Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Апел за корекция на цените!

Публикувано от Vaida 
Re: Апел за корекция на цените!
19-04-2009 - 22:08:54
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------

> > Ти си в таргет групата
> > драги!Мишената-жертва,която се има за
> хищник!Нали
> > знаеш как се ловят такива риби-с отпускане и
> > придърпване на тежестта ,така ,че стръвта да
> > мърда! И на 450 Е/м2 да ти продадат, пак ще
> са на
> > далавера продавачите,щото това е стръвта за
> > тебе-цената!
> >
>
> Правилно, фло. Лошото е, че и аз го знам това, а
> не съм особено ентусиазиран при все, че часовникът
> цъка в моя полза.


Христос Воскресе на всички православни християни във форума!

@ Scyther: Няма никакъв смисъл да обясняваш на продавачи на апартаменти каква трябва да им е цената. Те си имат мнение по въпроса и едва ли някой може да им го промени. Харесваш си няколко апартамента по обяви, отиваш виждаш ги и правиш твоето предложение. Както и купувача казва по-висока цена от тази на колкото е склонен да продаде (за да създава впечатление, че сваля), така и ти казваш по-ниска, от тази, на която си склонен да купиш (за да създаваш впечатление, че отстъпваш, и даваш повече пари). Виждаш дали се "срещате" на това, което ти би платил за определен апартамент. Не се срещате, благодариш за вниманието и следващия. Ако никой не е склонен да ти продаде това, което искаш за цената, която даваш, значи такъв е пазара в момента. Следиш го и чакаш да видиш дали с времето нещо (което ти харесва) ще влезе в обхвата на парите, които си готов да дадеш.

Може пък след 6-12 месеца вече да не си готов да дадеш тези пари за такъв апартамент. 70 000 Е не са малко пари в наличност. Ами ако се сговнят тотално нещата и примерно (не дай Боже) си загубиш доходите, с тези 70 000 можеш много успешно да спасяваш положението, да заминеш на друго място или пък да удържиш фронта докато се стабилизираш, ама ако си дадеш всичките или повечето пари за апартамент, при едно евентуално сериозно сговняване, няма да можеш да го продадеш в рамките на месец-два и за 60% от това, което си платил.

Смятай, за 70 000 покупка (незвисимо дали е за лично ползване или не), ако не може да му се взема 7-8 % от наем годишно (4900-5600 Е) не си струва (това не е според мен, ами си е много точно измислена формула). Имай впредвид, че в момента във Варна се дава под наем доста трудно и според мен в този сектор тепърва ще падат цените също (това - според мен, тъкмо обявих един апартамент за под наем, да видим дали ще се наеме и след колко време).

Иначе продавачите си ги остави да си ловят риба с плувка, ама нещо риба няма последно време - като рибарите на буните във Варна, киснат по цял ден за спорта, ама почти не съм виждал някой нещо да улови.

Re: Апел за корекция на цените!
19-04-2009 - 22:10:14
Апел за корекция на цените!

Необходимо е рабира се!Всички тук са много нетърпеливи.

Купувачите - ами изчакайте още разбира се. Имайте търпение.Отражението на икономическата обстановка върху цените на имотите все още е много бледо.Тези процеси имат известна инерция.Досега всички се правиха на луди като че няма никаква криза.Кризата била измислена и какви ли не още щуротии.Да ама не!Цените ще падат и това не зависи от мераците на тоя и оня брокер,пишман инвеститор,псевдо строителен бизнесмен и сие...И танковете не могат да помогнат тук! :]

Брокери не заблуждавайте клиентите си.Влезте в час.Бизнес може да се прави както при възходящ тренд така и при низходящ.Е по-малко ще пИчелите!Но ще сте в джаза - както се казва.И какви са тези 6 % комисионна.Ами па имайте малко срама. Ми много бързо искате да забогатеете:g:
Намалете си процентите така ще помогнете и на продавачите по бързо да реализират продажбата си.

Продавачите - ами поинтересувайте се как стоят нещата!Консултирайте се с кадърни брокери.Ако сте на зор да продавате точен съвет ще ви е много необходим за да изберете вярната цена.И побързайте!Пазара се движи и за ваше съжаление надолу.Сульо и Пульо вече отдавна взеха кредити и сега изплащат повече отколкото реално са купили!Надпреварата за кредитни клиенти свърши.Да сте чували наскоро реклама на някоя банка че дава кредити? :]

Търпение му е майката!Пилците ще броим наесен. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Апел за корекция на цените!
19-04-2009 - 22:30:32
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Тук по-скоро ти и още двама трима се опитвате с
> писания да правите такива опити (с посока нагоре),
> защото сте малко в ролята на пътник на Титаник,
> който докато потъва тръби, че всъщност има голяма
> вероятност да не потъне, защото незнам си кой
> богаташ се набутал да пътува и той на Титаник, а
> той няма как да пукне и да стане храна за
> рибите...
>
> Сега кой Ви е виновен, че покрай "евреите които
> били купували" сте решили и вие да ставате богати
> и сте се набутали с нещо 2008ма година.. Да седи
> без прострени дрехи и запалени лампи ама да си е
> ваше и да чака да станат цените по 3000 евро. И
> заради които на мен ми се скапа гледката и
> трябваше да се местя.
>
> OwnerBG Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ами Куку, Асен и разни други смешници
> дойдоха
> > из......ха си прогностичните бълнувания и
> мястото
> > замириса.Май ще трябва да изтече доста вода
> за да
> > се започнат отново смислени разговори.
> >
> > и
> >
> > ДРАГИ ПСЕВДО КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ ПЛЯМПАНЕТО
> ТУК
> > НЯМАААА ДА ПРОМЕНИ ПАЗАРА КОЛКОТО И ДА НЕ ВИ
> > ХАРЕСВА.

А извинявай че те пропуснах при групата на прогностиците 200Е от другата седмица.

Амчи как разбра че продавам, че съм брокер, че чакам цена от 3000Е.
Ами ти си невероятен.

А за гледка се плаща и май там те стяга чепика.Май експерта в теб се е поус.ал и не е преценил че тая лъжица не е за теб.И тежи.Язък за гледката.

само да спомена че гледка се търси на място което обитаваш по дълъг период от деня, а не надничаш само сутрин покрай кафето, на място свързано с почивката ти, и ако можеш да си позволиш да се похвалиш.



Re: Апел за корекция на цените!
19-04-2009 - 22:48:23
avatar
Аз 200 не съм казвал, защото не съм врачка, казах че се обзалагам че средната цена ще е под 1000 до 6 месеца откогато това беше въпроса и засега се вижда, че съм познал.

Относно гледката май не си ме разбрал, ама не ми се обяснява, защото винаги ми е било досадно да го правя или с такива, които се правят на глупави, или които наистина са глупави.

А за другото - ако не си нито едно от изброените, не виждам причина за писането на оптимистични глупости. То е хубаво да се фантазира, ама по-добре приказки за феи да се пишат, а не да се упражнява по остроумие на тема имоти.


OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------

>
> А извинявай че те пропуснах при групата на
> прогностиците 200Е от другата седмица.
>
> Амчи как разбра че продавам, че съм брокер, че
> чакам цена от 3000Е.
> Ами ти си невероятен.
>
> А за гледка се плаща и май там те стяга чепика.Май
> експерта в теб се е поус.ал и не е преценил че тая
> лъжица не е за теб.И тежи.Язък за гледката.
>
> само да спомена че гледка се търси на място което
> обитаваш по дълъг период от деня, а не надничаш
> само сутрин покрай кафето, на място свързано с
> почивката ти, и ако можеш да си позволиш да се
> похвалиш.
>
>
>
>


Re: Апел за корекция на цените!
19-04-2009 - 22:50:40
avatar
Хипогликемията води до повишаване на нивото на адреналина.
Какво беше казал Мао Дзе Дун за проникването(не кредитното)?
Кеер entertaining!
Даже и едно бичо капанче няма да може да се заформи.Но плато ще има.В подножието на планината обаче.Изкриви се света, брей!

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!
Re: Апел за корекция на цените!
19-04-2009 - 22:58:53
avatar
dodo2
Айде кажи какво да отговоря на човек живял на майната си спрямо България, и описващ икономиката само по резултатите от Гоглето.

А пиша защото съм активен участник на пазара но при втората стъпка.Решаването на проблемите след като супер експертите са гушнали процентите и човека стои на финансово течение и му идва да си изяде и летните и зимните обувки.

Опитвам се да намаля изгорелите.И отчасти успявам, но не с безумни теории и съвети.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-19 23:04 от OwnerBG.
Re: Апел за корекция на цените!
19-04-2009 - 23:20:12
avatar
Ми най-добре не им отговаряй, защото тогава се влиза във безсмислена въртележка. Специално за един от асен и куку (аз ги бъркам) съм се убедил, че обича да говори и без да е в час (за едно нещо нямащо общо с имоти), но и теб не разбирам с тези щраусовски мнения, че спадът е само в нечии глави.

На мен примерно изобщо не ми е изгодно цените да падат, но непоносимостта ми към безумия е по-голяма и затова по-скоро се радвам на изтрезняването.
Re: Апел за корекция на цените!
19-04-2009 - 23:21:38
avatar
A, това звучи интригуващо.Каква е тази втора стъпка?Би ли описал накратко дейността си, колега Оунър БГ?Как помагаш на финансово простудилите се? Сериозен съм, наистина ми е интересно, не е някакъв опит за манипулация или тъпа шега.
Re: Апел за корекция на цените!
19-04-2009 - 23:39:44
BulCan, мнението ти го споделям напълно и разсъждавам по същият начин. Писах, че не горя от желание да раздавам пари. Особено на "професионалисти", които в прав текст заявиха, че и те не биха купили на такива цени и такива, които те посрещат с "пикльо с 10 лева".
Следя пазара, тенденциите на макро и микро ниво, чета доста повече отколкото пиша.
Благодаря за съветите и знай, че си четен и ценен много и от много!

В България купонът свършва
Re: Апел за корекция на цените!
20-04-2009 - 00:21:13
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------

> Благодаря за съветите и знай, че си четен и ценен
> много и от много!

А, мерси за комплимента, ама както казва Харви Кайтел на Джон Траволта във филма "Pulp Fiction" - "Let's not start sucking each others dicks, yet" :] в смисъл "да не бързаме да си правим взаимни комплименти".

Това в рамките на майтапа, а иначе сериозно - аз съм предимно от четящите паразити във форума и много повече "вземам", демек научавам, отколкото "давам" т.е. пиша.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-20 00:25 от BulCan.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход