Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!

Публикувано от tearesum 
na
Re: 5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!
29-05-2009 - 16:01:59
vivic написал:
<относно фондовата борса и форекс пазара които така настървено зачекна - в световен мащаб от форекс печелят под 5% от участниците и то само за кратък период (тук не визирам спекуланти като Сорос, които могат с действията си да дирижират пазара, а нормалните участници). Математическото очакване при форекса е под 0.5 което неминуемо, поне на теория, те води до неизбежен банкрут при безкраен брой операции. на фондовата борса се печели по-лесно от форекс, но там пазара е крайно рисков (виждаш какво стана със индексите по света, особено у нас) а от друга страна не съм чул някоя компания да дава 12% дивидент по акции дългосрочно, така че нито от спекула с акции нито от дивидент би си гарантирал твоя пасивен доход>

За фондове, които управляват стотици милиони и милиарди наистина е трудно да докарат над 10% ама индивидуален инвеститор с по-малка сума може да докара доста по-голяма доходност. За дивидентите си прав, макар че добрите компании вдигат дивидента всяка година. Обаче всички пропускате една малка подробност, ама тези неща не ги учат в университетите; даже като ги говоря на хора с Phd от американски университети пак мигат на парцали *stop*
Re: 5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!
29-05-2009 - 16:26:38
na Написал:
-------------------------------------------------------
> vivic написал:
> <относно фондовата борса и форекс пазара които
> така настървено зачекна - в световен мащаб от
> форекс печелят под 5% от участниците и то само за
> кратък период (тук не визирам спекуланти като
> Сорос, които могат с действията си да дирижират
> пазара, а нормалните участници). Математическото
> очакване при форекса е под 0.5 което неминуемо,
> поне на теория, те води до неизбежен банкрут при
> безкраен брой операции. на фондовата борса се
> печели по-лесно от форекс, но там пазара е крайно
> рисков (виждаш какво стана със индексите по света,
> особено у нас) а от друга страна не съм чул някоя
> компания да дава 12% дивидент по акции
> дългосрочно, така че нито от спекула с акции нито
> от дивидент би си гарантирал твоя пасивен
> доход>
>
> За фондове, които управляват стотици милиони и
> милиарди наистина е трудно да докарат над 10% ама
> индивидуален инвеститор с по-малка сума може да
> докара доста по-голяма доходност. За дивидентите
> си прав, макар че добрите компании вдигат
> дивидента всяка година. Обаче всички пропускате
> една малка подробност, ама тези неща не ги учат в
> университетите; даже като ги говоря на хора с Phd
> от американски университети пак мигат на парцали

ако е с PHD по биология може и да мига...иначе като вземеш PHD по управление на финансии в някой истински университет в щатите...ела ме ритни


:] нищо лично...ама много си вярвате в унсс-то *drunk*

Батето: Не може на 10 малки негърчета да викаме "Българи-юнаци"
na
Re: 5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!
29-05-2009 - 17:07:33
sorry, decho, забравих да спомена, че става въпрос за Phd по финанси ; незнам за какви ги имаш ти, ама повечето са дървени кратуни; and for the record аз съм учил инвестиционен мениджмънт в американски университет;
*stop*
айде със здраве
Re: 5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!
29-05-2009 - 17:17:55
всичко опира до това в кой уни? нали? има кратун-унита има и сериозни уни-та...май ?smiling smiley
Анонимен потребител
Re: 5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!
30-05-2009 - 09:37:48
Барбароне, все си мислих че си възприел западния стил на поведение - като работиш на определено място, имаш съответно положение в обществото, караш определен клас кола и пазаруваш в определен вид магазини.

5К евро след данъците си е бая заплата на Запад. Това идва мисля към 8-10К преди данъците дето си е към 100-120К годишно. Не са много хората дето вземат такава заплата и точно те да карат с 800 евро на месец ....
Анонимен потребител
Re: 5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!
30-05-2009 - 09:41:44
Quote

Eдин програмист в Германия без проблем докарва 5 000евро чисти пари на месец.

А един мармот завива шоколада в станиол
Re: 5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!
30-05-2009 - 09:53:28
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:Eдин програмист в Германия без проблем
> докарва 5 000евро чисти пари на месец.
>
> А един мармот завива шоколада в станиол


5k евро чисти може да взима някой мениджър в ИТ компания, ама програмист...точно мармота...

:]
Re: 5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!
02-06-2009 - 22:48:29
Да кажа и аз:
Ако си намериш работа за 10К евро и караш с по 400 евро - плана ще стане за 2 години.

Към автора: Момче (тъй като те чета момче си) от цялата тема се разбира едно - по-добре богат и красив, отколкото беден и грозен.
На теория много хубаво си ги написал цифричките, ама практиката е малко далеч от теорията. Като ги спечелиш тея пари и като ги инвестираш на 12% всички тук ще ти кажат евала. Не че много ще ти пука ако ги имаш тия пари.
Няма нужда от периоди 30-40 години - да видим нещо съвсем прясно: много хора като теб си правеха подобни сметки с НИ - ще купя един, ще купя втори, с наема трети, хопа още наеми, хопа още кредити, хопа цената расте с 50% (чак теми пускаха с колко им били нарастнали цените), хопа то имотите никога не падат ... е сега си бият главите в стената, а още не е почнал сериозния секс - тогава какъв рев ще има от подобни "умници" не ми се мисли.
А на т.н. БГ борса (чак на смях ме избива) какви загуби реализираха някой "инвеститори" ...
Та така.
Re: 5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!
02-06-2009 - 23:00:12
avatar
250 000 ойро не е чак толкова голяма сума
Re: 5000 ?/месец за 5 години - Осигурен си до живот!Елементарна и постижима цел!
02-06-2009 - 23:14:46
за форумен герой е нищо, но в реалния живот си е много стабилна сума smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход