Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
08-05-2009 - 11:05:47
Имоти: 2009 ще е годината на замразените проекти


До дъното
Очаква се свиването на предприемаческата активност да повлече надолу всички браншове по строителната верига. Егмонт Якимов смята, че в най-неблагоприятна ситуация са фирмите, теглили кредити за жилищно строителство, но изоставащи с продажбите. Те разчитаха след приключване на обектите да реализират построеното на по-високи цени, но пазарът се сви, а вече ги притискат плащания по главници и лихви, посочи той. Според него ако ситуацията не се промени, до края на годината ще започнат верижни фалити. В подкрепа на това данните на Камарата на строителите в България сочат, че от началото на годината сградното строителство се е свило с над 30%, а 75% от компаниите в пътното строителство са без работа. Според изпълнителния директор на камарата Иван Бойков най-тежки ще са юни и юли, когато строителната дейност напълно ще замре. За да оцелеят, много фирми ще прибегнат до съкращения, ще бавят заплати, ще спрат да застраховат работниците си и масово ще наемат без трудови договори. С две думи, секторът отново ще посивее, смята Иван Бойков.



[pari.bg]

Re: Преглед на печата 2
08-05-2009 - 11:26:00
Защо правителството престана да лъже
Влошената икономическа ситуация налага съкращаване на разходите, но държавните действия в предизборна година вдъхват страх



[www.businessweek.bg]
Re: Преглед на печата 2
08-05-2009 - 11:36:19
Жилищата ще поевтиняват още


[www.segabg.com]
Re: Преглед на печата 2
08-05-2009 - 11:39:54
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> > Заявяваш ми, че съм богохулствал... интересно ти
> доколко познаваш религията, която изповядваш?
>
Хайде сега...
Не съм те обвинявал в нищо и не съм споменавал, че изповядвам някаква религия.

стига по този въпрос
Re: Преглед на печата 2
08-05-2009 - 11:41:18




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-09 12:51 от Julius.
Re: Преглед на печата 2
08-05-2009 - 11:58:03




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-05-09 12:51 от Julius.
Re: Преглед на печата 2
08-05-2009 - 12:40:28
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Е, досадно нещо е буквалистиката, ама и да се
> манипулира с "еди какво си станало" не е хубаво -
> от 6 до 370 има 62 пъти разлика. В България
> числото е от порядъка на 1000 за 1 година.
>




Изчисляването на разлика в "пъти" показва, че можеш да работиш с калкулатор, но не знаеш какво е отношение и разлика или поне ги бъркаш... А споменаването на 62 като нещо кой знае колко значимо показва, че смяташ работата си с калкулатора за по-важна от същността на проблема. Ти просто се опитваш да засенчиш с това нищо не значещо отношение същността на проблема.

Съжалявам. Казах вече - чух го съвсем случайно по радиото и бях шокиран. Може да е имал предвид пешеходци или деца или не знам... Мисълта ми беше, че има огромна разлика. Е, оказа се, че е по-малка, но пак си е шокиращо голяма разлика.
Исках да обърна внимание на разликата, а не на конкретните цифри. Който иска да се самоуспокоява, че щом отношението на нашите жертви към швейцарските жертви не е 234567, а е само 3 "пъти" smiling smiley, значи ние сме си екстра ... ОК. Нямам нищо против. Лично аз не се чувства екстра и обяснявам защо, а всеки от вас си знае за себе си как ... и защо...
Знам, че профнизирането на един проблем и вкарването му в буквоядство се извършва винаги от онези, които не само не го смятат за проблем, а почти винаги са създатели на проблема. Не спестявам на приятелите си какво мисля за тяхното "мъжкарско" поведение на пътя. Толкова не им го спистявам, че от години никой не ми и разказвал как си карал небрежно със 160 или как стигнал от Пловдив до Бургас за два часа и нещо... Понеже почти всички българи нарушават най-нагло Закона за движение, то аз изобщо не си правя илюзия, че в открит форум ще намеря съмишленици в порицаването на простащината по пътищата. Казвам си мненето не за да сформирам комитет, а защото това е свободен форум и ... така.


Форум.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-05-08 13:55 от koganev.
Re: Преглед на печата 2
08-05-2009 - 12:58:18




Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-05-09 12:51 от Julius.
Re: Преглед на печата 2
08-05-2009 - 14:18:04
avatar
koganev може може, пропускаш "от-до" smiling smiley
Re: Преглед на печата 2
09-05-2009 - 00:39:01
Хорааааааааа, извинете, че досаждам пак, но ме нямаше наоколо за не повече от седмица и вече няма брой оферти на сайта....Къде са, дяволите ги взели? *huh*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход