Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Га ядохте кифтетата не ревахте..."

Публикувано от Продавач 
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
28-03-2009 - 23:10:17
Купувач Написал:
-------------------------------------------------------
> Много лесно се получава.
Достъпни технологии и ноу-хау
> могат да се закупят навсякъде.
Това, че БАН не ги
> "произвежда" не е оправдание, пък и да ги
> "произвеждаше" - сиренето навсякъде е с пари.

sad smiley Понякога се намразвам колко съм недосетлив!Как не съм се сетил досега ,че мога да купя технология и ноу-хау от Германия да речем и после да им продавам на германците и на света изработената продукция да видят хубаво ли е!То в България си има такива традиции.Например навремето много се търгували карти със 100 % достоверност, на скрити съкровища! Най-вървяла много достоверната карта на съкровището на Вълчан войвода, и това е историческа истина и фактология- не съкровището, а търговията с карти разбира се! Та така колега с ноу-хауто :]
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
28-03-2009 - 23:27:56
Като стана въпрос за храни и вина и аз да доспамя малко winking smiley Не съм съгласен ,че няма хубави български продукти (храни и вина).Купувал съм и купувам хубаво овче/ краве сирене ,чудесен балкански кашкавал, чудесни подправки за готвене... В УСА-та е по-евтино ,отколкото във Великобритания и Израел(за там има малко по-други изисквания ,но местните ги купуват *yes* )...Миналата година ,като бях в Бг( в София), бях много разочарован от качеството на изброените по-горе хранителни продукти(с изключение на подправките).Налагаше се да се пазарува на едро няколко пъти и единствения маркет за храни ,който ми хареса беше "Пикадили", под Mall of Sofia ... но това си е само мое лично мнение...
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
29-03-2009 - 00:30:02
Камелия,
мисля, че в случая с Чили не се плащат мита. Опитай с нещо друго...
фло,
може би и голяма част от предприемачите мислят като теб и чакат БАН да им снесе нещо безплатно. Затова сме на това положение.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
29-03-2009 - 01:06:11
Купувач Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия,
> мисля, че в случая с Чили не се плащат мита.
> Опитай с нещо друго...
> фло,
> може би и голяма част от предприемачите мислят
> като теб и чакат БАН да им снесе нещо безплатно.
> Затова сме на това положение.

>


:} На БАН и да искаш да платиш няма какво бе колега!Казах ти ,че те развиват фундаментална наука и през ум не им минава, как се помага на населението да изкара някой лев !Тъй или иначе народа плаща, щото са на бюджетната ясла тия повече от 100 института!Ако искаш да знаеш какво чакат предприемачите ще ти кажа! Предприемачите чакат от българската наука да изработи стратегия за икономическо развитие на страната!Разбираш ли подчертаното?
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
29-03-2009 - 09:55:19
Не знам защо си се захапал с БАН. Ако чакаме БАН за стратегия - тежко ни! Всъщност управлението трябва да я изработи и приложи. Но имайки предвид виден представител на научна и университетска среда в управлението - министъра на икономиката, все едно да чакаме от умрял писмо. Не за друго, ами толкова си може.
Друга подробност е бюджета на БАН. До колкото си спомням беше под 100 млн лева. Нима очакваш нещо фундаментално за толкова пари?!!?
Трета подробност е, че част от бюджета е от собствени приходи. Би могъл да им поръчаш да ти изобретят нещо, но това ще ти струва пари. А дори да ползваш нещо тяхно, вече изобретено, пак ще си платиш. Така, че забрави за "божествената ръка" БАН.

Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
29-03-2009 - 10:42:54
Ей, много носите на глупости, умора нямате. Коя графика пада? Пада от 1200 на 1100 за 8 месеца. С 10%, когото всичко по света падна с 40-50%. Кои храни са некачествени? И некачествени спряма какво? Нашата кучешка радост от 5 лв. е некачествена спрямо деликатесен немски салам от 40 лв. килото? Преди 5-6 години хубавите колбаси и деликатеси в Милано бяха по 50-60 лв. килото, един наистина хубав хляб струваше 4 лв. половинката. Те бяха качествени спрямо какво? Хлябът от 60 ст. килото по онова време или луканка от 12 лв.? Всяка стока има цена, която определя качеството.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
29-03-2009 - 11:19:59
Бе не знам, ама в Люлин панелките паднаха от 1000 на 500 евро само за 3 месеца. Представяш ли си да си си купил климизрник там преди половин година - платил си го двойно. Тия 10% не е спад на цените, защото има едни цени които не мъдрдат - тези на инвестотори, които в мокрите си сънища сънуват възстановяване на пазара и на заблудени граждани дето все още си милят, че кризата е само нещо дето говорят за него по новините. На кратко цените на имотите които са обявяни за продажба само принципно изкривява картината. Те са като обявата продава се на задното стъкло на Перничкия голф 3 със сини светлинки на пръскалките - продава се за 5000 лева ама никой няма да му даде и 1000. Допълнително тези, които продават, знаят че ще пада пазарене и си слагат едни 20% отгоре върху виртуалната цена в главите им, която така и така никой няма да плати.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
29-03-2009 - 11:23:57
avatar
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> Бе не знам, ама в Люлин панелките паднаха от 1000
> на 500 евро само за 3 месеца. Представяш ли си да
> си си купил климизрник там преди половин година -
> платил си го двойно. Тия 10% не е спад на цените,
> защото има едни цени които не мъдрдат - тези на
> инвестотори, които в мокрите си сънища сънуват
> възстановяване на пазара и на заблудени граждани
> дето все още си милят, че кризата е само нещо дето
> говорят за него по новините. На кратко цените на
> имотите които са обявяни за продажба само
> принципно изкривява картината. Те са като обявата
> продава се на задното стъкло на Перничкия голф 3
> със сини светлинки на пръскалките - продава се за
> 5000 лева ама никой няма да му даде и 1000.
> Допълнително тези, които продават, знаят че ще
> пада пазарене и си слагат едни 20% отгоре върху
> виртуалната цена в главите им, която така и така
> никой няма да плати.

Прав си. Не знаеш. *bow*
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
29-03-2009 - 12:20:22
Бе не знам, ама в Люлин панелките паднаха от 1000 на 500 евро само за 3 месеца.

Тъй като си от шампионите, да те светна нещо. Имам един познат дето търси да купи и от него получавам редовно информация. Бях му дал една оферта в Люлин, дето ми я пусна някой тук. Та той ми каза следното:

В Люлин не се купува нищо евтино, защото там действа жилищната мафия, /т.е. измамниците с жилища/ и тези оферти са за ливади от провинцията.

Та да го имаш предвид като си сменяш апартамента. А и това, че от средна цена 1000 в момента има няколко апартамента, които се продават на 500, не значи, че средните цени са паднали от 1000 на 500.
Re: "Га ядохте кифтетата не ревахте..."
29-03-2009 - 12:38:47
БАН??????бъ;лгарска академия на недоумението...........отдавна така съм ги нарекъл...
хора,които нямат нищо друго,освен самочувствие и си самораздават титли един на друг,че някой да си помисли,че много знаят.
в цивилизацията един доцент прави над 100 000$ на година,един професор и академик приблизават милиона.
в БАН са останали главоци,които нямат кьорава гънка в главите си,не могат да се лансират никъде и работят за по 10 000 лева годишна заплата,и семействата им гладуват.
самия факт,че даден доцент работи за по малко пари от един строител,говори само по себе си,кви капацитети са останали там.
истинските умове отдавна са избягали от там.
имах едно време един познат доцент от там,който беше голям шахматист,ама една игра не можеше да ми вземе,нищо,че бях още ученик.
та той ми се оплакваше,че трудът му е неоценен,защото е учил цял живот,а работи в БАН само за 300 марки???????????
еми то не е само да учи човек цял живот......трябва и да НАУЧИ нещо.и после да се лансира.добрите кадри не съм чувал да се оплакват от липса на работа и НЕоцененост........
само кьопавите,дето цял живот са "учили" са неразбрани гении.......
тва е се едно един фермер да копа цял живот и да каже накрая:
аз цял живот копам и съм най големия работник,ама нито не никне..........

еми то само с копане не става,трябва и да засадиш нещо......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход