Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
14-12-2009 - 12:33:09
[www.dnes.bg]

отново имаме дефлация
Re: Преглед на печата 2
14-12-2009 - 13:30:29
Re: Преглед на печата 2
14-12-2009 - 22:04:53
Има заплаха от нови сапунени балони, алармират икономисти
DarikFinance.bg, 14 декември 2009 13:13


[www.darikfinance.bg]
Re: Преглед на печата 2
14-12-2009 - 22:09:13
БСК: Растежът на фирмената задлъжнялост застрашава икономиката

[www.dnevnik.bg]
Re: Преглед на печата 2
14-12-2009 - 22:18:37
Който крие данъци, да лежи в затвора


[paper.standartnews.com]
Re: Преглед на печата 2
14-12-2009 - 23:10:04
Quote
%
Quote
morski
Който крие данъци, да лежи в затвора


[paper.standartnews.com]


Цитат: "Изплащам кредита си с наема от къщата във Вашингтон, казва Симеон Дянков"

Тоа верно бил голем чакундур... Кой го тури за министър?

Защо бе? Какво лошо има в това? Според мен всеки, който не живее дълго време в къщата си го прави. Мои много близки приятели, канадски дипломати, като ги изпратят на 2 годишен търм в някое консулство в чужбина и винаги си отдават къщата под наем, докато ги няма.
Re: Преглед на печата 2
14-12-2009 - 23:45:53
Quote
%
Quote
BulCan

Защо бе? Какво лошо има в това? Според мен всеки, който не живее дълго време в къщата си го прави. Мои много близки приятели, канадски дипломати, като ги изпратят на 2 годишен търм в някое консулство в чужбина и винаги си отдават къщата под наем, докато ги няма.

При тия лихви, само министър-ипотекар ни оставаше. Освен ако не се е "уредил" с някоя по-така "промоционална" лихва от 0% от Бойковата банка.

А, че той си е купил къщата във Вашингтон с ипотека от щатска банка (там знаеш какви са лихвите), бил е на заплата от Световната банка, жена му продължава да е на такава. Пуска я под наем и наема му изплаща вноските, че и му остава отгоре. Съвсем нормално. Аз лично не познавам никой в САЩ или Канада да е купил в брой къща (а познавам повече хора там, отколкото в БГ). Не споря, просто не мога да ти схвана мисълта?
Re: Преглед на печата 2
15-12-2009 - 00:43:44
Quote
%
Quote
BulCan

А, че той си е купил къщата във Вашингтон с ипотека от щатска банка (там знаеш какви са лихвите), бил е на заплата от Световната банка, жена му продължава да е на такава. Пуска я под наем и наема му изплаща вноските, че и му остава отгоре. Съвсем нормално. Аз лично не познавам никой в САЩ или Канада да е купил в брой къща (а познавам повече хора там, отколкото в БГ). Не споря, просто не мога да ти схвана мисълта?

Булкане,

Ти искаш да ме убедиш, че нашият главен финансов фокусник, е купил къща във Вашингтон с примерно 3,5% лихва. И сега си плаща лихвата + (евентуално) главницата с парите от наема, че и пари му остават да си плаща евентуален кредит в БГ?
Булкане а нали знаеш, че върху парите от наеми също се плаща данък? Или не е така в САЩ и Канада?
Не споря, просто така си мисля някои работи...

Ами напиши какво си мислиш, за да те разбера... И на мен ми се струва малко странно ужким топ икономист да идва да става министър в БГ за 2700 лв. заплата. Както и на времето Милен Велчев дойде от Мерил Линч, но в БГ си спечели от далавери далеч повече, отколкото би изработил в Мерил Линч.

За къщата на Дянков - пак се върнах да прочета статията, нищо съмнително и нереално не виждам. Сигурно плаща данък за наема, но в САЩ има и данъчни облекчения при изплащане на ипотека, не съм му светил, за да му знам условията на кредита, но като финансист, сигурно е намерил нещо изгодно. Не забравяй и жена му, аз не мога да си представя да е с по-малко от 150 000 годишна заплата, може даже и да звуча смешно и да е много повече. То фармацевтите в Щатите са с около 100 000 годишно (наемна работна ръка), лекари специалисти на толкова се мръщят, зъболекари на такива доходи просто няма, освен стажанти. Но наистина еба си и къщата дето трябва да е за 4600 $ месечен наем. Дянков не може да няма и акции и други инвестиции, иначе наистина 2700 лв. е просто майтап да му е дохода. Да е някакъв супер патриот и да се е жертвал за да оправи Родината - изключено, може би си чеше егото да е минфин и вице-премиер на държава, каквато и да била тя, докато другите му доходи си вървят, може да му изглежда добре в резюмето после. От статията не пролича да има кредит в БГ. Какви са твоите предположения? И аз не споря, просто ми стана интересно.

"Заплатата ми на министър е 2701 лв. и наистина е по-малка от вноските ми по заема за къщата във Вашингтон, но съпругата ми има американска заплата. Но всъщност изплащаме заема на къщата, като сме я дали под наем, докато сме в България. Месечната вноска по кредита на нашата къща е 4100 долара, а наемът, който взимаме, е по-голям - 4600 долара. По този начин всъщност къщата се изплаща от наемателите, които в момента я използват."
Re: Преглед на печата 2
15-12-2009 - 01:03:19
Хенри Полсън от CEO на Голдман Закс (50 милиона годишно) става министър на финансите на САЩ за 200-300К заплата. А заплата 400К на американския президент и 260К на шефа на ФЕД дали съответства на властта им и дали някой от тези е станал такъв за заплата?
Re: Преглед на печата 2
15-12-2009 - 01:13:31
Quote
Boby

Хенри Полсън от CEO на Голдман Закс (50 милиона годишно) става министър на финансите на САЩ за 200-300К заплата. А заплата 400К на американския президент и 260К на шефа на ФЕД дали съответства на властта им и дали някой от тези е станал такъв за заплата?

Именно, а и това са хора, които далеч са си "надвили на масрафа" да изкарват пари и им се занимава с нещо друго интересно, предполагам, че и с Дянков е така в умален вариант.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход