Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мина ли върха на кризата в България?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 15:38:27
turbozol - е какво подскачаш? Хората просто чакат, цените да паднат. Така и така се е спукал балона защо да купуват на невероятните все още цени? Ходи се сърди на строителите. Докато не паднат цените брокерите ще духат супата.
Отделно и банките пари не дават, хората ги е страх за работните си места.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 15:54:21
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Не се крия, тези работи не са да се пишат по
> форума, кой от къде си купувал дрехите. Никога не
> съм имал амбиции да нося маркови дрехи. Купил съм
> си един костюм на Фере от Бур Джуман за 2800
> долара, ако не се лъжа и ризи и панталони от
> Валентино, От тукашните съм си взимал обувки, но
> по принцип купувам от летищата, защото е
> по-евтино. Пак казвам никога не ми е било мерак за
> това. Нито за коли, нито за джи ес еми. Аз обичам
> да пътувам и да се веселя. Питай за свят и
> заведения ще ти кажа. Да не си повислят тиквите,
> че не паресвам природата ще пиша и какви цветя е
> имало на масата, но това не е за строителен форум.


Интересното Иванов е как така разбираш от неща, които се проверяват в google за 5 минути, а не разбираш от нещата от които всеки човек, който е над средната класа просто е неизбежно да не е запознат. Разбираш ли колко е смешно в очите на другите, да говориш за хайвер и дон перинион или моет шандон, а в същото време да не се интересуваш, по твойте думи от дрехи и коли. В цял свят има някакви норми и там където се ядат посочените от теб храни, просто няма да те допуснат ако облеклото и колата не са на ниво. Но ти няма как да знаеш тези неща. Ти няма как да знаеш, че например в големите световни институции от рода на Goldman Sachs, Merrill Lynch, Bear Sterns и т.н. има едно нещо наречено dress code. Това е задължително облекло за всеки отдел от компанията. Като е толкова задължитено, че са посочени точно кои модели на кои фирми дрехи са позволени. Марки които съм сигурен че не се чувал: Kiton, Brioni, Attolini, Baldesasrini, Borelli, Canali, Isaia, Corneliani и много други които в българия никой не е чувал по простата причина че 1 костюм made to measure на brioni е над 10 000 долара.

Не съм се е съмнявал, че ти имаш някакво понятие от тези неща, по твой думи живеш в панел в Толстой, караш някаква обикновенна кола не се интересуваш от облекло и аксесоари. Но тук във форума се представяш, като някакъв милионер инвеститор в недвижими имоти в слънчев бряг. С проекти за 7 звездни хотели. Нали разбираш, че няма как да възможно това.

След като се интересуваш само от пътувания и храна за какво си даваш толкова зор с тези имоти. Тези неща можеш да си ги позволиш с много по-малко работа.

Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 15:55:17
ИВО 1 ПРАВ СИ ПРИЯТЕЛЮ....Разни Улигофрени взеха пари от въздуха ..,че на времето дядо му имал ниви...,а се стипцат за една комисионна,тварите скотски..А после брокери и строители им виновни...Едни такива ,че били собственици се опитаха да изнудят строител да им даде и горница освен обезщетението,защото цените се били вдигнали .Иначе подпис за актове не дават ..Ние сме собственици ..е много важно всеки трети е такъв... :}
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 16:01:56
avatar
javcho само едно допълнение Bear Sterns фалираха миналата година и бяха купени J.P. Morgan. smiling smiley Не че това променя нещо, но все пак. smiling smiley
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 16:06:15
Ето ви едни много интересни графики:

За US:


За UK:


Според мен много ясно се вижда на къде вървят нещата. Прави ми впечатление, че пукането на балоните трае поне по 2-3 години. При нас са минали все още само 4-5 месеца. Така, че няма за къде да се бърза. Който дочака 2011 - 2012 ще намаже.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 16:09:03
Гоше ..Не подскачам,а се опитвам даобясня така ,че "всеки" да разбере..Кризата е криза за всички,а не само за брокери и строители...!!!А цените ,които не са РАЗДУТИ ..,нека падат...,тези които са пазарни ще се покачват във времето..Инвестицията в имот ДЪЛГОСРОЧНА..., за 5 години..примерно..А какво трябва да правим -да изчакаме дъното..Да логика има .Въпросът е дали знаеш кога е дъното..и какво следва след дъното. *sos*
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 16:09:13
gekko Написал:
-------------------------------------------------------
> javcho само едно допълнение Bear Sterns фалираха
> миналата година и бяха купени J.P. Morgan. Не че
> това променя нещо, но все пак.

Това че са фалирали и са ги купили е вяро, а но още си съществуват под името BEAR STERNS. Все едно когато GM купува ОПЕЛ, опелите не са ги прекръстили нали.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 16:12:48
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Аман от еФтиния брее..Ефтини строители винаги е
> имало..,ама после "кво става с актуването
> ..а?Чакаш по 10 години и "буриш "на промишлен
> ток..Ефтиноо... и такива брокери има...,ама като
> ти вземе един % и не си мръдне пръста...кво стаа с
> тежестите на имота..Айдее еФтина ракия....,ама
> "китайска домашна" и от две малки може да гушнеш
> букета..Айде да работим без печалби ,че е криза и
> трябва да фалираме всички...Айде ...фалити ,айде
> криза ..,че трябва да си купя ефтиноооо
> апартаментче..,айде безработица ,че само аз ще съм
> на работа...и аз ще съм добре ,а другите
> зле..


Да бе , така е ама защо не пишат тука точно тия , на които им е излезло еФтинко строителството ?
Бригадите дават ниски цени , свършват работа криво ляво и после .......... Защо като е криза , аз трябва да плащам същите осигурителни прагове на работниците си ? Защо бе, питам ви уважаеми ЕФТИНДЖИИ ? А те са едни от най-високите в страната . Аз съм на светло като фирма , плащам си като поп на Масларовица билета от 16.000 лв. до Тайланд ли беше !? и си трая щото съм прост и съм учил за да дойде момент в който моя подпис да си тежи на мястото и да се приема ! И пак при мен е евтино в сравнение с всички оферти на пазара - на зелено , на червено и не знам още на какво си там ...... Нали искате евтини жилища ? Е , в центъра няма да живеете в евтино . Аре всяка жаба да си знае гьола .

ГОГО84 я кажи нещо актуално за цените ! Нещо евтинко намери ли ? Не се бъзикам , просто знам , че следиш пазара .... ако не си се отчаял вече !?
Гогич , престани с тези американски графики бе пич ! Къде е логиката да ни слагаш с тях на една маса ? При тях и банковата система реагира адекватно и си имат ДЪРЖАВА !!! Наясно ли си с това ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-05 16:14 от MB2316.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 16:13:03
За да "намаже4някой през 2011..трябва да купи скоро.. *xxx*
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 16:15:16
kога ще видим тази статистика за БГ



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-05 16:16 от status.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход