Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кризата още не е отчетена но....

Публикувано от dival 
Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 00:19:20
ни удря като парен чук....
Мисля че реално страната е в криза някъде от лятото
До към Ноември дума не се обелваше, през Декември взе да се намеква ...и тн.....
Има криза и тя се изразява в съкратените работници, в затворените предприятия, и др...знаете(да не се отливам сега)
Българинът вярва когато му кажат по телевизията и от тук следва да си помисля- без да претендирам за някакво еспертно мнение , че отчетите се правят на тримесечие, ако е така би следвало сега да излязат първите данни които като цяло ще са като на останалите страни в региона (процентно)
Лошата новина идва в едно от следващите тримесечия(няма да юни -ще стискат заради изборите) по скоро ми идва да кажа Сепрември ...
Защо мисля така ли , ами много просто -ръстът като цяло се дължеше не на производство , а на кредити които реално са си парична маса , която пък се наливаше в някакви производства-дограми,мебели,и разни там материали
и когато тази маса намалее драстично- какво става тогава ?
Сега имам чувството че я караме още по инерция , впечатления и добри спомени от миналата година ...Само да уточня , че аз лично искам страната да е добре като цяло и хората да са материално осигурени...
Тук обаче е подходящо място да кажа "АЗ КАКВО ВИ КАЗАХ" става дума че постоянно мрънках за туризъм и земеделие и не защото са кои знае какви отрасли - просто тях си имаме и на тях се крепи аграната ни страна , а туризмът еееххх какво черноморие имаме чудо...ама сме глупаци - цяла източна гранница излиза на море -егати късмета (а дори флот нямаме) , няма свястно летище и тн.....така че по скоро ни приемат като екзотична туристическа дестинация с евтин алкохол (жените няма да коментирам) Поредната лакърдия е че ще се влагат пари в инфраструктура ....ами да за някои асфалтов път в село дръндар .....
Напоследък е модерно (извън форума) да се говори за кризата , и да ви кажа говоря с няколко счетоводители (все на ключови места) оставям с усещането че нещо ни мътят....или не мога да го разбера или се крие доста успешно...
Луда работа - дано грешно да мисля , дано се разминем ....
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 00:29:49
никои не пише което малко ме успокоява че може и да греша.....
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 00:34:48
avatar
Ами то ако имаше истинска криза, нямаше да го има това безделие, което се доказва чиез свободното време на сума и хора, с което разполагат, за да пишат глупости по форумите и основната им мисъл е да докажат пред виртуалните си събеседници, колко са умни, и какви таблици и диаграми могат да изровят от гуугъл. Ако би била истинска криза и тези мислители няма с какво да се нахранят, едва ли ще кибичат по цял ден и цяла нощ по форуми по различни теми, а щяха да се чудят как да си изкарат прехраната. Тъй че криза няма, поне за сега, а и едва ли ще има smiling smiley, като дойде кризата, то ще се усети по посещаемостта на форумите, на всеки ще му стане ясно тогава за какво иде реч, не само бла-бла, тук и там smiling smiley
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 00:45:00
еко флекс , искам да спомена че аз лично срещнах във форума много готини и стоиностни хора от които може да се научи много, надявам се аз също да съм помогнал в областа която разбирам
Писането във форума не е от безделие, писането е опит да си бъдем полезни
Много от хората които пишат - изобщо няма да усетят кризата -повярваи така е ....
доста хора пишат вечер защото се разтоварват по този начин , а доста от хората са и на друго часово време
казвам това като уточнение и ти благодаря за мнението
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 00:54:13
avatar
@ekoflex ти пък какъв генерален извод направи - в България има 3 милиона активно население, а тук пишат псувайки 20 души, които очевидно имат достатъчно свободно време за забавления.

За сметка на това dival е страшно прав, на мен клиенти са ми такива предимно със среден и малък бизнес (и то доста голям брой за да мога да правя изводи) и впечатленията ми са точно за "инерция" - тези които са имали спестен ресурс го привършват, тези които са нямали - ВЕЧЕ са фалирали.

Както и преди писах, мисля че въпросът е, дали ще се устиска до изборите (защото заради последния кокал може преди това сами помежду си да си предизвикат грандиозна криза в пълния смисъл), а вторият е - а) след изборите дали ще може да се състави дясно правителство (пък било то и начело с пожарникаря и да се изсипят пари от EU за да се спаси държавата), или б) няма да може да се състави изобщо никакво (нови избори след месеци простотии), или в) пак комсомолци, генерали и турски бизнесмени, е тогава не е нужно да си пророк за да се сетиш до какво ще се стигне до края на годината.
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 01:06:27
avatar
За мен истината в битието ми е яко бачкане, а политически за момента в БГ - само Бат Бойко!
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 01:21:08
avatar
Истината е в автоматизацията, с това яко бачкане си имаш предел, който не можеш да надминеш.
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 01:23:09
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Истината е в автоматизацията, с това яко бачкане
> си имаш предел, който не можеш да надминеш.


Вярно, но стане ли човекът излишен, нищо добро не следва..........
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 01:36:56
avatar
Такова безделие само в България може да има, и то е заради това, че почти всички домакинства са осигурени със собсвено жилище айде иначе да видим, дали кафенетата в градовете на западна европа са пълни до откат в работен ден, ясна е работата, бачкане се иска.
Re: Кризата още не е отчетена но....
17-03-2009 - 01:38:33
avatar
Той човекът е станал излишен и вреден вече от няколко десетилетия, крайната точка е ясно къде се намира smiling smiley Поне да се наслаждаваме качествено на глупостта си още малко.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход