Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Апел за корекция на цените!

Публикувано от Vaida 
Re: Апел за корекция на цените!
18-04-2009 - 13:44:57
Naskata,
разглеждал съм и новия и стария ГПК просто копирах първото което намерих в гугъл, защитите които съм постнал си важат! В новия не са отпаднали, никой няма да ти вземе ОСНОВНОТО жилище, както и един минимум земеделска земя и трайни насаждения.
чл. 445 защо го споменаваш не разбирам изобщо - основно жилище без ипотека никой няма да ти вземе, то си е все така несеквстируемо! Друг е въпроса ако е ипотекирано, но в твоя пример това не беше така.
Предполагах че си брокер, затова съвсем приятелски ти препоръчах да се подковеш законово относно дейността която упражняваш. Но се оказа че ти всъщност си АДВОКАТ eye popping smiley Когато видя от адвокат примери които откровено противоречат на законовата уредба на страната ми става някакси .... тъпо. *huh*
Re: Апел за корекция на цените!
18-04-2009 - 15:13:25
Виж сега-ако искаш да живееш с мисълта за сигурност, че банката не може да ти отнеме на едночленно семейство - 25 кв. м жилищна площ; на двучленно семейство - 40 кв. м жилищна площ; на тричленно семейство - 55 кв. м жилищна площ; на четиричленно семейство - 70 кв. м жилищна площ-аз ще съм последния които ще ти я отнеме.

Единственото (а не основното) жилище е извън абсолютната несеквестиреумост и дори да не може да бъде продадено принудително за определен период от време, не значи, че е извън имуществото с което длъжникът отговаря, както и не значи, че ти си пълноправен собственик, а не си такъв защото не можеш да се разпореждаш свободно с него. В мигът в които направиш това, несеквестиреумост отпада, а сделката е относително недействителна. А най-важното правомощие в правото на собственост е правото да се разпореждаш с вещта.

А чл.445 го споменах, защото в него има втора алинея и втора точка.
Нямам повече желание за полемика-примерът беше илюстрация за друга теза, а не за изследване на изпълнителното производство, тъй че приеми добронамерените ми пожеланията за успехи !
Re: Апел за корекция на цените!
18-04-2009 - 18:07:47
Ех тоя манталитет български. Че какво му е важното на това да се разпореждаш. Важното е да ползваш. Правилно каза Андрей Райчев, че ние сме нацията на най-дългите планове. Все едно на оня свят ще си ги отнесе копторите ипотечни. Реално всичко което имаме, ние го ползваме временно. Идваме и си отиваме. За какво беше тая алчност, това човекомразие, това самобичуване да се вземат непосилни кредити. Сега като имате апартаменти на четворни цени доволни ли сте най-после? Нека тази криза ви е за урок и дано ви направи по-добри хора. Дано децата ви да могат да се присмеят над глостта ви и да ви простят и да станат по-добри хора от вас, дето си мечтаехте да сте богопомазани и да отдавате безценните си имоти под наем. Смирете се и запалете по една свещичка в храма, подир това пийнете една студена водица, легнете си и се помолете господ да ви прости глупостта.
Re: Апел за корекция на цените!
18-04-2009 - 18:48:58
avatar
Господ ще прости, но банкерите и самата идея за лихварството идат от Лукавия.Те дали ще простят?
Re: Апел за корекция на цените!
18-04-2009 - 20:45:46
Гледам мненийца на разни пубери дето нямат 10 лева в джоба а се репчат.

Това е ФОРУМ мили деца - тук се споделя, коментира и т.н.

Идете рИвете в полите на майките си п.....чета мамини.

Който не иска да не чете. Освен това не пиша на такива като вас дето хобито им е да се правят на заети и звънят по агенции само да си чешат крастата и да се разкарват насам натам, губейки времето на всички.
Re: Апел за корекция на цените!
18-04-2009 - 20:50:58
Vaida Написал:
-------------------------------------------------------
> Гледам мненийца на разни пубери дето нямат 10 лева
> в джоба а се репчат.
>
> Това е ФОРУМ мили деца - тук се споделя, коментира
> и т.н.
>
> Идете рИвете в полите на майките си п.....чета
> мамини.
>
> Който не иска да не чете. Освен това не пиша на
> такива като вас дето хобито им е да се правят на
> заети и звънят по агенции само да си чешат
> крастата и да се разкарват насам натам, губейки
> времето на всички.
>


Ти пък един мъдър коментар написа...
Re: Апел за корекция на цените!
18-04-2009 - 20:56:38
Както някои клиенти се изказаха тук – тази тенденция да се държат старите цени е губеща и за продавачи и за купувачи и за тези които помагат в процеса.
Не че не се осъществиха сделки на луксозен панел който падна от 66 000 (който преди беше на 72000) на 45 000!!! (без комисиона) но не е там работата.
Не че не падна тухла (НС) от 120 000 на 81 000. Това са си осъществени сделки.
Но колко повече биха били, ако си се пише това което си е.

За всички си е по-добре.

А за пикльовците дето коментират – като сте такива тарикати защо не си бутате сами цените ами идвате при такива като мен да ми хленчите аз да го правя.
Re: Апел за корекция на цените!
18-04-2009 - 21:13:25
Vaida Написал:
-------------------------------------------------------
> Както някои клиенти се изказаха тук – тази
> тенденция да се държат старите цени е губеща и за
> продавачи и за купувачи и за тези които помагат в
> процеса.
> Не че не се осъществиха сделки на луксозен панел
> който падна от 66 000 (който преди беше на 72000)
> на 45 000!!! (без комисиона) но не е там работата.
>
> Не че не падна тухла (НС) от 120 000 на 81 000.
> Това са си осъществени сделки.
> Но колко повече биха били, ако си се пише това
> което си е.
>
> За всички си е по-добре.
>
> А за пикльовците дето коментират – като сте такива
> тарикати защо не си бутате сами цените ами идвате
> при такива като мен да ми хленчите аз да го
> правя.
>

Та нали си от "помагачите" бре. Нали защитаваш интересите на страните по сделките. Или сега разбираш, че аджеба за туй ти плащали процентите?..
А даваш ли си изобщо сметка чии пари са онези 6% за които мечтаеш? И аджеба от кой точно джоб излизат? И за какво? За да хулиш потенциалните купувачи в някой форум ли? Да ги наричаш пикльовци с по 10 лева в джоба ли? Не, мерси! Определено забравям за каквато и да било нещастна агенцийка. В такава ситуация трябва да съм пълен нещастник, че сам да не мога да си намеря имот.
Re: Апел за корекция на цените!
18-04-2009 - 21:21:30
И аз заради такива отбичих брокерите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-18 21:29 от granit.
Re: Апел за корекция на цените!
18-04-2009 - 21:31:47
Аз клиенти не съм обиждал.
Питай клиетните ми какво мислят за мен и дали са доволни от моите услуги.
А тези 2,5% (а не 6% - освен ако не искаш да ги дадеш) съм ги избил 15 кратно на клиентите си. Как ти се вижда сваляне на цени с 40%?
Колко комисиионни съм му избил на моя клиент и чии интереси съм гонил?
Да те видя като на триците си евтин как ще се справиш сам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход