помислят, че имаш голям зор да продаваш и ще се изгаврят с теб зловещо..." - предполагам, че и примери има?

Не, че злорадствам просто ми стана интересно, как пък се гаврят купувачи с продавач - като не купуват ли?
Re: А истина ли е...?
12-08-2009 - 00:29:54
avatar
Точно така - куци неща има много и навсякъде :]

Най-големите проблеми в работата на брокерите идват от неинформираните продавачи, които правят винаги едни и същи грешки...

Ако нямаше дублиране на оферти офертите нямаше да са 300 000, а щяха да бъдат 40000 и за 5 минути всеки сам щеше да може да ориентира на първо четене какво се случва *book*

Дублиране на оферти има поради изброените от мен по-горе причини и решението е да се заплаща авансово от г-н "възложителя" между 10 и 35% от договорения % при сключване на договора за посредничество по продажбата на имота му. По този начин ако някой може да си позволи да ангажира и 20 агенции, но все си мисля, че ще работите само с една... И така всички щяха да са доволни - продавача - ще има право да изисква от агенцията, агенцията ще знае, че продавача е сериозен и продават само те имота и ще дадат всичко от себе си. Купувачите виждайки този имот ще знаят, че той наистина се продава и че няма да го видят на още сто места и да се чудят коя е реалната му цена... и т.н. *book* *yes*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: А истина ли е...?
12-08-2009 - 00:31:50
avatar
valsodar Написал:
-------------------------------------------------------
> A-a-a, поздравления - добър психопрофил си
> направил.
>
> А за това "Купувачите ще помислят, че имаш голям
> зор да продаваш и ще се изгаврят с теб зловещо..."
> - предполагам, че и примери има?
>
> Не, че злорадствам просто ми стана интересно, как
> пък се гаврят купувачи с продавач - като не
> купуват ли?


"Гаврят" е малко силно казано (просто ми е любим израз) моля да не се приема така буквално winking smiley Имам предвид, че ще предложат много ниска цена за имота виждайки го обявен на сто хиляди места и крещящ "ПРОДАЙТЕ МЕ СПЕШНО Е НЕ ВИЖДАТЕ ЛИ!" clap:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: А истина ли е...?
12-08-2009 - 01:24:46
Както виждаме, почивката се е отразила добре на Продавача - появи се в страхотна олимпийска форма smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход