Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мина ли върха на кризата в България?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Мина ли върха на кризата в България?
06-03-2009 - 00:02:18
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Това е възможност,която никой не използва т.е.
> само теория!
> Практиката е заемни средства от познати и
> непознати!
> Другарю,все пак пишеш в сайта на
> милионерите,спести началното бизнесобразование!
>
> Каква теория бе, моето момче? Някога да съм
> говорил нещо на теория. Отиваш в която и да е
> банка и казваш, че искаш да заложиш пари срещу
> заем. Например даваш евро за залог и теглиш долари
> или левове или каквото и да е. Преди взимаха 8%,
> сега може и да е скочило.
Да бе др. Иванов,така е ,но на теория!Никой в практиката не си прави банкова гаранция на собствения си кредит-не ,че не може-може,но не се прави от редица съображения!Ето ти две:първо,че си оскъпява кредита излишно и второ ,ако е за бизнес и сумата е сериозна всички ,на който му е работа,и на който не му е работа ще са информирани,а това вече си е беля!

Re: Мина ли върха на кризата в България?
06-03-2009 - 00:05:48
Аи стига бе ! Ми тя кризата свършила........аз уж съм информиран пък последен разбрах- утре ще цапна една биричка по случая!
Сега само остана и по телевизията да кажат!
Онова което не ми е ясно (нали съм малко прос) дали при толкова добри новини банките от понеделник ще започнат пак да раздават кредити (предпочитам в лева)
Другото което ме вълнува е дали купувачът които не е успял да закупи имот на 1000 евро ще успее да се уреди на 2000 при тези опашки от желаещи(това не е шега)
ако банките започнат пак да дават - българина така ще се юрне .....и ще псува че е чакал да паднат (нали така казали по телевизора) и тои се набутал от чакането - сега вземам - е...ал съм му маиката (обикновенно това е изразът при които нашенеца харчи по- голяма сума пари )
Re: Мина ли върха на кризата в България?
06-03-2009 - 00:14:00
dival Написал:
-------------------------------------------------------
сега вземам - е...ал съм му
> маиката (обикновенно това е изразът при които
> нашенеца харчи по- голяма сума пари )

И добавя: "Един път се живей!"
Re: Мина ли върха на кризата в България?
06-03-2009 - 00:17:40
ааа да вярно че така завършва :} за последно го чух от един познат които си купуваше плазма за над 4000 лева , която обаче едва ли има къде да сложи защото по неговите думи хола му е голям 6 на 4 метра и такава голяма "мебел" пасва идеално
Re: Мина ли върха на кризата в България?
06-03-2009 - 00:18:13
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> dival Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> сега вземам - е...ал съм му
> > маиката (обикновенно това е изразът при
> които
> > нашенеца харчи по- голяма сума пари )
>
> И добавя: "Един път се живей!"
>
> "Делото по спасяването на давещите се е дело на
> самите давещи се!"
> Scyther

Това леко напомня циганския етнос в БГ. По какви признаци се познавали те?

За мъжете било характерно, че обикновенно умирали след като изречали фразата "глей ся ко ша напрая", а пък майките се карали на 13 годишните си дъщери, че пушели пред децата си. :}
Re: Мина ли върха на кризата в България?
06-03-2009 - 00:32:36
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> ааа да вярно че така завършва за последно го чух
> от един познат които си купуваше плазма за над
> 4000 лева , която обаче едва ли има къде да сложи
> защото по неговите думи хола му е голям 6 на 4
> метра и такава голяма "мебел" пасва идеално


Как бе, това са си 24 квадрата. Те да бяха хубави поне тези плазми и ЛСД-та, в "Техномаркет" и "Технополис" се продават ширпотреба неща, то един нормален 100 херца ТВ на катодна тръба има по-реалистичен образ. Там пуснали един запис на висока дефиниция от производителя, хорицата гледат, блещят се, като го вземат в къщи и пуснат БТВ-то - к.р тате... То каквото и да си купи човек от там е направено за изтночно-европейския пазар, напечатайте само някой модел плазма или ЛСД взети от там на Гугъл и излизат само руски и словашки сайтове. Но хорицата купуваха, нали голямо...а пък и в магазина ги посрещат момичетата раздаващи кредити...

Някой ако иска да си купи наистина страхотна плазма - само Pioneer Kuro сериите, един магазин в София ги продава и по нет-а, нищо общо с другите, даже и на обикновен сигнал. Отплеснах се, ама Дивал като каза и се сетих и за това.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
06-03-2009 - 00:32:43
status Написал:
> Ех другарю Иванов , чувал си разни истории в
> кръчмето "на чашка" ама явно не си доразбрал ...
> Тези митове за "мръсните ама изпрани" през банките
> пари ги търкаляха преди месец по медиите на запад
> и как щели да спасят положението - трънките успяха
> да спасят. Банките Иванов не са перачници и никога
> няма как да станат и да бъдат - питай някой банкер
> как и по какви поводи докладват директно на
> финансовото разузнаване /вече е в ДАНС/.

Да, по този въпрос съм най-подготвен, аз конструирах и реализирах модула в нашата система (инсталирана в 45 банки на 3 континента), който автоматизира откриването на подозрителни операции в реално време и в архивните данни. При откриване на такива още същия ден операцията задължително се декларира на съответните органи. Но няма да ви кажа - за кои български фирми и индивиди се откриха такива ... smiling smiley
Re: Мина ли върха на кризата в България?
06-03-2009 - 00:41:37
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------

> Да, по този въпрос съм най-подготвен, аз
> конструирах и реализирах модула в нашата система
> (инсталирана в 45 банки на 3 континента), който
> автоматизира откриването на подозрителни операции
> в реално време и в архивните данни. При откриване
> на такива още същия ден операцията задължително се
> декларира на съответните органи. Но няма да ви
> кажа - за кои български фирми и индивиди се
> откриха такива ...

А, то форума сигурно няма да ти стигне да ги изредиш, не че и другаде не стават такива неща де, ама за мащабите на БГ сигурно са доста напред нашите.

Re: Мина ли върха на кризата в България?
06-03-2009 - 09:31:20
Понеже се отплеснахте на тема пране на пари и някой дори спомена 30% !!! и аз взех та се впечатлих...

Защо, аджеба, да плащам 30% в държава, в която данъците от нищо до пълно доказване на дохода са под 15%? Това първо...

Второ - прнето на пари е процес, в който най-важнят показател е скоростта. Незаконните пари ПАРЯТ!!! Няма проблем да си преплакнеш парите и да ги узакониш и с почти нула процента комсионна, но за това трябва време - години, а мръсните пари имат една ужасна характеристика - нямат собственик по документи. Тоест всеки, който се докопа до тях, може да ги увапе. Затова прането на пари е почти светкавична операция, за да не се изпускат парте от ръка и от поглед.

(За онези сметки - Иванов е във форма. Чувал съм и по-големи глупости, но и тази не е за изпускане.)


Трето - ако в България наистина има толкова мръсни пари, то тогава непременно трябва да има и цели орди ловци на мръсни пари - една доста стара мафиотска дейност, по-известна напоследък като рекет. Ако имаш недоказани доходи и ловецът те надуши, той ти става партньор в бизнеса и ти му плащаш неговия дял, а той не те пребива по график. Нещо като Дупница... Затова всеки по-едър тарикат рано или късно си намира партньор като Братя Талеви. Постарайте се да анализирате ситуацията в България от тази гледна точка, като съпоставите недекларираните доходи на строителните мошеници и почти законните рекетьорски групи. Нека да видим дали наистна строителните крадци са толкова $свободни$ ... и дали наистина не им пука какво ще стане и кой какво ще им поиска. Парите парят!!!


Винаги, когато става въпрос за пране на пари, трябва да се има предвид, че прането е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. В този смисъл пране на пари чрез НИ е доста наивно начинание... Още повече, че в парнето на пари проследимостта на парите е пълен абсурд, а в сделките с НИ проследимостта е неизбежна.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
06-03-2009 - 09:47:28
Поредната смислена статия излезла последните няколко дни. Ако се направи анализ на пресата ще се види, че от 100% кризаджийски статии през последните няколко месеца, през последните няколко дни кризаджийските заглъхват, а оптимистичните се появяват всеки ден. Въпросът е дали ще се убие инерцията на дезинформацията, която от месеци трови предимно психологически хората. Вторият въпрос е дали количественият обем психологическият натиск на дезинформаторите е преминал в качествен спад в икономиката. Пример, последните дни много предприятия спират плащанията към конкретна фирма. Тъй като работят от години и се познават, счетоводителката на фирмата говори с длъжниците и казва: Всички имат пари, ама шефовете казали максимално да бавят всички плащания, за да имат в наличност. Това е конкретен пример. И когата всички искат да изхитреят, кризата се стоварва върху всички. Същата тази жена ругаеше и предприемачи и хотелиери, целокупната мафия, която за нея бяха всички, които са й криви, гордо ходеше с цялата фамилия в Турция за да ги накаже, но сега когато кризата опря до тяхната фирма изведнъж започна да трепери за работата си и започна и тя: какво е тази криза, само за нея говорят и т.н.

Както преди много месеци казах, преди 10-12 г. имаше една криза в Белгия, която започнала с приказки, как ще дойде криза. Говорила се по-телевизия, преса, навсякъде и хората намалили покупките, като намалели продажбите, търговците спрели да купуват от предприятията доставчици и т.н. И накрая цяла Белгия в криза. Всеки вижда, че причини няма, а криза има.

Коганев ни призовава да не купуваме продукцията на строителите, защото те не му платили, а не се замисля от къде ще вземат пари да му платят. Търговците на желязо си искали парите, щом са дали желязо е редно да им се плати, но като не види подкрепа страителят вече няма да купува заготовки, а както беше преди ще си заготвя арматурата сам., ще си внася желязото от Турция на кооперация с няколко колеги и т.н. И накрая в първобитно-общинният строй. Разменям хляб за кожи и върхове на копия.


[www.segabg.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход