Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кризата още не е отчетена но....

Публикувано от dival 
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 14:23:12
Мисля, че желанието да се опростяват нещта не е в полза на знанието. В колко точно страници според теб ще мога да ти обясня кое е невярно?

Защо когато става въпрос за духова музика всички хора знаят, че е много трудно и трябват години, за да се научиш да свириш, а за икономика всеки си мисли, че за два часа се става спец?
В коя област на живота се става спец за два часа?

Отговори ми на този въпрос, защото взех да си мисля, че наистина приемате тези глупости за нещо повече от профанска заигравка с отделни имена и събития, свързани набързо в едностранчива и доста инфантилна теория за живота, вселената и всичко останало.

И не бързай да слагаш в кавички неща, които си имат чисто еднозначен смисъл. А дали ти се вписваш в тази категория - сам решаваш. Аз не определям персонално никого.
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 14:35:40
koganev

тези филми ги определям като една друга гледна точка на нещата и аз съм го написал "въпреки недостатъците си". Такива филми карат хората, образовани или не /поне които могат да четат/ да се замислят.

Каквито и извадки да има в тези филми, както и да са сглобявани, има си архивни кадри, а ние все пак не сме толкова далеч от тези събития не мислиш ли?

Същото като в този форум или Инвестора преди година и половина - няколко "знахаря" като Асен и Куку и други, сериозни хора като Красимир Петров и останалите зомбита, които подавяха усилено "пропагандата" на "сривльовците". Познай аз от коя страна бях? И на какви глупости се връзвам.
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 15:06:44
Не мога да позная. Нямам индикации...

За мен е важна актвността. Ако си имал собствена позиция, ако си успял да си създадеш план и си го изпълнил, това е добре. А ако си направил някаква печалба- похвали се на гаджето си. Аз така или иначе нищо няма да намажа... за какво ми е да знам. smiling smiley

Ислямският фундаментализъм също е алтернативна гледна точка. Анархистите в Гърция също предлагат различна гледна точка. Извънземните - направо обясняват всичко от раз...
Различните гледни точки са безброй, но това е далече извън темата...
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 19:59:47
Нова телевизия излъчиха току що как в Търново са замразени всички строежи , а нотариусите признават спад в изповядването на сделки от 70%
това казвах - досега само се говори за криза - предстои ===кон боб яде ли .....
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 23:11:45
koganev

не говоря за печалби, нито за хвалби и гаджета... Аз бях от тези, които пишеха за този срив и преди една година и повече. По-скоро ти започна да обобщаваш за младите и необразованите. Да не водиш някаква статистика на аудиторията на тези филми? Това ме подразни.

Ислямският фундаментализъм и гърците наистина нямат нищо общо с темата.
Но тези филми имат и казват конкретни неща, всеки ги гледа и който разсъждава, сам може да си прави съответните изводи доколко са верни или не.

А гърците и ислямските фундаменталисти наистина нямат нищо общо нито с глобализацията, нито с някакви световни редове, тук правилно си се ориентирал. За извънземните ме затрудняваш, ще трябва да изгледам още филми да се дообразовам.
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 23:23:31
avatar
пунди Написал:
-------------------------------------------------------
> koganev Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Аз не разбирам в цялост световния ред, затова
> не
> > мога да го коментирам. Знам много добре
> няколко
> > теории, които са противоречащи една на друга,
> но
> > не мога да преценя коя е по-правилна. Да го
> кажа
> > така - повече ми се нрави "Капиталът", а
> > "Комунистическият манифест" ме плаши. Но
> историята
> > не спира и възгледите на хората се променят
> > динамично, затова е наивно да се твърди, че
> има
> > ПРАВИЛНА или НЕПРАВИЛНА световна подредба.
> Това са
> > термини на пропагандата и не фигурират в нито
> една
> > наука.
>
> ==================================================
> ======
> Знаеш ли колко си ПРАВ ?? - мин 100 %
> така е приятелю-ако някой "измисли" машина за
> "познание"-едва ли ще опише ноу-хауто си в учебник
> !!!
> -----------
> "въведени" са понятия , които дезориентират
> субекта и го правят слаб,предвидим и папагалстващ
> съобщеното МУУУУ
> ---------
> на всичките тъпаци поне по веднъж съм задал
> въпроса :
> КОГА е кризата - при 147 $/барел нефт или при 35
> $/барел ???
> --------
> всичките дипломирани повтарят в хор това ,което са
> им казали във ВУЗа !
> а ти как мислиш , кое е проблем-евтиното или
> скъпото !?

Проблем е когато се внушава, че ефтиното е проблем и се действа така,сякаш наистина е проблем. А всъщност ситуацията има решение,идващо от самосебе си-колкото по-ефтино-толкова повече.
Welcome to the Jungle!Едно храстче може да нахрани една сърна и 4 заека.Вълка може да изяде днес една сърна,утре 4 заяка.И в двата случая е сит и щастлив.
Re: Кризата още не е отчетена но....
18-03-2009 - 10:27:14
gamper Написал:

==================================================

======
на всичките тъпаци поне по веднъж съм задал
въпроса :
КОГА е кризата - при 147 $/барел нефт или при
35
$/барел ???

--------
всичките дипломирани повтарят в хор това
,което са
им казали във ВУЗа !
а ти как мислиш , кое е проблем-евтиното или
скъпото !?

Проблем е когато се внушава, че ефтиното е проблем
и се действа така,сякаш наистина е проблем.

----------------------------------
gamper,
прав си .............човекът с "полирана" втора сигнална система е бедствие . УТЕШИТЕЛНОТО в БГ е , че първосигналните не са 100 % - 95 % са приемлива цифра за класирането,което Михаил Черной (чешкият художник) - кенефмейкъра ни отреди.
---------------------
в нормалните държави насилието ражда насилие , в БГ насилието въпроизвежда (забележи-НЕ ражда) робство.

-----------
четейки умотворенията форумаджийски,стигнах до основателния и законосъобразен извод , че :

- такива като Рей Бредбъри могат да почерпят нови прототипи за герои в "театрите на абсурда"

-такива като Къци Вапцаров могат да направят ново зрелище под заглавие"Кой форумаджия е по , по , най"
---------

когато човек завършва престижен ВУЗ (свързан с правене на пари) ,трябва да е научил САМО ЕДНО ЕДИНСТВЕНО НЕЩО -вярно ли е,че пазарите са пирамиди , и ако е така - кой има интерес да ме учи да печеля-а кой е съгласен да изгуби ???
или по друг начин-ако тези които ми продават акъл са майстори-какво правят тук а не правят пари ?
а ние знаем , че времето е скъпо.
----------

това е само лично ,непоискано съждение , адресирано към двете категории мислещи -активните (с дипломи) и пасивните (консумиращи масова безплатна информация).
разсъждаващите не повтарят грешките на мислещите.
всички сме в една лодка и колкото по-спокойно е морето -толкова по-сигурно е да го преплуваме.-това ми е интереса да напиша това ,двама да го прочетат ,има шанс единия да го разбее и приложи.А това вече е печалба.
Ръсенето на глупости по форуми - клати лодката !
При следващата абсурдна тема ще сезирам ДАНС - да се намесят и да го затворят този форум
веднъж писах на администраторите по повод слуховете за фалит на ПИБ през миналата година -но те не разбират смисъла на думите !
когато се съберат на едно място пет глупака и повторят по пет глупости-тръгва лавина а когато се съберат 50 а 500 ????
информацията и дезинформацията е като рибата във водата - много са гладните,но малцина имат въдици !



...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Кризата още не е отчетена но....
18-03-2009 - 10:47:15
пунди Написал:
> При следващата абсурдна тема ще сезирам ДАНС - да се намесят и да го затворят този форум

Да не забравиш да докладваш и за тия от Монитор: http://www.monitor.bg/article?id=192009
"Минималните цени в курортите са под нивата от 2007 г.
Апартаментите в Слънчев бряг поевтиняха наполовина
В Несебър спадът е над 38 процента (17 Март, 2009) "

А най-добре - да се забрани Internet eye popping smiley
Re: Кризата още не е отчетена но....
18-03-2009 - 10:51:44
И на французите да се изгонят от Европа!

http://www.latribune.fr/
В днешния брой на "La Tribune" (френския Wall Street Journal):
БЪЛГАРИЯ ТРЯБВА ДА СЕ РЕШИ ДА СЕ БОРИ СРЕЩУ КОРУПЦИЯТА
(превод: Барбарон Барбаронов smiling smiley

"Ако първият министър Станишев иска помощ от Брюксел за борба против корупцията, това е защото кризата намалява ресурсите на България.

Икономическата криза може да успее това което включването в Европа не успя - да принуди България да се бори най-после с корупцията... Ако премиерът Станишев поиска помощ вчера от посланниците на страните на ЕС за борбата срещу корупцията и организираната престъпност, то е поради следната причина: българската политическа класа, показваща очевидна липса на ентусиазъм в последните години в борбата срещу корупцията, си дава сметка днес че държавата не може да продължава да управлява толкова лошо както досега ресурсите си, които брутално се стопиха следствие на икономическата криза. Чуждите инвеститори почти изчезнаха, и касите на държавата са празни. Трудно е при тези условия да се продължава както досега - да се разпределят благата между клановете и "голямите фамилии", които държат в ръцете си - едни - разрешителните за строеж, други - митниците, и т.н.

Началното влизане на България в ЕС през 2004, съпроводено с множество проекти, финансирани от Брюксел, беше като дар божий за тази система за корупция на всички нива. Ето един от можеството примери: дребни мошеници импортират стари машини от страни на Източна Европа, представяйки ги като последна дума на земеделската техника. Брюксел плаща, и мошениците си връщат 24-кратно вложените пари. ...
Според последните проучвания, през последните две години, след присъединяването на Бг гъм ЕС, въпреки поетия ангажимент на управляващите за засилване на борбата срещу корупцията, тази борба в същност е намаляла.

Българският народ, възмутен отдавна от безнаказанността на олигарсите и висшите корумпирани управляващи, започва да протестира из цялата страна."

П.П. Ние ги мислим за балами тези в Европа, а на тях всичко им е ясно !
Re: Кризата още не е отчетена но....
18-03-2009 - 11:03:17
При следващата абсурдна тема ще сезирам ДАНС
никой в този форум,както и където и да е другаде поради незнание или други съображения не може да прави внушения,прогнози и пр. подвеждащи мероприятия-касаещи създаване на несигурност,страх и пр.по теми от нац сигурност ,в т.ч. "клатене на борда" , фалити на банки,девалвация не лева и пр.
-----------
за теб не считам че има проблем-ти си извън юрисдикцията им - най-много да го отнесат собствениците на портала-защото са предупреждавани за зловредното ти участие и са те толерирали !
на "онези" ще обясните,че нямате"сестри"

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход