Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какъв доход трябва да имам, за да си позволя 3 стаен в София?

Публикувано от opalaopa 
Какъв доход трябва да имам, за да си позволя 3 стаен в София?
20-07-2009 - 17:17:36
Какви трябва да са приходите в едно семейство, за да си позволи тристаен апартамент в София?
Нормален квартал, нормален етаж, без супер-ектра-мега лукс

Как би изглеждал семейният бюджет на тричленно семейство при изплащане на тристаен апартамент?

Re: Какъв доход трябва да имам, за да си позволя 3 стаен в София?
20-07-2009 - 17:23:28
Плащаш кеш и не се занимаваш с глупости. smiling smiley
Re: Какъв доход трябва да имам, за да си позволя 3 стаен в София?
20-07-2009 - 17:38:52
Аз бих се задоволил с ....5 -6000 месечно.
Съседа от горе и 500 ще му стигат (да му остават за харч), а на този от долу мисля че и 15 000 няма до го оправят.

Та така, зависи от семейството.

Едни вечерят на ресторант 3 пъти седмично, други готвят яхния.
Един кара джип от магазина, друг - опел на старо.
На някой почивката му е всяка ваканция - ски курорти, топли страни...а през уикендите - роден туризъм
на друг почивката му е две седмици лятото на село.


Апартамент на изплащане могат да си купят и едните и другите.
Едните може би няма да се лишат от нищо и могат да си позволят по-нормален апартамент в по-нормален квартал, без това да накърни особено бюджета им.

Другите, които са свикнали да живеят по-скромно, вероятно под наем, ще добавят още малко разходи към наема и ще станат "горди собственици" на ипотекиран имот.
Ако се налага, ще прежалят и опела.

А пък тези, на които доходите не им стигат за апартамент в нормален квартал на нормален етаж ще трябва да се огледат за апартамент в ненормален квартал на ненормален етаж. Вероятно там е средата им. Все пак и там хора живеят.

И когато всяка жаба си знае гьола, тогава средната класа ще получи най-ценната си придобивка - среда за обитаване.

Всеки трябва да се простира според чергата си.
Re: Какъв доход трябва да имам, за да си позволя 3 стаен в София?
20-07-2009 - 19:50:16
Хубава тема - само не разбрах какво му е на Опела - ако е нов от магазина кофти ли е ?
Сега сериозно - правилния въпрос е не колко доход ми трябва , а колко години живот ми трябват за да успея да се навра в 70 кв.м с цялото домочадие обаче плащаики 100 кв.м
Толкова е отвратителна темата за цените на имотите че вече никои не иска да коментира .Днес (преди малко ) говорих със строител - еи така общи приказаки ...човека каза - абе то е ясно положението очакваи цени по 250 евро след Нова година
Викам - как 250 евро бе човек - аз още днес ще ти платя по 300 къде ти е логита да продаваш на 250 след това
Ами ние сме се разбрали (строителите) ...и някак си е неудобно
Викам му - ами ти се прави на мома - знаеш ли дали в момента някои не продава и не обира пари - а ти лапаш мухите
а тои вика - ааааа не те колегите са точни ...и след кратка пауза ----абе верно някои може да продава и в момента
Голям смях падна ...
Общо взето това е ....
Re: Какъв доход трябва да имам, за да си позволя 3 стаен в София?
20-07-2009 - 21:23:30
Общите приказки са ясни, трябва ти конкретика, ти най добре ще можеш да си отговорш, като потърсиш... но не в нета! Ходи на място, в нета не можеш да придобиеш представа не само защото повечето обяви за 'грамотни' а и според мен просто защото има твърде много фактори - гледка или тоталната и липса или просто стена smiling smiley, улици, комуникация, близост до магазини, и каквото се сетиш... Хващай препоръчан от твои близки брокер или сам се обаждай на обявите, като винаги казвай че си частно лице и искай максимално много информация - например номер на блок, после си гледаш в нета къде е и си преценяш има ли смисъл да си губите времето с огледи...
Поне преди 2 месеца, читав тристаен с А16 за 70, 75к евро, поне аз не можах да намеря... т.е. не северен, не вътршен, не 1ви и не последен етаж, което като погледнеш данните на барбарон и ти става ясно къде трябва да ти е горе долу дохода...
Имаше в цариградски 2 останали, ако искаш провери - 75м2 чисто, но бяха с кофти изложения... единия към съседната кооперация брутално, тип 'какво яде съседа, че мирише така вкусно'... , другия пак ама просто за съседната секция на комплекса. В последния им блок 14 ги няма тези извращения ама и цената е друга, такъхв апартамент отиваше на 80кЕ горе долу...
Сега не знам как е...
Re: Какъв доход трябва да имам, за да си позволя 3 стаен в София?
20-07-2009 - 21:24:55
Normalnia kredit 3a jiliwe e ot 20god. Iskam da pod4ertaia 3a RABOTNI4ESKATA KLASA . Kredita se oskapiava s 50% , no tova e polojenieto. Pri zena na apartamenta ot 60000xil. sled 20god. vrawaw na bankata 90000xil. 20god.x 12= 240vnoski. 90000:240=375evro. Vnoskata trjbva da predstavliava 1/3 ot doxoda na semeistvoto. E da we kajat niakoi tova sa 20god. koi 3nae kakvo moji da se slu4i pre3 tia godini,no koito njma kuraj da go napravi da si sedi pod naem.... Tova e polojenieto v EU.
Re: Какъв доход трябва да имам, за да си позволя 3 стаен в София?
20-07-2009 - 21:27:31
milano Написал:
-------------------------------------------------------
> Normalnia kredit 3a jiliwe e ot 20god. Iskam da
> pod4ertaia 3a RABOTNI4ESKATA KLASA . Kredita se
> oskapiava s 50% , no tova e polojenieto. Pri zena
> na apartamenta ot 60000xil. sled 20god. vrawaw na
> bankata 90000xil. 20god.x 12= 240vnoski.
> 90000:240=375evro. Vnoskata trjbva da
> predstavliava 1/3 ot doxoda na semeistvoto. E da
> we kajat niakoi tova sa 20god. koi 3nae kakvo moji
> da se slu4i pre3 tia godini,no koito njma kuraj da
> go napravi da si sedi pod naem.... Tova e
> polojenieto v EU.


моето скромно мнение е:

lkjewrgl';'w lojelkrgj; rv okok kojp;kq;ww ;pklp4w4r
hdbcv.,s:.QSKL
kljmlb,;
Re: Какъв доход трябва да имам, за да си позволя 3 стаен в София?
20-07-2009 - 21:30:39
3.14 Написал:
-------------------------------------------------------
> milano Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Normalnia kredit 3a jiliwe e ot 20god. Iskam
> da
> > pod4ertaia 3a RABOTNI4ESKATA KLASA . Kredita
> se
> > oskapiava s 50% , no tova e polojenieto. Pri
> zena
> > na apartamenta ot 60000xil. sled 20god.
> vrawaw na
> > bankata 90000xil. 20god.x 12= 240vnoski.
>
> > 90000:240=375evro. Vnoskata trjbva da
> > predstavliava 1/3 ot doxoda na semeistvoto. E
> da
> > we kajat niakoi tova sa 20god. koi 3nae kakvo
> moji
> > da se slu4i pre3 tia godini,no koito njma
> kuraj da
> > go napravi da si sedi pod naem.... Tova
> e
> > polojenieto v EU.
>


>
> моето скромно мнение е:
>
> lkjewrgl';'w lojelkrgj; rv okok kojp;kq;ww
> ;pklp4w4r
> hdbcv.,s:.QSKL
> kljmlb,;


kjrefjergkeq;r'gk :} :} :} kgo;ektgkb :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :}
Re: Какъв доход трябва да имам, за да си позволя 3 стаен в София?
20-07-2009 - 21:31:19
Тука казва за 90 000 ЕУР = ще ми дадат само 72 000, останалото сам да си го търся и месечната вноска е около 700 ЕУР за 20 год:
[creditcenter.bg]
Re: Какъв доход трябва да имам, за да си позволя 3 стаен в София?
20-07-2009 - 21:34:27
а грешка
при 60 000 хил дажам 447 еур на месец
[creditcenter.bg]
значи дохода на семейство трябва да е около 3 хил лв на месец...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход