Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите

Публикувано от OwnerBG 
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
17-05-2009 - 12:56:54
avatar
gamper,
Какво да направи според теб онази група Кешовици които са прибрали някое и друго евро в трезор и не могат или не бива да ги внасят в банка официално.Не могат да вземат и високия депозит по тази причина.
А заключените пари са като празно хотелско легло.
В какво да вложат в близките 6 месеца.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
17-05-2009 - 12:58:55
Gamper,

Не се чуди. Параноята ни гони яко, да не ни излъжат, да не ни изманипулират. Уж. се пазим, пък малко се получава "хитрата сврака, с двата крака... "

Дали, кешовиците ще обърнат пазара? По-скоро не. Първо, че не са толкова много за тази цел. Второ, с времето, кеша лека полека ще се стопи. Трето, изобщо не е казано, че трябва да си насочат кеша към НИ. Ако го сторят, ще бъде по-скоро, в по-голямата си част към бъдещи строежи, търсейки качество.

Другият момент, ако влязат пари в Бг... Това може да стане от една страна, като ПЧИ, но вече и те ориентирани, не непременно към НИ. От друга, европарите...
В момента са спрени. Резултатът ще е изборите... Дали, пак ще потекат...Зависи...

Ей, на, Дивал ще ходи за риба. Не иска да дава повече кредит на доверие.

И какво се получава? Банките на дават, Дивал не дава... Никой вече не дава на доверие...

Резултат: няма пари.

П.С. Дивал, smiling smiley
Да не ме емнеш и мен сега... че, и мен ме има на снимките... :] *beer*
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
17-05-2009 - 13:43:09
gamper Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Малко са променили вече-не се плаща
> предварително, а са сложили 6 пандура такса.Ама
> може и онлаин според сайта, преди да си влязал
> даже в УК.не съм го опитвал.Преди беше лично в
> офиса с паспорта само.
> Жоре,бива ли така да ми не ВЕРВАШ?Каквото и да
> напиша и некой изскача и СИГУРЕН ЛИ СИ?
> Не е вече като едно време да ходиш с CIS 4
> картата да отваряш сметка, щото пашпорто е в Хоум
> Офис или визата изтекла, пък ти си забравил да си
> тръгнеш.
> Иначе за офшорната сметка се шегувах- в УК е
> по-добре-до 50 000 пандура влог е наистина
> гарантиран, не като в България-хем е ,хем ме е.
>

Gamper,

Не трябва ли да имаш някаква адресна регистрация в UK, за да си отвориш сметка там? И ако трябва да направиш превод от коя да е Българска банка в някоя чужда, няма ли да те оскубят с доста солена такса (понеже било за чужбина :-), разбираш ли). Въпросите ми не са с цел заяждане, просто не съм много запознат. И наистина ти благодаря за постовете - аз отскоро чета какво се пише тук, но рядко виждам някой да пише обосновани и смислени работи.





Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
17-05-2009 - 14:16:39
gamper Написал:
-------------------------------------------------------
> ако знаете коя българска банка най-малко е давала ипотечни
> кредити-там отваряте бизнес сметка.

Отдавна си мисля, че ще е полезно да се направи някаква класация на банките в България, според степента на ипотечно кредитиране.
Разбира се, такава класация или отделна тема във форума не трябва да се разглежда като реклама или антиреклама, а да бъде в полза на потребителите.
На мен лично ми е направило впечатление, че КТБ не предлага и не е предлагала стандартизирани кредитни продукти. Какво е вашето мнение по този въпрос?

А какво е вашето мнение по отношение на Алфа банк, като чужда банка в БГ? Нейните депозити се гарантират от съответното законодателство в Гърция и доколкото знам са до 100 000 евро, и се изплащат в евро.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-17 14:20 от Scyther.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
17-05-2009 - 15:24:22
avatar
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> gamper,
> Какво да направи според теб онази група Кешовици
> които са прибрали някое и друго евро в трезор и не
> могат или не бива да ги внасят в банка
> официално.Не могат да вземат и високия депозит по
> тази причина.
> А заключените пари са като празно хотелско легло.
> В какво да вложат в близките 6 месеца.

В трезора са си добре.Следващите поне 24 месеца въпроса ще е за оцеляване- за някой физически, за други- за оцеляването на бизнеса или преструктурирането му.Така , че отговора на вапроса какво да се прави с кеша всеки ще намери сам за себе си.
Колкото за лихвите по депозитите и пропуснатите ползи от пари в трезор-ако нещо е прекалено хубаво, за да е истина, обикновенно не е.

Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
17-05-2009 - 15:24:31
На мен не ми е ясно дали банки като АлфаБанк се водят клонове на банката-майка в Гърция, или са дъщерни банки. Разликата е, че ако са дъщерни, при техен фалит няма да има никакви последствия и задължения за банката-майка. Ако наистина влоговете в АлфаБанк са гарантирани и от Гърция, тогава още по-добре за вложителите, но ме съмнява ... Иначе за КТБ - те са търговска банка май наистина изобщо не дават ипотечни и потребителкси кредити, но това не значи, че не са инвестирали в строителство на НИ, така че са заплашени колкото и другите банки.
По отношение на банката с най-малко ипотечни кредити - никой не може да даде надеждна информация за това. Едно е ясно обаче - повечето банки са се набутали с надценени "пазарни" оценки по ипотечните кредити. Ако длъжниците им спрат да си плащат вноските по кредита, понеже са завъртяли парите в нещо печелившо, което няма да си срине стойността като НИ, може да се завърти такава ценова спирала за надолу, че свят ще им се завие на банките, а и на всички останали и може да стане - хем ниски цени на НИ, хем хората, дето са били с кеш да са загубили депозитите си ... Дано не става така!
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
17-05-2009 - 16:24:11
.С. Дивал,
Да не ме емнеш и мен сега... че, и мен ме има на снимките... :}

няма ти си слънце *beer*
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
17-05-2009 - 16:44:05
Алфа Банк е клон на чужда банка, а не дъщерна на такава. И не е единствена. Такива са:
* Алфа банка - клон България
* БНП Париба С. А. - клон София
* Банк Леуми Румъния С.А. - клон София
* ИНГ Банк Н. В. - клон София

Спестяванията са защитени от системата в страната, в която се намира седалището на съответната банка.
Повече инфо тук и тук.

По-важното е кои банки са се набутали най-малко с надценени "пазарни" оценки по ипотечните кредити.
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
17-05-2009 - 18:19:38
Оптимиста изобщо не ме вълнува дали харесваш мнението ми за нас българите и нашата страна.То няма да се промени поради факта че не го харесваш.Теб не желая да те коментирам имаш си мнение хубаво напиши си го.В нашия манталитет обаче е и да обиждаме или да се присмиваме на хората с различно от нашето мнение.Аз никога не съм слагал розови очила и винаги ще говоря това което виждам за да не стигам до репликата на професора Вучков гледам и не вярвам на ушите си.Винаги вярвам на очите а не на ушите си.Един програмист в Германия получава различно от 5-7000евро до много нагоре зависи какво работи има ли фирма и куп други неща.Сумата е чиста.И преди да обиждаш или да се присмиваш на друг човек се образовай или се поинтересувай.В нашия манталитет е и да сме прости необразовани и невъзпитани но да се смятаме за нещо повече и да се присмиваме на другите народи.И още един съвет към теб когато четеш текст чети внимателно какво пише и не се опитвай да тълкуваш защото явно имаш проблем с четене и възприемане на текст.Научи се да правиш разлика между може би ще замина и решил съм твърдо да се махна едното не е еквивалентно на другото.И още нещо от нашия манталит всячески се опитваме да прецакаме държавата и се кефим на това затова държавата винаги прецаква нас.Затова образованието здравеопазването съдебната система и пътищата са ни такива.А забравих на теб всичко това ти харесва.В другите държави може да берем ягоди и да мием чинии но поне е хубаво на душите ни а тук в милата родна кочина имам всичко дори минавам за богат но е кофти на душата ми разбра ли какво съм ти написал.Тук престъпниците са в парламента правителството президентството съдебната система.Тук бизнесмените са завършили магнаурската школа в Симеоново или спортното училище.Чети бавно и внимателно за да разбереш какво съм ти написал
Re: А ти другарю КЕШОВИК по пет стотинки ли взимаш доматите
18-05-2009 - 00:13:05
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> Алфа Банк е клон на чужда банка, а не дъщерна на
> такава. И не е единствена. Такива са:
> * Алфа банка - клон България
> * БНП Париба С. А. - клон София
> * Банк Леуми Румъния С.А. - клон София
> * ИНГ Банк Н. В. - клон София
>
> Спестяванията са защитени от системата в страната,
> в която се намира седалището на съответната банка.
>
> Повече инфо тук и тук.
>
> По-важното е кои банки са се набутали най-малко с
> надценени "пазарни" оценки по ипотечните кредити.
>
>
> "Делото по спасяването на давещите се - дело на
> самите давещи се!"
> Scyther

Много ти благодаря за информацията smiling smiley
Като разгледах сайтовете на ИНГ и БНП, те не предлагат депозити за физически лица, а пък Гръцката банка не знам доколко е по-сигурна от Българските (но пък поне там съм сигурен, че защитата на спестяванията е по-сигурна отколкото у нас).

Иначе като виждам какви са настроенията, се чудя дали да не стартирам някой топик със заглавие "А ти, г'усин продавач, по 5 бинки ли си ги зел доматите дет ни ги пробутваш?" winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход