Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Първата птичка пропя срещу валутният борд!

Публикувано от hrabar 
Re: Първата птичка пропя срещу валутният борд!
31-03-2009 - 17:24:34
Ajdeee почна се пак... То не бяха теми, статии, коментари, приказки, диаграми, обзори, не беше чудо. Сигурно половината теми в тоя форум като махнем озеленяването и строителство/ремонти се върти покрай темата - ще падне ли борда и по-точно кога ще падне и колко ще е еврото 2, 3, 5 или не знам колко лева. Както две години 10% от форумците говореха, че имотите са надценени - Куку беше най-ярката личност между тях и го скъсаха от подигравки, така сега ни е друга темата.
Що не се опитаме да си дадем отговор на въпроса "На кого е изгодно"

За обезценяването и цените в магазините няма защо да говорим - всеки (може би с изключение на госпожата и хора като нея) знае, че не може да има обезценка а цените в магазините да са същите... Смешки разни...

Ами ОК, приемете, че се срива курса и купувайте хедж, поне банкерите да намажат. Цити а не само те ще ви продаде с кеф форуърд и ще сте спокойни. Поне това е цивилизовано. Ако не ви харесва, ровете буркани.
Но не. лайтмотива е - купувайте имоти, докато са ОЩЕ евтини, че като падне борда парите ви отиват в дупката .
Щото все някой трябва да плаща сметките нали?
А че всички заедно плащаме накрая сетихте ли се?

Колкото до въпросния бизнесмен - ми като не му се връзва да гледа марули, ето стимулират се селскостопанските производители... Само че като няма борд да го питам аз как ще си сметне крайна цена, като цената е във валута плаща в левова равностойност при инфлационна среда.
Помните ли заплатите от 7 долара през онази зима?? Е, точно тогава други направиха пачките.
Що се водите по свирката на новите кандидати за пачка?
Re: Първата птичка пропя срещу валутният борд!
31-03-2009 - 17:25:42
Quote

Значи също, че вероятно замислят контролирано обезценяване на лева в рамките на борда

Това от доста време си го мисля! Обаче то ще доведе до небивал натиск върху банките, защото много хора ще изпаднат в ситуация да не могат да си изплащат кредитите! За бизнеса...да речем, че нещата ще се компеснират откъм по-ниски производствени разходи. Всеки случай от това по-компромисен вариант няма но трябва да бъде базиран на добър анализ. А дали някой в МФ и в БНБ въобще се е замислял по въпроса!?! Мисля си също, че подобна стъпка ако ще се прави, трябва да се направи веднага, докато имаме добър фискален резерв. На тази база, БНБ ще увеличи реалните левове, а от там може да интервенира под различни форми на капиталовите пазари, да изкупува обратно ДЦК...абе възможности много, като по този начин ще тушира доста успешно дефлационните процеси, дори може да си позволи да поддържа една нормална инфлация!
Дали ще имат смелостта! Цената я знаем, готови ли сме да я платим! Съгласни ли сме да платим сега висока цена, отколкото утре още по-висока! Това е за мен въпросът!
Re: Първата птичка пропя срещу валутният борд!
31-03-2009 - 17:25:47
hrabar Написал:
-------------------------------------------------------
> Дайде другаде да ги коментираме
> "бизнесмените"...тук става въпрос за това, какви
> са ползите и загубите за нашата икономика ако
> падне борда. Ясно е че силният лев, нанася тежък
> удар по производството! Коя е по-добрата
> алтернатива?!?


производството ли?

Че де го? (говорим за износ) Я нещо се не сещам!

Re: Първата птичка пропя срещу валутният борд!
31-03-2009 - 17:28:00
Quote

Но не. лайтмотива е - купувайте имоти, докато са ОЩЕ евтини,

Стефане не знаех че това е лайт-мотивът smiling smiley !
Re: Първата птичка пропя срещу валутният борд!
31-03-2009 - 17:30:37
Е, аз поне така го разбирам четейки напоследък тука...
Re: Първата птичка пропя срещу валутният борд!
31-03-2009 - 17:31:31
Четеш "подбрани" автори с много никове winking smiley !
Re: Първата птичка пропя срещу валутният борд!
31-03-2009 - 17:31:54
Износа ли?

ПАЗАР НЯМАААААА, ПАЗАР
Не че ни са високи цените!
Re: Първата птичка пропя срещу валутният борд!
31-03-2009 - 17:38:29
Храбар, трудно ми е да те убедя, но те уверявам, че в БНБ мислат за неподозирано за нмого хора неща, наистина, повярвай ми, имах честта да работя доскоро в тази институция и имам поглед меко казано как се мислят, дискутират и следят нещата. Ненапразно неведнъж се казва че това е най--модерната и напреднала институция. Та, дават си сметка, бервай. И нещата, които правят са на място. Ако някой нещо сгафи днес у нас то ще са политиците, банкерите си знаят работата. А за добро или лошо, 2009 не е 96-7, няма как просто някой да дигне телефона и да нареди колко да е утре фиксинга, че да не става панаир. И съзнателно е направено така.
Законът за БНБ е факт, как ще събориш борда без да промениш закона, а ако тръгнеш да го променяш нали докато се гласува и циганетата ще са си купили евра... Що не помислим реално за устроените и действащи механизми и после да пишем хей-тъй-на.
Re: Първата птичка пропя срещу валутният борд!
31-03-2009 - 17:40:37
bender Написал:
> То всъщност Кольо Банев е ясен. Аз дебна инфо за
> братя Диневи. Тез левенти неземни.

Можем да се гордеем с него http://www.afera.bg/
Re: Първата птичка пропя срещу валутният борд!
31-03-2009 - 17:46:39
ппо темата се оказа,че се е изказал в същия дух днес и военния министър /в момента се коментира при миленчо по нова тв/

та този министър в прав текст е заевил, че ако правителството продължава в този дух - държавата фалира до края на годината !!!

маи ще е третия вариант




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-31 17:48 от status.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход