Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

От 1 Август 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ

Публикувано от dodo2 
Re: От 1 Август 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
10-08-2009 - 00:06:18
FILIP_M Написал:
-------------------------------------------------------
> Muza Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > > Фил,
> > Ти ъпър ли си или си сривльо. Щото Оунърчето
> е
> > ъпър, а аз сривла.

> Тцъ, щастливо влюбен в Елиса, след ъпър правя срив
> и обратно и така....


:] :] :]

др. Иванов,
Какво е това другото, дето го имаш предвид?

Оунърче,
Отива да пускам окръжното *ok*
Re: От 1 Август 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
10-08-2009 - 00:32:26
Един бил по вдигането, друг по падането/лягането/?
Re: От 1 Август 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
10-08-2009 - 00:38:14
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Един бил по вдигането, друг по падането/лягането/?

Еееее, ти така ли намери начин да ме цакаш. Пак тцъ, не позна. smiling smiley


Re: От 1 Август 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
10-08-2009 - 00:59:33
ivo_1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Чудни словосъчетания и жаргони родиха форумите -
> сривльо, ъпер, кешовик,депозитар, набълбукан
> ипотекар и т.н. По принцип и в правото човека
> взел кредит се нарича ипотекар, но новороденото
> словосъчетание е по интересно.
> Аз като гледам тук ъперите са или брокери осъзнали
> че при срив няма движеща сила на пазара, но
> най-вече собственици на апартаменти, които или ги
> продават и са ламтяли за още миналата година, или
> не ги продават, не го дават и под наем, но се
> чувстват щастливи когато апартаментчето им
> поскъпва и искат старото положение да се
> върне.Имам сума ти колеги които по време на
> борсовия ъп всяка сутрин с кафето в ръка отваряха
> инвестора, вадеха един бял лист и почваха сметки с
> колко пари са забогатели от вчера, после ако има
> новини за имотите смятаха и там колко е поскъпнал
> апартамента .
> Сривльовците искат да дойдат времена в които ще
> могат да купят жилище на супер ниски цени, или ще
> вземат максимално нисък кредит.Тук аз не виждам
> сериозен сривльо-спекулант с 1-2 изключения.Това е
> така защото освен статиии и заклинания не виждам
> нито един поне малко обоснован икономичекси
> анализ, които трябва да умее да прави
> спекуланта.Такъв анализ подплатен и с маса данни
> съм виждал само от Барбарон, но на мен той ми се
> струва безпристрастен наблюдател, а не сривльо.
> Лошо няма да си какъвто и да е, всеки си преследва
> целите и с многото весели закачки, форума става
> интересно място.


Иво1,
Ако беше казал, че не си прочел сериозен анализ и обосновка, защо имотите са ъп, бих те разбрала.
Но за обратното, не е така. Достатъчно много се изписа тук и то твърде добре аргументирано.
Освен това, не си прав, че така наречените сривльовци, непременно гонят спекулативни интереси.
Това, че някой прави такива заключения, не го прави все още спекулант. Или пък, очакващ от това лична някаква облага. Лошото е, че много малко ще бъдат печелившите, също толкова ще бъдат и тези, които няма да претърпят никакви загуби.
Това, че се шегуваме, не ни прави, и не означава, че всъщност не сме притеснени.

Много бих искала, прогнозите за срив да не се сбъднат, но това, според мен не е реалистично. Дано не съм права.
Re: От 1 Август 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-08-2009 - 00:26:54
Каквото аргументирано съм го чел, или е било прочетено другаде и поднесено като инфо тук, или директно са преповторени всеизвестни клишета.Но казах че има няколко различни мнения на някои съфорумци които наистина си заслужават да се осмислят.Разбира се че не всички сривльовци са спекуланти.Даже специално тук 90% са просто хора които искат да си купят възможно най-евтино собствено жилище.За много от тях цените едва сега стават достъпни, а има и много други които просто не искат да дават много пари за жилище, макар че са доста заможни и с много добри доходи.Ако щеш вярвай, но имам разни познати които имат среден бизнес, трябва да купят на някое дете апартамент и сега умират от кеф че имало криза защото купили на безценица, което е много странно, защото пък кризата директно им удря бизнеса.
А стари мои колеги които си останаха държавни служители направо тържествуват че имало криза.Викам им, абе няма 10% ъп на заплатата, няма ДМС, СБКО,пари за дрехи.Ако не си била на държавна служба едва ли тези съкращения ти говорят нещо, за това ще поясня , допълнително материално стимулиране и социално-битово и културно обслужване.Те викат дреми ми че от 1 200 ще ми направят заплатата 1 300, важното е че еди кой си апартамент в Стрелбище за които миналата година ми искаха 90 000евро, сега клякат на 70 000.Кога от заплата ще направя такава далавера.Ето това е масовия сривльо, с доход 1000-2000лв, спестени 20-30К евро, които последните 2 години и много добри лихви им донесоха.
Иначе реално един собственик на имоти, ако не са ипотекирани няма от какво да се притеснява.Даже сега докато всеки се оглежда и не купуват хората собствени жилища, рентиерите имат постоянни стабилни наематели.А не да ти дойде и след 6 месеца да каже чао, теглих кредит и си купих мое, защо да ти пълня джоба.Сега обаче или не може да вземе кредит или чака да паднат още, но рентиера си цоца спокойно.
Банките имат лоши ипотеки, но предвид факта ча не са голяма част от кредитни им портфейли не са много притеснени, те по скоро се притесняват от това че майките им ги ошушкват, стана така че кравата бизее от телето :] .
Може би инвеститори и набълбукани спекуланти са най-притеснени, за брокерите незнам, може би не е приятно да ти падне дохода, но който е на ниво и сега си прави сделки.Пазара не е умрял, аз лично тази година бях най-активен.
Re: От 1 Август 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
11-08-2009 - 02:02:10
avatar
ivo_1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Банките имат лоши ипотеки, но предвид факта ча не
> са голяма част от кредитни им портфейли не са
> много притеснени, те по скоро се притесняват от
> това че майките им ги ошушкват, стана така че
> кравата бизее от телето .


Добре, че съществува икономическото чудо България, та да храни загнилите западни, изпаднали до немай-къде икономики.

Ама вие виждате ли какво пишете?

Какви рентиери, какви наеми, къде ги тия щастливи банки?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход