Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Могат ли цените в България да паднат с 70 % от пика си ?

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
13-07-2009 - 10:15:26
Аиде сега да се сетим - след като един човек сам продава имота които не може да изплати на цена 20-30% по евтино , как би постъпил един строител които вече не може да продаде построеното ....а от банката звънят ли звънят ......
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
13-07-2009 - 10:33:24
avatar
jores Написал:
-------------------------------------------------------

>
>
> Ето, сигнали в подкрепа на виждането ми Бързи
> продажби = по - ниски цени
>
> targ.bg


Всъщност, това не е нещо ново и не знам защо цитираните шефове на фирми се правят на интересни. Винаги е било така- щом има затруднение в плащането, собственикът почва да търси на кого да продаде. Имала съм случаи преди години още. Сделките ставаха трудно, защото нашенецът е "Тома неверни" и чуеше ли, че има ипотека, все се притесняваше от някакво усложнение........
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
13-07-2009 - 10:36:00
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Аиде сега да се сетим - след като един човек сам
> продава имота които не може да изплати на цена
> 20-30% по евтино , как би постъпил един строител
> които вече не може да продаде построеното ....а от
> банката звънят ли звънят ......

Не знам, може би зависи докъде се простира интереса му- ако цената, на която може да продаде, не му покрива почти нищо, може да обяви несъстоятелност и да остави всичко на банката.............
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
13-07-2009 - 13:39:26
Нова сделка 42кв.м. в Люлин 1 за 30 000Е - 714Е/кв.м.,
във връзка с темата могат ли да паднат цените с 60% от пика си: Подобни имоти преди една година държаха цени около 50 000Е. Тази сделка е точно на - 60%. Дааааа,
сделки се правят, но от продавачи наистина искащи да продават.
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
13-07-2009 - 14:08:16
Това са -40%, а не -60%. Като стане 20 000 евра ще е -60%. Малко се съмнявам, но кой знае...
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
13-07-2009 - 14:40:03
при положение ,че търсене се появява едва на нива около 400 - 500 EUR , какво те изненадва ?! А за панели и некви съборетини изобщо не говорим
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
13-07-2009 - 14:51:13
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Това са -40%, а не -60%. Като стане 20 000 евра ще
> е -60%. Малко се съмнявам, но кой знае...


Не се съмняваш че могат да паднат с 40%, но се съмняваш че могат да паднат с 60%?
Всъщност съвсем скоро (2-3 седмици) трябва да излязат данните на НСИ за второ тримесечие. Една от малкото информации в сферата на НИ на които може да се разчита, че са достоверни. Предполагам че ще са доста интересни. *beer*
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
13-07-2009 - 14:53:09
Ето на мен какво ми се случи миналата седмица.

Харесах си един апартамент в Младост-1 - перфектна локация, перфектно изложение, 5-и етаж от 7, частична гледка към Витоша, много добри отстояния (граничеше с панелките - поне 25-30 метра през улица)... изобщо много ми хареса - ново строителство, Акт 16 от 01.2009, ламинат и теракот - добре направен... изобщо хареса ми от пръв поглед - 90 кв.м., офертна цена 90000 Е.

Казвам си, ей сега ще тръгна да се пазаря поне за 80000Е - обаждам се за втори оглед - вече е капариран... т.е. може би наистина за качествените имоти няма много спад в цената (обявата беше точно от 2 дена за продажба, не вярвам да е имало много време за пазарлък).

Държа да отбележа, че не съм нито брокер, нито спекулант - просто търся жилище, в което да живея.
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
13-07-2009 - 16:05:49
бобиД, ако ги имаш тия 80к ойро и се решил да си купуваш апартамент, що не се пробваш за нещо от публична продан. Ето ти например нещо интересно в Лагера (мисля си, че е по-добро място за живеене от спалнята Младост, но всеки си има свои вкусове) -

80 м2 Лагера. Начална цена: 72 400 лева

Предвид факта, че първата продан е обявена за нестанала на 20 процента по-висока цена, то имаш голям шанс да купиш изгодно. С разноските може да го догодиш до 40 000 еврА или към 500 на квадрат. Сигурно ще трябва и да вкараш пара за ремонт, ама ти си правиш сметката де.
Re: Могат ли цените в България да паднат с 60 % от пика си ?
13-07-2009 - 16:18:21
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Това са -40%, а не -60%. Като стане 20 000 евра ще
> е -60%. Малко се съмнявам, но кой знае...


Да грешка. Тези дни много греша явно е от бачкането, преумората казва своето. Извинете ме :-[
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход