Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.

Публикувано от gogolcho 
Re: 300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.
18-06-2009 - 13:40:02
В Сухата река да ми кацат самольоти на главата - не, мерси...
Re: 300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.
19-06-2009 - 14:02:07
Tod Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами че то в Младост 1, 1А и 2 не се продава и за
> 450 евро на квадрат бе човек.
>
> Но купувачите вече искат да купят на 350...
>
> Къде вървиш с изтръпнал 30 - 40 годишен панел и то
> в сухи реки за над 500 евро
>
> Новото строителство са готови и на 450 само да
> имаш пари.
>

Младост 1а е хубав квартал живял съм там. До училището, на улицата която го обикаля и излиза на тенис кортовете Домстрой мисля че беше продават на 900е/м2 сега. А16 се чака октомври (преди дни взсеха А15), останали са само големи квадратури обаче...
Младост 2 - отстрани на Ляпчев - което е цялото като нов комплекс (не знам там дали обаче някой има А16 тъй като никой не живее там) мисля са същите цените 900-1000 е/м2.
Не ме разбирайте погрешно, не искам да споря с никой, и аз искам тези нива да станат реалност, но все още не са. В пика на балона по горните изброени от мен в доста по ранен етап на строеж бяха по 1200. Като си помисля че доста хора са си купили...
Просто ми се иска да видя конкретен пример и кокретна оферта че нещатата са се променили драстично...
А за офертата панел: живял съм на последен етаж на панел в 2 различни жилища... Това определено не е 'нормалното' жилище, което повечето от вас биха си търсили.
Re: 300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.
19-06-2009 - 14:09:44
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> 3.14 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > ЕТО ВИ ЕДИН ЗАБЛУДЕН ЧОВЕК! ПОМАГАЙТЕ ДА МУ
> > ВКАРАМЕ МАЛКО АКЪЛ! (МОЖЕ И МНОГО ДА МУ
> ВКАРАМЕ)
> >
> >
> > jores Написал:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > Има една доказано работеща оценка за
> посоката
> > на
> > > пазара:
> > >
> > > Банките, банките и пак
> > банките................
> > > Отпушат ли ипотечното кредитиране
> гледайте
> > мача,
> > > всико живо, което е насъбрало инерция
> за
> > > пазаруване ще реализира намеренията си.
>
> > >
> > > Следете банките за да хванете първи
> влака с
> > посока
> > > на горе.
> > >
> > > Тод оценките наем/цена отдавна не са
> основен
> > > измерител.
> > >
> > >
> > > targ.bg
> >
> >
> >
>
>
>
>
> като се започне
>
> Пак може да поговорим, проследи поведенито на
> банките от 2002 насам и го сложи до движенито на
> цените на НИ.......
>
> targ.bg


Не са спирали банка ДСК да се рекламират но.....отиди да видиш дали ще ти дадат кредит.Това което си дал си е непроменено от 3 години насам :}
Re: 300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.
19-06-2009 - 14:09:54
Саше,
Младост 2 ново строителство 900-1000??? Май не поглеждаш обявите тук.
Ей ти една. 641 EUR

[www.imoti.net]

ей ти още една на 538 EUR
[www.imoti.net]
Това е вече и с А16.
Сигурно има и други, не ми се рови.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-19 14:10 от kopan.
Re: 300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.
19-06-2009 - 14:22:08
Ммм да, съгласен съм и да и не smiling smiley
За цената на м2 си прав признавам безусловно smiling smiley
Но... (това Но много го мразя sad smiley )
Цените на м2, които споменах е по скоро ориентир, че като цяло апартаментите не са толкова евтини, колкото се пише във форума.
Цената на м2 е измамна, особено в някой случай.
Да, в твоите примери наистина цената на м2 е супер, но....
И в двата случая получаваш 2 стаен, без А16 на цена от 70.000 Къде е реалното намаление тук, това почти са цени от миналото лято.
Да може да има пазарлък. Ама тези хубавци със сигурност са напред с продажбите и надали ще свалят сериозно... (повече от 10%), или поне ме съмнява да го направят сега...

Иначе по малко съществени, но все пак коментари - 1та сграда не я знам коя е (все пак вече не съм на пазара...) но апартамента е от 3 страни външен и има огрооомна тераса... 2та я знам - наистина изглежда доста добре, но няма живущи там, наоколо са само други 'китни' произведения smiling smiley Наоколо е кал... и пак е на тези пари...
Re: 300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.
19-06-2009 - 14:40:35
Саше, не рекламирам въпросните имоти. Само че 32-3 години с големи прекъсвания съм живял в Младост. В Младост 1а допреди 3 месеца си държах единия мотор. Около сградата на САМЪР-а. Е същата гад е както и застроеното блато на Младост2. Само ядрения център е малко по-близичко smiling smileysmiling smiley И пак си надничаш в балконите със съседите и си в някаква малка килиика, че даже няма и как да си влезеш в гаража щот съселянина е решил да си спре таралясника напреки....

А иначе една лекинка забележка:
"Домстрой мисля че беше продават на 900е/м2 сега" -звучи ми като як шилинг. По-добре недей.
Ако се чудиш какво значи виж тук : [en.wikipedia.org]
Re: 300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.
19-06-2009 - 16:35:06
Аргументирания с цифри спор сякаш се поизмести smiling smiley Както и да е няма да участвам.
И в друг пост споменавам име и на друга фирма, надали точно в тази тема правя реклама с точно тази цена smiling smiley Просто преди време четях форума с намерението да видя точно мнения за реалността - с конкретни факти и цифри на хора били на пазара, а не общи приказки, затова съм конкретен, със сигурност ще има и хора заинтересовани от реалното положение а не само от сухата теория.
В този ред на мисли, поне до преди максимум месец за Младост, Студентски, Дианабад, Дървеница, Мусагеница приемливите предложения съгласно моите наблюдения бяха:
- 2 стаен нов (А16) над 60кЕ
- 2 стаен ЕПК над 65кЕ
- 3 стаен нов (А16) над 75кЕ
- 3 стайно ЕПК - над 75кЕ
Предполагам (и ми е интересно да разбера ако не съм прав) че и сега положението не се е променило много. Дали ще се... не знам... Разбира се не съм видял всичко и не съм се пазарил навсякъде. Говорим за не-северни изложения, не 1ви и последен етаж, по възможност вътрешни апартаменти, или поне с 1 'външна' стая, не на шумни улици.
Друг може би по-интересен факт е че пазара неимоверно се е свил и предложения просто липсват, а добри съвсем... Брокери ми звъняха един след друг да предлагат едни и същи неща, просто защото офертите са ограничен брой.
Та идеята ми е че, заглавието на темата, някак си е... подвеждащо, или поне за мен е такова.
Re: 300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.
19-06-2009 - 16:49:26
Извинявай не съм искал да те засегна smiling smiley Заглавието е само за имоти дадени на съдия изпълнители. Последните 2 имота, които мярнах продадени от съдия изпълнител бяха с по една две стъпки над първоначалната цена. Излизаха май около 500-600 евро с различните допълнителни такси. Вече не помня.
Re: 300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.
19-06-2009 - 17:04:28
Понеже аз следя специално Младост - мога да ти коригирам цифрите в момента:
- двустаен нов (А16) - 50-55 хиляди евро (Специално гледах преди 3 седмици един много хубав, направен до бизнеспарка, двегодишен блок, с пълно обзавеждане по поръчка (включително плазмите в хола и спалнята) и прекрасен изглед към Витоша за 54,5к. Подобна оферта има и за Младост 2.
- 2 стаен ЕПК 65 квадрата (реални) - движат се около 50 хиляди евро панелки и ЕПК (в сравнително прилично състояние), има даже един за 46-47 хиляди, на който само банята трябва да се ремонтира (преди два месеца като го гледах и ми хареса беше 50 хилки). Има и по-ниски оферти ама са в потъващите блокове в М1.
- 3 стаен нов - по-горе видя офертата за 70 хиляди евро, може да се намери и на по-тънка цена.
- 3 стаен панел - в момента има един обявен в друг сайт за 50 хиляди евро, с ремонта ще се качи максимум до 60.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Купувам двустаен или тристаен апартамент в София: [forum.imoti.net]
Re: 300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.
19-06-2009 - 17:29:08
Да тези цени звучат по реално от нивата спрягани във форума. Макар че не съм на пазара вече, би ми било интересно да видя тези оферти, може да ми ги пуснеш на ЛС.
- До Бизнес парка няма много нови сгради, за добре обзаведен 55к ми се струват малко може би уловката е изложение и/или етаж, както и евентуално ако е малка квадратура (45м2 чисто и надолу). В студентски бях гледал добре обзаведен 2ст за 49к нов обаче... имаше 8е/м2 на година поддръжка smiling smiley А дори не е затворен комплекс... но беше депресивно малък - спалнята колкото леглото там, а хола, малко по голям от масата smiling smiley А и чист добре изолиран с по високи стене чист север smiling smiley
- За ЕПКто не съм много съгласен че има читави по 50к. И да има ще са единични оферти... Поне допреди месец бяха 60к+. Минус е обаче че в Младост ЕПКтата са доста малко и повечето са си окаяни... Или са на Малинов или са 3та глупаци, тези в Младост 2 (до Лъчонито) са трагедия... Може би говориш за по високите етажи, там цените са по приемливи наистина
- 3 стаен нов, по горе офертите на kopan са за 2ст, не вярвам в младост нови с А16 да има под 75кЕ или ако има ще са пак я етаж, я смешна квадратура, я север+булевард...
Ако още търсиш в Младост бях гледал един не лош на Йерасулим, след ремонт - 64кЕ, ама 2 етаж и улицата е на 20-30м... малко прашно ми се видя...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход