Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Каква ще е промяната на цените за Q2 според НСИ?

Публикувано от Panther1 
Re: Анкета: Каква ще е промяната на цените за Q2 според НСИ?
17-07-2009 - 17:50:37
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Не ви ли е минавало чрез ума, че може да дойде
> време, когато стане много актуално, да се правят
> от 2 жилища с кутийки - едно, с нормални стаи.

Вика на модата беше трето/четвърто жилище. Ама тея дето викаха нещо мълчат напоследък и ходят като посрани.

Хубавото на малките апартаменти е, че са в съзвучие със социалните тенденции - повече семейства само с един родител и повече разводи.
Не че ми харесва, но такива са фактите.
Re: Анкета: Каква ще е промяната на цените за Q2 според НСИ?
17-07-2009 - 18:06:28
Re: Анкета: Каква ще е промяната на цените за Q2 според НСИ?
17-07-2009 - 19:55:20
За да има търсене, трябва да има пари, кеш. Достатъчен, без банков кредит. Не е достатъчно само желание и необходимост...

Освен това, притежателите на този кеш, в този момент, със сигурност знаят как да го вложат.

Да вземем Дивал. Сега той има нагласа да купи имот, но на определено ниво. В момента, не го намира и изчаква... Междувременно, т.к. има и зем. земи, разбира, че арендаторите му не могат да си продадат доматите. Дивал, се усеща и вместо НИ изкупува доматите на безценица, дава ги на ишлеме, да му направят доматено пюре... Реализира добра печалба, т.к. пък, нишестето не е поевтиняло толкова - така де, не се разваля като доматите и търговците не смъкват цената....

Пантер,
Имах предвид "голямо" жилище със стаи кутийки...
Re: Анкета: Каква ще е промяната на цените за Q2 според НСИ?
17-07-2009 - 20:11:23
:] как ме вкара в бизнеса с домати :]
Дивал няма нагласа да купува и не участва на паза *beer*
Участвам обаче в разходки с лодки , бирички и разни други приятни занимания - все пак не забравяи че живея в забитата провинция
Нивата които споменах са си мои - тоест определил съм за себе си "праг на търпимост"- ако има на моите нива ще купя , ако ли не - нямам интерес
за земите няма да коментирам - отказал съм се да давам мнение във форума , колкото до рентите - няма да са такива каквито бяха ...доста по ниски ще са .... ама аз пък какво ли разбирам
аиде че не остана до ваканцията *beer*
Re: Анкета: Каква ще е промяната на цените за Q2 според НСИ?
18-07-2009 - 00:06:38
Германците остават верни на кеша

"Другата причина е, че за къщи и апартаменти в Испания много германци плащат на ръка. Това има двойно предимство. Едното е, че нелегалните пари изчезват от Германия. И другото, че в редица страни сумите, отбелязани в договора за продажба, са различни от действително платените суми, добавя той.

Това означава, че плащащият в брой се освобождава от нелегалните пари и освен това плаща за купения в чужбина имот по-нисък данък и по-ниски нотариални такси." winking smiley

Е, защо не идват в Бг да си изсипят кеша, ами ходят в Испания? *huh*
Re: Анкета: Каква ще е промяната на цените за Q2 според НСИ?
18-07-2009 - 02:12:46
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Волгата на др. Иванов.
>
> Не знам защо, но споменаването на Слънчев бряг
> винаги ми е докарвало асоциация на мазна чалга...

Abu, направо ме разби. Сега си спомних, че като бях в казармата между 1985 и 1987 г. тази песен беше много популярна измежду селянията, едва ли не си мислех, че е казармен фолкор, а то си имало такава наистина :}
Re: Анкета: Каква ще е промяната на цените за Q2 според НСИ?
18-07-2009 - 15:23:13
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------

> А не ти ли минава през ума, че мога да се върна "у
> нас" или да ида "у нас" на жена ми?
> Тогава какво правим по твоите сметки? И т.к. и аз
> имам "у нас" и жена ми има "у нас" то ние като
> идем в едното "у нас" другото не остава ли за сина
> ни?


Минава ми, разбира се! Но, за да се изнесеш, има две причини, за които се сещам: 1. Тясно ви е и не се чувствате добре няколко поколения накуп. 2. Родителите ви живеят в провинцията, та затова сте тук под наем.
И в двата случая си под наем и ако решиш да се връщаш, ще стане или след като се пенсионираш, или да не дава Господ, ако тук закъсаш много.
Синът ти няма да отиде в провинцията, синът ти може въобще да не живее в България, синът ти може да живее в България и да има тризнаци..............

пп Хубаво е, че и ти, и жена ти имате "у вас". Ами, ако родителите ви бяха решили, че не си заслужава да се пънат и бяха останали под наем, къде щеше да е вашето " у нас"?

Re: Анкета: Каква ще е промяната на цените за Q2 според НСИ?
18-07-2009 - 15:38:46
avatar
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> За да има търсене, трябва да има пари, кеш.
> Достатъчен, без банков кредит
. Не е достатъчно
> само желание и необходимост...
>
> Освен това, притежателите на този кеш, в този
> момент, със сигурност знаят как да го вложат.
>
> Да вземем Дивал. Сега той има нагласа да купи
> имот, но на определено ниво. В момента, не го
> намира и изчаква... Междувременно, т.к. има и зем.
> земи, разбира, че арендаторите му не могат да си
> продадат доматите. Дивал, се усеща и вместо НИ
> изкупува доматите на безценица, дава ги на ишлеме,
> да му направят доматено пюре... Реализира добра
> печалба, т.к. пък, нишестето не е поевтиняло
> толкова - така де, не се разваля като доматите и
> търговците не смъкват цената....
>......................................................

Драга,
това,което си написала е неукоримо , но и утопично !
моментите са ДВА:
- "с тънка червена линия"
Припомни си къде живееш ..........
------
- "с дебела червена линия" - всичко е производно на думата "нагласа" или "очаквания" , което ти харесва повече *ok*
Има два вида пазари: умни и глупави !
за умните пазари има умна (обективна) информация,която показва моментите на РЕВЕРСИЯ-които моменти дефинират много малко люде - за това съществува ПАЗАРА !!!
---------
ако на умните пазари е така - сещаш ли се какво следва за "онези-другите" пазари ???
НИ е глупав пазар , ама много глупав

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Abu
Re: Анкета: Каква ще е промяната на цените за Q2 според НСИ?
19-07-2009 - 11:42:47
и аз от там я помня, ама с по-друг текст...

Мразя чалгата, както повечето разумни хора, но и отчитам, че на всяко значимо събитие (особено през соц-а) се падаше по някой и друг "култов" кючек. Имах опит за студия на тази тема ("Кючекът - бунт или еснафщина"winking smiley, обаче не намерих причина да я публикувам. А после излезе рапът и иззе социалната роля на апокрифната чалга. Сега остатъците от натрупаната безполезна информация стават само за поздрави на носталгично настроени личности като др. Иванов...
Re: Анкета: Каква ще е промяната на цените за Q2 според НСИ?
19-07-2009 - 18:24:21
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Не ви ли е минавало чрез ума, че може да дойде
> време, когато стане много актуално, да се правят
> от 2 жилища с кутийки - едно, с нормални стаи.
> Нещо от рода, плащаш едно - вземаш 2 и правиш едно
> нормално... Просто вик на модата...

Не ми беше хрумвало. Действително, ако се съединят два псевдо двустайни от ония "хол с кухненски бикс", "холът" може да си стане кухня, другия малка дневна, една мини спалня и детска стая и както си е нормално баня и тоалетна. Не е много ама поне е нормално и ако цента е колкото на половината на един от двата апартамента може и да има купувачи. Явно на там вървят нещата. Само законово как ще ги оправят не знам. Трябва примерно да са ипотекирани в една и съща банка или какво?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход