Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мина ли върха на кризата в България?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 16:15:48
turbozol - много си прав тук "Кризата е криза за всички,а не само за брокери и строители...!!!".
Аз просто немога да разбера какъв е този мерак за покупка на жилища.
Ами чакаме, ако цените паднат достатъчно, че хората да могат да си ги позволят с малкото кеш който имат или с 10 - 20% на кредит от стойността на имота, тогава да купуват. Но не разбирам какъв е този мерак на хората да се заробят десетки години към някоя банка.
И аз искам апартамент, имам достатъчно за първоначална вноска, мога да си го изплатя за 4-5 години, но не ми се заробва. И да не си купя апартамент няма да умра. Така, че и да изпусна момента няма да е чак такава трагедия.

Но разбирам и строителите. Не могат изведнъж от 1000 евро да паднат на 500 евро. Ще го правят месеци, може и години. А през това време ще закачат по някой шаран.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 16:18:52
avatar
Ами и да и не доколкото знам асет мениджмента, брокерските им услуги вече ги няма под името Bear Sterns, както и да е, не е важно smiling smiley

@turbozol кризата още не е дошла, за сметка на това ще е дълга и тежка, ще трае доста годинки специално в БГ.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 16:21:06
status Написал:
-------------------------------------------------------
> kога ще видим тази статистика за БГ
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 03/05/09
> 04:16PM от status.


Е това радостно ли е за теб ? Извинявай , но не се разбира защо го пускаш това ?
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 16:23:46
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> ГОГО84 я кажи нещо актуално за цените ! Нещо
> евтинко намери ли ? Не се бъзикам , просто знам ,
> че следиш пазара .... ако не си се отчаял вече !?

За момента нищо, но си промених и стратегията. Вече се ориентирам към изчакване на такъв спад на цените, че да мога да си купя в кеш, без да се занимавам с банки.

Относно следенето на пазара - декември 2008 ходих да гледам един 2-стаен в комплекс в кв. Павлово. Брокерът който ме заведе там ми искаше 1300 евро с уговорката, че до края на годината ще има АКТ 16. След няколко дни се обадих на строителя (комплексът си имаше web сайт) и той ми искаше 1000 евро.
Сега гледам обяво по интернет и в същия комплекс се продава на около 700 евро и май още няма АКТ 16 smiling smiley
Така, че реших - чакане му е майката.

> Гогич , престани с тези американски графики бе пич
> ! Къде е логиката да ни слагаш с тях на една маса
> ? При тях и банковата система реагира адекватно
> и си имат ДЪРЖАВА !!! Наясно ли си с това ?

Не съм наясно. Аз съм обикновен потребител. Не разбирам от икономики и банкови системи. Просто гледам графики, чета статии и си правя изводи.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 16:24:45
Не е мерак за покупка на жилище..Аз и ти сме във форум за ИМОТИ...!!За това коментираме тях и проблемите свързани с тях..Иначе всеки си е господар на парите и мисленето.Може и с двете да прави каквото си поиска.Но цена от 500евро..поне в София няма да има!!!За ново строителство говоря...ДОРИ И ПАНЕЛКИТЕ НЯМА ДА СЕ съборят на толкова../за последното съм на кантар в спора/,ако стане ще е за малко..
На мене работата ми е да убеждавам хората да купуват..,така че по този въпрос спора ще е субективен..
winking smiley
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 16:27:09
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 16:29:14
turbozol - панелките скоро ще има и за под 500 евро.

Панелка
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 16:30:35
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Не е мерак за покупка на жилище..Аз и ти сме във
> форум за ИМОТИ...!!За това коментираме тях и
> проблемите свързани с тях..Иначе всеки си е
> господар на парите и мисленето.Може и с двете да
> прави каквото си поиска.Но цена от 500евро..поне в
> София няма да има!!!За ново строителство
> говоря...ДОРИ И ПАНЕЛКИТЕ НЯМА ДА СЕ съборят на
> толкова../за последното съм на кантар в спора/,ако
> стане ще е за малко..
> На мене работата ми е да убеждавам хората да
> купуват..,така че по този въпрос спора ще е
> субективен..
>


Този рефрен съм го слушал вече и то наскоро, миналото лято като си бях в БГ, трима различни брокера ми се кълняха, че цени в София под 1000 евро/кв. метър никога (в целия ми живот) няма да видя, сега ти се кълнеш, че цени под 500 няма да видим, хехе еми те сега са 650-700 официално (на новото), а ако си потенциален, ще ти направят отстъпка (ама само на теб защото си пич). Така че споко, купувачите имат повече въздух от строители и инвеститори, така че могат да чакат по-дълго, резултатът е ясен за всички с нещо в главата. smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-05 16:31 от gekko.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 16:40:04
Деко...Как разбра ,че не е дошла тази прословута криза.Ами аз все в кризи работя от 1990година..То не бяха щуроти..простотии ,политически и икономически преврати..,марки долари,зунгове,екю.банкови фалити ,валутни бордове.евро.И какво е основанито тая криза да ни засегне здраво..Какво имаме в БГ...производство ,което да фалира ..,ефективни стокови борси ..,ФОДОВИ борси..какво ни е като хората да усетиме кризата ефективно..Нали за да те удари кризата трябва да си силен участник в някакъв пазар..????? *sos*
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 16:41:39
Да всички са в криза ,...а евреите купуват.. *bow*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход