Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Първата птичка пропя срещу валутният борд!

Публикувано от hrabar 
Re: Първата птичка пропя срещу валутният борд!
01-04-2009 - 21:06:10
Припомних си някои неща:

Quote

Социалистически лозунги:

Всеки кооператор - свиня! Всеки комунист - две!
(Животновъдна кампания)

Повече кожи за Партията!
(Лозунг на кожарска фабрика за 9 септември)

Всеки буркан компот - юмрук в лицето на империализма!
(В консервния завод в Пазарджик)

Всяко кебапче - куршум в сражението срещу световния империализъм!
(В кебапчийница)

Да влезем в комунизма с лъснати обувки!

Да живее СССР - вечният строител на социализма!Съветските болни - най-здравите болни в света!

Да не оставим нито един пациент да умре без лекарска помощ!
(Лозунг от социалистическа болница)

Да не оставим неодрусана слива в нашето село!

:}
Re: Първата птичка пропя срещу валутният борд!
01-04-2009 - 21:07:04
Re: Първата птичка пропя срещу валутният борд!
01-04-2009 - 21:12:41
Мерака да се събори борда е мерак да се откраднат милиарди евра и затова тая работа няма как да стане!
Re: Първата птичка пропя срещу валутният борд!
01-04-2009 - 22:27:36
:] :] :]
фло ...забравяш , че с много мерак ...доста работи стават .
а те милиардите евра отдавна са откраднати ... богатите няма да станат по богати но е сигурно, че бедните ще станат много по-бедни .
И на мен не ми се иска да е така ама натам отива ...
Re: Първата птичка пропя срещу валутният борд!
01-04-2009 - 22:31:54
avatar
Ivel Написал:
-------------------------------------------------------
> Не бе Камелия те сега американците се снижават
> някък си така да премине бурията, по добре да
> введат временнен мораториум на вноса от Китай в
> УСА. Само след 1 месец ще са изтръпнали отвсякъде.


Тъй, де! Едно време великият стратег на социализЪма- Бай Тошо, казваше да се снижим, докато мине бурята. Забравила съм точната му култова реплика, ма точно пасва на това, което Обама сега заповядва....... smiling smiley
Интересното за мен е, че преди 2г., приятели които бяха 7г. там, казаха че за Китай или въобще не се говори, или- само хубаво. И че в магазините в САЩ рядко можеш да срещнеш нещо с надпис Made in USA. Всичко е произведено в Китай.
Re: Първата птичка пропя срещу валутният борд!
01-04-2009 - 22:44:19
Учете китайски! moody smiley
Re: Първата птичка пропя срещу валутният борд!
01-04-2009 - 22:53:08
фло Написа:Мерака да се събори борда е мерак да се откраднат милиарди евра и затова тая работа няма как да стане
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Борд с мерак не се събаря!
Както знаете борда е създаден със някаква цел.
Ако целта оправдава средствата,борда си остава ако не-пада:това е! И да падне:зле. И да не падне пак е зле!
Re: Първата птичка пропя срещу валутният борд!
01-04-2009 - 23:04:11
Мерака да се събори борда е мерак да се спаси икономиката. Левът поскъпна спрямо съседните валути и вече всичко е по-изгодно да го внасяме от колкото да го произвеждаме. Въпросът е или борда или икономиката. А бордът ще падне не защото някой го иска, а защото разлюлеят ли се макроикономическите параметри това е етествено следствие. Бордът не може да фиксира всички икономически параметри. Ако беше така да вземат да обяват, че един лев е 10000 евро и да изкупим Света. Мислете малко. Не са толкова прости нещата колкото ви се струват - дали някой имал мерак или нямал мерак...
Re: Първата птичка пропя срещу валутният борд!
01-04-2009 - 23:04:16
status Написал:
-------------------------------------------------------
> > фло ...забравяш , че с много мерак ...доста
> работи стават .
> а те милиардите евра отдавна са откраднати ...

Е , едно е кротко и тихичко да си гепят от еврофондовете,друго е чрез лева да играят срещу еврото! ЕЦБ няма да им даде тая възможност ми се струва!

Re: Първата птичка пропя срещу валутният борд!
01-04-2009 - 23:30:04
avatar
Планова обезценка в рамките на борда не е ли най-приемлив вариант? Със сигурност след изборите, защото иначе БСП може и да не събере 4% smiling smiley

И въпросът е - след изборите няма ли да е късно.. Бизнес се гради с години, а се срутва за дни.

П.П. сега ми хрумна, че в БСП ако са умни, най-добре да си гласуват вот на недоверие и да насрочат избори след месец. Така ще прецакат следващите, те ще трябва да направят това с борда, ще паднат до края на годината (когато се види, че и бюджета е кух) и БСП с Доган ще се върнат да доограбят каквото са пропуснали за още един мандат.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-01 23:34 от dodo2.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход