Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.

Публикувано от gogolcho 
Re: 300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.
16-06-2009 - 14:41:55
Нямам нищо против ЕТто, ще ми отговаря с цялото си имущество задето му се е досвидяло да си направи едно ООД winking smiley

Ама много се отклонихме от темата, както май винаги става в тоя форум... Аз давам пас от тук насетне за всичко, което не е по темата (или почти всичко smiling smiley )
Re: 300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.
16-06-2009 - 14:44:15
отгворността на ЕТ е неограничена, а на юридическите лица е ограничена.

Вече няма публикуване, а вписване.

Работата на ет и оод няма нищо общо както административно, така и чисто пазарно.
Re: 300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.
16-06-2009 - 14:48:44
Ха, ха , ха ами това е цената на търг и е начална цена , аз съм участвала в такива търгове и много често там цената на която става сделката е близка до нормалната. Ако проверите обаче другите апартаменти, които сега се предлагат от ЧСИ ще видите че има огромни първоначални цени. Май четете и интерпретирате нещата като дявола евангелието.
Re: 300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.
16-06-2009 - 14:58:43
То си пише, че е начална цена, така че никой не интерпретира както си иска. За огромните първоначални цени също стана дума - справка един имот на Попа, където са на трета продан, защото първата и втората са нестанали.

Въпроси: каква е пазарната цена на такъв имот? Ще се достигне ли? Аз прогнозирам продажбата са се осъществи на 400 евро на квадрат максимум. Пазарната цена - честно не знам, някой друг да каже.
Re: 300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.
16-06-2009 - 15:11:30
avatar
gogolcho Написал:
-------------------------------------------------------
> Нямам нищо против ЕТто, ще ми отговаря с цялото си
> имущество задето му се е досвидяло да си направи
> едно ООД
>
> Ама много се отклонихме от темата, както май
> винаги става в тоя форум... Аз давам пас от тук
> насетне за всичко, което не е по темата (или почти
> всичко )



Не мисля, че това е причината. Разликата в сумите е никаква.
Вярно, че се отклонихме.........
Tod
Re: 300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.
16-06-2009 - 15:26:01
Къде забихте темата бре.

Между другото Коганев - PayPal - си работи и от България. [www.stock-pho.com]
Въпрос на време е и eBay да започне. Макар че сме малък пазар - все пак е пазар.
Проблема е че на малкия пазар се падат голям брой процентно хакери *write* - кеото дава голям риск в съотношението - продажби-измами.

С имотния пазар се оср–––е по същия начин.
1000 англичанина ако са купили 1500 са излъганите. Шампиони сме - може да ни се признае.
Е как да имаме чуждестранни интереси като във всички инфота за БГ пише с главни букви предупредителни апокалиптични текстове.

А и с тези кризи и цени - забрави.

Те за цената на сдухана панелка - ще си купят имение на брега на Флорида. Пък нека има урагани - те не са по-страшни от нашенеца. Урагана може да го подмине, но нашенеца НЕ.




clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: 300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.
16-06-2009 - 15:33:19
Нямам предвид самата ситема, че не работи, а идеята... идеята на свободните търгове не работи.
Иначе аз от години вече не пазарувам от нашите магазини.То кой ли пазарува - с тези евтинии по европата и с тези безобразия по нашите магазини... БеГемамите ще съсипят потребителскя пазар у нас... но това е друга тема.
Казвам, че ибей в България не ще да заработи заради нежеланието на бъргрите да правят такъв вид търговия. По едно време се заглеждах по кемперите в немския ибей и най.редовно пускаха кемпери с начална цена 1Е, които след седмица и нещо се продаваха за 35 000 Еи нагоре. Кога булгаро ще пусне нещо така... Ами АКО СЕ НАГОВОРЯТ И ГО ПРЕМЕТНАТ?! АААА НЕ!~! smiling smiley
Сещаш се - тука всеки е конспиратор и много ги разбира тия работи... Все някак ще го минат... не ... не... тц.

Те за тва ти говоря...
Tod
Re: 300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.
16-06-2009 - 17:27:44
Ще стане - иска време...
Тук всичко става със закъснение.

Както и срива дойде с 1,2 години закъснение - то затова сме и в началото още.

Но технологиите в тези мащаби може да им отнеме и 5 - 10 години.

Докато стане това [www.stock-pho.com] с Пей Пал...

Туземците не са интерецни за тоз род търголвия - те болшинството които чаткат на компове в БГ са непълнолетни - другите са малцинство - които да имат пари и да могат да работят с компове, че и да започнат да предпочитат да пазаруват в интернет...

Мъка, мъкааа.

clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: 300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.
16-06-2009 - 17:41:07
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> jores Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Имот на публична продан на СИ купен за по -
> малко
> > от -30% от свободен пазар си е жива
> набутвация.
> >
> > Участвалите и миналите през процесите най -
> > вероятно разбират за какво говоря.
> >
> >
> > targ.bg
>
>
> Със включени всички разходи ли имаш предвид да са
> 30% или без тях?
>
> КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА
> ТЕРЕНА.
>
> Стара военна аксиома


С включени разходи и включени пропуснати ползи за поне шест месеца /хващам лихвата на шестмесечен евров депозит/

Ето ги и разходите:

Постановление за възлагане - 1.5% без ДДС
Въвод - 1% без ДДС
Данък - 2,5% - за Сф.
Ключар - 100лв.
Хамали - 200лв.
СОТ - 450лв.
Разходи по вписване на Постановлението 0,1%
Заличаване на ипотеки, възбрани искови молби ....
Разходи за проучване - кой като намери ако предвижда такова.
Лихвата за шест месеца върху вложената сума.

И като дръпнеш чертата трябва да си поне -30% от най - ниското ниво на пазара за дадения имот /събираш разходите, платената цена и евентуалното засичане до влизането във владение - пропуснати ползи/

Аз така ги смятам нещата, но някой може да реши, че е удачно и да заложи евентуален спад на цената за периода на реално овладяване на имота.
Tod
Re: 300 евро в Сф?! Не може! Да бе, да... Виж тук.
16-06-2009 - 18:26:44
Ако е тристайка - трябва да включи и поне 8 000 до 10 000 евро обезценяване за месеца в който още не е влязъл във владение.

clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход