Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мина ли върха на кризата в България?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Мина ли върха на кризата в България?
07-03-2009 - 22:51:21
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Навън? Ами... сигурен съм, че на суданците
> > имотното богатство даже и по-малко от 6% е
> > кредитно, в Мианмар е 0% (за там пък съм
> съвсем
> > сигурен, през 2006 ходих на пътешествие там и
> в
> > региона наоколо). Та имало и хора с повече
> пари от
> > българите...
>
>
> Май ти стана навик само да пишеш, без да четеш?
> Или трябва да ти обясня по- бавно? Щом искаш-
> добре.
> Според статистиката, от богатството на българина в
> недвижими имоти, само 6% е "ипотекарно". А
> собствениците на имоти са над 90% от населението.


Именно, в Бирма 100% от населението са собственници на имоти, даже повече от България, е имат известни проблеми с прехраната и човешките права... Ти не четеш, аргументите са ти меко казано глупави...
Re: Мина ли върха на кризата в България?
07-03-2009 - 23:01:08
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
Имахме добро
> здравеопазване и образование, което беше попиляно,
> но започва да се възстановява. Въпреки, че ще
> опищите всичко, България има много добра
> инфраструктура. И макар, че има и по-богати хора
> от българите, мага с абсолютна сигурност да кажа,
> че никъде но света няма народ, който при толкова
> малко работа, да е толкова богат.

Здравеопазване имаше по време на комунизма, то в Куба има и сега, ама иди да ги видиш как живеят. За инфраструктурата направо изби рибата, аз не мога да се сетя да съм виждал по-лоша никъде, а съм ходил в над 35 държави, ако не броим настоящите колонии. А за работата и богатсвото си има зависимост и тя е обикновенно право-пропорционална, ако изключим държавите с крайности - Бруней например или от друга страна, държавите където се скасват от работа и няма какво да ядат. Абе хора, опомнете се, България сега е по-добре, отколкото е била през 1996-1997 г. ама е много далеч от нормална инфраструктура, общество и каквото и да било.


Re: Мина ли върха на кризата в България?
07-03-2009 - 23:27:16
avatar
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
Абе хора, опомнете се, България сега е
> по-добре, отколкото е била през 1996-1997 г. ама е
> много далеч от нормална инфраструктура, общество и
> каквото и да било.

Да, знаем че е по- добре, по- скоро ме учудва, че ти се изплъзна от устата такова "кощунствено" признание.
Дано не те оплюят другите от дружинката..........smiling smiley
Re: Мина ли върха на кризата в България?
07-03-2009 - 23:29:58
И къде в тези 35 страни ходи? Не в кои страни, а къде в страните, за да ги сравняваш с най-лошите места в България. Отидете на екскурия, разведат ви по забележителностите и си кажете: я, че то по-хубаво от наше село. Имало при комунизма, ще има и сега, държавите имат една особеност, че там времето се мери с по-големи срокове. Посрещнахме 1994 г. във Велико Търново с една американка, жена на мой съдружник. Заваля сняг и докато чакахме да дойде рейса да ни извози, запсувахме всичко, че рейса се бави, че пътя не е изчистен и т.н., както се полага на българи. А тя каза, че така е и в Америка, даже се изненада, че тук толкова бързо се е задействало всичко. Тя и мъжът й ходиха до Гърция и бяха потресени, че до някакви манастири пътували 40-50 км. по черен път. Ти в България понятието "черен път" чувал ли си го. Защото в Бразилия като отбиеш от матистралата, дето се плаща и е горе долу половината от цената на бензина, караш или по пътища в сравнение с които нашите са магистрали, или по черни пътища. Само мърморите. Отиди да живееш за по-дълго някъде, разгледай извън хотела и командировъчните, ти си търси квартира и тогава сравнявай. Кое точно на нашата инфраструктура не ти харесва? Че сме от малкото страни в света, където чешмяната вода става за пиене? Не защото формулата на водата тук е друга, а защото е направено така. В "развитите" страни ти продават вода за аквариуми, защото жаба да пуснеш в чешмяната ще се спомине за 2 минути. Ток, без няколко паланки, има навсякъде. В Бразилия съм ходил на почивка на газ - осветление, хладилник, всичко, защото ток няма. Ако ти теглят жица от 30-40 км. до твоят хотел, плащаш и загубите и ще ти се върже долар киловата. В Тайланд на първият етаж виждал ли си пречиствателните станции, водата си я въртят, че иначе само за нея трябва да работят. Пита ли колко плати таксито или микробуса за да мине по бързото платно от летището до хотела? Не пита, ама се възхищаваше какви са им пътищата, защото не трябва да ги плащаш.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
07-03-2009 - 23:39:35
avatar
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------

> Именно, в Бирма 100% от населението са
> собственници на имоти, даже повече от България, е
> имат известни проблеми с прехраната и човешките
> права... Ти не четеш, аргументите са ти меко
> казано глупави...
>


На глупав се правиш ти, не вярвам да си наистина! Говорим за задлъжнялост на хората, защо непрекъснато се измяташ? Какво общо имат Бирма и Джибути? За какви прехрани, за какви човешки права говориш?
Щом толкова ти харесва, избери си колиба там, ако нямаш стотинки, ще ти съберем и ще ти купим........ :g:
Re: Мина ли върха на кризата в България?
07-03-2009 - 23:40:45
avatar
Иванов ти пък къде си ходил че се писа толкоэ компетентен?
Re: Мина ли върха на кризата в България?
07-03-2009 - 23:46:07
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Именно, в Бирма 100% от населението са
> > собственници на имоти, даже повече от
> България, е
> > имат известни проблеми с прехраната и
> човешките
> > права... Ти не четеш, аргументите са ти меко
> > казано глупави...
> >
>
>
> На глупав се правиш ти, не вярвам да си наистина!
> Говорим за задлъжнялост на хората, защо
> непрекъснато се измяташ? Какво общо имат Бирма и
> Джибути? За какви прехрани, за какви човешки права
> говориш?
> Щом толкова ти харесва, избери си колиба там, ако
> нямаш стотинки, ще ти съберем и ще ти
> купим........


А бе камелио твойта дебела тиква кога ще уври за да разбереш какво се опитва да ти каже човека, ама как може да си толкова проста направо се плаша. Става въпрос, че процента на имоти с ипотека и стандарта на живот нямат нищо общо. Днес гледах предаването на Мартин Карбовски Емигранти има го в интернет дръпни си го, ставаше дума за една българка в Швейцария, с къща за 560000 франка, на брега на женевското езеро и кво плаща си жената 15 годишна ипотека и живее 1000 пъти по-добре от теб, ама ти си малоумна и не можеш да го схванеш това. Нямам думи за теб как може да си толкова безмозъчна....
Re: Мина ли върха на кризата в България?
07-03-2009 - 23:46:35
Аз не само съм ходил, а съм живял. Затова знам разликата между това да отидеш на екскурзия и да цъкаш с език, колко е чисто в хотела и моловете и да живееш с местните.
Re: Мина ли върха на кризата в България?
07-03-2009 - 23:48:10
Здравейте,

съгласен съм с д-р Иванов, може и да не е прав по някой въпроси, но все пак е човек, който си обосновава мнението, и то на 100 %! Евала! Може и да граничи понякога с комунизма, но все пак, за почти всичко си е защитил тезата. Браво!
Re: Мина ли върха на кризата в България?
07-03-2009 - 23:57:40
др. Иванов, наистина Ви подкрепям като идеи, и споделям Вашето мнение. Кризата наистина отминава, и то си се усеща от всички ни, друг е въпросът, кой си го признава. Реално в България парите са достатъчно, а и да не са, ще ги вадим от бурканита, а там има скрито голямо съкровище, от опит го знам. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход