Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мина ли върха на кризата в България?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 14:50:53
коганев, нямаш си представа колко си прав за азиатците.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 14:51:39
Ако имаш претенции към търговците - има си денонощни телефони за оплаквания, има си служби по контрол на грамажа, има си двск и хеи и прочие и прочие... Колко пъти за последните 20 години се оплака там? Николко ли? Ами защо си седнал да задаваш въпроси на анонимни многознайковци във виртуални форуми? От тук пък НИКОГА няма да ти дойде решение на забелязания проблем...

Хехехехе , май е по-добре да си блъскам главата в стената , отколкото да звъня там !?
Чудя се даже как не са се сетили от тези комисии , да си сложат импулсни телефони !? :] :] :] Въпросът ми беше , защо търговеца от Китай да прави 10 пъти печалба , а да иска да му е евтинко всичко останало ? Или сега ще кажеш - не купувай , стани и ти търговец и ........ smiling smiley
Др. Иванов нищо не може да ми продаде , защото аз си строя и ми е евтинко ! Знам прекрасно себестойността на годното за живеене ново жилище и изобщо не ме вълнуват промоции за гола поляна и строеж след 2 години на 750 и повече евро за м2 , ама обект , не апартамент , а ОБЕКТ , който трябва да довършвам !
Някой кара ли "втория" в схемата да ходи и да тегли кредит ? Ами след като са му го дали и той е навит да плаща цял живот по 1000 лв. всеки месец , значи бизнеса му може да си го позволи , а ? Е къде са конкурентните цени в неговия бизнес ?
Хайде да кажем така - неговия и моят бизнес(строителният) бележат яко поевтиняване на продукта ! Остава куцото звено БАНКА , която не ще и да чуе за поевтиняване повече от някакви промили ! Еееее къде е Киро ся...... :] :] :] Много ми е интересно и друго - в момента оценките на фирмите , които дават информация на банките за имота , за който искам кредит , как аджеба оценяват ? ? ? ? ? ?
Дали ако има оферта за 600 евро/ м2 на Ш и З банките ще дадат 80% ? ? ?
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 15:03:08
Аз и в момента продавам на нулата, но ти едва ли ще купиш помпа за КНП, Иванов...

А търговците на желязо ще чакат, ама друг път. Вече е ясно кой няма да може да плати и съвсем скоро твоите малоумници ще започнат да ходят с дупки в главите... Изобщо не знаеш за какво говориш, Иванов... Дано това да те спаси. Дано да имаш представа в чии ръце е търговията на едро с арматура в България и дано да знаеш малко руски или украински, за да можеш поне да се помолиш като хората... Наивник или глупак - няма значение, когато дойде време да се дават уроци...
Изобщо не знаеш какво става, Иванов. Явно си мислиш, че бърливите новоизлюпени псевдобогаташи диктуват условията... и кредиторите им ще ги чакат просто така. Това не са инвестиционни фондове, Иванов... Идва моментът в който някой ще трябва да плати... или да си плати. Ти да не си помисли, че просто така ще се посмеят и ще си кажат "е, случва се...".

Щели да чакат ... колко мило.



smiling smiley

Скоро ще има насрани от страх продавачи с убийствено ниски цени, Иванов. УБИЙСТВЕНО НИСКИ.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 15:08:44
avatar
koganev я разкажи малко как стоят нещата с доставчиците на строителни материали smiling smiley Верно ли са такива начините за правене на бизнес в бг? Нямам думи smiling smiley koganev разкажи ако можеш каква е общата картинка в момента, че аз от чужбина такава информация няма как да получа. Мерси.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 15:09:44
Коганев , прав си ! Шепа новоизлюпени не могат да са фактор на пазара . Арматурата се знае в чии ръце е , но пък е ясно че е и борсова стока . Ще има много големи изненади по отношение на себестойностите в строителството ...... само гледайте мача :] И то мача от световните , а не БГ финали !!!
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 15:21:02
Грийнбул , това с доларите от по 3000лв беше пример за прослойка която и сега е намалък фактор на пазара......
Сигурно помниш...лева се обезценяваше всеки ден.....хората с някой спестен лев и без възможност да ги инвестират в бизнес(поради липса на умения или време) , искаха сигурност срещу инфлацията с нещо бързо ликвидно...какво друго освен долари по онова време....?!!!
Сигурен съм че почти никой не е очаквал 5000лв за $....
10 години по късно такива хора започнаха да купуват имоти.....
Пак по същите причини.....горе-долу........
Пак казвам че това са хора които не очакват печалби от такива сделки.....
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 15:22:12
Коганев,
Жевееш във филмите. Какви руснаци, какви украинци? Ако някой го е страх да се обади, аз ще го защитавам. Нали га знаеш кой е, а знаеш ли го няма страшно. Нали и той е жив, както и семеството му. Колко пъти други украинци и руснаци ще му видят сметката в Украйна или Русия за 20% от милиона, който му дължиш? Наясно ли си, че парите са такива, че сомо по идея за престъпление ще го държат в ДАНС докато не му измъкнат всички пари? Ти от какво мислиш живее полицията? що не взеха простититутките или наркотрафика в България?
Тези групости нито ти ги мисли, нито другите. Правиш си договорите, без да разчиташ на такива неща и си опичаш акъла като даваш. Защото иначе е умряла работа. Всъщност сега се сетих, че има един строител дето се говореше, че ходи с охрана, защото завлекъл с милиони украинци, ама той си ходи с охрана от борчески години. По брат му бяха стреляли с базука до Мария Луиза, а той застреля наемникът, който го гръмна в крака. Та украинците са на много дълга опашка. На братята фамилите им започват с П, та да ми обадиш, как ще им вземат парите украинците, въпреки че братята са много коректни в търговията и много в час, но на тази измет не плащат, точно защото са ги заплашвали.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 15:23:45
Хора не плюйте по строителните предприемачи.Незнаете полуграмотните дюлгери с 3-ти клас как нагло гледаха до скоро и за под 1 500-2 000лв да не ги били обиждали.Каква обида бре тъпоъгалници 500лева и цял ден в студа и пека над тухлите и бетона-това заслужават.Знаете ли че масово започнаха да се връщат от Германия и Испания още преди две години, не защото нямало работа там, а защото тук се плаща повече eye popping smiley.
Кой е другия главен фактор за цените, освен труда.Дриплювците, изпълзяли от землянките си наследили парцелите на баба и дядо.Доскоро по 40% се даваха обещетения за топ-местата.Лудост!!!!Сега клекнаха и на 30.Не злобейте че предприемача си купил БМВ-ами проявил инициатива, рискувал, спечелил купил.
Дриплювците Бентлита купиха.
Цените ще паднат и падат именно заради поевтиняващия труд. материали и най-вече заради спада на %-ното обезщетение от РЗП-то.
За това в думите на строителите че ще намалят цените, но ще повишат качеството има резон.Всичко ще е за сметка на собственици на парцели и работници.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 15:24:16
Арматурното желязо идва от родно призводство, от Турция, от Украйна и от Русия. Малко и от Гърция, но не съществено.
От където и да идва, то е на международни цени и няма стъпка по-голяма от 2-3% на товар. Иванов плещи глупости за натоварени цени - в индустрията това е абсолютно профанско изхвърляне. Просто няма толкова неинформирани хора.
Оборотите са огромни - става въпрос за милиони. големите търговци на арматура даваха квоти на повечето арматурни цехове - примерно по 300 000 лв. напред. Арм. цехове даваха пък по 20 000 напред на строителите, а те работят за доста строители - един неголям цех прави поне 250 т. на месец, а по-големите минават хиляда тона. И така се заформи една щастлива верига от даващ напред, докато не се оказа, че доста строители са го ударили през просото и харчат като за световно по курви и прочие, а пазарът се свива и е на път да се сгъне на две, че и на чеутири...

И сега - най-изгодните условия даваха онези, които имаха силни позиции в руските и украинските доставки.

От тук нататък не твърдя нищо.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
05-03-2009 - 15:26:43
Аман от еФтиния брее..Ефтини строители винаги е имало..,ама после "кво става с актуването ..а?Чакаш по 10 години и "буриш "на промишлен ток..Ефтиноо... и такива брокери има...,ама като ти вземе един % и не си мръдне пръста...кво стаа с тежестите на имота..Айдее еФтина ракия....,ама "китайска домашна" и от две малки може да гушнеш букета..Айде да работим без печалби ,че е криза и трябва да фалираме всички...Айде ...фалити ,айде криза ..,че трябва да си купя ефтиноооо апартаментче..,айде безработица ,че само аз ще съм на работа...и аз ще съм добре ,а другите зле...Айдее ...АБЕ ТИЯ КЪДЕТО ЧАКАТЕ ЕФТИНОТО.. изкарали ли сте през живота си пари от сделки..или сте на спестявания и на работнически влог...А да за вас има специални промоции .Жилищата стават общински ..,ще се раздават от общината ,като ведомствени..За всеки "закупил" апартамент от съвета ще раздават и салам "Камчия"..и по каса бира ...и не еФФФтино ..,а безплатно...Айде ходете в Куба и се установете тамм..за по еф..тино.. :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход