Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

От 1 Август 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ

Публикувано от dodo2 
Re: От 1 Август 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
07-08-2009 - 12:58:31
avatar
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> А бе Ками факт е че ти по гръб никога не падаш,
> дори да напишеш откровенна глупост, лъжа, безумие,
> никога не си казваш, да ето тук не бях права
> сбърках ! Това първо, второ факт е (поне ти самата
> така си казвала) че вече работиш нещо друго, явно
> не си чак такъв спец, за какъвто се продаваш тук !
> Друг факт е че съветваше преди 9-10 месеца един
> човек тук да си купи гарсониера панел в Младост за
> 50К, което се оказа много грешен съвет и още не си
> си признала за което ! Другото нещо е че ти си
> пряко заинтересована от пазара, защото си вадиш
> там хляба (вече в минало време), но да си чувала
> нещо за конфлик на интереси? Много пъти си
> показвала нулеви познания по математика, което за
> един брокер претендиращ да дава добри съвети е
> недопустимо. Нали все пак трябва да можеш да
> направиш най-простата сметка за да оцениш една
> инвестиция - нет презънт велю, ама ти дори не
> знаеш какво е това. Е аджеба как ще ми дадеш
> адекватен съвет без основни познания? Та според
> мен пазара те е отсял, както много други като теб.
> Нищо лошо живота продължава, НИ са ти хоби, както
> на повечето тук Въпреки всичко (че никога не сме
> на едно мнение) ти желая успех в новото поприще
> каквото и да е то и се надявам да ти се отдава
> повече от НИ. Успех !

М, да! Не си разбрал нищо, ама няма лошо................той, живота учи.
Жив и здрав да си........ smiling smiley
Re: От 1 Август 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
07-08-2009 - 13:01:35
avatar
Че защо да не се радвам на нещастието на глупаците?
Че то, ако нямаше възмездие за глупостта щеше ли да има някакъв шанс за положителна еволюция в каквото и да е отношение?!

Айде, стига с тая демагогия, а ?!

Дайте да си кажем честно нещата - който е купувал с ипотека в периода 2005 - 2008-а е пълен глупак!

И подобни печалбарчета идиотчета, вземали кредити на промоция с мисълта, как една година няма да плащат лихви, а на следващата ще препродадат ипотеката си с 20% печалба, хич не ме и карайте да ги съжалявам.

Пазара не е за филантропи, а за трезвомислещи хора.
Re: От 1 Август 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
07-08-2009 - 13:04:25
Иванов не се прави на ударен !

Ами дай ги пак, защото се оказваше, че или са на 5-6 км. от комплекса или ако са в София освен цената от 450 трябва да се изплати и още 30 хил ипотека и т.н.
Re: От 1 Август 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
07-08-2009 - 13:32:03
valsodar , през 2005-та имаше цени по 500-600евро на кв/м в престижните квартали.Който е куипл тогава с ипотека е хванал и големия ръст на заплатите 2005-2008 и за този период най-вероятно дохода му се е удвоил.При това положение ипотечната вноска вече е под 30% от дохода му.Даже ако е бил пестелив най-вероятно е погасил значителна част от главницата и в момента плаща символични вноски.
Така че 2005-та кой е купил с ипотека никак не е сбъркал.Още повече че тогава лихвите бяха значително паднали.По принцип всички купували с ипотека някъде до средата на 2006-та може да се каже че не са направили грешна стъпка.А тези от 2002-2003-та дори са забравили че са имали ипотека.
Голямото дърво е за тези които са взели кредит 2007-ма и особено 2008-ма при ултра набалончени цени, на границата на възможностите си с 30-годишни ипотеки, който от началото на годината ежемесечно увеличават лихвата си.От кредитни инспектори знам че над 70% от лошите ипотеки са от последните 2 години.Това е и много лошо за банките, които обикновено се надяват че ще им е изплатена не малка част от главницата, ако случайно кредита стане лош.Уви обаче не е така, има хора платили 5-6 вноски и до там.Това ще влоши със сигурност печалбите на банките, но няма да доведе до сътресения сред тях.Основния резултат е че вече ще отпускат при много затегнати условия кредити, ще се върнат към консервативното банкиране, което по принцип е положително за всички участници на пазара.
Re: От 1 Август 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
07-08-2009 - 13:43:53
avatar
Виж, срещу тези направили си трезво сметката за това на каква черга могат да се разпрострят - нямам никакви забележки.
Сметнали са си правилно риска, така че ни икономическа криза, ни спад в цените да ги съборят - познавам и такива хора, купили жилище за живеене, а не със спекулативни намерения на гол тумбак.
Една тях от тях го платиха, други си рефинансираха остатъка на ипотечния заем с потребителски - спасяват се някак си.
И всичките са все хора, за които вноските по заема в никакъв случай не надминават 40% от месечния семеен доход.

Но за сулю и пулю, видяли че подковават вола и те вдигнали крак - ей точно тия хора не само, че никак не съжалявам, ами даже се и радвам че си го отнасят с лихвите.

Защото именно благодарение на такива глупендери близо 20 години не можем да направим и крачка напред - 90% от инертната маса, която не може да погледне по-далеч от носа си, живееща в единственият страх да не се мине и с единствената мисъл, как да си угоди на дебелото черво.
Re: От 1 Август 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
07-08-2009 - 14:34:16
За сем. Икономови и много такива като тях. Не е хубаво това, което се случва с тях и на прима виста, ми става кофти за тях. И до тук.

Първо, това сем. с тези доходи изобщо не е било за кредит. На всичкото отгоре, теглят допълнителен кредит за обзавеждане?!?

Явно е, че на семейството, най-елементарните разчети им куцат. Залагам, че освен незнанието, водещото при тях е била не толкова и само нуждата, колкото постигане на някакви норми за престиж.

Никой не е застрахован от грешки. Все пак, когато човек сгреши, търси начин да поправи, да компенсира грешката. Не и тук. Абсолютно съм съгласна с Оптимистко, че тези пари биха могли да ги изработят с допълнителна работа.
Аз така бих постъпила, каквото и да ми коства това. Все пак, няма да е вечно. Ще издържа на натоварването.

Само, че отново са налице предразсъдъците за престиж, респективно "срамна" работа, уронваща....какво уронва?!???

Вероятно е, също, че има с какво да се разделят и да продадат...
Re: От 1 Август 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
07-08-2009 - 16:39:22
dicho,

1. Камелия вече не е брокер

2. жк'Манастирски Клоаки' съдържат в себе си не повече от 4-5 качествени строителни фирми които имат не повече от 10-12 сгради...за тях една цена от 1000 евро пак е много, при положение че се сключват сделки в тези сгради на макс 890/кв.м.

3. Всичко друго е некачествено строителство, да не говорим за тези в строеж при които цената от 500-600 е нормална.Тук таме за някой обект да сложиш още 100 евра.

4. Не знам дали знаеш но в КЛОАКИТЕ е НАБУТВАЦИЯ да купиш имот.Тези сгради които от години пишат "пред акт 16" НИКОГА НЯМА ДА ГО ВЗЕМАТ.И не защото те не си дават зор, ами няма възможност, и ти може би знаеш коя е причината.

5. Причината е: КАНАЛИЗАЦИОННИТЕ КОЛЕКТОРИ на Манастирски Клоаки (запад)(изток) за с потенциал по-голям от колкото КАНАЛИЗАЦИОННИТЕ КОЛЕКТОРИ НА ЖК'ЕМИЛ МАРКОВ' и така дебита е ограничен, невъзможно е според 'Софийска Вода' да се направи частично, трябва генерално....съответно години+милиони левове.

ЗАТОВА И ЦЯЛ БЛОК ПРАВИ В МАНАСТИРСКИ ЛИВАДИ ЗАБЕЛЕЖИ --> 'СЕПТИЧНА ЯМА'

Така че май е по-добре да успокоиш топката за "престижния" комплекс

Поздрави,






dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Гекко,
> И Камелия, и аз , сме брокери, т.е. посредници, не
> представители, надявам се да го знаеш, а това
> означава да помагаме на купувачите да се сдобият
> си искания от тях имот на добра за тях цена,
> съответно да помагаме на продавачите да продадат
> имота си на исканата от тях цена, останалото -
> анализи, прогнози, оставяме на Валсодарчо и
> подобни нему. С това не искам да кажа, че не
> консултираме клиентите си, но нали си съгласен, че
> решението в крайна сметка не е наше, а тяхно ?
> Всички приказки за цена по 500 - 600 е на кв м в
> Манастирски ливади са глупости, това са цени на
> току що започващо строителство, което в момента
> никой не купува, а готово жилище в този район и
> при това свястно няма под 1000 е. Ние с Камелия
> сме хората, които се сблъскваме с реалностите на
> пазара на НИ ежечасно, останалите четат статии,
> статистики и се опитват да правят прогнози и
> анализи, а как се наричат такива като Валсодарчо,
> които се радват на нечие нещастие ?
>
>
>
> Редактирано 2 пъти, последният път 08/07/09
> 12:41PM от dicho.


smoking smiley
Re: От 1 Август 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
07-08-2009 - 17:03:41
ivo107,

1.Не знам сега какво работи Камелия, но има достатъчно опит в имотите.
2.Къде написах, че Ман. ливади са престижен или хубав район ?
3. Прекрасно знам ситуацията в района, защото 3 г. бях в стр. фирма, която още не си е довършила една мъ-ъъничка сграда.
Re: От 1 Август 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
07-08-2009 - 17:06:17
Валсодарчо, генийчето наше, аз си купих преди 2.5 г. тристаен за 75000 е с кредит, преди дни го продадох за 150 000 е, остана ми разлика от точно 40 000 е, като сметна всичко, похарчено по апартамента до тогава, от коя категория точно съм ? Не знам кой ти е казал, че можеш да даваш оценки на хората, на кое отгоре бе пич ?
Re: От 1 Август 2009 ИМОТИТЕ СЕ ПОКАЧВАТ
07-08-2009 - 17:09:23
avatar
Говори-говори, аз ти кимам без думи... *yes* *ok* *angel*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход