Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Могат ли цените в България да паднат с 70 % от пика си ?

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
13-07-2009 - 16:19:54
Боби може да си е планирал кеш + заем 80К. Проблема с търговете е че трябва да намериш парите до седмица май, колкото и да разправят някои тук, че било пълно с пари под дюшеците - не са толкова много хората дето ще изкарат дори и 30-40К евро кеш за една седмица.
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
13-07-2009 - 16:27:11
мда, така е... еми дано боби ги има, щото и кредит при тия лихви не е изгодно да взимаш
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
13-07-2009 - 16:46:22
Panther1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Боби може да си е планирал кеш + заем 80К.
> Проблема с търговете е че трябва да намериш парите
> до седмица май, колкото и да разправят някои тук,
> че било пълно с пари под дюшеците - не са толкова
> много хората дето ще изкарат дори и 30-40К евро
> кеш за една седмица.


Да, това е положението. Ако го имах кеш-а може би щях да се насоча към ЧСИ.

gogolcho Написал:
-------------------------------------------------------
> бобиД, ако ги имаш тия 80к ойро и се решил да си
> купуваш апартамент, що не се пробваш за нещо от
> публична продан. Ето ти например нещо интересно в
> Лагера (мисля си, че е по-добро място за живеене
> от спалнята Младост, но всеки си има свои вкусове)
> -
>
> 80 м2 Лагера. Начална цена: 72 400 лева
>
> Предвид факта, че първата продан е обявена за
> нестанала на 20 процента по-висока цена, то имаш
> голям шанс да купиш изгодно. С разноските може да
> го догодиш до 40 000 еврА или към 500 на квадрат.
> Сигурно ще трябва и да вкараш пара за ремонт, ама
> ти си правиш сметката де.


Определено предпочитам Лагера пред Младост, но каквото съм виждал там е или 60-та година или на баснословни цени (все още). Нямам ги 80 ойро, кредита ще е доста голяма част.
Както и да е - просто исках да дам пример от реалността. Мисля, че в случая с Младост сделката няма да стане на по-малко от 85к Е . Вярно, че е само капарирана - ако потенциалния купувач разчита на кредит, може и да изгори. Другото, което исках да изтъкна е, че това е първия апартамент без видим дефекти почти във всяко едно отношение. Просто са рядкост.
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
13-07-2009 - 17:01:55
Т.е. пазара е пълен с боклуци, които според брокерите са чудесна инвестиция с топ локация и прочие бла-бла.
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
13-07-2009 - 17:05:41
че имотите в Бг ще паднат с 60 процента от пика на цените си е факт- справка Рига
(500 еуро в момента на квадрат). въпросът е може ли да паднат със 80-85 процента от пиковата си цена.
според мен - да.

не че тогава някой ще се избие да купува.
има задръстване на пазара с имоти за продажба и липса на купувачи.
предлагането е ясно че ще се увеличава че банките ще трябва да продават все-повече имоти в дифоулт.
купувачите обаче нещо не ги виждам. тези истории с хора чакащи с чувалите с пари да паднат цените че да купуват са пълна фантасмагория, последната в арсенала на дилюжънъл брокери и продавачи (след чужденците, руснаците, марсианците, японците, арабите, морето и европата).

според мен не само цените ще паднат с горепосочените проценти (поне с толкова) но ще се продава само топ качество.
наемите вече издъхнаха, поне 30 процента надолу ако си късметлия да намериш наемател че фирмите наемащи сезонни работници в София нещо позакъсаха.

да видим колко способен ще се окаже новият финансов министър и как ще съумее да закърпи дупките в бюджета и дефицитите.

Според мен и факира Мити (този дето излезе за първи път на сцената с главата си под мишница) не мож оправи финансите български от бозата в която са в момента.
















*xxx*
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
13-07-2009 - 19:17:13
През 1993 год Цената на една гарсониера в Люлин беше 8000-10000 щ.д...Сега се сриват още...??!!!Кризата /е в имотния пазар са КРАТКОСРОЧНО ЯВЛЕНИЕ....и имат лековити свойства..Лекуват (или не напълно)..затъпяване на сривлювци...Убеден съм ,че тук във форума някои "чекат" цена от тогава....Не може да няма .....

ПОКУПКАТА НА ИМОТ Е ДЪЛГОСРОЧНА ИНВЕСТИЦИЯ..!!!!!!!!!!!!!!!!! *book* *book* *xxx*

НЕ МЕ ГЛЕДАЙ ТЪПО СРИВЛЬО.... :} :}
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
13-07-2009 - 22:28:28
avatar
Турбозоле, направи две сделки този месец и започна да се пундизираш :]
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
14-07-2009 - 03:28:14
Направил е грънци,не усещате ли инфантилните им лъжи и поведение *xxx* Двамата с Оунъра са най-обикновени манипулатори на дребно,но тъй като Кокосовите им орехи са празни единственото,което постигат е да лаят по цял ден безсмислици...незнам защо още им обръщате внимание и ги карате да си мислят,че са някакъв фактор
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
14-07-2009 - 05:50:55
avatar
Kara Написал:
-------------------------------------------------------
> Направил е грънци,не усещате ли инфантилните им
> лъжи и поведение Двамата с Оунъра са
> най-обикновени манипулатори на дребно,но тъй като
> Кокосовите им орехи са празни единственото,което
> постигат е да лаят по цял ден безсмислици...незнам
> защо още им обръщате внимание и ги карате да си
> мислят,че са някакъв фактор

Миа Кара, с голямо задоволство откривам че за трети път обръщаш височайшото си впечатлително оченце към моята особа.
Благодарен съм, че в малограмажното ти мозъче се намерило място и за твоята тъй справедлива оценка.
Благодарение на твоите лични грижи явно израствам от УлИгофрен в МаНипулатор.
Благопристойно те моля да не напрягаш повече закърнялото си индийско орехче за да ме напътстваш.
Стигнал съм явно нивото на своята некомпетентност и смятам да остана на завоюваната си позиция.
Чуствам се уютно и някак щастливо унесен от вниманието ти.
Надявам се че споменаването на грънците не е далечна алюзия с това което виждаш в огледалото сутрин.
Също така се надявам да си открил лек за черната мъка която те гризе към изказващите мнение различно от твоето.
Остани със здраве и добри помисли.

OwnerBG

За
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
14-07-2009 - 06:21:11
Mанипулатор,но най-ниско ниво,не забравяй тази малка подробност!!!!Щом си доволен от позицията си най-искренно ти препоръчвам да се подготвиш за тежки времена,защото пазар на имоти в БГ/такъв какъвто го познаваш от 2006-07/ няма да има следващите 5-10 год.В този форум има и икономисти,на които обаче липсва дразнител да пишат и да обясняват.Продължавай да си пишеш глупостите,не пречиш кой знае колко много,но не забравяйте да се аргументирате от време на време,защото иначе продължавате да имате вид на най-обикновени инфантили.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход