Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
26-11-2009 - 01:38:22
Овцата като "уфтсъ" [www.dw-world.de]
Re: Преглед на печата 2
26-11-2009 - 09:34:28
avatar
По-бързото излизане от кризата се отлага
Quote

Засега говоренето и внушенията са главното, а на рецесията практически с нищо сериозно не се въздейства. Остава ни да се молим европейската икономика по-скоро и стабилно да тръгне нагоре.

Кабинетът се отказа от купуването на 200 апартамента за армията
Quote

Скандални решения на бившия кабинет за закупуване на 200 свръхскъпи апартамента за армията бяха отменени вчера. Очакването е военното министерство да спести милиони левове, които не достигат.

Зелената светлина за закупуване на жилищата бе дадена непосредствено преди изборите въпреки задълбочаването на кризата. Военният министър Николай Цонев получи право да купува десетки апартаменти в Сливен, Шумен, Пловдив, София, Велико Търново, Враца въпреки сериозните съмнения, че апартаментите са на прекалено високи цени. От публикуваните стенограми от заседанията на предходния кабинет стана ясно, че регионалният министър Асен Гагаузов е бил твърдо против купуването на цена от 1000 евро на кв. м.

44 000 нови жилища продадени без енергийни паспорти
Quote

Над 44 000 нови имота, разположени в 12 500 сгради, са били продадени в периода от 2005 г. до април миналата година, без новите собственици да са получили задължителни документи за енергийна ефективност.

Новите имоти задължително трябва да имат издаден енергиен паспорт, а между третата и шестата година след въвеждането им в експлоатация - и сертификат за енергийна ефективност на цялата сградата, в която се намират
Re: Преглед на печата 2
26-11-2009 - 09:44:55
avatar
valsodar Написано:
-------------------------------------------------------

> 44 000 нови жилища продадени без енергийни
> паспорти
> Над 44 000 нови имота, разположени в 12 500
> сгради, са били продадени в периода от 2005 г. до
> април миналата година, без новите собственици да
> са получили задължителни документи за енергийна
> ефективност.
>
> Новите имоти задължително трябва да имат издаден
> енергиен паспорт, а между третата и шестата година
> след въвеждането им в експлоатация - и сертификат
> за енергийна ефективност на цялата сградата, в
> която се намират


Това с енергийните паспорти хич не ми харесва.
Още едно прекрасно средство за изтискване на средства от бедните хорица.
Re: Преглед на печата 2
26-11-2009 - 09:55:26
Младите семейства без данъчни облекчения от 2010 г. [news.ibox.bg]

Няма да увеличават акциза на алкохола [news.ibox.bg]

"Заем от приятел" цепи ГЕРБ

За втори път в последната седмица народни представители от ГЕРБ бламираха правителството на Бойко Борисов. Парламентът отхвърли вчера проекта на кабинета, с който трябваше да се извадят на светло приятелските заеми. При гласуването ГЕРБ се разцепи - 41 депутати бяха "за", 40 се въздържаха.

Военните пък нямало да купуват апартаменти.

Това управление все повече ми заприлича на онази игра, "Тука има - тука нема"...
Re: Преглед на печата 2
26-11-2009 - 11:03:43
Според мен това показва, че .депутатите от ГЕРБ не гласуват по команда, а според собственото си мнение по въпроса, поне този път.
Re: Преглед на печата 2
26-11-2009 - 17:39:23
И Дубай пукна. [news.ibox.bg]
%
Re: Преглед на печата 2
26-11-2009 - 20:44:30
avatar
dicho Написано:
-------------------------------------------------------
> Според мен това показва, че .депутатите от ГЕРБ не
> гласуват по команда, а според собственото си
> мнение по въпроса, поне този път.


А според мене 40:40 е команда за разцепване. Хем да покажем, че вършим обещаното, хем предложението все пак да не мине.
Досега само по команда гласуваха и хоп изведнъж "имат собствено мнение". Странно нали.

====================================================================
А портрета ми от аватара строго ви следи. Кой съм аз, че да се съмнявам в себе си? ====================================================================
Re: Преглед на печата 2
27-11-2009 - 08:05:14
Богато правителство управлява България в кризата
[www.segabg.com]
Re: Преглед на печата 2
27-11-2009 - 09:26:08
avatar
Re: Преглед на печата 2
27-11-2009 - 10:48:54
Плевнелиев има 2 къщи в София, а също в Банско и Созопол. Може да се похвали и с имение в Халкидики от 400 кв.м. Любопитното е, че се е сдобил с имотите си само за периода от 2007 г. досега.

Какъв голям специалист и бизнесмен е този министър - закупил всичките си имоти точно преди спукването на балона. И то когато в САЩ и Западна Европа той вече се пукаше. Дето имаше един соц.лаф "да купиш фабрика един ден преди 09.09." smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход