Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

как да подсетим хазяите?

Публикувано от Huba-Buba 
Re: как да подсетим хазяите?
14-03-2009 - 17:58:03
Мисля, че е рано като гледам какво иде, скоро собствениците сами ще предлагат намаляние да не би наемателите да се притесняват и вместо да си кажат направо да вземат да се изнесат на друго място и те да не могат да си намерят други. Хайде сега направете ме на 5 стотинки - така направихте и като ви казах за борсата, така направихте и като виказах, че имотите са 9 месеца след нея. Ще ви издам една малка тайна от къде ги знам тия работи - следя страните, които са оглавявали световната класация за ръст на имотите година преди България. Там наемите паднаха 2 пъти.
Re: как да подсетим хазяите?
14-03-2009 - 17:59:27
дидо Написал:
-------------------------------------------------------
> Няма да го намалят. Заблудени са, че като се
> изнесеш, ще си намерят други балъци. Квартирантите
> срещу нашия апартамент си намериха по-евтино
> жилище и то след ремонт. Два месеца този
> апартамент стои празен, а и да се намерят хора на
> тази цена, не се знае какви са. С предишните не
> сме имали проблеми - тихи и спокойни работещи
> хора. Не се знае какви ще дойдат. Но жената, дето
> го дава под наем, не иска да сваля наема. Въпросът
> е - кой губи?! Тя - че няма наематели и че не се
> знае на какви хора ще попадне, или те - че са на
> по-малък наем в отремонтирано жилище?
>
> Жалко, бяха симпатични млади хора и се бяхме
> сприятелили. Ама нали знаете - прост народ - слаба
> държава.
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 03/14/09
> 05:38PM от дидо.


точно за това говоря - как да се намери подход към подобни провинциални персонажи, които си мислят, че техния имот е най-най и, че наемателите са им длъжни с нещо повече от уговореното в договора!
Анонимен потребител
Re: как да подсетим хазяите?
14-03-2009 - 18:23:20
Аз като човек живеещ под наем да си кажа мнението:
Наемите не са паднали - просто винаги през Септември-Октомври заради инвазията на студенти се вдигат и през Март -Април са най-ниски. Като наемах сегашната си квартира точно преди 5 години средната цена според статистиката беше към 3.20 евро на м2. Сега гледам е към 4.80 дето е 50% нагоре, което пък е по 10% за 5 години, което си е кажи речи инфлацията. За същото време аз, а не хазяина ми, си вдигнах наема с 33%, защото смятам, че така е редно и справедливо и за мен и за хазяина.
Така че, не мисля, че при наемите е имало "надуване", което сега трябва да се "компенсира".
Re: как да подсетим хазяите?
14-03-2009 - 18:43:56
еми явно си попаднал на точни хазяи
щото при мен за 3 години ТЕ ми вдигнаха наема с 50%
за това мисля, че е време за корекция надолу....
Re: как да подсетим хазяите?
14-03-2009 - 18:44:15
avatar
А наемите на студентите кой ги плаща? Тати - зидаромазача, дето доскоро взимаше по 100лв. надница или студентите, дето не можеш да ги извадиш от кръчмите?! Или строителните фирми, дето бутаха по 8 човека в двустаен апартамент, все работници с високи надници?

Строителите - по селата, а студентите - в общежитията. Тепърва ще гонят нелегалните оттам. И какво ще стане с наемите и хората, дето са с кредитите и разчитат на тях? Веселбата ще е пълна. Пари - няма. През шпионката - съдия-изпълнител. Жената - кисела, а на синчето във втори клас - телефона за 1000 лв. - в заложна къща. При плазмата. А наемчето?!?!
Re: как да подсетим хазяите?
14-03-2009 - 18:59:45
Щом по снимки и адрес можеш да прецениш, ок. Аз съм на друго мнение, както и, че пълна съпоставка м/у два наглед 'еднакви' имота не може да се прави без да се види за какво иде реч. Ами ако е с кофти изложение другият? А, ако има кофти съседи? Ако има мухъл? ... winking smiley
Re: как да подсетим хазяите?
14-03-2009 - 19:10:56
Дидо, няма кой да дава апаратемнт за 100 евро на месец, както беше преди 7-8 години. И не ги мислете хората, че губели вместо да взимат наеми - има минимална цена под която няма нужда да ти се амортизира апартамента.
Re: как да подсетим хазяите?
14-03-2009 - 19:15:16
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> еми явно си попаднал на точни хазяи
> щото при мен за 3 години ТЕ ми вдигнаха наема с
> 50%
> за това мисля, че е време за корекция
> надолу....
>


Май нещо си в грешка, или забрави какво писа съвсем наскоро?
Нали си прясно нанесъл се наемател, намерил имота си чрез приятели и незнаещ защо ти звънят фирми, за да питат кой си и какво правиш в този апартамент?
Така че, ако някой ти е вдигал наема, са били предишните ти хазаи. Те не са били точни, според теб.
Ама и сегашните не ти уйдисват, нещо. Що така? Пак ли те са криви?
Или за теб всички цени, на всичко дето се сетиш, все ти идат високи? :]
Re: как да подсетим хазяите?
14-03-2009 - 19:38:05
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Или за теб всички цени, на всичко дето се сетиш,
> все ти идат високи?
Нищо лично,ама напоследък май на всички всичко им идва малко скъпичко.Под всички разбирам всички.Дали наистина е така,или просто проблема е в доходите.

:] :] :]
Re: как да подсетим хазяите?
14-03-2009 - 19:45:34
avatar
Мога да ви кажа инфо от първа ръка за една гарсониера в краен квартал в София.
Цената и беше 190 евро - апартамента е УЖАСЯВАЩ - никакви подобрения не са правени в него никога, стар на висок етаж в епк блок...със супер мизерно обзавеждане.

Никой не пожела да го наеме, но желаещи да го гледат имаше. Вчера цената падна на 150 евро и днес вече е нает.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход