Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кризата още не е отчетена но....

Публикувано от dival 
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 01:47:58
Дивале,
дръж се бе моето момче!
Какви са тия пораженчески мисли!
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 01:54:14
avatar
Обаче преди това е желателно да има текст в наказателния кодекс, че за злоупотреба с тази информация се лежи доживот при циганите и да има и кой да изпълнява присъдите. Иначе кофти.

Не знам дали си гледал някои родни сайтове които се изсилиха с публична информация (например този на агенцията по вписвания), където има сканирани делата на фирмите (ЕИК, ЕГН, номер на лична карта, издадена на, от, ПОДПИС на собственика на фирмата, банкови сметки). В момента е въпрос на късмет дали някой роден тарикат ще цапне точно твоята фирма, регистрирана тук.

@barbarone защо се изтри бе, сега може и моя отговор да изтриеш, защото виси във въздуха smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-17 01:55 от dodo2.
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 09:14:42
Вече го изпитахме миналага година, когато една българска банка едва не затъна сериозно заради слухове.

Сега кой обаче би спечелил от пускането на слухове за девалвация?
Политици, спекуланти, финансисти, световния капитал, юпитата, кой?

Помислете:
1. в момента депозитите в левове са с по-висока лихва от тези в евро - около 1-2 %;
2. банките са във война за депозити, като народът масово влага и последния лев на срочни промоционални влогове, без да мисли прецизно какво всъщност ще получи накрая на падежа;
3. в един момент плъзва слух за девалвация - нещо като за фалита на онази банка миналата година... и ...
4. народът масово превалутира. мислите, че няма да стане ли? Спомнете си какво стана с банката.
5. за да стане обаче операцията по т. 4, ще се наложи за целта ПРЕДИ ПАДЕЖА да бъдат прекратявани срочните депозитите в лева с високите лихви, някои от които с двуцифрени лихви за последния период.
Всъщност нищо няма да стане, бордът няма да падне, но банките ще отдъхват -няма да им се наложи да изплащат високи промоционални лихви, ами най-ниските, каквито се дават при предсрочно прекратяване на депозит преди падежа.
Левът ще си остане колкото е сега, само дето полакомилите се за по-високи с 1-2% лихви в левове ще пият една студена вода.
А парите ще отидат пак на депозит, вероятно в същите банки, само че в евро, като при фиксирания курс лихвите ще са по-ниски. А някой казваше, че войната за депозити трябвало да спре? Сиреч да паднели лихвите, които банките дават, за да се отпушело кредитирането... в лева - като заемите там са с по-високи лихви. А слухът за девалвация как ще се отрази на валутните предпочитания на кредитополучателите?

Ха, наздраве! Аз мисля да си направя една банка... *yes*
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 09:17:09
Впрочем въпросите са реторични. Явно спекулантите са решили с натрупаните резерви в евро и дългове в лева да ударят с един куршум поне три! (3) заека.
1. да си редуцират задълженията в левове;
2. да се разплащат на работната сила (а също и по ВЕЧЕ сключени договори с други контрагенти) в левове по същите заплати в номинална стойност (като за целта обменят изгодно евро, !което масирано* са изкупили!, за левове)
3. да направят износа си по-евтин за чужденците и да си вдигнат оборота.
Впрочем, третото става и с намаляване на цените. Още повече, че някой ще попита, не е ли все едно дали ще се обезцени валутата (лева), на която продаваш стоката по номинал. Напр., продаваш продукция на цена 100 лв. за 1 тон при курс 3,92 лв. за евро (без борд, плаващ курс), или намаляш цените до 50 лв. на тон при курс на 1,96 лв. за евро (фиксиран курс). И в двата случая получаваш 25,51 евро на тон. В първия случай девалвацията вдига конкурентноспособноста, а във втория - това е поведението на продавача, който редуцира продажните цени, за да направи стоката по-продаваема.
Тогава какъв е проблемът?
Проблемът е, че изброените под т. 1 и 2 неща няма да станат. А там мирише на спекулативна печалба. На това да прекараш другия. Без труд да натрупаш пари.

Има и четвърто нещо - да смениш властта с удобна на теба.

Равносметка - народът за пореден път ще плати цената.

* Масираното изкупуване на евро води до натиск върху лева! И върху борда... *angel*
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 09:32:12
Р А З В И Т И Е Т О Н А Н Е Д О Р А З В И Т И Т Е:


8 октомври
2008 година

Управляващите: Криза в България няма

"Българската финансова система е много стабилна, няма никакви основания да се очаква негативен ефект в резултат на световната финансова криза, обяви в сряда премиерът Сергей Станишев след среща с управителя на БНБ Иван Искров и финансовия министър Пламен Орешарски. Депозитите са стабилни и няма непосредствена заплаха, но в случай на нужда правителството няма да се колебае и ще ги подкрепи съвместно с БНБ, допълни Станишев. В момента криза в България няма, заяви председателят на парламентарната бюджетна комисия Румен Овчаров (БСП), а Орешарски определи терминът като пресилен..."

[www.dnevnik.bg]


[www.humanresources.bg]

=========================================================

Няколко месеца по-късно:


18 февруари
2009 година


И Станишев усети кризата, пък и призна: Няма как да ни подмине!


"...Това заяви министър-председателят Сергей Станишев на форум, посветен на икономическата криза.

Според него първите признаци на кризата у нас вече се проявяват и това са свиване на актива, липса на пазари, ограничаване на кредитите, намаление на потреблението, породено от това, че в среда на неизвестност хората ограничават своите разходи.
Станишев посочи, че въпреки това днес България е много по-малко засегната от кризата в сравнение със САЩ и повечето страни от ЕС...
Няма как кризата да ни подмине. Това, разбира се, ни тревожи. България запазва финансова и икономическа стабилност, коментира премиерът..."

[www.dnes.bg]

==========================================================


И днес:

Станишев вече говори за цунами :

"Въпросът на дневен ред е как световната криза ще ни засегне и как ще устоим на това цунами по целия свят, което се усеща вече и у нас, и което приемаме с чувство на несигурност..."

14 март 2009 г.

[dnes.dir.bg]

---------------------------------------------------------------------------


Преди няколко месеца, когато ЕС спра парите за България поради кражби и липса на контрол, в условията на тази наистина невиждана от поколения криза, Калфин се изока, че ... "България и без това нямала нужда от тези пари..."
Не че не е пределно ясно кой кой е сред куклите и кукловодите в българската политическа флора и фауна, обаче за подобно олигофренско, безотговорно и престъпно изказване навсякъде другаде по света (освен Русия и Северна Корея, може би, но и за тях не съм много сигурен) авторът му мигновено трябва да е изчезнал от хоризонта! Особено пък ако това недоразумение се нарича ... министър на външните работи...
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 10:14:03
ekoflex Написал:
-------------------------------------------------------
> Такова безделие само в България може да има, и то
> е заради това, че почти всички домакинства са
> осигурени със собсвено жилище айде иначе да видим,
> дали кафенетата в градовете на западна европа са
> пълни до откат в работен ден, ясна е работата,
> бачкане се иска.


......................................................................................

Няма нищо лошо в това да има кафенета и ресторанти и те да се посещават. Ония роботи в Западна Европа не искам да ги мисля. Работели много, дрън дрън. Друга е организацията там. После консуматорското промиване на мозъци там е започнало преди 100 години - купувай, купувай, купувай....имай повече от другите, вдигай статуса и стандарта, лапай кредити и живей на макс сега, щото утре.....

Е, сега ще го лапаме всички, и пчеличките, и търтеите, а пчеларят пак ще ни захранва изкуствено, колкото да не е без хич.

Какъв е смисълът да работиш като луд, това ли е животът. Кое - работиш, за да живееш или живееш за да работиш? Кое е пътят към всеобщото зомбиране? Аз казвам второто. В тоя век на "прогреса" и "технологиите" светът не стана нито по-добър и справедлив, нито човекът по-умен и разсъдлив.


В Австралия се работи колкото да не е без хич, да ефективно, но много по-малко отколкото в България. В Канада също. Ония са построили комунизма. Да изреждам ли още - Франция -35 часова работна седмица, сума екстри като социални придобивки, Германия.....
В Щатите блъскат като луди не за друго, а заради консуматорската им страст и рекламната агресия да купуваш и да имаш всичко произведено по света. Здравната им система е така конструирана, че нямаш ли високи доходи първата по-тежка болест и изпадаш от класацията. Така и образованието. Всичко е направено умишлено.
Какво означава да блъскаш по цял ден като изоглавен при положение, че създаденото от теб изтича към оня минимален процент, владеещ финансите, корпорациите, ресурсите. И в 21 век да работиш 30 години, за да изплатиш една бетонна или шперплатова кутия за обитаване...и да трепериш дали ще успееш.

Спокойно, само с кризата няма да се разминем, и друг катаклизъм ще дойде, под номер 3 в световния военен класификатор.

Двете части на Zeitgeist го показаха съвсем ясно, въпреки многото си недостатъци.

Sicko и 9/11 по Фаренхайт на Мур също.
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 10:59:22
Учудвам се колко силно влияние имат тези пропагандни филми. Неверни в посланията си, но пък вярно адресирени до необразованите млади хора със самочувствие, че са достатъчно умни, за да разберат ЦЕЛИЯ СВЕТОВЕН РЕД за няколко минути...
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 11:16:15
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> Учудвам се колко силно влияние имат тези
> пропагандни филми. Неверни в посланията си, но пък
> вярно адресирени до необразованите млади хора със
> самочувствие, че са достатъчно умни, за да
> разберат ЦЕЛИЯ СВЕТОВЕН РЕД за няколко минути...


=====================================
добър изказ clap:
но я кажи как следва да се разбира този ....световен ред ??2
много конспиративно ми звучи ........би ли го адаптирал в контекста на настоящата "кризисна" ситуация
-------
опростил го е Гьобелс през 1935 (ако не греша) а ние го ПРЕформулираме през 2009 , до 2039 вероятно можем да го проумеем , след 2069 вероятно ще започнем да го спазваме

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-17 11:22 от пунди.
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 11:26:01
Аз не разбирам в цялост световния ред, затова не мога да го коментирам. Знам много добре няколко теории, които са противоречащи една на друга, но не мога да преценя коя е по-правилна. Да го кажа така - повече ми се нрави "Капиталът", а "Комунистическият манифест" ме плаши. Но историята не спира и възгледите на хората се променят динамично, затова е наивно да се твърди, че има ПРАВИЛНА или НЕПРАВИЛНА световна подредба. Това са термини на пропагандата и не фигурират в нито една наука.
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 11:43:30
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз не разбирам в цялост световния ред, затова не
> мога да го коментирам. Знам много добре няколко
> теории, които са противоречащи една на друга, но
> не мога да преценя коя е по-правилна. Да го кажа
> така - повече ми се нрави "Капиталът", а
> "Комунистическият манифест" ме плаши. Но историята
> не спира и възгледите на хората се променят
> динамично, затова е наивно да се твърди, че има
> ПРАВИЛНА или НЕПРАВИЛНА световна подредба. Това са
> термини на пропагандата и не фигурират в нито една
> наука.


========================================================
Знаеш ли колко си ПРАВ ?? - мин 100 %
така е приятелю-ако някой "измисли" машина за "познание"-едва ли ще опише ноу-хауто си в учебник !!!
-----------
"въведени" са понятия , които дезориентират субекта и го правят слаб,предвидим и папагалстващ съобщеното МУУУУ
---------
на всичките тъпаци поне по веднъж съм задал въпроса :
КОГА е кризата - при 147 $/барел нефт или при 35 $/барел ???
--------
всичките дипломирани повтарят в хор това ,което са им казали във ВУЗа !
а ти как мислиш , кое е проблем-евтиното или скъпото !?

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход