Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Туристически сезон 2009 по морето.

Публикувано от filmatoplo 
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
02-07-2009 - 22:47:29
Аз взех и се огледах и това, което установих беше, че Сл.бряг е под ръка на около 900 млн. потенциални туристи. Туристи, които пристигат с 200-250Е в двете посоки с нормални авиокомпании и 100-110 с полети на тур оператори. За разлика от прочутите с богатите си библиотеки, театри за опера и балет и пансиони за благородни девици курорти на Карибите, Мексико, Тайланд и т.н. Не ми е известно някъде дължината на сезона да зависи от застрояването, аз съм чувал, че е от климата. Хубаво или не, това е наше, а както е казал народа, от чуждо хубаво, хубаво не ти става.
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
02-07-2009 - 23:03:46
ivo_1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Вече резервирах ето тук
>
> Чакам с нетърпение 20-ти.
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 07/02/09
> 10:33PM от ivo_1.


Иво, няма да съжаляваш. "Гранд-а" е стар, но построен с много вкус хотел на времето от шведите. Наоколо не е презастроено, има и хубав плаж. Аз лично от курортите в България бих си избрал Св. Константин и Елена. Може да имам и малко сантимент, като деца ходехме да играем боулинг и на басейна на "Гранд-а".
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
02-07-2009 - 23:18:58
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз взех и се огледах и това, което установих беше,
> че Сл.бряг е под ръка на около 900 млн.
> потенциални туристи. Туристи, които пристигат с
> 200-250Е в двете посоки с нормални авиокомпании и
> 100-110 с полети на тур оператори. За разлика от
> прочутите с богатите си библиотеки, театри за
> опера и балет и пансиони за благородни девици
> курорти на Карибите, Мексико, Тайланд и т.н. Не ми
> е известно някъде дължината на сезона да зависи от
> застрояването, аз съм чувал, че е от климата.
> Хубаво или не, това е наше, а както е казал
> народа, от чуждо хубаво, хубаво не ти става.


Къде пък ги видя точно 900 млн на 2-3 часа път със самолет от Сл. Бряг освен ако не смяташ целокупното население на Европа? Не съм си играл да ги смятам, ама даже и да ги има толкова не ти ли идва на акъла, че Сл. Бряг се състезава за тях със сума ти турски, гръцки, италиански, испански и северно-африкански курорти, които са горе-долу на същото разстояние. Някои от тях по-скъпи, други даже и по-евтини.

Какви театри, пансиони за девици и библиотеки из курортите на Мексико, Карибските острови или Тайланд, какви 5 лева бе човек? Явно изобщо не си в час. Става дума за чисто морски туризъм.

Не знам колко ограничен трябва да си, за да смяташ София или Сл. Бряг за центъра на вселената. Хеле пък Сл. Бряг последните години според мен си е направо за срам. Миналата седмица ходих до Бяла, окото ми се изплаши, то не са произведения на мутро-барока, то не са куполи в стил "Рилски Манастир" по средата на нищото. Сл. Бряг е още по-зле.
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
03-07-2009 - 00:25:19

Ванката написал:

> .. хубаво или не, това си е наше..... <

за Сънито

Ванка , прав си само наполовина. То не е НАШЕ.
То си е ВАШЕ !
На теб, на Митко Тракториста от Несебър, на Мери Центрофугата, на раздавача на чадъри Компира от Бобовдол.., на Глория и оркестър, на настоящия шеф на Гранична полиция и бивш адютант на Митко Тракториста в качеството му на шеф на РДВР Бургас.........
Дръжте си го, ... да ви е честито.
Ние ще си потърсим по-хигиенични места.
Re: Туристически сезон 2009 по морето.
03-07-2009 - 20:03:59
А ние ги намерихме smiling smiley
Другата седмица - Гърция, чистота, малки села с по 10 км плаж и 50 туристи
Цени като тук, но качество като там.
spinning smiley sticking its tongue out
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход