Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цени на имотите в големите градове (по-специално София).

Публикувано от THN 
Re: Прогнози за цени на имотите в големите градове (по-специално София).
21-04-2009 - 18:19:35
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------

> Че ще усетиме криза, ще усетиме! Но пък такъв
> апокалипсис чак......
> Човек знае две и двеста.....
>
>


Има минимален напредък в мисленето на брокерите на НИ. Преди 5-6 месеца масово се изказваха във форума, че в БГ няма и няма и да има криза, също като премиера Станишев. Мислете като за 2002-2003 година. Тогава нямаше балониране, нямаше даже световна криза и нямаше населението такива дългове. Икономиката сега е по-зле и от тогава + дългове до шия. Вече сме в ЕС, от тук нататък не знам къде трябва да се влезе (може би в Г 7, не броя Русия) за да се повдигне доверието в държавата.
Re: Прогнози за цени на имотите в големите градове (по-специално София).
21-04-2009 - 18:42:31
смятам да си купя апартамент - с няколко смс-а от сделка или не :]
Re: Прогнози за цени на имотите в големите градове (по-специално София).
21-04-2009 - 19:00:34
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> А относно новото строителство - моите наблюдения
> са, че повечето от строителите вече са продали
> онази част от сградите, която им покрива
> инвестицията, т.е. не могат да реализират само
> печалбата или част от нея...

Не знам с какво се занимаваш, но аз имам собствен бизнес и от личен опит мога да те убедя, че никой не събира кеш. Каквото се изкара се реинвестира.

А строителите не само, че не събираха кеш, ами теглеха и още заеми за да започнат следващият строеж, преди да са продали още първия. А някой започваха и по 3-4 наведнъж. Като си седнал на гребена на вълната, а народа стиснал очи и купува ли купува, гледаш да използваш момента.

Та смятам, че в тази част малко ти куца обосновката. А частта, дето апартаментите ще свършат просто няма смисъл да я коментирам. Аз живея под Манастирски ливади и Бъкстон - е вечер просто няма такова мъртвило - десетки празни блокове с тъмни стъкла - без завеси, пране или паркирали автомобили.
Re: Прогнози за цени на имотите в големите градове (по-специално София).
23-04-2009 - 13:03:09
Абе че ще свършат спор няма. Със сегашната политика в България по-голяма далавера от това да се работи в София няма. Така че според мен в София ще преиждат още и още хора. То май това не е тенденция само в България, а и по другите страни го има.
Друг е въпросът, че в момента е построено за 2-3 години напред, а всички потенциални купувачи чакат по-ниски цени.
Re: Прогнози за цени на имотите в големите градове (по-специално София).
23-04-2009 - 15:04:22
Предстои едно тъжно чакане...

Ако някой вземе да формулира термина "потенциален купувач на НИ, ще видите, че той е несъпоставим с термина "чакат".

Аз чакам поршетата да паднат под 3500 еврака за 911 и под 2000 за всички останали модели. Аз потенциален купувач на порше ли съм?
Re: Прогнози за цени на имотите в големите градове (по-специално София).
23-04-2009 - 15:34:25
Cepcem Написал:
-------------------------------------------------------
> optimistko Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > А относно новото строителство - моите
> наблюдения
> > са, че повечето от строителите вече са
> продали
> > онази част от сградите, която им покрива
> > инвестицията, т.е. не могат да реализират
> само
> > печалбата или част от нея...
>
> Не знам с какво се занимаваш, но аз имам собствен
> бизнес и от личен опит мога да те убедя, че никой
> не събира кеш. Каквото се изкара се реинвестира.
>
> А строителите не само, че не събираха кеш, ами
> теглеха и още заеми за да започнат следващият
> строеж, преди да са продали още първия. А някой
> започваха и по 3-4 наведнъж. Като си седнал на
> гребена на вълната, а народа стиснал очи и купува
> ли купува, гледаш да използваш момента.
>
> Та смятам, че в тази част малко ти куца
> обосновката. А частта, дето апартаментите ще
> свършат просто няма смисъл да я коментирам. Аз
> живея под Манастирски ливади и Бъкстон - е вечер
> просто няма такова мъртвило - десетки празни
> блокове с тъмни стъкла - без завеси, пране или
> паркирали автомобили.


Не твърдя, че строителите са събирали КЕШ. Това, което са щяли да реинвестират, независимо под формата на кеш или кредит, смея да твърдя, че сега НЕ ГО РЕИНВЕСТИРАТ, НЕ ЗАПОЧВАТ НОВИ ОБЕКТИ, КОЕТО Е РЕИНВЕСТИЦИЯТА В СТРОИТЕЛСТВОТО. Т.е. би трябвало с тези пари да успеят да си завършат обектите и да продават, или дават под наем.
Много строители дават апартаменти на изплащате, след като банките спряха да вършат тази работа.

С малки суми, но често!
Голямата лапаница свърши за всички!
Re: Прогнози за цени на имотите в големите градове (по-специално София).
23-04-2009 - 15:34:49
Коганев, да е жив и здрав баща ти още много години, и майка ти също. Да си жив и здрав и ти.
Ама твоето семейство е много показателно за ситуацията в Бг.
Ти ако си около 40 родителите ти гонят около 70-те. Такива хора е грях да ги убеждаваш да продават къщата в която са живели цел живот и която само те знаят колко им е струвала.
Но, никой не живее вечно. Ти или сестра ти ще се приберете ли в Бг и какво ще я правите скъпата къща в хубавия и спокоен квартал, когато дойде времето (дано много време има дотогава).
В крайна сметка една къща е някойлко камиона тухли и цимент. По-важна е като емоционална стойност - мястото където си отгледал децатата си. Колко струва - на кой му пука (след като вече я имаш)?
Аз лично ще почакам още година, ако трябва две с най-голямо удоволствое и без никаква тъга.
Re: Прогнози за цени на имотите в големите градове (по-специално София).
23-04-2009 - 15:58:43
българинът винаги е бил на " далавера" , защото НИКОГА не слага фактора "време" и фактора "собствен труд"
--------
каква обаче му е далаверата се вижда в реални условия........вечно няма пари и вечно чака промоциите - а те са създадени точно за такива като него !
докато чака-бг-ецът често оставя въжделенията си на потомците-но е важен принципа:
да не настине и да не се мине !
-------
никого не визирам защото това са 98 % от активните българи

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Прогнози за цени на имотите в големите градове (по-специално София).
23-04-2009 - 16:00:00
Kum THN..Priatelu,mai sam si viarvash za tezi ceni,ti mai si ot tezi,deto se nadiavat na chudo v Bulgaria,ama neise:} winking smiley
Re: Прогнози за цени на имотите в големите градове (по-специално София).
23-04-2009 - 16:09:13
Тя ако ми беше толкова скъпа, аз щях да живея в нея...
Нали за това си говорим - за отношението на българина към имота. Трудно се разделя... Затова и ти ще чакаш, но и пояснението е много важно - ще чакаш да измрат собствениците, за да дойде разпродажбата...

Още една причина чакането да е тъжно.

А и собствениците няма да измрат едновременно, за да има свръх предлагане на онаследени НИ. Освен ако не сте замислили нещо...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход