Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мина ли върха на кризата в България?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Мина ли върха на кризата в България?
06-03-2009 - 22:02:51
dival, затова вече двама идваха да предлагат по 40 хиляди евро кеш без кредит за апартамент, който даваме за 50 хиляди... Все още има хора с пари, кой взел спестванията на баба си и дядо си, кой от чужбина, кой спестявал от малък бизнес или от заплата.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
06-03-2009 - 22:07:53
shefa! Написал:
-------------------------------------------------------
> dival, затова вече двама идваха да предлагат по 40
> хиляди евро кеш без кредит за апартамент, който
> даваме за 50 хиляди... Все още има хора с пари,
> кой взел спестванията на баба си и дядо си, кой от
> чужбина, кой спестявал от малък бизнес или от
> заплата.


естествено , че има - винаги е имало и винаги ще има , но имаи предвид че хората с пари по принцип са практични (иначе не биха имали) , ако ти предлагат с 10 хил по малко това означава , че жилището им трябва за живеене и са го харесали
Аз точно преди 2 седмици дадох оферта на един строител (да не би да не знам че пада пазара) просто ми хареса апартамента
Re: Мина ли върха на кризата в България?
06-03-2009 - 22:09:20
shefa! Написал:
-------------------------------------------------------
> dival, затова вече двама идваха да предлагат по 40
> хиляди евро кеш без кредит за апартамент, който
> даваме за 50 хиляди... Все още има хора с пари,
> кой взел спестванията на баба си и дядо си, кой от
> чужбина, кой спестявал от малък бизнес или от
> заплата.

Има, но те купуват, не им ги дават. И знаят колко са 40 000 евро, а някои има да ги сънувате много години...

Re: Мина ли върха на кризата в България?
06-03-2009 - 23:22:50
Точно така !
Купувачите които "шетат" тихичко на пазара си имат кеша - без кредит, освен това така са си направили сметките за следващите 2-3 години че изхарчването на подобна сума не би объркало обичаиния им ритъм на живот
Тези купувачи в момента са малко , предпазливи са , претенциозни са , знаят как се изкарват подобни суми -предполага се че имат добри професии или малък бизнес и то в деиности които не се влиаят пряко от финансовата криза
Брокери седеики в офиси изобщо могат да спрат да се надяват , че някои ще отвори вратата и с широка усмивка ще каже че купува
Обикновено тази група кешови купувачи имат познат някои брокер от които са доволни - казват само на него цената която биха платили и изискванията си
Брокера от своя страна не може да гарантира ниската цена , но звъни по строители и отделни обяви за да предложи максималната сума която дава купувача
Момента е много тънък
Наи голените печелят винаги при динамични и бурни пазари - независимо дали посоката е надолу или нагоре
В БГ не знам колко хора са подготвени , но с това чакане да ==видим какво ще стане== посредническия бизнес леко ще се "изврати" и когато определен продавач му писне от хитроумни съвети и реши да продаде чрез часна обява -не за 50хил евро , а 50 хил лева ( защото ще се освободи от финансово робство например) - тогава посредниците ще изпищят и ще се възмущават .....а всъшност още от сега могат да се правят=топ оферти= на ниски цени - с цел обиране на останалия кеш и леко съживяване на пазара .....
ама всеки си знае
Re: Мина ли върха на кризата в България?
06-03-2009 - 23:55:53
Здравейте,

искам да изкажа мнение по темата. През октомври реших да продам апартамент, ново строителство и пуснах няколко обяви по сайтове, като много агенции ми се обадиха за да рекламират жилището, което продавам. Тъй като интересът от страна на потенциални купувачи беше почти нулев се отказах да продавам. През тази седмица ми се обадиха от няколко агенции, да питат, дали все още продавам апартамента, тъй като са намерили кандидати да го купят, което за мен говори, че има някакво раздвижване на пазара, дали заради хубавото време, или поради други причини - не знам, лично за мен е почти без значение, дали имотите ще се сринат или не, просто ми направи впечатление, че при нулев интерс през ноември, декември, януари и февруари, изведнъж ме търсят от няколко фирми за имоти, с кандидат купувачи, което си е малко или много странно в рамките на 1 седмица.


P.S. Апартаментът не е в София, а в Русе, ако е от значение изобщо.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
07-03-2009 - 00:02:39
ОТ ЗНАЧЕНИЕ Е ! Доста румънци ще се заселят в БГ за постоянно
обаче сега Ви търсят защото опипват почвата за някои купувач
Аз също очаквам раздвижване (което не означава сделки) този и другия месец
по диаграмите Барбарон или някои друг го обясняваше нарича се "бич" или камшик
и е последен опит на пазара - след което - или замръзване или надолу
ако някои наистина иска да продава -повярваите вече го прави .....но никои няма да признае на каква цена е станал пазарлъка
Re: Мина ли върха на кризата в България?
07-03-2009 - 00:05:49
tearesum Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
>
> искам да изкажа мнение по темата. През октомври
> реших да продам апартамент, ново строителство и
> пуснах няколко обяви по сайтове, като много
> агенции ми се обадиха за да рекламират жилището,
> което продавам. Тъй като интересът от страна на
> потенциални купувачи беше почти нулев се отказах
> да продавам. През тази седмица ми се обадиха от
> няколко агенции, да питат, дали все още продавам
> апартамента, тъй като са намерили кандидати да го
> купят, което за мен говори, че има някакво
> раздвижване на пазара, дали заради хубавото време,
> или поради други причини - не знам, лично за мен е
> почти без значение, дали имотите ще се сринат или
> не, просто ми направи впечатление, че при нулев
> интерс през ноември, декември, януари и февруари,
> изведнъж ме търсят от няколко фирми за имоти, с
> кандидат купувачи, което си е малко или много
> странно в рамките на 1 седмица.
>
>
> P.S. Апартаментът не е в София, а в Русе, ако е от
> значение изобщо.

Ами продай го сега и пиши като го продадеш, тъкмо ще дадеш някъкви данни от първа ръка.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
07-03-2009 - 00:09:46
avatar
дидо Написал:
-------------------------------------------------------
> turbozol Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Кризата не е отминала ,а стигна
> дъното..,тоест ще
> > отмине..и то скоро..
>
>
> Само да почакаме 5 - 6 годинки...
>
>

Колега, оптимистичния вариянт е Япония-2 изгубени десетилетия.Песимистичния-гледай Украйна.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
07-03-2009 - 00:19:21
> Ами продай го сега и пиши като го продадеш, тъкмо
> ще дадеш някъкви данни от първа ръка.


Аз се отказах да продавам в началото на тази година, тъй като тогава беше изцяло завършен, и си получих разрешението за ползване. В последствие намерих по удачно приложение за имота и се отказах да продавам. Но си мисля, че това също може да е причина, че когато исках да продам, сградата не беше готва, а агенциите вероятно са имали клиенти, които желаят да закупят завършено жилище. Не знам, нямам опит и познания в бизнеса с недвижимости, но когато беше вихърът и еуфорията преди окло 1-2 години са ми минавали идеи за спекула, конкретно с апартаменти в строеж, може би и поради това се изкуших през 2007 да купя на зелено, не че ми е било толкова належащо и необходимо, просто си беше модерно да купиш имотче, а и изглеждаше, че както вървяха тогава цените, за около 18 - 20 месеца, могат да ти дойдат 15 000 - 20 000 ? отгоре, дето се вика - непотени пари.



smiling smiley
Re: Мина ли върха на кризата в България?
07-03-2009 - 00:24:24
Еми а честито вечно твой.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход