Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

как да подсетим хазяите?

Публикувано от Huba-Buba 
Re: как да подсетим хазяите?
16-03-2009 - 12:59:22
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------

> за това камилке недей ме убежда как цените на
> наемите радтят защото видите ли на камилката имота
> цената му се е качила нищо, че нито е обявен за
> продажба или за даване под наем.
> качили са ти са само мераците камилке но само с
> тях ще си останеш.
>
> постулат на хуба буба - очакванията на камилките и
> кичовците нарастват пропорционално на увеличения
> финансов дефицит предизвикан от липсата на
> далаверка.
>
>

Въобще не съм те убеждавала, че наемите растат! Писна ми от неспособността ти да възприемаш написаното едно към едно. Опитвам се да те накарам да разбереш дали наистина падат, или притесненията ти, че пак си се минал, са плод на обремененото ти съзнание.
Аз мераци към цените нямам, имам си жилище, нямам ипотека, нямам намерение да го продавам, не търся под наем. Не аз рева, че наема пак ми е висок, както са ми високи и продажните цени на имотите.
Ти ревеш с пълен глас, денонощно.
Що не подадеш молба в общината- като крайно нуждаещ се, да ти отпуснат едно жилище срещу 70лв. наем и да кротнеш?

Re: как да подсетим хазяите?
16-03-2009 - 13:13:40
еми сори камилке, така и не съм усвоил шизофреничното поведение на обременените соцекземпляри, които като кажат А трябва да се разбира като Ц.
За мен нещата са такива каквито ги виждам и осмислям
щом цените растат нормално е да се иска увеличение на наема
щом цените падат нормално е да се иска намаление на наема
тези неща не ги обвързвам нито с моите доходи или нечии други - коментирам единствено пазарните отношения

уви соцшизофреника знае само една посока и ня е парите към него без значение какво се предоставя срещу тях. За това и ти се държиш като настъпана, защото спада в наемите е последния и окончателен удар по "бизнеса" на некадърните и посредствените брокери (каквато си и ти).

цените падат и това е само началото
илюзия е за всички, че наесен пак ще има ръст в цените на наемите
очаквам до 6 месеца нивата на наемите твърдо са се заковали на нива от преди 2-3 години а след още една година наемите коти виждаме днес ще са просто МИРАЖ и светъл спомен за пишман рентиерите!
Re: как да подсетим хазяите?
16-03-2009 - 14:02:18
Умнико дъвка, измислил си си тема, която абсолютно ти тичка - "Как да посетим хазяите ?", ами с думи прости счетоводителче, опитай по човешки /лошото е, че не можеш/ да им обясниш, че въпреки напъните на тъпите, алчни и нагли брокерчета наемите падат и ако успееш да ги убедиш , ще ти свалят от наема. Ако не, живей си в новото жилище на Руски паметник, дето си го купи наскоро и "врътна" агенцията, като им плати само 500 евро /това са твои твърдения/ , стой си в дир -а да си избиваш комплексите, защото тук отдавна никой не те взима насериозно, пък и тук на можеш да изхвърлиш неудобните ти брокери като торбузол, Ками и мен, за щастие тук няма как да станеш мод.
Re: как да подсетим хазяите?
16-03-2009 - 14:17:20
ех кичо кичо
започвам сериозно да се притеснявам за теб!
не е лошо да се прегледаш, защото имаш явни признаци на психични отклонения.
предполагам, че се дължат на рязко намалелия ти оборот. ама какво да се прави - га яде кюфтетата не рива....


зададох въпроса а по-късно дадох и решение
защото познавам хазяите и ми е пределно ясно, че ако им кажа какво мисля ще ме отложат за към есента, когато се затваря годината на договора (всяка есен до сега не е пропускал да вдигне наема) а есента ще съм в дилема - да се местя набързо в дъждовете и калта или ОТНОВО да ми вдигнат наема. Естествено трябва да съм ЛУД за да дам повече при положение, че до сега съм бил коректен а наемите падат и мога да си намеря по-добро на същата цена или същото на по-ниска цена.
за това и решението е просто - напролет се търси нова квартира и лятото спокойно се изнасям.

елементарно кичо, елементарно!
нито искам да променям хазяите, нито ми се играят игрички, нито ми се плаща в повече отколкото струва дадена стока.
това е цялата работа
но твоя провинциалистко еснафски манталитет едва ли би разбрал моя рационален подход!
Re: как да подсетим хазяите?
16-03-2009 - 14:20:47
Как не разбираш, точно тук е разковничето - "зададох въпроса а по-късно дадох и решение", ето затова не само аз ти казвам, че си комплексар, умреш да си задаваш въпроси и сам да си отговаряш, да показваш колко много знаеш. А всъщност си един неудачник.
Re: как да подсетим хазяите?
16-03-2009 - 14:27:19
аха, а ти си супер удачен брокер smiling smiley
но само на БГ почва
ако си във Англия няма да ти дадат и патките да пасеш.

пак повтарям - сигурен съм, че много хора си задават въпроса. някой от тях ще последват моя пример, други ще пробват да договарят по-нисък наем
последните обаче са в риск - ако хазяите са точни може да се получи спазаряването но ако не са ще има увеличено потребление на хамалски услуги.
всичко е въпрос на лична преценка според това - кой какви представи има за отсрешната страна
понеже аз знам много добре що за човек стои срещу мен взех решение, което да ми донесе минимални загуби. защото всяко преместване винаги е съпроводено със загуба - време, пари и т.н.
естенствено това в последствие ще се компенсира с първите 3-4 наема
Re: как да подсетим хазяите?
16-03-2009 - 14:36:15
Удачен съм. В България. Нямам нужда да брокерствам в Англия, тук се справям повече от добре. И не си задавам въпроси, на които сам да си отговарям, за да се доказвам, това оставям на комплексарите.
Re: как да подсетим хазяите?
16-03-2009 - 14:46:15
то за това алеко не е писал книги за Бай Джон и Кичо лайк мъней е БГ персонаж!
за това и ти се чувстваш чудесно като прасенце в кочинка премляскащо от винаги пълното си коритце.
Re: как да подсетим хазяите?
16-03-2009 - 19:47:24
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------

зададох въпроса а по-късно дадох и решение - напролет се търси
нова квартира и лятото спокойно се изнасям.
...................................................................................



Щом като считаш, че на зададен въпрос от типа "как да подсетим хазяите?" вярното решение е "напролет се търси нова квартира и лятото спокойно се изнасям." - твоя работа.
Само да те питам - ако в следващите 2 месеца договориш новата квартира / на пролетни цени/, а през лятото и ранната есен въпросните цени се срутят / както сам тържествуващо прогнозираш/ - кво ше правиш с рационалното си мислене, което най-късно през септември пак ще започне да шепне на ушенцето ти "прекараааааааах сеееееее - сега цените паднаха ощеееееее...."?
Ахмммммм?
winking smiley
Re: как да подсетим хазяите?
16-03-2009 - 22:03:21
avatar
ivorad Написал:
-------------------------------------------------------

> Щом като считаш, че на зададен въпрос от типа "как
> да подсетим хазяите?" вярното решение е "напролет
> се търси нова квартира и лятото спокойно се
> изнасям." - твоя работа.
> Само да те питам - ако в следващите 2 месеца
> договориш новата квартира / на пролетни цени/, а
> през лятото и ранната есен въпросните цени се
> срутят / както сам тържествуващо прогнозираш/ -
> кво ше правиш с рационалното си мислене, което
> най-късно през септември пак ще започне да шепне
> на ушенцето ти "прекараааааааах сеееееее - сега
> цените паднаха ощеееееее...."?
> Ахмммммм?
>

Пак ще събира катуна, какво ще прави! И понеже непрекъснато дава примери с " белите" държави, ако и тук излезе модата на препоръките, спукана му е работата. Никой няма да го подслони, като знае че на два- три месеца се мести.........:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход