Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
24-10-2009 - 01:06:14
камелия Написал:
> Да, знам, но е тук по принуда. И явно, се е закотвил в историческия музей пред витрината на 1989г ...

Абе стринке, какво се разлая пак срещу симпатягата BulCan който само се усмихва на обидите ти!

Вярно, пропуснал е да уточни, казвайки "тези, които се раждат в момента, защото все още имат живи родители, баби и дядовци и от тях пак научават вредни навици", че става дума за номенклатурни родители.

Но какво грешно е казал тук: "имах предвид, че даже и да измрат след време ... "слушалките - агенти" и ком-номенклатурата, те са си отгледали деца и внуци, които са възпитали в същия дух, а и не само възпитали, а на някои са им оставили да управляват възлови бизнеси в държавата, други са ги сложили на високи държавни и/или политически постове и пр."?
100% истина, основна причина за траги-комичната ви ситуация - трагична икономически, комична - идеологически sad smiley
Re: Преглед на печата 2
24-10-2009 - 01:12:10
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> ками,
>
> ами че той булкан си е в България....
>
> от доста време... (години)


Куку, БулКан си дели времето м-у БГ и Канада (повече в БГ откакто ми се роди дъщеря), но си плаща най-чинно данъците на Revenue Canada и пенсионните вноски в RSP и се счита повече за визитър в БГ. На дъщеря ми и изкарах канадски паспорт докато още беше на 4 месеца, на жена ми и поднових визата и е въпрос на 48 часа при решение да се завърна в Отава или Монреалsmiling smiley За сега си имам някои лични причини, които ме задържат в България, не знам до кога. Аз от 1997 нататък така или иначе не съм стоял целогодишно в Канада - зимите на юг. Летата в западна Европа. Иначе ми се иска детето да стане на 2-3 години, че да може да ходи на детска градина, иначе жена ми ще трябва да си стои в къщи и да го гледа, а в Канада има да учи 3 години за да си защити дипломата и от там нататък да си търси работа. Е, ако се сговнят много нещата в БГ (не говоря финансово, това не ме засяга), сме готови да изчезнем във всеки един момент.
Re: Преглед на печата 2
24-10-2009 - 01:19:42
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> kuku987 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > ками,
> >
> > ами че той булкан си е в България....
> >
> > от доста време... (години)
>
>
> Да, знам, но е тук по принуда. И явно, се е
> закотвил в историческия музей пред витрината на
> 1989г.......

Ками, не съм дошъл в България по принуда, ами баш доброволно. При положение, че мога да си работя от всяка точка на света, реших да видя как е и в БГ. После се залюбих и поостанах няколко годиниsmiling smiley Не е като да нямам впечатления от страната. Може би я гледам с други очи, не знам. Не си мисли също и, че злобея. Ако трябва да се прибирам, ще ми е мъчно за родителите ми, които вече са на възраст, а така или иначе живях далеч от тях 14 години.
Re: Преглед на печата 2
24-10-2009 - 01:51:53
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

> Булкане, партизаните и ятаците де факто са аут.
> Защото най- младите, останали живи, са по над 80г.

Ками, не са аут, за съжаление. Описах в по-горния си пост по какви причини. Имам и лични познати, техни наследници и ги виждам много добре. Освен личните ми познати гледам по ТВ и публични личности. Кой е дядото на главния прокурор на републиката Велчев??? Евгения Живкова не е ли депутат??? Има ли някой голям бизнес или групировка, на които корените им да не водят към службите или някой червен генерал??? Мутрите ги остави, те са техен продукт, само за да ги обслужват, които много си повярваха им видяха сметката. Който много си повярва и не си плащаше обратно към "корена" - също. Само не ми прави сравнения с прехода на другите бивши соц. страни - няма нищо общо. Първоначалното натрупване на капитал, също не беше както в Америка. Там и гангстери да са го правели, поне са започвали от начало, а не са били и само гангстери, даже предимно не са били такива. Ако си забелязала, отдавна не критикувам България като държава във форума, просто защото наистина осъзнах, че това е български форум и не е етично да се прави, но в момента просто ме предизвикваш.


> Ти, възпитан ли си в духа, който приписваш на
> целокупния български народ? Щото, по логиката ти,
> всички сме деца и внуци на партизани, ятаци и
> техните производни.

Не, не съм възпитан в този дух, нито съм казал, че целокупния български народ е възпитан така, само поколенията на една прослойка...


> Кой, според теб, даде властта на СДС с пълно
> мнозинство при избирателна активност 70-80%? ?
> Дали децата и внуците на комунистите? Или
> агентите- слушалки?

Не съм бил тук, но определено не са били те. Просто комунистите са се били наакали толкова лошо, че не е могло да бъде попречено на СДС да вземе властта и впоследствие да стабилизира държавата. Ако сега ГЕРБ направят еквивалента на каквото направиха СДС по времето на Костов, ще ги призная за велики.


> За съжаление, всички които сте напуснали страната
> веднага след обръщането на палачинката, сте се
> закотвили в съответната година. А вече минаха 20,
> без да забележите. И без да се придвижите нито на
> йота.

Не знам, ние се придвижихме, ама вие къде стоите?


> Все повече заприличвате на царя, когато дойде за
> пръв път в България- с архаичния си български
> език. При вас, понятията са като при него-
> замръзнали в момента, в който сте напуснали
> страната.

Царчето дойде и гушна каквото успя с благословията на комунистите. Моят български език е чудесен и писменно и говоримо. Благодарение на форума се научих и да печатам доста сносно и бързо и на кирилица, което си е голяма полза. Не знам какво имаш предвид под замръзнали? Според мен просто си свикнала и приела едно положение, което според мен не е нормално. По принцип се свиква със всичко, ако не може човек постоянно да го сравнява с първа ръка впечатления, му се струва ОК.


И риториката ви е отпреди 20г., но не
> можете да го разберете, защото просто не сте част
> от действителността ни.........вече.

Аз съм си избрал да не бъда част от действителността тук още преди 20 години, но това не ми пречи да я виждам всеки Божи ден и да я преценявам.


Re: Преглед на печата 2
24-10-2009 - 08:07:18
Бум на лошите кредити през септември


[pari.bg]
Re: Преглед на печата 2
24-10-2009 - 08:56:25
Эстонские банки при выдаче кредитов просчитывают девальвацию

[www.baltic-course.com]

И правилно правят а защо само 15%. Интересно в БГ има ли такава практика и колко процента залагат в девалвацията на лева.

_________________



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-25 09:20 от Ivel.
Re: Преглед на печата 2
24-10-2009 - 12:23:30
avatar
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------

> Царчето дойде и гушна каквото успя с благословията
> на комунистите. Моят български език е чудесен и
> писменно и говоримо. Благодарение на форума се
> научих и да печатам доста сносно и бързо и на
> кирилица, което си е голяма полза. Не знам какво
> имаш предвид под замръзнали? Според мен просто си
> свикнала и приела едно положение, което според мен
> не е нормално. По принцип се свиква със всичко,
> ако не може човек постоянно да го сравнява с първа
> ръка впечатления, му се струва ОК.
>

Виждаш ли как трудно се разбираме? Примерът с царя беше за онагледяване на точката на замръзване........не за дейността му, не заради качеството на езика ти.
Не сме свикнали и не сме приели за нормално " едно" положение. То и не е все едно и също- движи се напред, но не със скоростта, с която ни се иска. Затова ми идва множко, когато някой упорито твърди, че не сме се придвижили, че ситуацията е същата като през 1990г., а ние просто сме свикнали. Не се свиква с лошото. Ако решим, че нищо не се движи, просто трябва да си бием камшика и да дръпнем шалтера.
Що се отнася до комунистите- Костов имаше пълно мнозинство и можеше, ако иска, да забрани партията им. Както и ДПС. Можеше да отвори досиетата и да прокара закон, според който определени категории да не могат да бъдат във властта определен брой години. Можеше много неща да направи, но се концентрира в качественото приватизиране- направи горди собственици де що приятели и братовчеди откри.
Както и да е. Откровено казано, на хората, преживели всичките тези 20г. им писна от темите за ченгета, КГБ- та и др. глупости, с които всеки оправдава некадърността си. smiling smiley
Re: Преглед на печата 2
24-10-2009 - 12:41:36
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Виждаш ли как трудно се разбираме? Примерът с царя
> беше за онагледяване на точката на
> замръзване........не за дейността му, не заради
> качеството на езика ти.
> Не сме свикнали и не сме приели за нормално "
> едно" положение. То и не е все едно и също- движи
> се напред, но не със скоростта, с която ни се
> иска. Затова ми идва множко, когато някой упорито
> твърди, че не сме се придвижили, че ситуацията е
> същата като през 1990г., а ние просто сме
> свикнали. Не се свиква с лошото. Ако решим, че
> нищо не се движи, просто трябва да си бием камшика
> и да дръпнем шалтера.
> Що се отнася до комунистите- Костов имаше пълно
> мнозинство и можеше, ако иска, да забрани партията
> им. Както и ДПС. Можеше да отвори досиетата и да
> прокара закон, според който определени категории
> да не могат да бъдат във властта определен брой
> години. Можеше много неща да направи, но се

Виж това и спри с лъжите !!!
[otgovori.eu]

> концентрира в качественото приватизиране- направи
> горди собственици де що приятели и братовчеди
> откри.
> Както и да е. Откровено казано, на хората,
> преживели всичките тези 20г. им писна от темите за
> ченгета, КГБ- та и др. глупости, с които всеки
> оправдава некадърността си.

България и до ден днешен се управялява от децата на комунистите избили и вкарали по лагери цвета на нацията ! Техните деца и внуци сега са най-големите мафиоти и престъпници. Всичко е подчинено на тях, за да могат да крадат на воля. Няма правосъдие, няма нищо, няма държава. България не само че не е мръднала ами е дори по-зле. След 30 години на един работещ ще се падат по 2ма пенсионера и един циганин. А населението ще е под 5 милиона, всеки който има малко акъл вече е в чужбина и никога повече няма да се върне. Това е България ! Циганите вече раждат масово по на 13-14 години. Това са резултатите от комунизма. Който има малко акъл да се спасява, ако не иска живота му да мине в преход, който ще продължи до безкрай.
Re: Преглед на печата 2
24-10-2009 - 12:46:06
gekko така щее като такива мишоци като теб бягат от бг..........

Re: Преглед на печата 2
24-10-2009 - 12:50:34
avatar
Нека да съм мишок, ти работи за Доган, Станишев, Р. Овч, Р. Петков, Гергов, ТИМ, Галеви, престъпни магистрати, работи да храниш циганите, после да дойдат да те крадат. Ама да бе, ти си човека, който не вижда смисъла да има тротоари, защото имал кола... с такъв човек какво да споря. Живей си щасливо в Бълхария !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход