Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: 5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!
29-05-2009 - 01:49:48
Аз говоря за някакво осигуряване, което според мен е по силите на много хора.
В никакъв случай идеята ми не е да не работя, просто си обичам бизнеса и не бих се отказал от него, дори да разполагам и с много повече от споменаваното по-горе.

Принципно, това, което търся е сигурност. Идеята ми по-скоро е зе известна диверсификация на доходите (не само от 1 източник), което води до по-голяма стабилност и спокойствие. Просто пример, знам, че тък всички са много в час, но това забранява ли ми да изкажа мнение?!


Та така де, нека, който мисли, че 12 % доход от капитал е много, да се обоснове, а не само да ме опонира, без конкретни доводи.


Всеки може да говори глупости, ама файда голяма няма.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-05-29 01:54 от tearesum.
Re: 5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!
29-05-2009 - 02:09:16
dai edno tema kak da izkarame dneska 50 lv sednali be tarikat takuv
Re: 5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!
29-05-2009 - 02:15:33
na,
не ми хвана иронията, но нищо. в тоя късен час е нормално да не сгрееш бързо. в никакъв случай инвестирането на борсата не е нискорисково, нито пък би донесло 12% доходност на година за 60 години. ако пък успееш да постигнеш нещо такова ще си един от най добрите. затова и отговорих на теаресум с крайна ирония. човека очевидно си няма представа нито от къде ще припечели 250к евро за 5 години, нито къде да ги инвестира след това, а най-малко е наясно що е то нискорискова инвестиция, но е тръгнал да дава рецепти...

иначе икономическо образование си имам от 98 година, а от борсов и форекс пазар се интересувам/търгувам от 2005. все нещичко поназнайвам, макар и да не ми е професия smoking smiley
Re: 5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!
29-05-2009 - 02:29:38
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> иначе икономическо образование си имам от 98
> година, а от борсов и форекс пазар се
> интересувам/търгувам от 2005. все нещичко
> поназнайвам, макар и да не ми е професия

ти си голяма работа, голям търговец, чудо!

Освен теб други не знаят какво е то форекс, какво е то фонд.

ти си Специалиста, евала

Re: 5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!
29-05-2009 - 02:40:49
ами не аз пускам абсолютно дебилни теми...

а съвети не съм и няма да ти дам, така че не виждам смисъл от озлоблението ти. но ако агресията в анонимен форум те прави щастлив - давай, отдавна ползвам този форум само за забавление spinning smiley sticking its tongue out
Re: 5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!
29-05-2009 - 02:51:57
Вивич, агресията е изцяло от твоя страна, на мен ми е все тая. Пуснал съм тема, защото така ми харесва и теб никой не те кара, нито да я четеш, нито да пишеш мнения по нея,нали казваш, че е дебилна, но явно ти си комплексар, явно дебила си ти самия, щом си мислиш, че никой друг няма грам представа от форекс пазара и го изтъкваш, все едно, че си открил някаво чудо.

Пак казвам, като си такъв разбирач, би се обосновал, защо мислиш, че 12 % годишна доходност е много?

Ясно е тогава, колко си спечелили и от форекс и от фондовя пазар, щом 12 % годишно за теб са много.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-29 02:59 от tearesum.
Re: 5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!
29-05-2009 - 03:07:31
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> не не знам форум ли е или съд, но не е детска
> градина със сигурност...
>
>
> ама ти бегай да купуваш 2000 декара за 250 лева на
> декар... пък дано и рентата да ти е 30 лева на
> декар, а не 2 бутилки олио и торба брашно

kolko dai arendata we 2 lewa li dai be ti smetka paish li a nakak be mnogo proso sy ti va


Re: 5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!
29-05-2009 - 03:25:53
avatar
12% доходност не е много за 1 година, но е много за "всяка година в продължение на 60 години". Ако в този период не взимаш адекватни мерки, парите ти ще изгърмят със сигурност.
А на тебе презумпцията ти беше да "инвестираш" някъде и после само да се чешеш до безкрай - е това няма как да стане. Точка по въпроса.

"Човек ако не се труди става на маймуна" хехехе


tearesum Написал:
-------------------------------------------------------
> Вивич, агресията е изцяло от твоя страна, на мен
> ми е все тая. Пуснал съм тема, защото така ми
> харесва и теб никой не те кара, нито да я четеш,
> нито да пишеш мнения по нея,нали казваш, че е
> дебилна, но явно ти си комплексар, явно дебила си
> ти самия, щом си мислиш, че никой друг няма грам
> представа от форекс пазара и го изтъкваш, все
> едно, че си открил някаво чудо.
>
> Пак казвам, като си такъв разбирач, би се
> обосновал, защо мислиш, че 12 % годишна доходност
> е много?
>
> Ясно е тогава, колко си спечелили и от форекс и от
> фондовя пазар, щом 12 % годишно за теб са много.
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 05/29/09
> 02:59AM от tearesum.


Re: 5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!
29-05-2009 - 03:32:36
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-29 03:33 от vivic.
Re: 5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!
29-05-2009 - 03:33:47
добре, виж сега - прав си че никой не ме задължава да пиша тук, просто в началото ми стана смешно, затова и останах да разглеждам темата. това е последния ми пост, така че дано разбереш нещо.

първо ти нямаш представа какво точно целиш с тази тема - написал си, че евентуално АКО припечелиш отнякъде 250к евро, то БИ МОГЪЛ евентуално да живееш с пасивен доход от тези пари цял живот, АКО НЯКАК СИ успееш да реализираш 12% твърда доходност на година. това въпрос ли е, твърдение ли е, или споделен личен опит?
ако би искал да създадеш градивна дискусия, а не тъпи изказвания и бъзици, би трябвало да поставиш някакъв смислен въпрос на базата на твърдението си, а именно:
- каква работа/каква сфера/за какъв най-кратък период би ми донесла 250к евро?
- каква нискорискова инвестиция би била добра с такава сума?
- възможно ли е да се рализира 12 или повече доходност в дългосрочен план?
- може ли да се живее с пасивен доход без да работя в наши дни?

на който и да е от тези въпроси (или други подобни) би получил смислени отговори и би се получила дискусия. но все пак условието е и ти да имаш някаква бегла представа от икономически закони, инвестиране, операции с финансови инструменти. от това което си постнал досега в темата аз оставам с убеждението, че ти икономическо мислене, за жалост, нямаш. с това не целя да те обидя в никакъв случай! признавам, прекалих малко с иронията, но тя беше изцяло продиктувана от несериозния характер на темата. ако съм те обидил, моля да ме извиниш

единственото което исках да загатна с постовете си по-горе е факта, че нискорискова инвестиция с доходност 12% годишно за дълъг период няма. за да ти илюстрирам колко абсурдно е това, ще ти подскажа, че доходност 12% за 60 години би означавало увеличение на началният капитал 900 пъти. или сега ако сложиш 100,000 долара, след 60 години да получиш 90 милиона долара. съмнявам се, че и Мадоф би обещал подобна доходност, а дори и да се реализира, то това в никакъв случай не е нискорисково. нискорискови са инвестиции в ДЦК, облигации, гарантирани банкови влогове, евентуално диверсификация с ценни метали и недвижими имоти - главно земи и гори. по принцип когато се целиш в период от 60 години главната ти цел би била запазване на покупателната способност на парите. погледни назад във времето и кажи примерно 1930-1940 година къде би инвестирал в българия, че да живееш до днес от пасивни доходи и да се радваш на 12% годишно? преброй всички войни, бедствия, кризи и обезценки на лева...
относно фондовата борса и форекс пазара които така настървено зачекна - в световен мащаб от форекс печелят под 5% от участниците и то само за кратък период (тук не визирам спекуланти като Сорос, които могат с действията си да дирижират пазара, а нормалните участници). Математическото очакване при форекса е под 0.5 което неминуемо, поне на теория, те води до неизбежен банкрут при безкраен брой операции. на фондовата борса се печели по-лесно от форекс, но там пазара е крайно рисков (виждаш какво стана със индексите по света, особено у нас) а от друга страна не съм чул някоя компания да дава 12% дивидент по акции дългосрочно, така че нито от спекула с акции нито от дивидент би си гарантирал твоя пасивен доход. ако продължим анализа нататък бихме стигнали до варианти за диверсификация измежду множество възможности, но както казах, това няма как да стане при положение че ти нищо не питаш и не градиш дискусия.

успех с начинанията, дано си здрав и упорит, за да ги реализираш! smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход