Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мина ли върха на кризата в България?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 22:46:52
Дивале, "пране" на пари и малко врътки с данъците (някои от тях са си даже законни) изобщо не са едно и също нещо. "Перат" се пари придобити от престъпна дейност.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 22:54:23
Знам какво значи и едното и другото
нали не мислиш че не съм наясно

манипулация на масите - тояга днес и обещания за светло бъдеще - да ти говори нещо ?
прос народ
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 23:07:20
Дивале съгласен съм с написаното.Даже бих добавил защо да плащам данъци след като се източва от политически сили, които покровителстват източването му за финансиране на предизборни кампании.
Обаче все пак данъците ни отиват не само за социални помощи на цигани, а и за много полезни неща от които всички имаме нужда- инфраструктура, образование, и др. да не се повтарям.Иначе намялнето на данъци е една напълно нормална и законна дейност.Всеки може да си намали до 30% от данъчното бреме като внесе до 10% в доброволен пенсионен фонд, 10% в застраховка живот, 10% дарения и т.н.Това са най-разпространените легални начини.Но никой не говори за това.
Описаните цигански (или каквито и да е социално слаби и неинтегриращи се малцинства) набези и кражби ги има в цял свят.
Точно за да се спрат и намалят до минимум трябва да имаме мотивирана, силна и добре оборудвана полиция.За това трябват средства,които освен от нашите данъци няма от къде да дойдат.
Ако искаш да ти кажа аз защо си плащам данъка-ок.Ами просто защото е смешно нисък.Някак си ми се струва от 100 000 печалба да отделиш 10 000 за нормално и справедливо.Предимствата от това са- спиш спокойно-вече има безброй отгани които следят кой с какви пари разполага,дори и да избягаш от тях ще ти струва много по-скъпо отколкото да си платиш данъка.Желан клиент си на всяка банка, дори и в тези трудни времена.Е това е според мен.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-05 23:10 от ivo_1.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 23:19:14
Иво(адаш)
Аз да не мислиш че песни им пея...и аз им плащам данъци , обаче се дразня като ми ги крадат.Дразня се като плащам винетки и карам в дупки и тн ...да не изреждам и ти се дразниш от тези неща . В краина сметка не може един да бачка и да издържа още двама - не излиза сметката някак си
Не може на цял народ да се налага някаква робска психика и салам "народен" да се брои за мезе и то само в новогодишна нощ. Хората заслужават много повече- нали сме 21 ви век
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 23:30:46
Една много проста сметка. Освен винетките има и данък МПС, т.е пътен данък. Нека всеки да сметне горе-долу колко МПС-та има в града, в който живее, колко е средния данък на МПС и каква сума се получава? И после да се сметне това не стига ли за издръжката на пътна полиция и пефектната поддръжка на улици, сфетофари, знаци и пр. По принцип парите от тези данъци би трябвало да се харчат за гореописаните цели. Винетките - отгоре на това.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 23:31:16
Трябва да се радваме даже , че в България социалната политика и в часност помощите не са много добри......
Дано да се задържи така дълго време.....
Какво мислите прави иначе всичката цигания от Африка и Азия в страни от зап. Европа или Америка....Те не са там от любов към културата им или да се изучат и станат хора....
Затова да си къткаме нашите цигани ......може много по-зле да е.....
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 23:34:50
Това и възможност,която никой не използва т.е. само теория!
Практиката е заемни средства от познати и непознати!
Другарю,все пак пишеш в сайта на милионерите,спести началното бизнесобразование!


Каква теория бе, моето момче? Някога да съм говорил нещо на теория. Отиваш в която и да е банка и казваш, че искаш да заложиш пари срещу заем. Например даваш евро за залог и теглиш долари или левове или каквото и да е. Преди взимаха 8%, сега може и да е скочило.

Седнали да ме питат в коя държава живея и какво бизнес бразование имам. Боже, Боже, слез да си прибереш вересиите.


Статус, майка ти не те ли нахрани и сложи в леглото. Тея неща от госпожата в детската градина ли ги чу?
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 23:43:14
Иванов стига с тези големите пари - на кои му пука в тая жега !!!
щях да те питам и все забравям - нали си строител - даи да купя нещо от теб или да направим размяна - аз давам нещо на морето ти в софето , а парите ще ги ползваме за забавление winking smiley
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 23:47:26
joro varna Написал:
-------------------------------------------------------

> Какво мислите прави иначе всичката цигания от
> Африка и Азия в страни от зап. Европа или
> Америка....

Абе зависи от коя Азия, аз лично китаец или кореец емигрант не съм виждал да проси или да е на социална помощ. В замяна на това студентите от китайски произход са над 50% в университетите в Канада.

Виж, тези от Сомалия са много изобретателни. Истински маймуни, но иначе хитри. Записват се на социални помощи в 4-5 различни града и после обикалят да си ги събират. Трудно ги хващат, защото имат по 4-5 първи имена само - Ахмед-Осман-Ибрахим-не знам кой си, освен това много от тях са напълно неграмотни и не знаят точно кога са родени, та при пристигането си ги оглеждат горе-долу на колко са години и ги пишат всички на 01. Януари. Като се издирва някой се търси по име и дата на раждане и в техния случай се попада на доста хора с една и съща дата, а за имената започват да обясняват, че не бил Ахмед-Осман-Ибрахим, ами Осман-Ибрахим-Ахмед. В тази насока в БГ още навремето са измислили нещо гениално - ЕГН номера.

Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 23:49:58
Я, оказа се, че и по света четат форума и най-вече прогнозите на др. Иванов:

Публикациите за рисковете пред банките с бизнес в Източна Европа са силно преувеличени. Реално стойността на експозициите им в региона е над 10 пъти по-ниска от лансираната в медиите. Това заяви икономистът на Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР) Ерик Берглоф, цитиран от Ройтерс. Зад думите му застана и Институтът по международни финанси (IIF). Мнението беше изказано само ден след като централните банки от Централна и Източна Европа излязоха с обща декларация, в която се обявиха срещу спекулациите за региона, определяйки ги като подвеждащи.
[dnevnik.bg]

Казахме ви ние, др. Иванов, Ерик Берглоф, Института по международни финанси и други отговорни фактори, че й видяхме сметката на кризата, ама вие - не, та не!

Марш сега да купувате!

Дивал,
Ще знам какво продавам края на месеца, като е готов целият проект, но не разменям за северното, далече ми е, а и имам достатъчно на Сл.бряг. А по принцип не съм строител, това е между другото.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход