Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мина ли върха на кризата в България?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Мина ли върха на кризата в България?
07-03-2009 - 23:59:59
avatar
tearesum Написал:
-------------------------------------------------------
> др. Иванов, наистина Ви подкрепям като идеи, и
> споделям Вашето мнение. Кризата наистина отминава,
> и то си се усеща от всички ни, друг е въпросът,
> кой си го признава. Реално в България парите са
> достатъчно, а и да не са, ще ги вадим от
> бурканита, а там има скрито голямо съкровище, от
> опит го знам.


А ти от психиатрията ли спамиш? Кажи на докторката да си спре халюциогенните лекарства и бегай да спиш.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-08 00:04 от gekko.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
08-03-2009 - 00:04:31
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз не само съм ходил, а съм живял. Затова знам
> разликата между това да отидеш на екскурзия и да
> цъкаш с език, колко е чисто в хотела и моловете и
> да живееш с местните.

Иванов, аз на екскурзии не ходя. Сам си уреждам всичко и предимно с местни хора, не ми се нрави стадното чувство, разбирам, че си ходил в Бразилия и Бангкок (специално в Тайланд бих ти препоръчал други места, ама не е по темата). Спомням си една моя леля във Варна. Тя беше ходила по комунистическо време в Етиопия за месец-два. Та десетки години след това все още като се съберяха роднини и станеше дума за някъква държава и тя все казаше: "А пък в Етиопия това, а пък в Етиопия онова..." Та и ти като нея за Бразилия и Тайланд. Иванов, света е голям братче... В страните, за които писах съм ходил на много, ама на много места, освен по работа, ако има нещо, за което давам пари, това са пътешествия. Така, че знам за какво говоря, ако ти говоря за САЩ, става дума за 14-16 града в 8-9 щата, в някои съм ходил над 100 (сто) пъти, Канада не я смятам за чужбина отдавна, в Испания - 9 месеца живот и над 40 пъти посешения освен това, Франция - над 30 пъти, Мексико - повече, 6 пълни зими (по 4 месеца) на различни острови в Карибеан, цяла западна и южна Европа по десетки пъти, югоизточна Азия - там Бангкок се използва само за изходна точка, никой нормален човек не стои повече от 3 дни в този град, толкова интересни места има в радиус от 1000 км. Та не ми говори къде се живял Иванов... По глупостите, които пишеш си личи.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
08-03-2009 - 00:06:35
аз съм независим учстник в този форум, но ми хареават обосновките на д-р Иванов. Пак казвам, че според мен, не за всичко е прав, но умее да се обонове по перфектен начин. Браво!
Re: Мина ли върха на кризата в България?
08-03-2009 - 00:10:31
Колко е киловата в Мексико и на колко волта са, какви са средните заплати на строител например и колко са приблизително данъците върху заплатата? Колко е кондоминиото в сграда в центъра и наем на 100 м2, например в Мексико сити, квартал на средната класа? Колко е детската градина с преподаване на 2 чужди езика? А магистралната такса на километър?
Re: Мина ли върха на кризата в България?
08-03-2009 - 00:20:41
avatar
Иванов стига с това мексико.Всеки е ходил някъде по света.То па голям праз че си живял в мексико.
Питай ме къде не съм ходил! spinning smiley sticking its tongue out
Re: Мина ли върха на кризата в България?
08-03-2009 - 00:21:03
Така е, аз за пример давам, мой приятел от Китай. Казвам му, че в България на 3-членно семейство са необходими поне около 1000 $/месец, а те си мислят, че ги лъжа, скъпо им се вижда, там с 300 $/месец се оправяли. Да, ама тук е Европа, и издръжката е скъпа и имотите са скъпи. За това подкрепям Иванов, а дали е доктор на науките - не занам.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
08-03-2009 - 00:34:11
Не съм живял в Месико, питам човек дето е ходил 9 пъти там и твърди, че в България е лошо, дали ги знае тези работи. Защото едно е да отидеш на екскурзия или гости, друго е да живееш там. И това дето на гостито ти се вижда супер се оказва, че местните го плащат и то яко. Инфраструктура държавна няма, тя се плаща от хората. И|скаш градът да е чист като в Германия, бъркаш се не със 100 лв. данък смет и апартамент, а с 2500Е и ти е чисто. Искаш входа да ти е с портиер, чистачка, друг да се грижи за всичко, плащаш по 500-600 лв. на месец на и го имаш. За 10 лв. на месец имаш нашите входове.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-08 00:35 от др. Иванов.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
08-03-2009 - 00:39:20
Стига сте спорили като малки деца кой къде е ходил от 18 години обикалм по всички континенти но от това в положението в бг не си оправя.Дайте някакви индикации или факти че кризата свършва защото такива аз не виждам.

1 В еврозоната намалят лихвата и има отрицателен разтеж.
2 В сащ безработни за феврури над 650 000 и пак отрицателен разтеж.
3 Борсовите индекси са надолу вече 5-6 месеца паднаха с повече от 1929г.

Това да не би да е световен заговор и да не е истина????



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-08 00:40 от morski.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
08-03-2009 - 00:42:24
така е, аз също съм се чудил на хубавите и безплатни (за леки коли) магистрали в Германия, докато не разбрах, че цената за поддръжката им е заложена в цената на горивото, като допулнителен %, и което е и съвсем логично - който кара много в Германия, ще харчи гориво и ще си плаща за използване на пътищата - както и с имотите у нас, който има - ще има!
Re: Мина ли върха на кризата в България?
08-03-2009 - 00:51:27
avatar
morski Написал:
-------------------------------------------------------
> Стига сте спорили като малки деца кой къде е ходил
> от 18 години обикалм по всички континенти но от
> това в положението в бг не си оправя.Дайте някакви
> индикации или факти че кризата свършва защото
> такива аз не виждам.
>
> 1 В еврозоната намалят лихвата и има отрицателен
> разтеж.
> 2 В сащ безработни за феврури над 650 000 и пак
> отрицателен разтеж.
> 3 Борсовите индекси са надолу вече 5-6 месеца
> паднаха с повече от 1929г.
>
> Това да не би да е световен заговор и да не е
> истина????
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 03/08/09
> 12:40AM от morski.


morski А случайно да си поглеждал скоро BDI( Baltic Dry Index)
А факта че пристанищата на Hong Kong, Pusan Singapore,Los Angeles вече нямат място за складиране на празни контейнери
Залива е пълен с VLCC използвани като склад
Че има повече от 450 контейнеровоза изкарани от експлоатация.
Все морска тематика...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-08 00:58 от кратункьо.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход