Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Туристически сезон 2009 по морето.

Публикувано от filmatoplo 
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
29-06-2009 - 00:53:39
иска ми се да се върна в 1993 г. Имам чувството че ще правя по 1 милион $ на месец smiling smiley

Парите бяха лесни и живота сладък!
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
29-06-2009 - 01:03:06
сега какво правим ? - бачкаме ката хамали за 10 - 20 000 ?/месец. То просто няма мотивация sad smiley
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
29-06-2009 - 01:10:06
др. Иванов Написал:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На Сл. бряг няма как да намалят
> бирата от 1 лв. на 20 ст.

Сигурен ли си?Снимката е правена преди седмица в Габрово,датата на фотото не е вред.
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
29-06-2009 - 09:59:09
Миналата година зимата отивам в Русе , и кво да видя - кебапче печено -40 стотинки .И то в заведение с бяла покривка -чисто и културно . А в Приморско 1-120 лв - ако все пак намериш кой да ти го опече . *ok*
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
29-06-2009 - 10:26:36


др. Иванов Написал:
> ... Могат да намалят Т-стека, от 25-30 на 15, защото струва 8, но не го правят по простата причина,
> че го поръчват чужденци от държави, където струва 40 евро/в този размер/.

Не знаех, че в кръчмите на ж.к. "Слънчев Бряг" посрещат предимно клиенти, отсядащи само в Ritz Paris [www.oubouffer.com] ,
където едно меню за милиардери е 220 евро [www.ritzparis.com] а за милионерите е само 80 евро [www.ritzparis.com]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-06-29 10:36 от barbaron.
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
29-06-2009 - 10:51:58
Нямаше как нашият черноморски и планински туризъм да доведе богатите чужди туристи. Ако ще и всички хотели да са петзвездни. Всичко е навързано - инфраструктурата, престъпността, чистотата. За липсата на първото и третото и изобилието на второто св виновни колкото хотелиерите, толкова и държава и общини. шансът на България беше да се превърне в дестинация за средната класа руснаци, румънци и носталгични чехи и поляци, има достатъчно такива. Като се вземта обаче посочените проблеми и липсата на качествено обслужване и с тях нямаме шанс. Просто базата е прекалено голяма, цените на консумативите прекалено високи /заради монополната и картелна дружинка по върховете/, голяма част от собствениците са перачи, които хал хабер си нямат от истински туризъм, лекари действат по морето като търговци на приниципа ден година храни.
В момента българският туризъм могат да го спасят единствено..... българите. Хотелиерите трябва да се насочат агресивно към българския турист с адекватно ценообразуване и отношение и това да не бъде само конюнктурна политика заради ситуацията. Тогава свежата валута, която изтича към съседните и по-далечни курортни дестинации ще остане в България, в полза на нашата икономика. Не им ли уврат главите за това, уйде...
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
29-06-2009 - 11:33:34
Какви глави бе Комбат, те изтърваха питомното да гонят дивото - а сега даже и чужденците алкохолици ще спрат да идват. Отношението към българските турсисти последните 10 години е кошмарно. Цените са кошмарни. От моите познати (квалифицирани хора 30-40 години) в България на почивка ходят само някои от емигрантите, далеч не всички. Явно носталгията ги тресе някои и си ходят на Албена за 2-3 седмици като си дойдат. Другите - Гърция, Турция, Испания, Куба, по-паралиите и на по-хубави места.
10 години няма да има българи по българские курорти, особено пък с тея тъпани по върховете на туризма.
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
29-06-2009 - 13:46:43
Наистина, много пари изтичат при туризма.
Вината за това е обща - и на държавните структури, и на хотелиерите, и на всички, работещи в тази сфера, както и на всички останали. Останалите - не заради техния избор да отидат в Турция, а защото болшинството сме с такова отношение към работата, която вършим.

"Там" си е там, "Тук" си е тук. Така е, но да накараме Явор да дойде да почива тук. Няма да можем. Докато продължаваме да действаме и мислим в същия дух. Винаги ще предпочете да даде нялокостотин евро повече, но да си почине наистина - както физически, така и психически.

Ще се опитам да го онагледя...
Тук във форума, съм вечно недоволна, крива, вкисната, груба, нетолерантна, агресивна... Кризата, обаче ме накарва, да отида при др. Иванов и да си потърся работа като чистачка, сервитьорка...
Аз, обаче, съм си Аз - същата - крива, мързелива.... Всичко ме дразни - клиентите, че са ми нарушили седенето на столчето, че поискали нещо... Държа се по същия начин, както тук. Въпреки, че не искам никой така да се държи с мен!!!

Гледам и в паницата на др. Иванов. Колко пари са му броили клиентите. Колко пари за разходи е дал - хич, и не ме интересува - 'кЪт е бизнИесмИен - да си ги плаща. Не стига, че Му работя... Не отивам и в чужбина - там пък ще Им работя....

Затова, като ми плати др. Иванов и като крадна нещо от него - на почивка в Турция...
А, като се върна - освен пътищата, чистотата - ще недоволствам от обслужването тук...
Може би, пък да се замисля - ей, аз искам качество, пък аз самата не го давам.... Дали, ще го направя?!

Казвайки, че Черноморието трябваше да стана скъпа дестинация, имах предвид направените инвестиции и тяхното избиване, съобразено с размера им и с късия сезон. Освен това, богатите туристи, освен за хотел, храна, оставят много пари за развлечения, шопинг. Но те искат качество, и пак качество - на всичко.


Re: Туристически сезон 2009 по морето.
29-06-2009 - 22:01:08
Здрасти Мuzа,
Не съм писал за Бангкок,въпреки,че кацнах там и от там за Phuкет.Навремето,преди години го посетих наистина,но не съм писал за това.А че падат цените по това време там е вярно,но сега особено много паднаха на всичко и затова заминах.Ще спомена и още нещо.Остров Phuкет и особено Pаtong Beach,където бях на първа линия,буквално в центъра е едно особено скъпо място по принцип за почивка.Преди 6м. ми искаха само за билета 2700?.Да не говорим,че там е острова на Жеимс Боунд,коралови рифофе,невероятно предлагане на различни животински и човешки шоута,чиста вода,финен пясък и.т.н. поради което привлича доста туристи.
Токущо прочетох и последното изречение от последния ти пост и се сетих,че преди няколко години,заведох за последно може би предимно близки роднини на море в Бг.Може да не съм богат,но мога да си позволя няколко излета напр. докато сам отпуска.Проблема е дали и ако ти предложат такъв си заслужава.Ходихме с лодка до устието на Камчия.Имаше и Немци в лодката,които,както и останалите туристи не разбраха защо са платили и кво е било интересно за гледане.Чесно казано и аз не разбрах,но се направих на разсеян,въпреки,че превеждах помалкo.В Таи е обратното,не мога да разбера защо толкова малко ми искат,но и тук се правя на разсеян.Кво да правя,съдба.
Ако нещо ви интересува,питайте.


P.pПрава си и с това,че вече трудно ще ме навиеш за отпуска в Бг.Миналата година бях за 3 седмици в Бразилия а преди това в Египет.Както и много други живеещи извън Бг.Проблема не е в страната или хората а в тези,които ни накараха да я напуснем.
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
29-06-2009 - 22:22:00
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> filmatoplo
>
> Дано не съм прав ама декември,януари и февруари
> -голям глад ни чака. За Приморско,Китен говоря. Ще
> го бъде или не
>
> Ами какво търсиш там? Аз съм работил 1980 г. на
> ММЦ-то на скутер и повече не съм се върнал. Което
> ме впечатли тогава беше, че на 1 юни в
> Сл.бряг/тогавашния/ имаше достатъчно хора и плажа
> вече беше зареден с чадъри, а в Созопол и надолу
> нямаше един чадър или човек. пълна пустош. Там
> сезона започва един месец след Сл.бряг и свършва
> месец и половина преди него.
>
> Значи за сега с 50% казваш?
> -Връщам се тъкмо от Таi-Phuкет и трябва да ти
> споделя,че не само полета и нощувките ми бяха с
> невероятно намаление,но и там на място се оказа,че
> излети(30-80%),заведения(20-50%),пазар(20-75%)
> ,така че се подготвайте.Преди седмица ме молеха за
> 900гр. калкан на скара с малко салтка към него за
> 4.30?.Таи-масажи 1h-4? и.т.н.
>
> Освен, че сега е дъждовният период, т.е.
> най-лошият, за да ти направят такива отстъпки
> значи цените са били с пъти отгоре. Бил съм в
> Тайланд в голамата им криза преди 12 г. и нямаше
> особени отстъпки. Верно, че в хубавите места няма
> как и да има. Но не можеш да сравняваш Тайланд с
> нашето море, защото отивайки там отиваш в чужбина
> и естествено, че впечатленията са различни, даже
> да е много по-лошо. Най-гнусните пици съм ял в Рим
> и в "Планета Холивуд" в Тайланд, но ги ядеш там.
> За да кажеш къде е по-хубаво трабва да седиш
> достатъчно.
>
> Бях преди 10тина дни на нашето море и много ме
> дразнеше, че навсякъде, където влеза ме заговарят
> на англиийски, немски или руски - а после пищят.
> че чужденците не оставяли бакшиши.
>
> Това не го разбрах.
др. Иванов,
1во бих ти споделил,че не ми харесва ника ти.
2ро начина ти на мислене.
3то това,което пишеш и смисъла,който е вложен в него,дори и да не го разбираш.
4то сега в Таи не е дъждовния сезон а започва след 15-30dni
5то правиш сравнения,като комсомолец натегач
6tо имам чувството,че си вярваш,което е трагично.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход